آکادمیا کافه
آیا باید همه پیشنهادات داور یک مقاله را اجرا کرد؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+--- موضوع: آیا باید همه پیشنهادات داور یک مقاله را اجرا کرد؟ (/Thread-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D9%87%D9%85%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%88%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%9F)

صفحات 1 2 3

RE: آیا باید همه پیشنهادات داور یک مقاله را اجرا کرد؟ - kourosh2001 - 21-01-2013

با سلام به دوستان
دیدم بحث جالبه گفتم تجربه اندک خودم رو به اشتراک بذارم
اخیرا ژورنالهای مطرح تصمیم گرفته اند (یا شاید مُد شده) نام ادیتورال بورد رو در پای مقاله چاپ می کنن، این موضوع از چند بابت برای ژورنال با ارزشه:

اول اینکه عمدتا داوران و هیات تحریریه و خصوصا مهمانها، افراد برجسته ای هستند که ذکر داوری و سرپرستی داوران، برای یک مقاله آن ژورنال امتیاز است
دوم، اگر برحسب اتفاق اشتباهی در مقاله وجود داشت به این ترتیب ژورنال و سردبیر رفع مسئولیت می کند (اینها برای اسمشون از هیچی نمی گذرند، من تجربه این موضوع را داشتم)
سوم، ژورنالها به این ترتیب و با ذکر نام تحریریه یا داور اصلی، می خواهد رنگ و بوی علمی تر به مقاله دهد که در مجموع بنظرم امتیاز برای نویسنده نیز تلقی می شود.

با تشکر
.

RE: آیا باید همه پیشنهادات داور یک مقاله را اجرا کرد؟ - Karim - 22-01-2013

درو دوستان لطف همفکری نمایید ممنونم
من یک مقاله به یک ژورنال با IF=3 ساب میت کردم جناب سردبیر ایمیل زد اگه ایرادات داور ها رو برطرف کنی چاپش می کنیم یکی از این داورها جو گیر شده بود و سه ایراد کلی گرفت
1- این کار جدید نیست و کلی انجام شده: من هم مودبانه جواب دادم این کار کاملا جدیده و برای اولین بار در بیماران ایرانی انجام میشه !
2 - کلی ایراد گرامیری و به قول خودش TYPO داره وکلی نیاز به ویرایش انگلیسی داره: ما هم دادیم به یک دکتر زبان واستاد دانشگاه ویرایش کرد
3- بعد گفته این مقاله مطابق با استیل ژورنال مد نظر نوشته نشده و ما هم اومدیم به استایل درش آوردی در صورتی که استایل رو معمولا موقع پذیرش نهایی بکار می گیرند وگرنه اگه قرار باشه نویسنده از همون اول به استایل ژورنال در بیارود و اخرشم ریجکت بشه که کلا تمام زندگیش باید صرف به استیل در آوردن بشه!!

در نهایت باز مقاله روبا اصلاح و نظر داوران فرستادیم حالا دوباره سردبیر ایمیل زده که داوران قانع نشدند وشما نظراتشون رو اعمال کن

این نظرات داور دوم هست که دقیقا ایرادت رو بار اول گرفته و همین ایرادات روواسه بار دوم گرفته

This reviewer feels uncomfortable because the authors disregarded the

reviewer’s comments to the original submission and there is no

improvement.

Original comments

1) To the best of this reviewer’s knowledge, ----------- have extensively studied in these areas, and thisreviewer feels that no novel findings were provided in this study.

2) The authors did not follow the instructions to the authors of this

journal. The manuscript should be re-written along with the instructionsto the authors of this journal
.

3) There are so many typos and grammatical errors. The manuscript should

be thoroughly edited.

RE: آیا باید همه پیشنهادات داور یک مقاله را اجرا کرد؟ - Shahrouz - 22-01-2013

معمولا اینطور نمی شه پاسخ داور رو داد که نه ببینید شما novelty داره! دقیقا چه novelty? " مثلا تاکنون هیج مثالی از کاربرد این ساختار در این زمینه نبوده است و...." البته باید توجه کنید novelty که مطرح می کنید دقیقا به سطح ژورنال بخوره. چون زمینه کاری خودم رو می دونم، که رهایش دارو هست، نمی شه مثلا برای ژورنالی در ایمپکت فکتور سه گفت که من روی این پلیمر بسیار conventional این دارو رو قرار دادم و به جای یک هفته رهایش اون رو در سه ماه بررسی کردم و مثلا مدل کردم!! این کار درحد نهایتا یک ایمپکت فکتور 1 هست نه بیشتر.

2- منظورشو از instructionها می دونید؟ واقعا رعایت کردید اگر آره بپرسید کدومها رو منظورشونه
3- بار دیگه ویرایش کنید، استاد زبان دانشگاه نیاز نداره، کسی که بلده مقاله بنویسه می تونه ایرادهایی در این سطح رو رد کنه. نهایتا اگر ایرادی پیدا نکردید بپرسید چند مثال از ایرادهایی که منظورشونه چیه.

RE: آیا باید همه پیشنهادات داور یک مقاله را اجرا کرد؟ - Karim - 22-01-2013

(22-01-2013, 12:40 AM)Shahrouz نوشته: معمولا اینطور نمی شه پاسخ داور رو داد که نه ببینید شما novelty داره! دقیقا چه novelty? " مثلا تاکنون هیج مثالی از کاربرد این ساختار در این زمینه نبوده است و...." البته باید توجه کنید novelty که مطرح می کنید دقیقا به سطح ژورنال بخوره. چون زمینه کاری خودم رو می دونم، که رهایش دارو هست، نمی شه مثلا برای ژورنالی در ایمپکت فکتور سه گفت که من روی این پلیمر بسیار conventional این دارو رو قرار دادم و به جای یک هفته رهایش اون رو در سه ماه بررسی کردم و مثلا مدل کردم!! این کار درحد نهایتا یک ایمپکت فکتور 1 هست نه بیشتر.

2- منظورشو از instructionها می دونید؟ واقعا رعایت کردید اگر آره بپرسید کدومها رو منظورشونه
3- بار دیگه ویرایش کنید، استاد زبان دانشگاه نیاز نداره، کسی که بلده مقاله بنویسه می تونه ایرادهایی در این سطح رو رد کنه. نهایتا اگر ایرادی پیدا نکردید بپرسید چند مثال از ایرادهایی که منظورشونه چیه.
ممنون
1-خوب این جدید بودنش کاملا مشخصه حتی در عنوان مقاله هم گفته شده که در جمعیت جنوب ایران فلان ژن ها بررسی شد ه اند
2- آره رعایت کردم حالا بازم دقیق تر چک می کنم
3- فک کنم بازم رفع ایراد باید کرد هرچند باید بپرسم منظورتون چیه

یکی از داور ها ایراداش رفع کردیم گفت اوکیه سردبیر هم نظرش مثبت بود . حالا این گیر داده

RE: آیا باید همه پیشنهادات داور یک مقاله را اجرا کرد؟ - Shahrouz - 22-01-2013

(22-01-2013, 12:48 AM)Karim نوشته: ممنون
1-خوب این جدید بودنش کاملا حتی در عنوان مقاله هم گفته شده که در جمعیت جنوب ایران فلان ژن ها بررسی شد ه اند
2- آره رعایت کردم حالا بازم دقیق تر چک می کنم
3- فک کنم بازم باید رفع ایراد باید کرد هرچند باید بپرم منظورتون چیه

یکی از داور ها ایراداش رفع کردیم گفت اوکیه سردبیر هم نظرش مثبت بود . حالا این گیر داده
بازم به صورت دقیقتر این مسئله رو بررسی کتید. راستی اگر باز هم گیر داد مثالهایی از مقالات مشابه رو که در ژورنال/ یا ژورنال مشابه چاپ شده اند رو براشون ذکر کنید.
همیشه سعی کنید با مثال، با evidence ، با رفرنس صحبت کنید در پاسخ دهی به داورها. پاسخ من به ژورنال Soft Matter برای 5 سوال حدود 2 صفحه بود.

RE: آیا باید همه پیشنهادات داور یک مقاله را اجرا کرد؟ - Torkan - 27-10-2013

دوستان ببخشین مقاله ای که ریجکت میشه و داور ها کلی مثلا کامنت مینویسن اگه یه نفر بخواد همون مقاله رو بعد decision ی که اومد بفرسته یه مقاله دیگه آیا تغییرات لازمه اعمال بشه؟
از دوستان با تجربه به خصوص اونایی که تو elsevier مقاله دارن یا هر ژورنال دیگه آیا ژورنالهای دیگه اطلاع دارن مثلا یه نفر یه جا مقاله داده و اونجا ریجکت شده و یا حتی اکسپت شده؟( البته یهو فکر نکنین میخوام یه جای دیگه مقاله اکسپت شده رو بفرستماBig Grin)
الزویر رو به خاطر این گفتم که چون بسیاری از ژورنال ها اونجا جمع هستن و احتمالا نمیدونم با هم در ارتباط هستن؟
سوال دوم من هم به این تاپیک مربوط میشه که تغییرات داور ها رو اعمال کنیم مفید خواهد بود یا در حالت کلی تاثیری نداره؟
ممنون

RE: آیا باید همه پیشنهادات داور یک مقاله را اجرا کرد؟ - Andre - 27-10-2013

من تجربه خودمو بیان می کنم. مطمئناً دوستان مجرب تر از من هستند. ببیند در مورد مقالاتی که به Elsevier ارسال می کنید، دو حالت رو در پیش دارید: رد (با دلیل، مثل در فیلد کاری ما نیست و یا در استاندارهای ژورنال نیست) و یا پذیرش مشروط (Minor Revise) که در این حالت پس از تصحیح تمام موارد و حتی توضیح دادن به سوالات احتمالی به پذیرش کامل دست میابید که پس از آن با مدیر انتشاراتی وارد مکاتبه می شوید (در صورت بروز مشکل در Style)، از ابتدا template را دانلود کنید و با نرم افزار یکی از ویرایشگرهای Latex (مثل WinEdt) به تایپ بپردازید. معمولاً اگر داور در دسترس باشه، یکی دو ماه یک جوابی بهتون می دن. تجربه من این بود که کار Minor Revise رد شد. در کل همیشه (با توجه به رشتتون) یکی از ژونالهای Elsevier، Taylor رو انتخاب کنید. 

ممنون دوست عزیز
اما سوال اصلی من اینه که اگه مقاله ریجکت شد و بعضی توضیحات رو که همان reviewer ها گفته بودن (در واقع اشکالهای موجود) انجام دادیم ایا میتونیم یه جای دیگه بفرستیم باز تو همون مثلا الزویر و ایا سایر ژورنال ها مثلا خبر دارن مقاله ما تو یه ژورنال دیگه مثلا ریجکت شده یا اکسپت شده؟
البته اکسپت رو که احتمالا چک میکنن ولی ایا مقاله ریجکت شده رو بفرستیم جای دیگه تو همون انتشارات که مشکلی نیست؟
یه سوال دیگه؟
فرق بین الزویر و Springer و taylor از نظر اعتبار تو چیه؟ هر دو دو نوع سابمیت رو دارن دیگه؟
مثلا elsevier رو میدونم که هم open access داره و هم معمولی...
ممنون

RE: آیا باید همه پیشنهادات داور یک مقاله را اجرا کرد؟ - Andre - 27-10-2013

پیشنهاد می‌کنم که این کار رو نکنید، ژورنال دیگر هم نیاز داره که مقاله رو به داورهایی ارجاع بده و این احتمال وجود داره که از بین 3 داور (معمولاً رشته شما با سه داوره، نظر ها دو به یک باشه پذیرفته میشین) داوری با  همان تیم قبلی یکی باشه که این کار رو خراب می کنه. به فرض نایکی بودن هم، در صورت پذیرش و یا چاپ در یکی از ژورنال ها، از نظر قابل اعتماد بود زیر سوال می روید و کارهای آینده شما بررسی نخواهد شد (تجربه ی یکی از دوستان) و حتی امکان دارد که به ژونالهای معتبر دیگر هم اطلاع رسانی کنند. در صورتی که میخواهید همزمان پیگیری کنید باید از ابتدا در Cover Letter اطلاع رسانی کنید که همین فرایند در نزد فلان ژورنال نیز در حال پیگیری می باشد (با ذکر شماره پیگیری و مشخصات ژورنال)، اگر هم به تنهایی به ژونالی می فرستید (کاری که از نظر من توصیه میشه) در Cover Letter ذکر کنید که

I confirm that this manuscript has not been published elsewhere and is not under consideration by another journal.

و یا مشابه آن در هر حال باید صریح باشد. و در مورد اعتبار باید اعتبار ژونال خاص رو از سه مجموعه ژونالی یاد شده دید. به نظر من اعتبار جدا مساله Impact Factor و اینها، به اعتبار اساتید که در آن ژورنال به چاپ مقاله می پردازند و همچنین مسائلی که مورد چاپ قرار می گیرن بستگی دارد. ولی عموماً بیشتر ژونالهای Elsevier به دو تای دیگه ارجعیت داره (البته این تفاوت ها خیلی ناچیزن).

اینها تجربیات شخصی منه که ممکنه دوستان با من هم‌عقیده نباشن.

(27-10-2013, 09:30 PM)'Andre' نوشته:
پیشنهاد می‌کنم که این کار رو نکنید، ژورنال دیگر هم نیاز داره که مقاله رو به داورهایی ارجاع بده و این احتمال وجود داره که از بین 3 داور (معمولاً رشته شما با سه داوره، نظر ها دو به یک باشه پذیرفته میشین) داوری با  همان تیم قبلی یکی باشه که این کار رو خراب می کنه. به فرض نایکی بودن هم، در صورت پذیرش و یا چاپ در یکی از ژورنال ها، از نظر قابل اعتماد بود زیر سوال می روید و کارهای آینده شما بررسی نخواهد شد (تجربه ی یکی از دوستان) و حتی امکان دارد که به ژونالهای معتبر دیگر هم اطلاع رسانی کنند. در صورتی که میخواهید همزمان پیگیری کنید باید از ابتدا در Cover Letter اطلاع رسانی کنید که همین فرایند در نزد فلان ژورنال نیز در حال پیگیری می باشد (با ذکر شماره پیگیری و مشخصات ژورنال)، اگر هم به تنهایی به ژونالی می فرستید (کاری که از نظر من توصیه میشه) در Cover Letter ذکر کنید که
I confirm that this manuscript has not been published elsewhere and is not under consideration by another journal.
و یا مشابه آن در هر حال باید صریح باشد. و در مورد اعتبار باید اعتبار ژونال خاص رو از سه مجموعه ژونالی یاد شده دید. به نظر من اعتبار جدا مساله Impact Factor و اینها، به اعتبار اساتید که در آن ژورنال به چاپ مقاله می پردازند و همچنین مسائلی که مورد چاپ قرار می گیرن بستگی دارد. ولی عموماً بیشتر ژونالهای Elsevier به دو تای دیگه ارجعیت داره (البته این تفاوت ها خیلی ناچیزن).
اینها تجربیات شخصی منه که ممکنه دوستان با من هم‌عقیده نباشن.

بسیار ممنون هستم دوست عزیز
باز هم برای اینکه روشن بشه این رو عرض کنم بنده منظورم مقاله ریجکتی هستش ها نه اکسپتی؟ اکسپتی که اصلا نباید فرستاده بشه میدونم ولی مقاله ای که ریجکت شد رو منظورم با اعمال چند تغییر کوچک برای یک ژورنال دیگه او همون مثلا الزویر بفرستیم خوب قاعدتا نباید مشکلی باشه که؟
خوب شاید داورهای یه ژورنال از دید خودشون نگاه کردن و داورهای ژورنال دیگه از یه دید دیگه نگا کنن
البته به قول شما ممکنه خوب یکی از داورها هم یکی باشه
پس الان به نظر شما آیا همین مقاله رو اگر به فرض به الزویر نفرستادیم بفرستیم به taylor یا springer یا باید حتما تغییرات داده بشه؟
بااحترام