آکادمیا کافه
مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87)

RE: بورسیه - nader - 07-04-2016

(07-04-2016, 07:04 PM)الهام6171 نوشته: دانشگاه های فرانسه و المان بهتر قبول میکنن؟
دانشگاه های معتبری تو این زمینه دارن؟
راجع به کمک هزینه تحصیلی چطور؟
ایا دانشگاه امریکا هم کمک هزینه ها رو دارن؟
واقعا ممنونم از جوابدهی تون
دانشکاه های فرانسه بیشتر فرانسه زبان هستن اگرچه انگلیسی زبان هم داره

اما بهترین گزینه ها تو اروپا آلمان و کشور های اسکاندیناوی هستن

دانشگاه های رنک بالا هم اونجا هستن
تحصیل رایگان هست و در دوره مستر بورسیه تقریبا وجود نداره به دلیل رایگان بودن دانشگاه و دوره دکتری هم در اروپا شغل محسوب میشه

دانشگاه های آمریکا کمک هزینه دارن اما رقابت در اونجا هم بالاست

باید رزومه خیلی قوی داشته باشین تا فاند مناسب بگیرید

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - محمد مهدی - 26-04-2016

دوستای گلم سلام.
اسم دو تا دانشگاه امریکا رو میگم. من از هر دو پذیرش شدم البته بدون فاند. راجب رنک و شهرشون یکم راهنماییم کنید.
برای دکترای ریاضی اقدام کرده بودم.
University of New Mexico
University of New Hampshier
ممنون دوستان.

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - usef2011 - 27-04-2016

اولی دانشگاه بدردنخوری هست که بدرد چ-ی-ن-ی ها می خوره هزینه ها مسلما پایینه
دومی خوبه هزینه هاش بالاست ولی میتونی تی ای بگیری که واسه ریاضی فراونه

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - iman7 - 27-04-2016

(26-04-2016, 11:56 PM)محمد مهدی نوشته: دوستای گلم سلام.
اسم دو تا دانشگاه امریکا رو میگم. من از هر دو پذیرش شدم البته بدون فاند. راجب رنک و شهرشون یکم راهنماییم کنید.
برای دکترای ریاضی اقدام کرده بودم.
University of New Mexico
University of New Hampshier
ممنون دوستان.

UNH در ایالت بهتری واقع شده (معروف به ایالت های نیو انگلند- سطح سواد و تحصیلات بالاتره) ولی قطعا هزینه هاش بیشتره.
از نظر اعتبارباید دوستانی که ریاضی هستن راهنمایی کنن. اما برای دکترا استاد و پروژه خیلی مهمتر از رنکه.

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - sajjad_k - 28-04-2016

سلام
من لیسانس برق الکترونیک آزاد با  معدل 17 هستم
مقاله هم 2تا داخلی دارم. خواستم نظر دوستان رو راجع به شرایطم بدونم.  الان من میتونم از مهر ارشد قدرت برم دانشگاه آزاد البته. و در حین تحصیل رو زبان م کار کنم. بعد برای دکترا اقدام کنم. یا اینکه از همین الان بشینم زبان رو اوکی کنم و برای ارشد اقدام کنم. سطح زبانمم متوسطه. به نظر شما کدوم راه معقول تر و بهتره.
کدوم کشورها شانس دارم. 
متولد 70 هستم و سربازی هم معاف شدم
یک دنیا ممنون

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - Ebish - 28-04-2016

(28-04-2016, 02:14 PM)sajjad_k نوشته: سلام
من لیسانس برق الکترونیک آزاد با  معدل 17 هستم
مقاله هم 2تا داخلی دارم. خواستم نظر دوستان رو راجع به شرایطم بدونم.  الان من میتونم از مهر ارشد قدرت برم دانشگاه آزاد البته. و در حین تحصیل رو زبان م کار کنم. بعد برای دکترا اقدام کنم. یا اینکه از همین الان بشینم زبان رو اوکی کنم و برای ارشد اقدام کنم. سطح زبانمم متوسطه. به نظر شما کدوم راه معقول تر و بهتره.
کدوم کشورها شانس دارم. 
متولد 70 هستم و سربازی هم معاف شدم
یک دنیا ممنون

سلام دوست عزیز
مورد شما تصمیم گیری در یک مورد کاملا شخصی هست.
اما با توجه به رزومتون: گرفتن فاند برای مستر در اروپا بسیار سخت و رقابتی هست اما برای کانادا و آمریکا ( در صورت داشتن نمره GRE خوب) شانس برای دریافت فاند دارید.

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - Archi.eng - 23-09-2016

سلام دوستان عزیز
من قصد گرفتن فاند برای دکتری و رشته معماری دارم و برام اهمیت داره که بتونم دانشگاهی با رنکینگ خوب قبول بشم. آیا در این زمینه کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟ من کارشناسی و ارشدمو از دانشگاه سراسری بودم در هر دو دوره هم جز استعدادهای درخشان بودم. معدل کارشناسی 17.95 و معدل ارشد 18.22. مقاله هم دو تا کنفرانس داخلی و دوتا بین المللی دارم و دو تا هم مقاله ISI در دست فرایند پذیرش دارم. دانشگاه غیرانتفاعی هم درس میدم. و نمره آیلتس 7 رو هم حداقل میارم.با این احتساب فکر میکنید آیا من شرایط پذیرش در دانشگاه هایی با رنکینگ خوب رو دارم یا خیر؟ و چه دانشگاه هایی؟

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - ramisa20 - 25-09-2016

سلام دوستان
من به دنبال ادامه تحصیل در مقطع ارشد یکی از رشته های زیر در دانشگاهای اروپا با شرایط بورسیه مناسب هستم. اگر کسی بتونه منو راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم Smile

-Art management
-Music managemenet
-Visul Art
-Cotemporary Art

شانس فول فاند برای مقطع دکترا - kamikami70 - 31-03-2017

سلام. لطفا راهنماییم کنید با این مشخصات برای کجاها شانس فول فاند دارم برای مقطع دکترا؟ دانشگاه های اروپا و آمریکا و کانادا. خودم بیشتر علاقه مندم برای فنلاند اقدام کنم.
مهندسی مکانیک طراحی کاربردی معدل کارشناسی 12 معدل ارشد 16 هر دو تا سراسری
7 تا مقاله ISI هم دارم
زبان رو در حال اقدام هستم.
چند تا نرم افزار مرتبط هم بلدم.

RE: شانس فول فاند برای مقطع دکترا - saaaaam - 01-04-2017

(31-03-2017, 08:46 PM)kamikami70 نوشته: سلام. لطفا راهنماییم کنید با این مشخصات برای کجاها شانس فول فاند دارم برای مقطع دکترا؟ دانشگاه های اروپا و آمریکا و کانادا. خودم بیشتر علاقه مندم برای فنلاند اقدام کنم.
مهندسی مکانیک طراحی کاربردی معدل کارشناسی 12 معدل ارشد 16 هر دو تا سراسری
7 تا مقاله ISI هم دارم
زبان رو در حال اقدام هستم.
چند تا نرم افزار مرتبط هم بلدم.

سلام 
در مورد فنلاند می تونم بگم همه چی بستگی به پروپوزال داره و معدل ارشد برای پذیرش
ولی فاند گرفتن به شناخت استاد از شما بستگی داره اونم باید بیاید اینجا درس را شروع کنید و خودتون را ثابت کنید 
بنظرم همه الان همین کار را انجام می دهند که البته راه مناسبی هست