آکادمیا کافه
مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87)

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - amir7099 - 13-08-2015

سلام دوستان با شرايط من براي پذيرش تو كدوم يكي از كشورهاي زير امكانش هست؟
كانادا امريكا انگلستان المان
معدل ديپلم ١٤/٥٠
معدل پيش دانشگاهي ١١/٥٠
معدل ليسانس ١٤/٩٠ دانشگاه آزاد رشته مكانيك جامدات
IELTS 6.5
من ميخوام براي رشته طراحي صنعتي گرايش خودرو در مقطع كارشناسي اقدام كنم
ممنون

[برش] تفاوت فاند و بورسیه و اسکالرشیپ و فلوشیپ و ... - promete - 17-08-2015

سلام. من مددکاری اجتماعی می خونم مقطع ارشد.میخوام برای دکتری ازطریق فاند یه دانشگاه ادامه تحصیل بدم اما اصلا نمیدونم کجاها رشته مو داره یا شرایط چیه یا اصلا چطوری باید بگردم چ وکلیدواژه هایی .... میشه یه کم راهنماییم کنید؟ چون در اکثر مواقع اسم رشته مو هیچ جا نمی بینم...

RE: تفاوت فاند و بورسیه و اسکالرشیپ و فلوشیپ و ... - nasim1234 - 18-08-2015

(17-08-2015, 07:25 PM)promete نوشته: سلام. من مددکاری اجتماعی می خونم مقطع ارشد.میخوام برای دکتری ازطریق فاند یه دانشگاه ادامه تحصیل بدم اما اصلا نمیدونم کجاها رشته مو داره یا شرایط چیه یا اصلا چطوری باید بگردم چ وکلیدواژه هایی .... میشه یه کم راهنماییم کنید؟ چون در اکثر مواقع اسم رشته مو هیچ جا نمی بینم...

البته سوالتون به این جا مربوط نمیشه ولی جواب:

من یکم سرچ کردم الان برای دکترا در رشته شما. معادلش میشه social work‌درسته؟
مثلا این دانشگاه رشته شما رو برای دکترا داره
دانشگاه USC
ممکنه بعضی دانشگاه ها نداشته باشن. در مورد اونها به دپارتمان روانشناسی رجوع کنید. بهتره با چک کردن گرایش های هر انشکده ببینید به کارها و رشته قبلی شما میخوره یا نه.
اگر مقالاتتون به روانشناسی ربط داره خب برای روانشناسی اپلای کنید. اجباری نیست دکترا رو هم مددکاری بگیرین Smile

[برش] هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم؟ - سعید355 - 19-08-2015

شیمی کاربردی آزاد بودم ورودی 81 و متاسفانه معدل کارشناسیم خیلی پایینه و بخاطر پوشش دادنش 3تا مقاله isi دادم که نمیدونم چقدر میتونه مفید باشه چون هر دانشگاه سیاست خودشو داره و آیلتس6.5.لطفا راهنمایی کنید برای ارشد چه کشورهایی میتونم پذیرش بگیرم با حداقل هزینه؟

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - Torkan - 19-08-2015

(19-08-2015, 10:10 AM)سعید355 نوشته: شیمی کاربردی آزاد بودم ورودی 81 و متاسفانه معدل کارشناسیم خیلی پایینه و بخاطر پوشش دادنش 3تا مقاله isi دادم که نمیدونم چقدر میتونه مفید باشه چون هر دانشگاه سیاست خودشو داره و آیلتس6.5.لطفا راهنمایی کنید برای ارشد چه کشورهایی میتونم پذیرش بگیرم با حداقل هزینه؟

درود

دوست عزیز حداقل اشاره ای بر معدلتون داشتید. با توجه به isi هاتون قطعا با اساتید ارتباط برقرار کنید.
در ضمن اگر فاند نخواید کارتون راحت تره.

بااحترام،
ترکان

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - danielartist - 19-08-2015

سلام وقتتون بخیر 
می‌خواستم اگه ممکن به منم پیشنهاد کشور رو بدین 
من کارشناسیمو  دانشگاه گیلان معماری خوندم ، معدلمم ۱۵.۸۵ .آیلتسِ  ۶.۵ .می‌خوام واسه مستر برم  یکی‌ از کشورایی که هزینهٔ تحصیل خیلی‌ کم یا رایگانه. شانسی واسه کانادا که بورس بشم هست ؟ به نظرتون کجا راحتتره  واسه گرفتن پذیرش که کشورشم از لحاظه زندگی‌  خوب باشه ؟؟؟

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - Torkan - 19-08-2015

(19-08-2015, 10:54 AM)danielartist نوشته: سلام وقتتون بخیر 
می‌خواستم اگه ممکن به منم پیشنهاد کشور رو بدین 
من کارشناسیمو  دانشگاه گیلان معماری خوندم ، معدلمم ۱۵.۸۵ .آیلتسِ  ۶.۵ .می‌خوام واسه مستر برم  یکی‌ از کشورایی که هزینهٔ تحصیل خیلی‌ کم یا رایگانه. شانسی واسه کانادا که بورس بشم هست ؟ به نظرتون کجا راحتتره  واسه گرفتن پذیرش که کشورشم از لحاظه زندگی‌  خوب باشه ؟؟؟

درود

دوست من معدلتون متوسط هستش. برای دانشگاههای کانادا یافتن استاد الزامی هست و کمی امید به فاند برای مستر به خصوص کمتر. شانس که هست ولی نمیشه گفت چقدر واقعا؟
میبینین طرف با معدل 17 نمیتونه استاد پیدا کنه اون یکی با معدل 16 فاند هم میگیره و استاد هم پیدا میکنه.
در مورد اروپا میدونم بعضی کشورها رایگانه ولی فاند نمیدن به خصوص باز واسه مستر مثل آلمان و نروژ و ...
اطلاعات در مورد اروپا رو دوستان با تجربه تر میدن.
اگر واسه آمریکا هم برید، باید gre بدید. اگر gre بالا بیارید میتونید امید به فاند داشته باشید واسه مستر منتهی باز هم شانس کمه و باید دانشگاههای متوسط و به پایین رو انتخاب کنید.

بااحترام،
ترکان

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - danielartist - 19-08-2015

(19-08-2015, 12:21 PM)Torkan نوشته: درود

دوست من معدلتون متوسط هستش. برای دانشگاههای کانادا یافتن استاد الزامی هست و کمی امید به فاند برای مستر به خصوص کمتر. شانس که هست ولی نمیشه گفت چقدر واقعا؟
میبینین طرف با معدل 17 نمیتونه استاد پیدا کنه اون یکی با معدل 16 فاند هم میگیره و استاد هم پیدا میکنه.
در مورد اروپا میدونم بعضی کشورها رایگانه ولی فاند نمیدن به خصوص باز واسه مستر مثل آلمان و نروژ و ...
اطلاعات در مورد اروپا رو دوستان با تجربه تر میدن.
اگر واسه آمریکا هم برید، باید gre بدید. اگر gre بالا بیارید میتونید امید به فاند داشته باشید واسه مستر منتهی باز هم شانس کمه و باید دانشگاههای متوسط و به پایین رو انتخاب کنید.

بااحترام،
ترکان

مامون از راهنماییتون .
جالب اینه که یکی‌ از دوستان من که آزاده نور می‌خوند با معادله ۱۷.۵ بدون استاد بورس کامل شد از همین رشته واسهٔ گرافیک دیزاین ، البته سیتیزنشیپ داشت .
وقتی‌ که دانشگاه مجانی‌ باشه دیگه چه نیازی به فاند ؟! شخصاً اگه با پرداخت هزینهٔ زندگیم هیچ مشکلی‌ ندارم ، رنک دانشگاهم اونقدر واسم مهم نیست ، چون به مستر به عنوانه یک سکوی پرتاب می‌خوام نگاه کنم که کارم واسه دکترا راحتر بشه . 
اما راجع نروژ یه سوال داشتم ! شنیدم سفارت نروژ خیلی سختگیری می‌کنه واسه دادن ویزا به دانشجوهای ایرانی‌ ، شما هم چنین مشکلیو  شنیدین ؟! 
راجع فنلاند و دانمارک‌ چتو ؟ اونا هم دانشگاها مجانی‌ دارن که . شانسم کمه اونجاها ?

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - niosha - 21-08-2015

@Babak 
سلام .من دانشجوی ترم اخر ارشد نرم افزار کامپیوتر دانشگاه آزاد با مغدل حدود 18 و معدل لیسانس 18.22 هستم و دوره های زبان و نگذروندم.میشه راهنمایی کنید که باشرایط گفته شده پذیرش ازکدام دانشگاه تکزاس یا دانشگاه های کانادا واسم بهتره وامکان پذیره وهزینه هابه چه صورته باتوجه به اینکه مجرد هم هستم.تشکر

RE: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - puriyaelnino - 21-08-2015

سلام دوستان
من دانشجوی فنی رشته کنترل هستم
تعداد مقالات:2
معدل تا کنون:18/73
نمره زبان: IELTS 7
GRE:در حال آماده شدن
رتبم در کنکور کاردانی به کارشناسی زیر 10 هست
آیا شانسی برای پذیرش و بورس شدن دارم؟ کدام کشور؟؟(برای ارشد)
متشکرم