آکادمیا کافه
مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: مشاوره در مورد انتخاب کشور و دانشگاه (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87)

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - ForeverBlue - 07-08-2013

(07-08-2013, 07:21 AM)'faezeh_f' نوشته: سلام..من دانش آموز سوم دبیرستان هستم.به زبان انگلیسی مسلط هستم تقریبا" ولی تا 1 الی دو سال دیگر مدرک تافل ام رو می گیرم..دوست دارم در رشته پزشکی یا داروسازی یا پرستاری یا زیست شناسی یا شیمی یا سینما و بازیگری برای دانشگاه تحصیل کنم.درسم خوبه و در تیزهوشان درس میخونم.آهان! زبان های دیگر هم فقط در حد مکالمه(نهایتا" 15  یا 20کلمه) کره ای می دونم.
با شرایط من کدوم کشور رو توصیه می کنید؟
+دانشگاهی که هزینه خیلی بالایی نداشته باشه و البته مدرک کارشناسی آن معتبر باشه..

به این فروم خوش آمدید [img]images/smilies/smile.gif[/img]

دوست گرامی، 
پذیرش گرفتن برای مدرک لیسانس شرایط خاص خود را دارد. از طرفی شما رنج بسیار وسیعی را مطرح کردید که هر کدام از آنها برای خود داستانی دارد و شرایطی متفاوت. تحصیل در رشته های پزشکی یا تحصیل در رشته های مهندسی و شیمی و با تحصیل در رشته های هنری از اساس متفاوت است.

توضیحات مفصلی در اینجا آورده شده است که خواهش میکنم مطالعه بفرمایید. 

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - tarakhanom - 08-08-2013

سلام میشه لطفا نظر بدید من میتونم برای پذیرش با فاند واسه PHD تو یه دانشگاه معتبر شانس داشته باشم یا خیر؟
رشته مهندسی شیمی طراحی فرآیند 
معدل ارشد 15 از دانشگاه ازاد شاهرود
معدل کارشناسی 13 ازاد مشهد
2  مقاله ISI 
آیلتس 6تا 6.5(هنوز امتحان ندادم) و GRE هم هنوز روش وقت نذاشتم
راستش با خوندن نظر کارشناسهای همین سایت در مورد سختگیری در معدل تو کانادا و نمره زبان تو آمریکا خیلی ناامید شدم ! اروپا هم گویا رقابت بیشتره !
با توجه به اینکه من 32 سالمه به نظر شما  وقت گذاشتن واسه بالا بردن نمره آیلتس و GRE کار درستیه؟ و  آیا شرط سنی واسه گرفتن فاند وجود داره یا نه؟
خیلی از زحماتتون ممنونم

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - Simon2007 - 08-08-2013

(08-08-2013, 06:45 AM)'tarakhanom' نوشته: سلام میشه لطفا نظر بدید من میتونم برای پذیرش با فاند واسه PHD تو یه دانشگاه معتبر شانس داشته باشم یا خیر؟
2  مقاله ISI 
راستش با خوندن نظر کارشناسهای همین سایت در مورد سختگیری در معدل تو کانادا و نمره زبان تو آمریکا خیلی ناامید شدم ! اروپا هم گویا رقابت بیشتره !
با توجه به اینکه من 32 سالمه به نظر شما  وقت گذاشتن واسه بالا بردن نمره آیلتس و GRE کار درستیه؟ و  آیا شرط سنی واسه گرفتن فاند وجود داره یا نه؟
خیلی از زحماتتون ممنونم

من پيشنهاد ميكنم شما ايران بمون. كسي كه با 4 تا پست خوندن به " خيلي نا اميد شدن" ميرسه ممكنه هر جاي اين مسير بيخيال قضيه شه و فقط وقت و پولش رو هدر بده. [img]images/smilies/smile.gif[/img]با معدل شما در مورد دانشگاه معتبر نظري ندارم ولي شما دانشگاه خوب و متوسط آمريكا هم پذيرش بگيري فكر كنم معتبر محسوب شه. در مورد كانادا معدل شما پيشنياز معدلي برخي دانشگاه هاي خوب رو نداره و حتي قادر نيستيد مدارك بفرستيد ولي بازم مطلق نميگم. بهتره دانشگاه رو انتخاب كنيد و باز با ايمل از Graduate ‌بپرسيد. جواب اونها ديگه وضعيت رو مشخص ميكنه. هنوز آيلتس نداده هدف و رو 6-6.5 گذاشتيد نميترسيد 5 بياريد؟‌[img]images/smilies/wink.gif[/img] شما بالاخره هم دانشگاه معتبر ميخواهيد هم فاند هم نمره زباني هم كه براي خودتون در نظر گرفتيد زيادي با ارفاق بوده. استادي كه ميخواد فاند بده چرا بايد به شما فاند بده؟ اگر بتونيد خودتون اين سوال رو به خودتون جواب بديد تكليف دانشگاه هم كه اپلاي كنيد براتون مشخصه. شما مقاله داشتيد پس قطعا توانمنديد كه نمره ي زبان بهتري بياريد. من ميگم رو آيلتس مثلا 7.5-8 زوم كنيد كه انشا... 7 رو بياريد ديگه. در مورد GRE هم كه بايد شروع كرده باشيد يا بكنيد اگر تصميمتون امساله. وقت زيادي نداريد. اونم اگر فاند لازميد رو نمره ي بالا بايد برنامه ريزي كنيد. در مورد سن من تا حالا محدوديتي نديدم. يكبار تو سفارت آقاي 40 ساله ايي بود كه تازه پذيرش دكتري گرفته بود و بهش ويزا دادن. شايد برخي استادها روي جوون بودن شاگرداشون حساس باشن اما اين يك اپيدمي نيست.اميدوارم اول تصميم جدي بگيريد و بعد در اون موفق بشيد. 
شادزي
[img]images/smilies/shy.gif[/img]

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - ForeverBlue - 08-08-2013

(08-08-2013, 06:45 AM)'tarakhanom' نوشته: سلام میشه لطفا نظر بدید من میتونم برای پذیرش با فاند واسه PHD تو یه دانشگاه معتبر شانس داشته باشم یا خیر؟
2  مقاله ISI 
خیلی از زحماتتون ممنونم

دوست عزیز
هدفی که شما دارید، هدف بسیار بزرگی است : 
پذیرش با فاند واسه PHD تو یه دانشگاه معتبر
برای رسیدن به این هدف بزرگ، شرایطی که شما فرموده اید خیلی مساعد نیست
این یعنی باید معدل خوبی داشته باشید (که متاسفانه در این زمینه ضعف دارید). در مورد مقاله ISI  توضیح دقیق ندادید.  کنفرانسی است یا ژورنالی.  در مورد آیلتس، معمولا همه بین نیم تا یک نمره کمتر از آنچه در نظر میگیرند کسب خواهند کرد. که شما هنوز این را نیز دریافت نکرده اید.GRE  هم که فرمودید اساسا وقتی نگذاشته اید

پس نا امیدی شما خیلی غیرمنطقی نیست. اما مسلما برای رسیدن به آن هدف بزرگ، وقت گذاشتن بسیار ارزشمند است. ربطی هم به سن ندارد. هستند افرادی که در سن بالای 36 دکترا را شروع میکنند.

شانس پذیرش - M2020 - 09-08-2013

سلام ، من ارشد نرم افزار هستم. لیسانسم دانشگاه آزاد شیراز با معدل 16/56 و ارشدم دانشگاه آزاد قزوین معدل15/23.مدرک ielts با نمره ی 6/5. و یک الی دو مقاله ی ژورنال هم میتونم اماده کنم. میخواستم بدونم چقدر شانس پذیرش در مقطع Ph.d تو یه دانشگاهی مثه اتریش یا المان رو دارم. ضمنا منظورم از پذیرش ، پذیرش بدون فانداست. خیلی ممنون میشم اگه زودتری راهنمایی بفرمایین

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - tarakhanom - 09-08-2013

مرسی که ناامیدترم کردید! مقاله ها ژورنال اند.
یعنی هیچ شانسی ندارم؟ یا رو زبان کار کنم!!!

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - mahnaz103 - 09-08-2013

(09-08-2013, 01:23 AM)'tarakhanom' نوشته: مرسی که ناامیدترم کردید! مقاله ها ژورنال اند.

سلام دوست عزیز
وقتی آدم هدف داره خب گاهی اوقات بعضی مسائل باشی دلسردیش میشن و این طبیعیه.اینقد نگران ونا امید نباشید.
درسته که معدل مهمه اما راهی برای پوشش دادن به اون هست اونم مثلا برای امریکا آزمون های GRE و GMAT هستش
همچنین نمره ی زبان عالی میتونه کارو راحت تر کنه
میشه رزومه رو با مقالات معتبر بهتر کرد.فعلا که وقت هست باید ازش بهترین استفاده رو کرد Smile
اگه واقعا میخواید به هدفتون برسید خب باید تلاش کنید.زیاد تلاش کردن و زیاد وقت گذاشتن اصلا خسته کننده نیست چون عشق به هدف میتونه همه چیو آسون کنه Smile
نتایج پذیرش رو توی سایت یه نگاهی بندازین تا ببینین نمره زبان ها وتعداد مقالات و.....چی بوده برای کسانی که موفق شدن
انشالله با دید بازتر و امید بیشتر بتونید تلاش کنید و به هدفتون انشالله برسید
موفق باشید

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - ForeverBlue - 09-08-2013

(09-08-2013, 01:23 AM)'tarakhanom' نوشته: مرسی که ناامیدترم کردید! مقاله ها ژورنال اند.

به هر حال فکر کنم نا امیدی منطقی و واقع بینانه بهتر از دلخوشی بیمورد باشد.
ولی این نا امیدی ابدی و تغییر ناپذیر نیست!

فک رکنم مقاله ها تا حدودی مشکل معدل را پوشش دهند.
شما مدتی باید وقت بگذارید و IELTS , GRE با نمرات خوب بگیرید.

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - Simon2007 - 09-08-2013

من نديدم كسي اينجا شما رو نا اميد كنه. شايد اون حرفهايي كه دوست داشتيد دوستان بهتون بزنند رو نشنيديد و نگران شديد. [img]images/smilies/smile.gif[/img]ما كه اينجا براي خوشايند دوستان نبايد صحبت كنيم. داريم رو چيزي بحث ميكنيم كه به آينده مربوطه. در كل به نظر من شما با داشتن حداقل ها دنبال حداكثر ها هستي و در اين راه حتي حاضر نيستي مثلا براي نمره ي زبان بالاتر يا بهبود رزومه كمي سختي بكشي. با اين شرايط و اين رزومه من نميگم صد در صد منتظر معجزه نباش كه از دانشگاه معتبر با فاند پذيرش بگيري ، من ميگم اگر اتفاق نيوفتاد خيلي دنبال اين نباش كه چرا اتفاق نيوفتاد. به هر حال از قديم گفتن خواستن توانستن است. شما بخواه هيچكسي نميتونه مانعت بشه حتي نظراتي كه اينجا داده ميشه.
شادزي[img]images/smilies/shy.gif[/img]

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - ForeverBlue - 10-08-2013

(09-08-2013, 12:24 AM)'M2020' نوشته:
سلام ، من ارشد نرم افزار هستم. لیسانسم دانشگاه آزاد شیراز با معدل 16/56 و ارشدم دانشگاه آزاد قزوین معدل15/23.مدرک ielts با نمره ی 6/5. و یک الی دو مقاله ی ژورنال هم میتونم اماده کنم. میخواستم بدونم چقدر شانس پذیرش در مقطع Ph.d تو یه دانشگاهی مثه اتریش یا المان رو دارم. ضمنا منظورم از پذیرش ، پذیرش بدون فانداست. خیلی ممنون میشم اگه زودتری راهنمایی بفرمایین

سلام دوست عزیز
معدل شما نسبتا مناسب (کمی بهتر از لب مرز) است. اگر آیلتس شما 7 میبود که خیلی خیلی بهتر بود ولی همین نمره هم برای بسیاری از دانشگاه های اروپا کافی است.

مقاله ژورنال آماده کردن کار بسیار سختی است و زمانبر. چقدر در این زمینه اطمینان دارید؟

از آنجایی که فاند نمیخواهید، پذیرش گرفتن در یک دانشگاه معمولی و نه چندان معروف چندان دور از دسترس نیست. البته من پیشنهاد میکنم به جز این دو کشور، ایتالیا و اسپانیا را هم بررسی کنید.