آکادمیا کافه
Bahram: مجرب در امور مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+---- انجمن: مشاوره‌های گذشته (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87)
+---- موضوع: Bahram: مجرب در امور مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا (/Thread-Bahram-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2

Bahram: مجرب در امور مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا - Bahram - 26-09-2011

درود.
اینجانب بهرام، در حال گذراندن دوره تحصیلی در کشور استرالیا میباشم.

اخیراً مطالعه جدی پیرامون مهاجرت به استرالیا داشته ام و تاجایی که قادر باشم، سعی میکنم سوالات شما عزیزان رو پیرامون مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا پاسخگو باشم.

RE: Bahram: مجرب در امور مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا - reihaneh - 04-01-2012

سلام بهرام جان ممنون كه وقت ميگذاريد
من برادري دارم كه مجرده ديپلم كامپيوتر داره و 35 سالش هست و يه سري كارهاي فني هم بلده البته مدرك فني حرفه اي براي اين كارها نداره ولي براي تست كنتور هم سابقه كارش رو داره هم مدرك دوران كارآموزيش رو
سوالي كه من از مشا دارم اينه كه بنظر شما برادر من به چه طريقي ميتونه به استراليا مهاجرت كنه؟آيا اگر در يك سري رشته هايي كه استراليا نياز داره بره و مدرك فني حرفه اي بگيره و مدرك آيلتس هم بگيره شاني مهاجرت داره؟
ممنون ميشم كمكمون كنيد

RE: Bahram: مجرب در امور مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا - Bahram - 04-01-2012

درود بر شما!
من درست متوجه نشدم ایشون چه مهارتهایی دارند...
اگر مهارتهای ایشون جزو لیست مشاغل SOL قرار میگیرند که باید بگویم این مهمترین و اولین قدم برای درخواست اینگونه مهاجرت است.

من یکبار دیگر این لیست رو در اینجا قرار میدهم،

.pdf   sol-schedule1.pdf (اندازه 85.51 KB / تعداد دانلود: 27)

-برادر شما میتوانند تحت سابکلس 175 اقدام کنند، برای این منظور باید قبل از شروع پرونده، سابقه حرفه ایشون باید assess شود. برای این منظور بهتر است از یک وکیل مجرب در زمینه امور مهاجرت به استرالیا کمک بگیرید.

در کل عرض کنم که باید طبق یک دستورالعمل نمره دهی، 65 امتیاز بگیرید. در اینجا و در پایین صفحه شاهده کنید و آیا میتونند یا خیر؟

-از اونجاییکه برادرتون تحصیلات دانشگاهی نداشته اند، کمی سخت میشه و تنها در صورتی میتوانند مشمول قوانین شوند که کار مهمی در دوران کاریشون انجام داده باشند، از اینرو لازم است که رفرنسهای قوی همراه با توضیحات دقیق در مورد پست ایشون در کار باشند.

-زبان مدرک آیلتس نمره 6 در تمام آیتمها ضروریه، ولی اگر 7 یا 8 بگیرید امتیاز بیشتری خواهید گرفت.

-سن برادرتون کمی زیاده، چون اگر در فاصله سنی 25-32 باشه، بیشترین امتیاز رو از نظر سنی میارند.

همچنین یک راه دیگر این که اگر از نظر هزینه مشکلی ندارند، برادرتون میتونند تشریف بیارند استرالیا در دانشگاه با TAFE درس بخوانند و بعد اقدام کنند.
توصیه من بشما اینه که با یک وکیل مجرب در این زمینه صحبت کنید.

RE: Bahram: مجرب در امور مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا - نوشا - 20-01-2012

سلام اقا بهرام من لیسانسه برق دارم از دانشگاه نجف آباد با معدل 13.63
الان هم دارم در مالزی فوق لیسانس می خونم در رشته مکاترونیک
31 سالمه و متاسفانه ام اس دارم واینجا داروهام رو بیمه نمی ده برا همین می خوام برا مقطع دکترا و کلا زندگی برم جای دیگه که هزینه داروهام رو هم بدن یا حداقل با حقوقی که می دن بشه داروهامو تهیه کرد می شه یه توضیحی بدین که می تونم بیام استرالیا و برای بورس شدن باید چی کار کنم؟
با تشکر

RE: Bahram: مجرب در امور مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا - Bahram - 21-01-2012

من اطلاع دقیقی از علائم این بیماری ندارم، ولی برای مهاجرت به استرالیا یک سری آزمایشات پزشکی برای سلامت خون و کلیه ها و ریه انجام میشود و نباید مورد مشکوکی در این آزمایشات باشد، البته تا جایی که میدونم به بیماری سل خیلی حساس هستند و این آزمایشات بیشتر برای این بیماری انجام میشود.
اگر حداقل 3 سال سابقه کاری دارید میتونید برای مهاجرت اقدام کنید. بشرطی که امتحانات زبان و مراحل مربوط به اقامت رو پشت سر بگذارید. اگر به این هدف میخواهید بیایید استرالیا که از دولت حقوق بیکاری بگیرید، باید بدانید حداقل 1 سال از اخذ اقامتتون گذشته باشد. نظر شخصی من اینه استرالیا کشور بسیار گرانیست و باتوجه به گران شدن دلار نسبت به ریال اگر پشتوانه مالی قوی نداشته باشید، نمیتونید دوام بیاورید. بهتره به کشورهای دیگر فکر کنید یا اینکه راههای دیگری برای مهاحرت به استرالیا پیدا کنید...
برای بورسیه تحصیلی گرفتن، البته بحثش مربوط به این تاپیک نمیشود و به انجمن استرالیا در اینجا مراجعه کنید. فقط این مورد رو اشاره کنم که با توجه به معدل پایین لیسانستون باید معدل ارشد بالا و همچنین مقالات معتبر داشته باشید.

RE: Bahram: مجرب در امور مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا - نوشا - 22-01-2012

سلام مرسی از اینکه پاسخ دادین ولی انگار منظوره منو متوجه نشدید من نمی خوام بیمه بیکاری بگیرم قصده من این هست که اول برای تحصیل در دوره دکترا بورس بگیرم و بعد از اتمامه دوره دکترا برای اقامت اقدام کنم وکلا می خوام بدونم اگردر دوره دکترا بورس بگیرم آیا بیمه دانشجویی در استرالیاپوله داروهام رو هم می ده یا نه چون الان بیمه در مالزی پوله داروهای من رو نمی ده.
با تشکر

RE: Bahram: مجرب در امور مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا - eilia28 - 06-03-2012

سلام آقا بهرام و تشکر از این که وقت میگذارید
من هدفم گرفتن پذیرش از استرالیا، کانادا و امریکاست البته با توجه به توصیه دوستان استرالیا رو ترجیح میدم
کارشناسی: برق فردوسی، معدل 16.67
کارشناسی ارشد: مکاترونیک- خواجه نصیر- معدل 18.68(شاگرد اول)
2 مقاله ژورنال علمی پژوهشی
1 مقاله کنفرانس IEEE
2 مقاله کنفرانس داخلی
2 ثبت اختراع داخلی
تافل: ibt=85 البته تقریبا 1 ماه دیگه دارم دوباره اتحان میدم
اگه امکان داره در مورد نحوه پذیرش از دانشگاههای استرالیا و امکان اقامتدائم راهنماییم کنید
با تشکر

RE: Bahram: مجرب در امور مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا - Bahram - 07-03-2012

(06-03-2012, 02:53 PM)eilia28 نوشته: سلام آقا بهرام و تشکر از این که وقت میگذارید
من هدفم گرفتن پذیرش از استرالیا، کانادا و امریکاست البته با توجه به توصیه دوستان استرالیا رو ترجیح میدم
کارشناسی: برق فردوسی، معدل 16.67
کارشناسی ارشد: مکاترونیک- خواجه نصیر- معدل 18.68(شاگرد اول)
2 مقاله ژورنال علمی پژوهشی
1 مقاله کنفرانس IEEE
2 مقاله کنفرانس داخلی
2 ثبت اختراع داخلی
تافل: ibt=85 البته تقریبا 1 ماه دیگه دارم دوباره اتحان میدم
اگه امکان داره در مورد نحوه پذیرش از دانشگاههای استرالیا و امکان اقامتدائم راهنماییم کنید
با تشکر
سلام، در انتخاب استرالیا به عنوان گزینه اول تردید نکنید. استرالیا قوانین مهاجرتش راحتتر از سایر کشورهاست.
طول دوره دکترا در استرالیا 3 سال است، و اسکالرشیپش هم معمولاً از بقیه کشورها بیشتر است(حدودای 30 هزار دلار در سال) و بدون Tax است.
بعد از اینکه تحصیلتون تموم شد خیلی راحت میتونید برای اقامت اقدام کنید. طبق سیستم مهاجرتی در حال حاضر، فارغ التحصیلان دکترا 5 امتیاز بیشتر از بقیه مقاطع تحصیلی میگیرند و همانند بقیه مقاطع تحصیلی نیازی نیست آیلتس 8 و سابقه کاری و ... داشته باشید.

رزومه و وضعیت تحصیلی خیلی خوبی هم دارید و میتونید برای دانشگاههای معتبر استرالیا پذیرش همراه با اسکالرشیپ بگیرید. (در مورد نحوه و شانس پذیرش و اسکالرشیپ میتونید نظر دوستان دیگر رو هم در اینجا بپرسید)

راستی به آکادمیاکافه هم خوش اومدید! Smile

RE: Bahram: مجرب در امور مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا - shaki - 28-03-2012

سلام آقا بهرام
من لیسانس مکانیک از صنعتی اصفهان دارم با معادله ۱۳.۱۶
امتحان ارشد دادم و ارشد رو تو ایران میگذرونم
می‌خوام بعد از ارشد برای دکترا پذیرش au بگیرم
می‌خواستم اگه می‌شه من رو راهنمایی بکنید تا با برنامه ریزی دقیق پیش برم
خیلی‌ ممنون

RE: Bahram: مجرب در امور مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا - ahmadpashaei - 29-03-2012

سلام آقا بهرام
من در ادامه سوالم میخوام بدونم من که از علمی کاربردی تهران فارغ التحصیل میشم(هم کاردانی با معدل19.33 و هم کارشناسی بهمن1391 و تا حالا معدلم 19.5 بود)آیا با داشتن آیلتس مثلا7.5 و gre خوب و داشتن شاگرد اولی و TA چندتا درس و چند ریکام خیلی خوب و چندین مدرک فنی و حرفه ای مرتبط با برق، اگر مقاله نداشته باشم و خوب از شریف و تهران هم نیستم میتونم امیدی به پذیرش دکتری مستقیم با فاند داشته باشم؟مقاله امید رو بالا می بره؟استاد پیدا کردن چی؟