آکادمیا کافه
شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - spt - 19-01-2011

در این تاپیک شانس پذیرش متقاضیان اپلای در دانشگاه های فنلاند مورد بررسی قرار میگیرد.

برای افزایش شانس قبولی:
1. تجربه ثابت کرده که کامل بودن مدارک و درست و درست بودن آنها خیلی شانس پذیرش را بالا میبرد. یا به عبارت دیگر معمولا در سال های گذشته اکثرا به خاطر اشتباه فرستادن و یا کافی نبودن مدارک و یا نداشتن شرایط اولیه رد شده اند تا نداشتن شرایط کافی...
پس سعی کنید اشتباه و ناکافی مدرک نفرستید و یا دیر نفرستید و یا چیزی رو اشتباهی نفرستید
2. اگه توی رزومه خود کارهایی که کرده اید غیر علمی بوده سعی کنید کمتر روی آنها تمرکز کنید، در عوض اگه کلاسی رفته اید یا دوره ی علمی ای گذرانده اید بنویسید (حتی کلاس ریاضی و زبان) تاثیر این ها خیلی بیشتره،
یادتان باشد رزومه شلوف رزومه خوبی نیست و زیاد نوشتن بیهوده تاثیر منفی در رزومه تاثیر منفی میگزارد.
3. توی نوشتن موتیویشن لتر خیلی دقت کنید... اما باز هم خیلی مهم بوده و حتما سعی کنید در آن الکی و اضافی ننویسیأ، سعی کنید این رو حس نکنند که میخاهید بر روی آنها تاثیر بگزارید و خود را بالاتر از اون چیزی که هستید نشان بدهید، این هم راحت نیست و احتیاج به وقت و دقت زیادی دارد.... اطلاعات بیشتر را میتوانید در فروم مربوطه پیدا کنید.....
4. رشته ی مناسب و مرتبط انتخاب کنید و حتما ببینین که به لیسانستون و یا دیپلم شما میخورد.... این بسیار مهم است که رشته ثبت نامی برای شما طراحی شده باشد....
5. دانشگاه مناسب انتخاب کنید... الکی اگه شرایطتان خوب نیست دانشگاه های بالا و قوی اپلای نکنید... همیشه یک دانشگاه خیلی ضعیف و یا یه دانشگاه که کمتر متقاضی دارد به عنوان آلترناتیو اپلای کنید، الکی به یه دانشگاه بند نکنید و سعی کنید تا میتوانید در دانشگاه های بیشتری اپلای کنید... تعداد جاهایی که اپلای میکنید شانس شما را به شدت بالا میبرد
اینطوری نباشد که پس از اینکه یکی دو تا دانشگاه اپلای کردبد بیخیال بشید و بمونید منتظر نتیجه ها.
6. اگه میتونید وقتی رشته و دانشگاه خود را پیدا کردید یک ایمیل به مدیر گروه رشته مربوطه بزنید و یک ایمیل به کوردینیتور، حتما ایمیلتان کمتر از 6 خط باشد.... فقط بپرسید شرایطتان این است(فقط با ذکر معدل و رشته ) و شانس شما برای قبولی چقدر است؟ میتوانید رزومه خود را هم اتچ کنید به ایمیل که اگر خاستند ببینند، اما نه بیشتر...
اگر جواب ندادند به کوردینیتور میتوانید باز هم ایمیل بزنید اما به مدیر گروه نه، ارتباط با این افراد اگر ارتباط مثبت باشد انگیزه ی شما را نشان داده و تاثیر مثبت دارد....
7.ترتیب انتخاب برایتان به این شکل باشد: رشته ی مورد علاقه، آینده ی رشته، دانشگاه ، شرایط ویزای کشور، شهر، کشور
بی جهت خود را محدود به یک دانشگاه و یک کشور نکنید
8. حتما و بدون شک مهم ترین و مهمترین عامل در قبولی شما معدل ، معدل درس های تخصصی، و کمی هم روند معدلتان است.... خود معدل 80 درصد قضیه است و همه ی موارد ذکر شده در بالا 20 درصد! (تقریبا)
پس اگر هنوز میتوانید تا حد ممکن درس بخوانید،
انتظار معجزه نداشته باشید، در حد معدلتون اپلای کنین اما بدانید میشود با معدل خیلی پایین هم پذیرش گرفت

برای فنلاند آب و هوا نیز تاثیر مهمی در تعداد متقاضی برای یک رشته دارد.
در سال گذشته افرادی با معدل هایی در حدود 13 نیز توانستند از فنلاند قبولی بگیرند، تقریبا تمام افرادی که اپلای کرده بودند و مدارکشان کامل بود پذیرش گرفتند.
حد اقل معدل برای دانشگاه هلسینکی که بهترین دانشگاه فنلاند است 16 میباشد اما برای باقی دانشگاه ها ایرانی های بسیاری قبول شده و هم اکنون در حال تحصیل میباشند.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - Karim - 24-05-2012

در مورد شانس پذیرش
من یک پوزیشن خالی در هلسینکی اپلای کردم مردود شدم!

یک نفر می خواستن حدود 270 نفر اپلای کرده بودند!!
شرایطم هم متوسط رو به بالا بود

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - spt - 27-05-2012

(24-05-2012, 11:40 AM)Karim نوشته: در مورد شانس پذیرش
من یک پوزیشن خالی در هلسینکی اپلای کردم مردود شدم!

یک نفر می خواستن حدود 270 نفر اپلای کرده بودند!!
شرایطم هم متوسط رو به بالا بود
متاسفانه رقابت در داشگاه های هلسینکی و آلتو خیلی بالا هست...
امیدوارم که بقیه جا ها فول فاند گرفته باشید Smile
در مورد فنلاند هم برای اینکه احتمال قبولیتون بره بالا در کنار اون دو تا دانشگاه که گفتم یکی دو تا دانشگاه دیگه هم پیدا کنین.... شانستون اون موقع کم نخاهد بود..

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - ahmadpashaei - 27-05-2012

سلام spt جان
من این سوال رو درباره نروژم پرسیدم که آیا میشه از بدو ورود برای ارشد با فاند رفت؟هیچ بورس خاصی ندارن؟ اگر رفتیم خوب تحصیل رایگانه ولی میشه اگر اونجا شاگرد اول تا سوم بشیم فاندی بدن یا جایزه ای؟ یا از ترم دوم بشه فاند گرفت؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - amirhossein.gh - 27-05-2012

احمد جان به هر حال همیشه فاند و بورس برای دانشجویان ممتاز هست در همه جای دنیا
پس فک کنم جواب سوال شما بله است !
شاد باشی

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - spt - 28-05-2012

(27-05-2012, 10:36 PM)ahmadpashaei نوشته: سلام spt جان
من این سوال رو درباره نروژم پرسیدم که آیا میشه از بدو ورود برای ارشد با فاند رفت؟هیچ بورس خاصی ندارن؟ اگر رفتیم خوب تحصیل رایگانه ولی میشه اگر اونجا شاگرد اول تا سوم بشیم فاندی بدن یا جایزه ای؟ یا از ترم دوم بشه فاند گرفت؟
والا خیلی بستگی به دانشگاه داره اما به طور کلی خیلی خیلی کمه احتمالش...
یعنی در حقیقت احتمال فاند تقریبا صفره و همچین چیزی خیلی برای ارشد تعریف نشده... مخصوصا در حین تحصیل...
اما همون طور که امیرحسین جان گفت برای دانشجو های خوب شانس هست و اون هم معمولا پروژه هست... یعنی ریسرچ اسیستنشیپ بگیری یا اینکه برای تزت پول بگیری که اون هم خیلی زیاد نمیشه اما این اتفاق زیاد افتاده.... شاید یک دهم دانشجو های یک کلاس بتونن بگیرن...
در کل نمیتونم خیلی امیدوارت کنم متاسفانه.... بهترین کار اینه که تا میتونی درس بخونی و سریع تموم کنی و یه پوزیشن خوب بگیری برای پی اچ دی.... البته تازگی ها یه سری دانشگاه ها شهریه دارن که شنیدم بورس هم میدن که من خیلی اطلاعات ندارم... برای اون ها یا باید شهریه بدی یا اینکه بورس بگیری....
اگه آمار بیشتری گرفتی اینجا بزار ما هم بدونیم ؛)

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - sadjad porgar - 30-10-2012

سلام دوستان من میخاستم ببینم با این شرایطی که دارم شانسی برای گرفتن پذیرش همراه با فاند دارم یا نه . لیسانس مهندسی شیمی از تهران جنوب با معدل کل 14.60و دو سال آخر 15.70 و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی از تهران جنوب و معدلم فعلا 16.20 هستش و دو جلد کتاب هم تالیف کردم و عضو بنیاد نخبگان نیروهای مسلح هستم الان هم دارم روی یک پروژه ای کار می کنم که ازش مقاله در میاد. میخاستم ببینم شانسم چقدر هستش ممنون.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - spt - 31-10-2012

(30-10-2012, 08:33 PM)sadjad porgar نوشته: سلام دوستان من میخاستم ببینم با این شرایطی که دارم شانسی برای گرفتن پذیرش همراه با فاند دارم یا نه . لیسانس مهندسی شیمی از تهران جنوب با معدل کل 14.60و دو سال آخر 15.70 و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی از تهران جنوب و معدلم فعلا 16.20 هستش و دو جلد کتاب هم تالیف کردم و عضو بنیاد نخبگان نیروهای مسلح هستم الان هم دارم روی یک پروژه ای کار می کنم که ازش مقاله در میاد. میخاستم ببینم شانسم چقدر هستش ممنون.
سلام و خوش آمدید به اینجا Smile
مرسی از اینکه سوالتون رو جای درستی پرسیدید و در مورد سوالتون باید بگم که شما معدلتون خوبه اما عالی نیست، و در ضمن مقاله هم ندارید، و دانشگاه خیلی خوبی هم نرفتید، اما تالیف کتاب رو میشه نکته ی نسبتا مثبتی دونست،
من به شخصه فک میکنم میتونید فاند بگیرید، اما از دانشگاه های رده اول فنلاند نه، (سه چهار تای اول) ولی خوب یه رزومه ی خوب و قوی و اس او پی خوب و نمره زبان خوب هم خیلی مهمه....
رشتتون هم خوبه...

ایشالا در سرزمین برف و یخ میبینیمتون Smile

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - vampire - 09-11-2012

سلام
وقت بخیر
من دانشجوی سال آخر علوم کام‍پیوتر امیرکبیرم.معدلم ۱۵.۲۳است(جزو ۱۵٪ اول ورودی و معدل ۲ سال آخر ۱۶.۰۷) و IELTS ۷ دارم.تا تابستون مقاله ام آماده میشه.می خواستم ببینم تو چه دانشگاه های فنلاند و با چه فاندی می تونم پذیرش بگیرم.
ممنون

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های فنلاند - spt - 10-11-2012

(09-11-2012, 09:18 PM)vampire نوشته: سلام
وقت بخیر
من دانشجوی سال آخر علوم کام‍پیوتر امیرکبیرم.معدلم ۱۵.۲۳است(جزو ۱۵٪ اول ورودی و معدل ۲ سال آخر ۱۶.۰۷) و IELTS ۷ دارم.تا تابستون مقاله ام آماده میشه.می خواستم ببینم تو چه دانشگاه های فنلاند و با چه فاندی می تونم پذیرش بگیرم.
ممنون
سلام Smile
متاسفانه اول باید بگم که دانشگاه های عالی ایران مثل امیرکبیر در فنلاند خیلی شناخته شده نیستن، این خیلی ناراحت کننده هست اما حقیقت داره،
اینطور که میفرمایید منظورتون ارشده، برای ارشد یه سری دانشگاه های فنلاندی که به تازگی شهریه گذاشتن بورسیه هم میدن و دانشگاه هایی که مجانی هستن کلا فاندی ندارن، پس یه گروه حذف میشه که الان بیشتر دانشگاه های فنلاند جزوشن،
در مورد گروهی که شانس فاند گرفتن هست اگه بتونید مقاله آی اس آی داشته باشید و یا حتی با همین شرایط مطمئنا شانس دارید، اما خب خیلی زیاد نیست و دلیلش هم ناشناخته بودن امیرکبیره....
من اگه جای شما بودم جی آر ای میخوندم که بتونم برم آمریکا... مطمئنا برای شما آمریکا شانس بیشتری خواهد بود چون دانشگاه شما رو میشناسن...
در مورد کدوم دانشگاه ها هم دانشگاه آلتو و دانشگاه صنعتی لاپینرانتا، دانشگاه یووسکوله و دانشگاه ایسترن فینلند رو چک کنید، اما مطمئن نیستم...

موفق باشید و امیدوارم از بهترین جا ها فاند بگیرید Smile