آکادمیا کافه
مشکلات گرفتن توصیه‌نامه از استادها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: توصیه نامه (Recommendation Letter) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-Recommendation-Letter)
+---- موضوع: مشکلات گرفتن توصیه‌نامه از استادها (/Thread-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87%E2%80%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

مشکلات گرفتن توصیه‌نامه از استادها - poweronline - 24-09-2011

دوستان، من رفته بودم دانشگاه واسه توصیه نامه ولی استادام خیلی بد برخورد کردن!! اصلا گفتن وقت نداریمو، چند روز دیگه بیاینو از این صحبتا، منم چون ازشون ناراحت شدم با حودم گفتم
اصلا دیگه سمتشون نمیرم و میرم به چند تا از استادایی که توی دانشگاهمون موقتی بودن و هیئت علمی دانشگاه های دیگن، حالا اگه بدم اون استادای موقتیم چی؟ مشکلی نداره؟

RE: مشکلات گرفتن توصیه‌نامه از استادها - Babak - 24-09-2011

به طور کلی مشکلی نداره، اما بهتره که آدرس ایمیل استادی که توصیه‌نامه رو می‌نویسه از دانشگاهی باشه که شما درش درس خوندید. البته اگر استادهای موقت آدرس ایمیل دانشگاه شما رو داشته باشند این مشکل حل می‌شه. غیر از این مشکل خاصی نیست، ولی به نظرم به این زودی ناراحت نشید. طبیعیه که استادها چندان تمایلی برای نوشتن توصیه‌نامه نداشته باشند. باید یک مقدار پشتکار داشته باشید و پیگیری کنید تا توصیه‌نامه‌ها رو بگیرید. یک راهش اینه که بهشون پیشنهاد بدید که خودتون یک متن اولیه‌ای تهیه کنید و بهشون بدید تا اونها ویرایش و امضا کنند. به این ترتیب وقت کمتری از استادها گرفته می‌شه و احتمالا راحت‌تر قانع می‌شن که بهتون توصیه‌نامه بدن.

RE: مشکلات گرفتن توصیه‌نامه از استادها - poweronline - 24-09-2011

آخه اصلا نذاشت باهاش حرف بزنم!
اگه بخوام دوباره برم دانشگاه باید 1 روز مرخصی بگیرم+ 2 ساعت تو جاده رانندگی کنم و ...
یکی از همکارام قبلا استادم بوده، میتونم از اون کمک بگیرم ولی ایمیل دانشگاهمو نداره.
خدا بزرگه

RE: مشکلات گرفتن توصیه‌نامه از استادها - Babak - 24-09-2011

می‌دونم که ناراحت کننده است که استادها اهمیتی به مشکلات دانشجویان نمی‌دن، اما راه گرفتن پذیرش بعضی وقت‌ها خیلی پرپیچ و خم می‌شه و واقعا این مشکلی که شما بهش اشاره کردی، در برابر مشکلات دیگه‌ای که سرراه ممکنه پیش بیاد واقعا چیزی نیست. تنها راهش اینه که در این مسیر با انگیزه بسیار زیاد حرکت کنید و تسلیم هیچ چیزی نشید.

RE: مشکلات گرفتن توصیه‌نامه از استادها - Pejman - 25-09-2011

poweronline جان من کاملاً شرایط شما رو درک می کنم. بسته به دانشگاه، اساتید بعضی از دانشگاه ها اصلاً و ابداً نه بلد هستند توصیه نامه بنویسند، نه حتی توصیه نامه آماده هم می بری براشون می تونند خوب بخونند و بفهمند! باور کنید من این مورد رو خودم دیدم. خیلی ها هم حوصله و وقت این کار رو ندارند و سعی می کنند اصلاً قبول نکنند. یه سری هم که کلاً در قاموس شون کمک به دانشجو و همکاری با دانشجو نیست!

اگه استادی هست که شما رو اصلاً نمی شناسه یا درسی که باهاش پاس کردید نمره خوبی نگرفتید توش، خب طبیعتاً استاد هم علاقه یا دلیلی برای نوشتن توصیه نامه پیدا نمی کنه.

ولی به هر حال استادایی هستند که شما تو درساشون نمره خوب گرفتید، و یا باهاشون پروژه داشتید. از اونها سعی کنید حتماً توصیه نامه بگیرید. من به شخصه سخت ترین مرحله در پروسه اپلای برام همین توصیه نامه گرفتن بود!! توصیه نامه آنلاین هم که بدتر از این هست. مدام باید به یه سری یادآوری کنید، یه سری بلد نیستند باهاش کار کنند، و آخر سر هم می بینید که اصلاً توصیه نامه رو نمی فرستند.

البته اینها در واقع بدترین نوع استادا بودند که من عرض کردم، مسلماً همه جا اینطور نیست و می دونم که استادایی هستند که با روی خوش و دقت و مسئولیت باهاتون کامل همکاری می کنند و خودم هم از این استادا داشتم. باید صبور بود و پیگیری کرد. تنها راهش اینه. همیشه به هدفتون نگاه کنید و بر اساس اون همه کارها رو انجام بدید.

RE: مشکلات گرفتن توصیه‌نامه از استادها - khorshid20 - 01-12-2011

من 8سال پیش لیسانس و 5سال پیش فوق لیسانسمو گرفتم.هیچ ارتباطی هم با استادام نداشتم و مطمئنم الان منو یادشون نمیاد.استاد پایان نامم هم که اصلا بهش دسترسی ندارم.باید از کی توصیه نامه بگیرم؟تو فرم نوشته اطلاعات تماس دو نفرو بده(ینی دو تا استاد برای توصیه)حالا میتونم بدون اطلاع دادن به خود استادا ایمیلشونو بنویسم؟

RE: مشکلات گرفتن توصیه‌نامه از استادها - Pejman - 01-12-2011

(01-12-2011, 03:16 AM)khorshid20 نوشته: من 8سال پیش لیسانس و 5سال پیش فوق لیسانسمو گرفتم.هیچ ارتباطی هم با استادام نداشتم و مطمئنم الان منو یادشون نمیاد.استاد پایان نامم هم که اصلا بهش دسترسی ندارم.باید از کی توصیه نامه بگیرم؟تو فرم نوشته اطلاعات تماس دو نفرو بده(ینی دو تا استاد برای توصیه)حالا میتونم بدون اطلاع دادن به خود استادا ایمیلشونو بنویسم؟
خیلی از دانشگاه ها قبول می کنند که شما از جایی که در اون کار کردید هم توصیه نامه بگیرید. ولی به هر حال تا جایی که من دیدیم معمولاً حداقل 1 دونه توصیه نامه از اساتید دانشگاه اجباری هست. بنابراین سعی کنید از استادای لیسانس یا فوق لیسانس تون بتونید حداقل یک تا دو نفر رو پیدا کنید و باهاشون برای توصیه نامه هماهنگ کنید.

نیازی نیست خیلی بشناسند، همین که درسی رو با اونها نمره خوبی گرفته باشید یا اینکه پروژه ای چیزی باهاشون کار کرده باشید کافیه. می تونید برای اثبات حرفتون کارنامه نشون بدید یا اینکه جزوه ای که در درس مربوطه با استاد داشتید.
بدون هماهنگی با استادا اصلاً ایمیلشون رو ندید. وقتی که شما رو نمی شناسند این کار هیچ معنایی نداره و احتمال نوشتن توصیه نامه بدون هماهنگی صفر هست.

RE: مشکلات گرفتن توصیه‌نامه از استادها - amirhossein.gh - 04-09-2012

سلام دوستان

سوالی داشتم : من داور یک ژورنال معتبر در زمینه برق هستم و تا حالا چندین مقاله را به خوبی داوری کردم. آیا میتونم از editor یا editor in chief این ژورنال درخواست داشته باشم برام توصیه نامه بنویسه ؟

RE: مشکلات گرفتن توصیه‌نامه از استادها - Babak - 04-09-2012

شما از خیلی از افراد می‌تونید بخواهید که براتون توصیه‌نامه بنویسند و اون‌ها هم ممکنه قبول بکنند یا نکنند. در این زمینه قانون مدون وجود نداره که چه کسی می‌تونه برای کی توصیه‌نامه بنویسه، اما توصیه‌نامه‌ای که برای گرفتن پذیرش بیشتر ارزش داره توصیه‌نامه استاد برای دانشجو هست. توصیه‌نامه کاری در حد یک دونه از طرف رئیس شما و اون هم در صورتی که کار مرتبط با موضوع تحصیلی‌تون انجام داده باشید می‌تونه کمک کنه، ولی هیچی جایگزین توصیه‌نامه خوبی که استادها برای دانشجوها می‌نویسند نمی‌شه.

RE: مشکلات گرفتن توصیه‌نامه از استادها - maryam4312 - 02-12-2012

درود
استادی که ایران نیست که امکان گرفتن توصیه نامه کاغذی ازش نیست باید چه کرد برای حل این مسئله؟