آکادمیا کافه
محدودیت سن در گرفتن پذیرش؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: محدودیت سن در گرفتن پذیرش؟ (/Thread-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

محدودیت سن در گرفتن پذیرش؟ - Rfdesign - 15-09-2011

سلام خدمت دوستان عزیز

من سنم 28 ساله و تا چند ماه دیگه نهایتا دفاع می کنم کارشناسی ارشد مهندسی برق- مخابرات
آیا برای پذیرش گرفتن محدودیت سن هم مطرحه؟
چون من نه مدرک زبان دارم ،نه GRE و نه مقاله فکر می کنم یک سال طول بکشه خیلی خوب کار کنم تا تابستان سال 91 بتونم
و اگر مشغول به کار هم بشم سال 92 که 30 سالم میشه می تونم اینها رو فراهم کنم
آیا برای پذیرش محدودیت سنی هم وجود داره
هدفم دانشگاههای آمریکاست
می خوام فاند درست داشته باشه که دغدغه ی مادیات نداشته باشم.
و در پایان اینکه من؛فقط درس خوندن رو دوست دارم ؛تنها سرمایه ام الان همینه.
تابستان سال آینده یا نهایتا زمستان سال دیگه به فرض آماده شدن مدارکم (یعنی مقاله، مدرک زبان و GRE) آیا برای پذیرش گرفتن با توجه به سن من دیر نیست؟

نهایتا تا کی وقت دارم؟

RE: محدودیت سن - brotherhood - 15-09-2011

فکر نمیکنم که محدودیت سنی جاییی داشته باشه.
ولی اون قانون دوری از درس 1 سال بیشتر نباید باشه چی؟ که البته اینم مطمعا نیستم برا امریکا اینطوری باشه.

RE: محدودیت سن - Pejman - 15-09-2011

دوست عزیز تا جایی که من می دونم سن 30 سال و بیشتر هم سن بالایی برای ادامه تحصیل بخصوص در مقطع دکترا نیست. من خیلی ها رو می شناسم که با سنین نزدیک به 40 سال تازه شروع به خوندن دکترا می کنند. ممکنه بالاتر از این هم باشه، من خبر ندارم.

تا زمانی که شما رزومه خوبی داشته باشید و علاقه مند و با انگیزه به ادامه تحصیل و تحقیق باشید کسی به این نگاه نمی کنه که چند سالتون هست. البته خیلی مهمه که نشون بدید در این فرصت که فاصله افتاده بین درس خوندن تون به چه کاری مشغول بودید و چقدر با تحقیق و کارهای علمی در ارتباط بودید. برای مثال اشتغال به کار در شرکت های تحقیقاتی و دادن مقاله راه خوبی برای نشون دادن ارتباط شما با کارهای تحقیقاتی است.

در آخر هم اضافه کنم که در خیلی از سایت های دانشگاه ها، در بخش اپلای تاکید می کنند که در پذیرش دانشجو سن، جنس، مذهب، نژاد و غیره هیچ تاثیری نداره.

RE: محدودیت سن - m.arash - 23-11-2011

در فایل زیر می تونید تعداد دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه Michigan بر اساس توزیع سن برای مقاطع مختلف رو مشاهده کنید.
همان طور که مشاهده خواهید کرد تعداد قابل ملاحظه ای از دانشجویان لیسانس و دیگر مقاطع تحصیلی سنی بالای 35 سال دارند. برای مقاطع مختلف هم تعداد نسبتا زیادی سن بالای 30 سال دارند.

RE: محدودیت سن - maryam4312 - 23-11-2011

(15-09-2011, 02:11 PM)brotherhood نوشته: فکر نمیکنم که محدودیت سنی جاییی داشته باشه.
ولی اون قانون دوری از درس 1 سال بیشتر نباید باشه چی؟ که البته اینم مطمعا نیستم برا امریکا اینطوری باشه.

سلام

چه قانونی؟جدیه؟

RE: محدودیت سن - Saeid - 23-11-2011

(23-11-2011, 10:52 PM)raha نوشته: سلام

چه قانونی؟جدیه؟
همچین قانونی نیست...ولی قانون نانوشته ای هست که "بهتره بیشتر از دو سال یا یه سال از محیط آکادمیک دور نشده باشین"

RE: محدودیت سن - Pink Floyd - 23-11-2011

Hey,
Because of the recent recession occurred in US and Europe, there was a great tendency toward backing again to universities.
As far as i know the optimized age at which you can go on your major is 30 to 39, so don't worry you can step forward to get your PhD, the whole process has nothing to do with how old you are, but does how strong your resume and background are.

RE: محدودیت سن - soilman - 23-11-2011

(23-11-2011, 11:27 PM)Pink Floyd نوشته: Hey,
Because of the recent recession occurred in US and Europe, there was a great tendency toward backing again to universities.
As far as i know the optimized age at which you can go on your major is 30 to 39, so don't worry you can step forward to get your PhD, the whole process has nothing to do with how old you are, but does how strong your resume and background are.
Huh

I don't understand what do u mean,I mean the first sentence
recession always affects all parts of a system,such as universities
for example here,today we had a seminar that they was talking about cutting budget for next year
on contrary of your view, I believe that universities and academic centers are more vulnerable to economical depression

RE: محدودیت سن - Pink Floyd - 24-11-2011

Yep you are right to some extent,
but I remember those days when the number of applicants having wanted to be university student had been quadrupled because they wanted to get fund!
So there was an upward trend to go to university full-fundly, which made a big change in the rate of average age of student-to-be.
That was my point

RE: محدودیت سن - Pink Floyd - 24-11-2011

The fact that recession and debt crisis can have destructive effect on anything is undeniable, but this has directly influence on market, so it causes inevitably the story I mentioned above,
rush for turning back to university.
so the competition has been so tough, because of both cutting budgets and fond of getting fund.