آکادمیا کافه
وسایل ضروری سفر به فنلاند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: زندگی در فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: وسایل ضروری سفر به فنلاند (/Thread-%D9%88%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%B6%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)

وسایل ضروری سفر به فنلاند - spt - 19-01-2011

این لیست نسبتا کاملی است از وسایلی که میتوانید با خود ببرید. البته تمام انتخاب ها با خودتان است اما میتوانید از این مرجع استفاده کنید.
چمدان 30 کیلویی سبک، کوله مناسب و جادار، کت و شلوار (یکی معمولی، یکی زمستونی و گرم)، شلوار جین و پارچه ای، کاپشن گرم یک دست، کاپشن سبک (پائیزه) یا کت تک سبک، پالتو و یا بارانی، پیراهن و کراوات، جوراب پشمی گرم، بوت ضد آب، توش هم ترجیحا خز دار باشه، کتانی سبک و کفش رسمی (واکس آماده واسه کفش)، دمپایی سبک، دستکش، کلاه، شال گردن، چتر تاشو، کیف کمری، کیف دستی (موقتاً همون کیف نوت بوک شاید کافی باشه)، لباس زیر و جوراب، حوله بزرگ و کوچک، مایو شنا، کمربند اضافی، تی شرت، پتوی سفری سبک، ملافه سفری، اتوی کوچک و سبک، لباس ورزشی، عینک و کلاه آفتابی، عینک طبی به همراه زاپاسش (نسخه عینک رو هم همراه داشته باشید)، اهل ساز اگر هستید ساز رو هم بردارید. (منعی نداره بردنش)، ساعت مچی اضافی، ساعت آلارم با باطری قلمی، لوازم اصلاح و آرایش، ناخن گیر و سوهان، اسپری و ادوکلن (تو کیف یا کوله همراهتون داخل هواپیما نذارین)، ادویه جات، کشمش، گردو، نبات، چای خشک، قاشق چوبی،سفره پلاستیکی، فلاسک مسافرتی کوچک، قفل دوچرخه، لیوان شخصی، بشقاب و چنگال و قاشق، پودر رختشویی، چاقوی چندکاره (کاربردی و سبک – داخل هواپیما نبرید، تو بار بذارید)، فندک، لامپ کم مصرف قوی، درب باز کن (هم کنسروی هم بطری)، نخ و سوزن و قیچی کوچک، قرص و داروی مجاز(از پزشک نسخه بگیرید)، پرونده پزشکی (اگر بیماری خاصی دارید) چک آپد دندانپزشکی و عکس رادیولوژی دندان، چسب زخم، مسواک و خمیر و نخ دندون، عکس پرسنلی 3در4 و 6 در 4، دیوان حافظ جیبی، تقویم ایرانی جیبی، نوشت افزار و ماشین حساب، کتاب تخصصی رشته خودتون، دیکشنری مناسب ( استفاده از آن در امتحان هم مجاز است)،Picture Dictionary، فولدر پلاستیکی، سه راهی برق، کابل شبکه، موبایل و شارژر و ملحقات، دوربین عکاسی، رم ریدر، نوت بوک و ملحقات با کلیه CDهای راه انداز، CDهای نرم افزار، هدست (همراه با میکروفن)، هارد اکسترنال و کول دیسک با حجم و ظرفیت مناسب، اصل و کپی مدارک مهم (چند سری کپی داشته باشید)

همچنین این سایت برای آموزش بستن چمدان شما میباشد:
http://banki.ir/akhbar/1-news/3946-travel-s
که تا حدی کمک میکند

RE: وسایل ضروری سفر - Amir - 12-08-2011

من یک چراخ قوه که روی سر قرار می گیره هم می یارم
هم به عنوان چراغ قوه کاربرد داره، هم واسه مواقعی که جایی که نور نیست کار داریم خوبه، هم در حین دوچرخه سواری در شب

و همین طور این ها:
کرم ضد افتاب، قیچی کوچک، اگر عینکی هستید، نسخه تعیین شماره عینک(من اسکنش را می یارم)، چند تیکه صنایع دستی ایران که حجیم هم نباشه و نماد ایران باشه، اصل و ترجمه رسمی گواهینامه رانندگی، سشوار

ماشین ریش تراش، سشوار و این جور وسایل ریز برقی را من از ایران می گیرم، طبق قیمت هایی که تو سایت های فنلاندی دیدم، قیمت این جور وسایل تو ایران خیلی مناسب تره

RE: وسایل ضروری سفر - spt - 15-08-2011

شاید خنده دار باشه اما دمپایی هم چیز مهمیه که بهتره فراموش نکنید... Smile

RE: وسایل ضروری سفر - Amir - 15-08-2011

بله کاملا درست
، من که دارم دو جفت می برم!!، یکی واسه تو خونه یکی واسه سرویس بهداشتی

RE: وسایل ضروری سفر - Amir - 27-09-2011

یک مورد که خیلی به من توصیه شده بود که پلو پز یا (rice cooker) در فنلاند نیست و بیاریم بهتره
باید بگم که پلوپز با قیمت مناسب تر از ایران اینجا من دیدیم (20-30 یورو) و لزومی نداره کلی از فضای چمدون و وزن را برای پلوپز بگیرین
یکیاز فروشگاه های که داره را لینکش را گذاشتم (ببنید این فروشگاه تو شهر مقصدوتون شعبه داره یا نه)
www.clasohlson.fi
زبان سایت را انگلیسی کنید بعد برید قسمت فروشگاه ها
بجاش من توصیه می کنم (اگر خودتان صلاح می دونید و اهل آشپزی هستید) زودپز بیارید که می شه غذا های سالم بیشتری باهاش درست کرد (بخار پز و .....)
گوشت، سیب زمینی و برنج قیمت مناسبی تو فنلاند داره نسبت به چیز های دیگه
زودپز اینجا ارزون نیست و قیمت 60 یورو به بالا هست (البته قیمت های ایران دستم نیست)
در نظر بگیرید که ماکروفر حدود 50 یورو هست و قیمتش از زودپز کمتره!!

RE: وسایل ضروری سفر - m_j - 27-07-2012

دیکشنری مناسب؟

کلا که با کامپیوتر کار آدم راه میوفته معمولا... یعنی به اون صورت دیگه نیاز به دیکشنری نیست اما برای امتحان معمولا لازم میشه... یه چیز انگلیسی میبینه آدم نمیدونه معنیش رو یا یه کلمه فارسی توی ذهنتون هست اون رو معادل انگلیسیش یادت نمیاد....
همین....
برای همین به نظر من بهترین کار اینه که یکی ازین فرهنگایی که خیلی بزرگ نیستن اما خیلی هم کوچیک نیست بگیرید که دو طرفه باشه...

RE: وسایل ضروری سفر به فنلاند - saaaaam - 10-06-2014

دوستان بزرگوار
از انجاییکه کم کم دیگه همه ما سفارت رفتیم یا در حال رفتن هستیم باید در مورد وسایلی که با خودمان ببریم تصمیم گیری کنیم چون اکثر ما بین 25 تا 30 کیلو بار + 1 کوله پشتی + 1 کیف دستی می بریم
من یک لیست اولیه می نویسم خواهشمندم تکمیل و راهنمایی کنید:
الف) پوشاک و لوازم شخصی
  • کت و شلوار
  • شلوار جین و پارچه ای، 
  • کاپشن گرم یک دست، 
  • کاپشن سبک (پائیزه) یا کت تک سبک، 
  • پالتو و یا بارانی، 
  • پیراهن و کراوات، 
  • جوراب پشمی گرم، 
  • بوت ضد آب، (توش هم ترجیحا خز دار باشه) ،
  • کتانی سبک و کفش رسمی (واکس آماده واسه کفش)، 
  • دمپایی سبک، 
  • دستکش، کلاه، شال گردن، چتر تاشو، 
  • کیف کمری، کیف دستی (موقتاً همون کیف نوت بوک شاید کافی باشه)، 
  • لباس زیر و جوراب، 
  • حوله بزرگ و کوچک، 
  • مایو شنا، 
  • کمربند اضافی، 
  • تی شرت، 
  • پتوی سفری سبک، ملافه سفری، 
  • اتوی کوچک و سبک، 
  • لباس ورزشی، 
  • عینک و کلاه آفتابی، 
  • عینک طبی به همراه زاپاسش (نسخه عینک رو هم همراه داشته باشید)، 
  • ساعت مچی اضافی، ساعت آلارم با باطری قلمی، 
  • لوازم اصلاح و آرایش، ناخن گیر و سوهان، اسپری و ادوکلن (تو کیف یا کوله همراهتون داخل هواپیما نذارین)، 
ب) چمدان و کوله پشتی 
  • چمدان مسافرتی چرخ دار - سبک باشد و جادار و برای 30 کیلو بار مناسب باشد
  • کوله پشتی بزرگ که محفطه لپتاب هم داشته باشد سبک و محکم و جادار بین 7 تا 8 کیلو بشه بار داخلش جا داد
  • کیف دستی برای دانشگاه یا محل کار - سبک و محکم 1 تا 2 کیلو بار جابشه
ج) دارو و مدارک پزشکی
  • استامینوفن یک بسته 5 برگی
  • انتی هیستامین یک بسته 5 برگی
  • آبنبات سرد برای سرما خوردگی 5 بسته
  • پرونده پزشکی (اگر بیماری خاصی دارید) 
  • چک آپ دندانپزشکی و عکس رادیولوژی دندان، 
  • چسب زخم، مسواک و خمیر و نخ دندون، 
د) مواد غذایی و لوازم مورد نیاز برای پخت و پز
  • ادویه جات، کشمش، گردو، نبات، چای خشک، 
  • قاشق چوبی،سفره پلاستیکی، فلاسک مسافرتی کوچک، 
  • قفل دوچرخه، 
  • لیوان شخصی، بشقاب و چنگال و قاشق، 
  • چاقوی چندکاره (کاربردی و سبک – داخل هواپیما نبرید، تو بار بذارید)، 
  • فندک، 
  • قیچی
  • درب باز کن (هم کنسروی هم بطری)، 
ه) لوازم شستشو و خیاطی
  • پودر لباسشویی دستی، 
  • نخ و سوزن و قیچی کوچک، 
ز) مدارک تحصیلی و اداری و کتاب
  • دانشنامه و ریز نمرات مقاطع تحصیلی کاردانی / کارشناسی / ارشد
  • عکس پرسنلی 3در4 و 6 در 4، 
  • نوشت افزار و ماشین حساب،
  • کتاب تخصصی رشته خودتون،
  • دیکشنری مناسب ( استفاده از آن در امتحان هم مجاز است)،
  • یک کتاب برای ایلتس مثلا فوکوس ان ایلتس
  • یک کتاب برای جی ار ای مثلا کاپلان
  • کتاب مکالمات روزمره سویدی 
  • فولدر پلاستیکی 
ژ) لوازم برقی
  • چایساز یا کتری برقی یکنفره
  • اتو
  • سه راهی برق، 
  • کابل شبکه، 
  • موبایل و شارژر و ملحقات، 
  • دوربین عکاسی، رم ریدر، 
  • نوت بوک و ملحقات با کلیه CDهای راه انداز، 
  • CDهای نرم افزار و یا هارد اکسترنال دارای برنامه یا فیلم های مورد علاقه شما (500 گیگ به بالا)
  •  هدست (همراه با میکروفن)، 
  • کول دیسک با حجم و ظرفیت مناسب، (8 گیگ به بالا)

RE: وسایل ضروری سفر به فنلاند - saaaaam - 22-03-2015

سلام 
امروز داشتم این لیست را مرور می کردم
گفتم یک بند را تکمیل کنم:
ج) دارو و مدارک پزشکی
قرص ضد افسردگی
ببینید در فنلاند اگر بخواهید سالم زندگی کنید و اهل تفریهات ناسالم اینجا نباشید تا زمانی که یک دوست واقعی و مناسب پیدا کنید احتمال گرفتن افسردگی خیلی بالاست پس توصیه می کنم حتما دارو بیاورید مگر اینکه روحیه متفاوتی داشته باشید