آکادمیا کافه
انتخاب عنوان و موضوع پایان نامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: صنایع (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B5%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%B9)
+--- موضوع: انتخاب عنوان و موضوع پایان نامه (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

انتخاب عنوان و موضوع پایان نامه - spt - 09-09-2011

یکی از موارد مهمی دانشجو ها باهاش درگیر هستن مخصوصا در مقطع ارشد موضوع پایان نامه هست.
عنوان پایان نامه به نوعی در آینده و زندگی فرد اثر میزاره و مهم ترین موضوعش برای ادامه تحصیل و کار میشه... در کنار اینکه اثر خیلی زیادی بر روی گرایش دکتراشون داره.
این قضیه برای بیشتر برای دانشجو هایی مطرح هست که میخان برای دکترا با اقبال بیشتری مواجح بشن و استاد های بیشتری اون ها رو قبول کنن برای دکترا و بورس شدن.
اینجا میتونیم راجع به موضوع پایان نامه و انتخابش با دوستان با تجربه مشورت کنیم...

RE: انتخاب عنوان و موضوع پایان نامه - yaghoub - 27-05-2012

سلام دوستان
من کارشناسی عمران از ایران دارم و الان در استانبول دانشجوی ارشد مدیریت مهندسی هستم.همونطور که میدونید این رشته زیر مجموعه مهندسی صنایع هستش.ترم دیگه باید پایان نامه بدم و هنوز هیچ کاری نکردم و حسابی گیج شدم.کسی هست که کمکی به من بکنه؟در ضمن برنده لاتاری 2012 هم شدم و میخوام برای دکترا در آمریکا هم اقدام کنم.

RE: انتخاب عنوان و موضوع پایان نامه - Mike - 27-05-2012

(27-05-2012, 10:07 AM)yaghoub نوشته: سلام دوستان
من کارشناسی عمران از ایران دارم و الان در استانبول دانشجوی ارشد مدیریت مهندسی هستم.همونطور که میدونید این رشته زیر مجموعه مهندسی صنایع هستش.ترم دیگه باید پایان نامه بدم و هنوز هیچ کاری نکردم و حسابی گیج شدم.کسی هست که کمکی به من بکنه؟در ضمن برنده لاتاری 2012 هم شدم و میخوام برای دکترا در آمریکا هم اقدام کنم.

1- کی‌ گفت مدیریت مهندسی‌ زیر مجموعه رشته ما هستش!?? خودتون رو به مهندسی‌ صنایع نچسبونید!!!

2- ترکا توی مهندسی‌ صنایع حرف برا گفتن زیاد دارند و خیلی‌‌هاشون رو Machine Scheduling کار کردند. تو همون دپارتمانتون بگردی حداقل ۱ استادتون تو این موضوع کار کرده. چون این موضوع خیلی‌ موضوع هاتی در ترکیه هستش!

۳- بک گراند شما صنایع نیست و احتمالا در OR هم زیاد کار نکردید. در ۱ ترم تقریبند شما نمیتونی‌ ۱ پرپوزال بنویسی‌ چطوری می‌خوای ۱ پایان نامه بنویسی‌ که باهاش اینجا دکتری بخونی؟ از نظر من غیر ممکن مگر اینکه واقعا استاد راهنمتون خیلی‌ قوی باشه و شمام شبانه روز رو پایان نامه کار کنید! یا اینکه ۱ کار سمبل کاری تحویل بدید که خیلی‌ به شما لطمه خواهد زد و با شناختی‌ که من از استادای ترک دارم عمرند زیر بار ۱ موضوع نرند!

RE: انتخاب عنوان و موضوع پایان نامه - yaghoub - 27-05-2012

(27-05-2012, 10:19 AM)Mike نوشته: 1- کی‌ گفت مدیریت مهندسی‌ زیر مجموعه رشته ما هستش!?? خودتون رو به مهندسی‌ صنایع نچسبونید!!!

2- ترکا توی مهندسی‌ صنایع حرف برا گفتن زیاد دارند و خیلی‌‌هاشون رو Machine Scheduling کار کردند. تو همون دپارتمانتون بگردی حداقل ۱ استادتون تو این موضوع کار کرده. چون این موضوع خیلی‌ موضوع هاتی در ترکیه هستش!

۳- بک گراند شما صنایع نیست و احتمالا در OR هم زیاد کار نکردید. در ۱ ترم تقریبند شما نمیتونی‌ ۱ پرپوزال بنویسی‌ چطوری می‌خوای ۱ پایان نامه بنویسی‌ که باهاش اینجا دکتری بخونی؟ از نظر من غیر ممکن مگر اینکه واقعا استاد راهنمتون خیلی‌ قوی باشه و شمام شبانه روز رو پایان نامه کار کنید! یا اینکه ۱ کار سمبل کاری تحویل بدید که خیلی‌ به شما لطمه خواهد زد و با شناختی‌ که من از استادای ترک دارم عمرند زیر بار ۱ موضوع نرند!

1-چرا میزنی خوب.بچه که زدن نداره.این که اینقدر به رشتتون تعصب دارین خیلی خوبه و باعث پیشرفتتون خواهد شد ولی اگه کمی تحقیق کنید متوجه خواهید شد که مدیریت مهندسی از شاخه های مهندسی صنایع هستش.این شاخه در ایران وجود نداره و حتی در ترکیه در مقطع ارشد فقط در سه تا دانشگاه هستش و در مقطع دکترا یک دانشگاه.در خود آمریکا هم دانشگاههایی که دکترای این رشته رو دارن به تعداد انگشتان دست هم نمیرسه.
2-من از زمینه فعالیت استادامون خبر دارم.هدف من این بود که یه چیزی ارائه بدم که تک باشه.وگرنه موضوع تکراری زیاده.
3-اگر کمی به تحقیقاتی که در بند اول اشاره کردم اضافه کنید متوجه خواهید شد که گرایش مدیریت مهندسی جزو رشته های بدون تز هستش و پایان نامه اون هم بصورت پروژه هستش که در یک ترم تهیه و ارائه میشه.اساسا این گرایش برای این بوجود اومده که فارغ التحصیلان رشته های مختلف مهندسی بتونن دانش مدیریتی و دید علمی و بازتری نسبت به مسائل مدیریتی داشته باشن.حالا در این بین یعنی بعد از گذراندن 24 واحد درسی بنده حقیر احساس کردم که بهتره این رشته رو ادامه بدم چون واقعا جالبه.البته فارغ التحصیلان این رشته میتونن بدون گذراندن دروس پیش نیاز در رشته صنایع هم دکترا بخونن.
اینکه میفرمایید بنده بک گراند صنایع ندارم کاملا درسته ولی ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازست.
در پایان ازتون تمنا میکنم گفته های بنده رو به دل نگیرید و با تازه واردین ملایم تر برخورد کنید. Heart

RE: انتخاب عنوان و موضوع پایان نامه - peymani - 06-04-2015

سلام دوستان،اگه ميشه راهنماييم كنن اونايي كه ارشد صنايع ميخونن يا مدركشونو گرفتن،خصوصأ گرايش سيستم هاي اقتصادي اجتماعي،،من از پروفايل همسرم اومدم،خودم فعلأ عضو نشدم،درباره موضوع پايان نامم موندم،خيلي واسم مهمه كه موضوعش جديد و به درد بخور باشه،بتونم ازش مقاله هم در بيارم،اگه آسونم باشه چه بهتر،چون هيچ تجربه اي ندارم ميخوام راه بيفتم،در ضمن ما شايد به كانادا مهاجرت كنيم و به همين دليل بهتره كه رو موضوعي كار كنم كه جاي بحث داشته باشه و جذاب باشه ،خودم به تصميم گيري و خصوصأ برنامه ريزي است اتژيك علاقه مندم

RE: انتخاب عنوان و موضوع پایان نامه - Zohreh.kh - 15-06-2018

سلام خسته نباشید.عیدتون مبارک.من دانشجو ترم 5صنایع هستم و میخوام پروژه کارشناسیم رومقاله ISIکنم ومیخوام از الآن تا ارشد روی یه موضوع کار کنم تا بتونم در آینده راحت تر کار پیدا کنم و یا برای رفتن از ایران برای ارشد راحت تر باشم مبشه لطف کتید راهنماییم کنید بگید چه موضوعی انتخاب کنم؟؟؟چون میخوام بر اساس اون رشته ارشدم رو انتخاب کنم اصلا کدوم گرایش ارشد صنایع خوبه؟به نظرتون برم مدیریت بازارگانی یا اجرایی بخونم بهتره یا نه؟