آکادمیا کافه
پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاههای استرالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: تحصیل در استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاههای استرالیا (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2

پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاههای استرالیا - Maral - 08-09-2011

متاسفانه شما با مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی ایران امکان ادامه تحصیل در دانشگاههای استرالیا در مقطع کارشناسی را نخواهید داشت چون نظام آموزشی استرالیا مدرک دبیرستان ایران را به عنوان معادلی برای مدرک سال 12 استرالیا به رسمیت نمی شناسد.
البته اگر به هر دلیلی مایل هستید حتما در مقطع لیسانس در استرالیا تحصیل کنید روشهای دیگری هم برای ورود به دانشگاه در این مقطع وجود دارد که بهترین آنها اقدام به گرفتن پذیرش از کالج های معرفی شده توسط دانشگاهها برای گذراندن Foundation Program می باشد. با گذراندن این برنامه تحصیلی که معمولا از 7 ماه تا یک سال بسته به دانشگاه انتخابی طول می کشد شما میتوانید وارد دانشگاه مورد نظرتون در مقطع لیسانس بشوید.
در پستهای بعدی توضیح مختصری در مورد برنامه های Foundation دانشگاههای مختلف استرالیا بالعضافه لینکها و آدرسهای مفید داده می شود.

لطفا سوال یا راهنمایی های خودتان را در مورد پذیرش در مقطع کارشناسی و کالج های استرالیا در این موضوع مطرح کنید

RE: پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاههای استرالیا - Maral - 10-09-2011

این کالج ارائه کننده برنامه foundation برای دانشگاههای: سیدنی، University of Western Australia, University of Aukland, AUT University و Massey University می باشد.

The University of Sydney Foundation Program USFP
برنامه آمادگی برای دانشگاه سیدنی در سه دوره فشرده (30 هفته) استاندارد (40 هفته) و طولانی (59) هفته برگذار می گردد.
دوره های فشرده فقط برای ورود به دانشگاه در رشته های اقتصاد/بازرگانی، علوم پایه/ مهندسی، IT و علوم بهداشتی می باشند.
به طور کلی پذیرش این کالج برای تمام دوره ها 6 بار در سال می باشد که شامل 3 بار پذیرش برای دوره فشرده و 2 بار برای دوره های دیگر در طول سال است.

مدارک مورد نیاز:
دوره پیشرفته:
IELTS: 6, no band less than 5.5
TOEFL Paper: 550
TOEFL IBT: 79
دوره استاندارد:
IELTS: 5.5, no band less than 5.5
525
TOEFL IBT: 71
دوره طولانی مدت:
IELTS: 5, no band less than 5
TOEFL Paper: 500

TOEFL IBT: 61
مدرک تحصیلی:
دیپلم دوره دبیرستان/ مدرک دوره پیش دانشگاهی
لینک مربوط به دوره های پذیرش و مدارک مورد نیاز

هزینه دوره:
بین 24 تا 25 هزار دلار برای دوره های فشرده و استاندارد و 36 هزار دلار برای دوره های طولانی مدت که نصف مبلغ در زمان پذیرش و نصف اون 2-3 ماه بعد از شروع ترم دریافت میگردد. البته به این مقدار باید 230 دلار هزینه پذیرش و هزینه بیمه دانشجویان بین المللی را هم اضافه کنید
لینک مربوط به هزینه های دوره های مختلف
Scholarships
البته کالج اسکولارشیپ ها و تخفیف هایی هم به عناوین مختلف و برای برنامه های مختلف ارائه می کند که میتوانید در لینک زیر خلاصه ای از آنها را مشاهده کنید:
Scholarships

RE: پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاههای استرالیا - Maral - 11-09-2011

Taylors Collage

The University of Western Australia Foundation Program UWAFP
دوره های آمادگی برای ورود به دانشگاه Western Australiai به صورت فشرده (30 هفته)، استاندارد (36 هفته) و طولانی مدت (60 هفته) در شهر پرت (غرب استرالیا) برگزار می گردد.
زمانهای پذیرش برای این دوره 4 بار در سال می باشد.

مدارک مورد نیاز:
دوره پیشرفته:
IELTS: 5.5, no band less than 5.5
دوره استاندارد:
IELTS: 5.5, no band less than 5
525
دوره طولانی مدت:

مدرک تحصیلی:

هزینه دوره:
در حدود 10000 هزار دلار برای دوره های فشرده و استاندارد و 15 هزار دلار برای دوره های طولانی مدت که نصف مبلغ در زمان پذیرش و نصف اون 2-3 ماه بعد از شروع ترم دریافت میگردد. البته به این مقدار باید 230 دلار هزینه پذیرش و هزینه بیمه دانشجویان بین المللی را هم اضافه کنید
برای دیدن اسکولارشیپ های مربوط به این دوره به لینک Scholarshipsدر پست قبلی مراجعه کنید.

RE: پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاههای استرالیا - Maral - 11-09-2011

Taylors Collage

Taylors Auckland Foundation Year (TAFY
دوره های آمادگی برای ورود به دانشگاه های اوکلند، AUT و Massey به صورت فشرده (30 هفته)، استاندارد (39هفته) و Pre-Foundation به مدت 58 هفته در شهر اوکلند برگزار می گردد. توجه داشته باشید که دوره Pre-Foundation مشابه دوره طولانی مدت برای سایر برنامه ها نیست و فقط برای امادگی دانش جویان جهت ورود به برنامه Foundation طراحی شده است.شما با گذراندن این دوره نه تنها قادر به ورود به این دانشگاهها هستید بلکه می توانید با این مدرک برای سایر دانشگاهها در نیوزلند، استرالای، بریتانیا و آمریکا نیز اپلای کنید
زمانهای پذیرش برای این دوره 6 بار در سال می باشد که یک پذیرش مختص دوره فشرده و به ترتیب 3و 2 پذیرش مربوط به دوره های استاندارد و Pre-Foundation می باشد.

مدارک مورد نیاز:
دوره پیشرفته:
IELTS: 6, no band less than 5.5
TOEFL IBT: 79
دوره استاندارد:
IELTS: 5.5, no band less than 5
525
دوره Pre- Foundation:

مدرک تحصیلی:

هزینه دوره:
در حدود 11000 هزار دلار برای دوره های فشرده و استاندارد و 16 هزار دلار برای دوره های Pre-Foundationکه نصف مبلغ در زمان پذیرش و نصف اون 2-3 ماه بعد از شروع ترم دریافت میگردد. البته به این مقدار باید 280دلار هزینه پذیرش و هزینه بیمه دانشجویان بین المللی را هم اضافه کنید
برای دیدن اسکولارشیپ های مربوط به این دوره به لینک Scholarshipsدر پست دوم مراجعه کنید.

RE: پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاههای استرالیا - amirhossein_1 - 29-05-2013

سلام
من معدل دیپلم ریاضی و فیزیکم 18.20 شده میخوام الان اپلای کنم سال دیگه سر دانشگاه باشم
این درست استرالیا برای undergraduate به ایرانی ها ویزا و اپلیکشن نمیده
به نطرتون کدوم کشور چه دانشگاهی خوبه ایلتس هم دارم

RE: پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاههای استرالیا - Shahrouz - 30-05-2013

درود

خیر درست نیست. شما می تونید ادمیشن (نه اپلیکیشن) بگیرید. سوال دومتون بستگی به رشته تحصیلی مورد نظرتون داره. هزینه های استرالیا رو هم حتما می دونید. با دلار الان حدود حداقل 120 میلیون در سال مخارج شما ( شامل شهریه) خواهد بود. 

RE: پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاههای استرالیا - amirhossein_1 - 02-06-2013

میتونید راهنمایی کنید تو کدوم دانشگاه اپلای کنم بهم ادمیشن بدن
میشه تاسقف 50% بورس گرفت در این مقطع کارشناسی اگه درست عالی باشه  
بد حالا اگه افر بدن میشه ویزا گرفت

بذيرش از فوق ديبلم - Mortezagh - 04-06-2013

با سلام
ايا با مدرك فوق ديبلم ميشه تو يه دانشكاه نسبتا خوب استراليا بذيرش كرفت ؟
و اين كه من در حال حاضر تو برزيل زندكي ميكنم ، از ايران واسه بذيرش اقدام كنم بهتره يا از برزيل؟

[برش] مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی - shima24 - 07-12-2013

دوستای گلم سلام...من تازه اومدم...من و همسرم قصد مهاجرت داریم...البته سال دیگه..همسرم سربازه..مهندس عمران..24سالمونه..من روانشناسی میخوندم ولی انصراف دادم...داریم زبان میخونیم..راهنمایی میخام..تیف رو از مجتمع فنی تهران شروع کنم؟طراحی داخلی..یا برم استرالیا بعد بخونم..اگه چندتامدرک فنی حرفه ای بگیرم خوبه یا بی فایدس؟

RE: پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاههای استرالیا - MojtabaOmid - 06-04-2014

سلام دوستان
من دانشجوی ترم 4 مهندسی IT دانشگاه دولتی تبریز هستم و هنوز خدمت سربازی نرفتم . می خواستم برای دوره لیسانس مهندسی نرم افزار - امنیت سایبری دانشگاه nsw استرالیا پذیرش بگیرم
یکی دقیقاً بمن بگه که چیکار باید بکنم . منظورم بحث سربازی (میشه کاریش کرد) و دوره ی پیش دانشگاهی که باید بگذرونم 
ممنون از راهنمایی هاتون