آکادمیا کافه
روش مطالعه شما چگونه است؟! - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی قبل از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: روش مطالعه شما چگونه است؟! (/Thread-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D9%87-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

صفحات 1 2

RE: روش مطالعه شما چگونه است؟! - ahmadpashaei - 19-05-2014

در رشته من که مفاهیم از سخت تا بسیار سخت و قطعا اکثریت مطلقشون انتزاعی هستند این چیزا ادا و اطوار تلقی میشه البته به نظر من! چون باید دقیقا فهمیده باشید مثلا اگر میگن در رباست کنترل، سیستمی پایدار داخلی هست که در اون در تشکیل PCF حذف صفر و قطب ناپایدار اتفاق نیفتاده باشه.خوب که چی؟مفهومش جای دیگه ای هست که باید با تمرین و رجوع مکرر به رفرنس ها و تجسم ذهنی و .... بهش برسید. من سالها پیش یعنی اون موقع هایی که نصرت تازه درست شده بود و کلی تبلیغ می کرد از یک طریق تبلیغ مدرسه ای(سوم راهنمایی) با این روش آشنا شده بودم و بخاطر نوع مدرسه خیلیییی ها رفته بودن کلاس.من که انگیزه ای براش نداشتم ولی بچه هایی که رفته بودن کلاس و جزوه گرفته بودن تغییری نکردن چون نهایتا جای سه چهار شاگرد اول تغییر نکرد که محکمترم شد[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]. من جزوه هاشون رو خوندم و تکنیکهاش رو تمرین می کردم همون موقع، و ازشون می پرسیدم چیا میگن بهتون(هیچی هم نمیتونستن بگن[img]images/smilies/wink.gif[/img]). مثلا یک الگوریتم تندخوانی که من از کل جزوه یاد گرفتم خیلی خوب بود و من قبلش بلد نبودم. اینجوری بود: 1- اول آروم و تو دلتون البته بدون تلفظ بخونید، یعنی فقط با چشم هر کلمه رو بخونید. 2-بعد سعی کنید به مرور دامنه دیدتون رو زیاد کنید و دو کلمه،سه کلمه،... بخونید تا بتونید به حدی برسید که بتونید هر سطر رو در دو بخش ببینید و بفهمید. نهایتا یک سطر کامل در یک لحظه. من نتونستم به این حد برسم و به قدری یاد نگرفتم و تمرینم نکردم که با نگاه به مرکز سطر بتونم کل سطر رو بخونم[img]images/smilies/sad.gif[/img] 
اما برای انگلیسی مشکل ما درک متون هست و قبل از رسیدن به درک تقریبا کامل واژه ای و درک کامل گرامری نمیشه چندان این روش رو بکار برد(البته بازم نظر شخصی من). 

RE: روش مطالعه شما چگونه است؟! - mkan - 19-05-2014

در اینجا 2 مطلب مطرح شده 1) به ذهن سپاری طولانی مدت2) تند خمانی سعی مبکنم چیزایی که میدونم رو بگم :
برای انکه مطلب رو خوب به ذهن بسپاریم خوب اول باید اون رو بفهمین( البته یه چیزایی اینروزا مده که این فرمول برا اون  واین فرمول برا این شایدم برعکس[img]images/smilies/biggrin.gif[/img] که اینجوری اگه کسی میخواد بره جلو بهترین جا متاسفانه ایرانه بنابر این بهتره از فکر اپلای بیاد بیرون البته این یه نظر کاملن شخصیه به کسی بر نخوره) به هنگام این فهمیدن هم بهتره برا خودتون تصویرسازی کنین تصویری به معنای واقعی یعنی تو ذهنتون رنگ صدا حتی بو و ضبری و خشنی براش تعیین کنین دراین صورت شما تصویرمربوط به ذهن خودتون رو در مورد مطلب مورد نظر دارین وچون از حواستون ونه فقط یک حستون استفاده کردین خیلی تو ذهنتون ماندر گارتره حالا نیاز به تمرینه که مطلب مربوطه قشنگ تو ذهنتون بشینه یا اگه اون تصویر هم نیاز به اصلاحات جزئی ویا تکامل جزئی داره شما تو تمرینا این کارها رو انجام بدین در نهایت میمونه مرحله جرقه سازی یعنی یه به یاد اورنده مثلن ببنید اون مطلب به چه چیز شبیه که شما اون رو تو ذهنتون دارین وبهش مسلطین  این تصویر جدید رو به اون چیز مشابه  غلاب کنید  این غلاب کردن به خصوص تو جاهایی که 2 یا چن مطلب به هم نزدیکنویا تداخل دارن وشما موقع یاداوری میترسین قاطی بشن خیلی کاربرد داره در ضمن باید بگم که ایجاد همه ی حواس در یک تصویر ذهنی کار خیلی  زمان بروسختیه بنابراین اگه تصیویر 2حسه!!!!!!هم شد خیلی بهتر از تک حسیه
این روش تصویر سازی فقط در مورد مبا حث تجریدی مثل نظریه گروه در ریاضیات یا کوانتوم اون هم خود محضشون جواب نمیده اما مثلن تو کاربردهاش که دیگه تجریدینیست وقابل تصور میشه پیاده سازی کرد
در نهایت هم که روش معروف و بسیار صحیح تمرین تمرین تمرین
اما در باب تند خوانی
حتمن تاحالابا این توصیه روبروشدین که میگن قبل از شروع درس یه نگاه به چیزاییکه قبلن گفتن  وهمچنین بعدن میخان بگن بندازین چرا ؟ چون ذهن شما با این کار فیلد بعدیشرو مشخص میکنه ودر واقع اون قلابهاییرو که بالا بهشون اشاره شدرو فعال میکنه بنابراین مطلب سریع تو ذهنتون وارد میشه ومیشینه نکته بعدی هم حذفیاته یعنی واقعن چی مهمه چی نیست اینرو با توجه به خلاصه ی هر فصل که معمولن اخرش میاد وهم چنین از طریق بررسی سوالات اخر فصل میشه بهش پی برد همچنین بعضی از کتابا پارو ازاین هم فراتر گذاشتن همون اول فصل گفتن که با خوندن این فصل اتنظار میره خواننده!!!!! این چیزها رو یاد بگیره بنابراین حتمن بهتون توصیه که نه ازتون اکیدن خواهش میکنم رفرنسهای معتبر رو بگیرین وبخونین وبا این کتابای تالیف ذاخل وقتتون رو تلف نکنید(البته این یه حرف کلیه و مثل هر کلیتی استثنا پذیر) کتابایی که تو ایران معروفن اکثرن از معتبرترینها هستن والبته همشون از اب گذشته[img]images/smilies/biggrin.gif[/img] یه چیز دیگه هم اینکه مثلن میگن حتی تو   اون بخشهای مهم هم شما هدفمند بخونید یعنی برید ببنید تو امتحان چی میاد همونارو بخونین که البته خوددانید وبنده رد یا توصیه نمیکنم !!
در کل هم یه نموداری هستش که یه سمتش سرعت مطالعه ودیگری تمرکز هستش این نمودار سهمیه یعنی تا یه جایی با افزایش سرعت مطالعه تمرکز(بنویسد تمرکز بخوانید فهمیدن!)افزایش پیدا میکنه وهمونجا!! به حداکثر میرسه واز اونجا به بعد هر چه قدر بسرعتید نمیتمرکزید!!وکیفیت به شدت پایین میاد وهمینه که خیلیا میگن 2یا 3 بار خوندیم و مثلن نمرمون کم شد(البته همه میدونن که کیا 2یا 3بار میخونن وبازم ازاین حرفها میزنن!)
به هر حال همه این داستانا به خودتون بر میگرده یعنی هر کسی یه استایلی داره و به نظر من ماهایی که بیش از 15 سال از عمرمون رو پای کتاب بودیم نباید روشی که داریم رو به کل تغییر بدیم بلکه اون رو باید اروم اروم اصلاح کنیم تا به روش و بنابراین نتیجه مورد نظرمون برسیم
با ارزوی شادی روز افزون برا همه انسانها

RE: روش مطالعه شما چگونه است؟! - deadxxxqueen - 27-06-2014

قبل از اينكه ترم جديد شروع بشه بهتره كه اين تاپيك رو ادامه بديم لطفا...
ببينيد من نميدونم مشكلم چيه ,اگه كسي متوجه ميشه لطفا بگه....
من در طول ترم تنها كاري كه ميكنم درس خوندنه . جزوه كتاب همرو ميخونم... شب امتحاني به هيچ وجه نيستم....
فقط نميدونم چرا نمراتم با كسايي كه در طول ترم نخوندن و يه شبه خوندن , يكيه...
چرااااااااااااااااااااااا؟[img]images/smilies/confused.gif[/img]
لطفا دوستان با تجربه تر روش هاي مطالعه ي موثر و اينكه چطور درس بخونيم و از چه روش هايي استفاده كنيم تا معدلمون بره بالا رو توضيح بدن تا مام استفاده كنيم...
تاكيد ميكنم كه لطفا روش هاي كليشه اي مثل نور مناسب و از اين جور چيزا رو مطرح نكنين , چون من از ده سالگي اين چيزا رو آزمايش كردم و حداقل واسه من كه فرقي نداشته!!!
لطفا تجارب عيني رو در اين مورد ذكر كنيد كه واقعا جواب مطمئن هستسد جواب داده...

RE: روش مطالعه شما چگونه است؟! - butterfly - 28-06-2014

به نظر من بهتر از هر کس دیگه ای خودتون می تونید به خودتون کمک کنید. مطالعه صرف در طول ترم و تعداد منابع مهم نیست مهم کیفیت مطالعه است. شاید شیوه درس خوندن همه مثل هم نباشه به طور مثال یکی باید مطالب بنویسه، یکی باید شفاهی  و بلند بخونه، یکی باید تو سکوت مطلق درس بخونه و ... اما اصل مهم در یادگیری مفهومی خوندن مطلبه  و در مرحله بعد حل تمرین برای تثبیت مطلب. شیوه خود من به این صورته که وقتی مطلبی مطالعه کردم به خودم توضیح می دم انگار که خودم معلم خودمم و یا می خوام همون مطلب به فرد دیگه ای یاد بدم. در مورد مسائل ریاضی هم که باید حتما راه حل رو کاغذ به طور کامل بنویسید حتی شاید بیشتر از یکبار تا کاملا یاد بگیرید.
اما موفقیت تو امتحان فقط به میزان مطالعه و اطلاعات شما بستگی نداره و مهارت های دیگه ای مثل کنترل استرس، مدیریت زمان و تمرکز و دقت کافی هم برای کسب نتیجه خوب لازمه. شاید شما هم سر امتحان از فرط استرس موفق نمیشید به سوالات خوب جواب بدید یا حتی ممکنه به خاطر استرس زیاد مرتکب بی دقتی بشید و نمره از دست بدید. من خودم تجربه شما رو دارم و اتفاقا درسهایی که خیلی خوب بلد بودمُ نمره خوبی نگرفتم و بالعکس درس هایی که شب امتحانی خوندم نمره خوبی گرفتم. اگر خوب در طول ترم مطالعه می کنید بهترین کار در ایام امتحانات حل نمونه سوالات سال های قبل و مرور کلی مطالبه. وقتی بلد باشید نمونه سوالات حل کنید اعتماد به نفستون بالا می ره و خود بخود استرستون کم میشه. 
نکته آخر در مورد یکسان بودن نمره تون با دانشجوهاییه که شب امتحانی درس می خونند: همیشه یکسان بودن نمره ها به معنای هم سطح بودن معلومات و سواد نیست و بعضی نمره ها به خاطر مهارت در شیوه ای تقلب کردنه پس زیاد ناراحت نشید. 
(27-06-2014, 10:56 PM)'deadxxxqueen' نوشته: قبل از اينكه ترم جديد شروع بشه بهتره كه اين تاپيك رو ادامه بديم لطفا...
من در طول ترم تنها كاري كه ميكنم درس خوندنه . جزوه كتاب همرو ميخونم... شب امتحاني به هيچ وجه نيستم....
لطفا دوستان با تجربه تر روش هاي مطالعه ي موثر و اينكه چطور درس بخونيم و از چه روش هايي استفاده كنيم تا معدلمون بره بالا رو توضيح بدن تا مام استفاده كنيم...
تاكيد ميكنم كه لطفا روش هاي كليشه اي مثل نور مناسب و از اين جور چيزا رو مطرح نكنين , چون من از ده سالگي اين چيزا رو آزمايش كردم و حداقل واسه من كه فرقي نداشته!!!

RE: روش مطالعه شما چگونه است؟! - ahmadpashaei - 28-06-2014

(27-06-2014, 10:56 PM)'deadxxxqueen' نوشته: قبل از اينكه ترم جديد شروع بشه بهتره كه اين تاپيك رو ادامه بديم لطفا...

سلام، 
فکر کنم مقطعتون لیسانس باشه که بیشتر بر مبنای همون تمرین و امتحان هست نه تمرین،امتحان و پروژه. خواندن افراد همونطور که دوستمون گفتن متفاوت هست و اینجا هرکس بر اساس خودش نظر میده از جمله من. احتمال میدم تسلط شما در درک مفاهیم درسها طبق انتظارتون نیست یعنی عدم همگونی دارید و از خودتون توقع متفاوتی دارید. اما اگر رشته و مقطعتون رو می گفتین بهتر می شد نظر داد واقعا. با فرض اینکه رشته علوم پایه یا مهندسی باشید در کل بهتره بعد از کلاس جزوه رو مروری بکنید و برید سراغ کتاب و توضیحات و تمرینهای داخل فصل و همه رو واقعا با تفکر بخونید.بعد تمرینهای آخر فصل رو حل کنید.حالا به سوال من جواب بدین: چند درصد تمرینها رو تونستین حل کنید؟ 
واقعا امتحان کنید این روش رو و جوابتون رو اینجا بذارید تا بتونم بقیه راهنمایی خودم رو ارایه بدم.

RE: روش مطالعه شما چگونه است؟! - deadxxxqueen - 01-07-2014

(28-06-2014, 03:06 PM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام، 
فکر کنم مقطعتون لیسانس باشه که بیشتر بر مبنای همون تمرین و امتحان هست نه تمرین،امتحان و پروژه. خواندن افراد همونطور که دوستمون گفتن متفاوت هست و اینجا هرکس بر اساس خودش نظر میده از جمله من. احتمال میدم تسلط شما در درک مفاهیم درسها طبق انتظارتون نیست یعنی عدم همگونی دارید و از خودتون توقع متفاوتی دارید. اما اگر رشته و مقطعتون رو می گفتین بهتر می شد نظر داد واقعا. با فرض اینکه رشته علوم پایه یا مهندسی باشید در کل بهتره بعد از کلاس جزوه رو مروری بکنید و برید سراغ کتاب و توضیحات و تمرینهای داخل فصل و همه رو واقعا با تفکر بخونید.بعد تمرینهای آخر فصل رو حل کنید.حالا به سوال من جواب بدین: چند درصد تمرینها رو تونستین حل کنید؟ 
واقعا امتحان کنید این روش رو و جوابتون رو اینجا بذارید تا بتونم بقیه راهنمایی خودم رو ارایه بدم.

رشتم مهندسي مواده
من همين كارا رو انجام ميدم در طول ترم
هم جزوه ميخونم ,هم كتاب. ولي تمرين زياد حل نميكنم ... يني وقت نميشه و معمولا تو فرجه ها تمرين حل ميكنم
شايد اشتباه منم همين باشه كه وقتم رو بيشتر به خوندن متن كتاب اختصاص ميدم ,در حالي كه همون مطالب به صورت خلاصه شده تو جزوه ي استاد هست...
در ضم من هيچ وقت از خونده هام خلاصه نويسي نكردم ... احتمالا اينم يه اشتباه بزرگيه!
لطفا بيشتر راهنماييم كنين...ممنون

RE: روش مطالعه شما چگونه است؟! - M1KE - 01-07-2014

یک زمانی شما یک مبحثی رو با هدف یادگیری "عمومی" اون دنبال می کنید و یک زمانی هم فقط می خواهید در اون نمره خوبی بیارین. در حالت دوم باید ببینید اون شخص یا سازمانی که قراره به عملکرد شما نمره بده چه معیارهایی براش مهم هست.

برای نمونه اگر شما بخواهید زبان رو به صورت عمومی یاد بگیرید (حال به هر دلیل) می بایست تا جایی که میشه منابع متنوع از فیلم و سریال گرفته تا مقاله، خبر و متن های متنوع اون زبان رو بخونید تا با طیف گسترده ای از واژگان و اصطلاحات اون زبان آشنا بشین. در این حالت شما اقیانوسی به عمق 10 سانت خواهید بود. ولی اگر فقط بخواهید نمره خوبی در آزمون زبان موردنظر به دست بیاورید بهتره ابتدا تعیین کنید که اون آزمون روی چه موضوع ها و چه نوع سوال هایی تاکید داره و بعد شما هم به سراغ منابعی برین که پاسخگوی اون نوع سوال ها و موضوع ها باشه. در این حالت شما گودالی به عمق 1000 سانت (در بخشی از اون اقیانوس) خواهید بود ولی فقط در اون موضوع خاص.

نمونه دیگه اش مصاحبه های کاری/تحصیلی هست. شما باید بدونید اون شرکت/استاد چه نوع آدمی رو نیاز داره. در این صورت خودتون رو برای همون موارد آماده می کنید و نیازی نیست به مهارت های غیر مرتبط که به کار اون شرکت/استاد نمیاد اشاره کنید. تشخیص اینکه اون شرکت/استاد به چه نوع آدمی احتیاج داره همیشه کار راحتی نیست و بهتره با یک فرد خبره و با تجربه در این مورد مشورت کنید. گاهی تجاربی که به نظر شما غیر مرتبط هستند ممکنه به درد اون نوع شغل بخوره.

در مورد نمره آوردن همونطور که دوستان عزیز butterfly و ahmadpashaei به نوعی اشاره کردن، مهمه که بدونید اون استاد دنبال چه چیزی هست --که معمولا در جزوه اون استاد به اونها اشاره شده-- در این صورت می تونید تمرکز زمانی بیشتری روی اون موارد بگذارید. قسمت های عمومی کار رو فقط در صورتی که به اون موضوع علاقه شخصی دارید یا در صورتی که در جزوه مبحثی وجود داره که با خوندن اون نمیشه متوجه اون شد و نیازمند مطالعه بیشتر هست، دنبال کنید.

سعی کنید مبحث هایی که مفهومی تر هستند رو در میانه ترم بخونید و مواردی رو که فرار (بر وزن فعال!) هستند رو به دوران امتحانات موکول کنید چون مطالعه اونها در میانه ترم به شما این تصور رو میده که همه اونها رو بلد هستین (اطمینان غیر واقعی) ولی افرادی که شب امتحانی اون مبحث ها رو حفظ کردن اونها رو راحت تر به خاطر میارن. با این حال آشنایی با روال حل مسایل و موارد مفهمومی کار شما رو در بازه امتحان ها خیلی راحت تر خواهد کرد.

مواردی که شما در میانه ترم و به صورت مفهومی تر و بازه زمانی طولانی تر و با فراغ بال ذهنی می خونید معمولا وارد حافظه بلندمدت میشن و ممکنه تا سالیان زیادی اونها رو به خاطر بیارین ولی مواردی که شب امتحانی و به صورت فشرده خونده میشن معمولا در حافظه کوتاه مدت ذخیره میشن و فرصت انتقال به حافظه بلند مدت رو پیدا نمی کنند. از این نظر دروسی که پیش نیاز دروس دیگه هستند رو بهتره در طول ترم براشون وقت بیشتری بگذارید و مفهومی یاد بگیرید. برای نمونه دروسی مثل ریاضی و روش های انتگرال گیری یا حل معادلات دیفرانسیل رو سعی کنید خوب یاد بگیرید چون تا آخر کارشناسی ارشد دائم به اونها نیاز میشه و کسی که اینها رو پایه ای یاد گرفته باشه در درس های دیگه هم موفق تر خواهد بود.

RE: روش مطالعه شما چگونه است؟! - Iman.S - 24-06-2015

به این سوال جواب دهید، مشکل شما در حین درس خواندن است که مطالب را درست متوجه نمی شوید، یا کاملا می فهمید و موقع امتحان فراموش میکنید؟
نظر من اینه که شما در حین درس خوندن تمرکز زیادی باید داشته باشید و اگر زمانی دیدید که تمرکز ندارید و ذهنتان مرتب پرش دارید یا مطالب را نمیفهمید، بیخود نه فکر خود را خستهکنید و نه وقت خود را تلف.درس خواندن را در آن لحظه رها کنید تا حداقل شانس بازگشت تمرکز بیشتر شود چرا که اصرار بر مطالعه در حالت عدم تمرکز ذهن شما را خسته میکند و خودش مزید بر علت میشود.
اول سعی کنید عامل حواس پرتی را در صورت امکان شناسایی و در صورت امکان رفع کنید(مثلا اگر می خواهید به کسی زنگ بزنید این کار را انجام دهید.
اگر نمی توانید عامل حواس پرتی را شناسایی کنید،به بدن و ذهنتان استراحت دهید.اگر خوابتان می آید بخوابید.اگر آشفتگی و بی نظمی در ذهنتان باشد در زمان خواب معز به تحلیل آن پرداخته و در جهت سامان دهی فکر ها و خاطرات عمل می کند و وقتی کارش تمام شد به استراحت می پردازد و به حالت اوپن سورس در می آید که همان مرحله ی خواب دیدن است.در این نوع خواب شما به این مرحله احتیاجی ندارید و می توانید ساعت را طوری تنظیم کنید که در این مرحله بیدارتان کند.
اگر خوابتان نمی آید حداقل سعی کنید در یک وضعیت ریلکس قرار بگیرید مثل دراز کشیدن، و به موسیقی ملایم بدون کلام گوش دهید و سعی کنید فقط بر شنیدن صدای موسیقی تمرکز کنید و به چیزی فکر نکنید.
اگر هیچکدام از این کارها کمکی با بازیابی تمرکز شما نمی کند، کار دیگری که می توانم پیشنهاد دهم تلویزیون دیدن یا یک تفریح کم مصرف دیگه مثل بازی کامپیوتری هست که هم به شما لذت و سرگرمی بده و هم حواس پرتی از وضعیت ذهنی که در آن هستید.

حال که احساس میکنید تمرکز لازم را بدست آورده اید دوباره به سراغ مطالعه بروید. هدف این است که شما در حین مطالعه تمرکز بالایی داشته باشید تا راندمان کارتان بالا باشد.همانطور که دوستان گفتند کیفیت مطالعه به مراتب اهمیت بیشتری داره نسبت به کمیت. سعی کنید به همان نسبتی که برای درس خواندن زمان می گذارید، برای درس نخواندن هم فرصت بگذارید.به هیچ وجه به مطالعه بدون تمرکز ادامه ندهید مخصوصا شما که در طول ترم درس می خوانید زمان زیادی برای این کار دارید.

پس جمله آخر اینکه اول فقط در ساعانی که تمرکز دارید درس بخوانید.و اگر در ساعات تمرکز مطلبی را نمیفهمید، بیش از اندازه روی آن وقت نگذارید که هم ناامیدتان کند و هم فرصت تسلط بر بخش هایی را که میفهمی از دست میدهی. این کار را به یک عمل روتین خود تبدیل کن و آن قسمت ها را گوشه ای یادداشت کن و در فرصت مناسبی به کمک دوستان و یا کتاب دیگری سعی بر حل آن مشکلات کنی.

این چیزا بنده فی البداهه براتون نوشتم و کاملا نظر شخصی است.من به هیچ وجه درسخون نیستم و حتی هیچوقت سرکلاس هم چیزی یاد نگرفتم چون که خیلی سخت می توانم تمرکز کنم و چون کمتر تمرکز میکنم کمتر هم درس میخوانم.نمره هامم بد نیست چون درسته که ساعات تمرکزم کم هستند،اما عمیق هستند،و ابدا در ساعات غیر از تمرکز درس نمیخوانم(مگر وقت کم باشد.)

ویرایش: من اول تاریخ پست رو نخوندم و فکر کردم جدیده واسه همین اینقد حرف زدم Smile