آکادمیا کافه
ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره در امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید گردشگری آمریکا B1 و B2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B1-%D9%88-B2)
+----- موضوع: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره در امریکا (/Thread-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%DA%A9%D9%86%DA%AF%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - Babak - 23-08-2012

من توصیه می‌کنم که نامه تمکن مالی رو همراه‌تون داشته باشید، ولی با توجه به این که هزینه‌های شما رو پرداخت می‌کنند فکر نمی‌کنم نیازی باشه که مبلغ زیادی در حساب شما باشه و فقط در همین حد داشتن هزینه‌ها و مخارج معمول سفر باید کافی باشه.

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - lenny - 23-08-2012

ممنون از پاسختون. بله حق با شماست اما موضوع این جاست که من تمام دارایی خودم رو با توجه به شرایط حاضر خودم نگه داری می کنم به صورت دلار و ... و مدت هاست با حسابم کار نمی کنم. به نظر شما می تونم بلیط خودم رو قبل از مصاحبه کانفرم کنم و اصلش رو نشون بدم یا ازشون بخوام که موقع دریافت ویزا بلیط کانفرم شده رو نشون بدم؟؟

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - Babak - 23-08-2012

راستش من اصلا توصیه نمی‌کنم که این کار رو بکنید، چون در صورتی که ویزا نگیرید ضرر زیادی روی قیمت بلیط خواهید کرد. اگر می‌تونید از حساب پدر، مادر یا آشناهای نزدیک نامه بگیرید بهتر خواهد بود.

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - Maral - 23-08-2012

بابک عزیز
من دعوت نامه برای شرکت در یک کنفرانس معتبر در آمریکا را دریافت کردم و قبل از شروع پروسه اپلای برای ویزا چند تا سوال داشتم:
۱. با توجه به اینکه من در استرالیا دانشجو و دارای بورسیه کامل تحصیلی هستم به نظرتون ارایه مدارک بورس و اشتغال به تحصیل روند کارها را آسونتر میکنه یا اصولا زیاد به این موارد توجهی نمیشه؟
۲. همه هزینه های کنفرانس و اسکان و ... از طرف دانشگاهی که من در حال تحصیل در اون هستم پرداخت میشه. با این حساب باز هم نیاز به نامه تمکن مالی هست؟
۳. حساب من یا همه کسانی که میتونم ازشون نامه تمکن مالی بگیرم در ایرانه. آیا فکر میکنید این خلل یا شبهه ای در روند صدور ویزا ایجاد کنه؟
ممنونم پیشاپیش

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - lenny - 23-08-2012

قبل از اینکه Babak عزیز توضیحات کامل تر را ذکر کنند باید بگم من متوجه شدم برای یک چنین ویزاهایی مهم تر از هر چیزی strong tie به کشورت و یا محل اقامت کنونی تون هست. برای ویزای شنگن خوشبختانه ارائه مدارک اشتغال به تحصیل خیلی کمک می کنه اما تا جایی که من فهمیدم این مدرک برای امریکا کافی نیست البته این موضوع برای Maral که اکنون در استرالیا مشغول به تحصیله تا حدودی متفاوته و کارشون راحت تره ولی باز هم از نظر من اشتغال به تحصیل مدرک محکمی برای نشون دادن بازگشت ما نیست حداقل برای کسانی که در ایران مشغول به تحصیلند.
یک سوال:
آیا بردن یک نامه از طرف یک آموزشگاه آن تدریس می کنم می تونه نشان دهنده tie باشه؟ اگر این طور هست لطفا راهنمایی کنید که آن نامه چه طور باید نوشته بشه؟ مثلا گفته بشه تا چه زمانی با من قرارداد دارند یا غیر ... (البته من این نکته رو بگم که من قراردادی کار نمی کنم ولی هرچی بگم رئیس آموزشگاه واسم انجام میده)

الان که دوباره به سوالم نگاه می کنم می بینم این هم نمی تونه نشون دهنده strong tie باشه...

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - Babak - 24-08-2012

(23-08-2012, 11:52 AM)Maral نوشته: بابک عزیز
من دعوت نامه برای شرکت در یک کنفرانس معتبر در آمریکا را دریافت کردم و قبل از شروع پروسه اپلای برای ویزا چند تا سوال داشتم:
۱. با توجه به اینکه من در استرالیا دانشجو و دارای بورسیه کامل تحصیلی هستم به نظرتون ارایه مدارک بورس و اشتغال به تحصیل روند کارها را آسونتر میکنه یا اصولا زیاد به این موارد توجهی نمیشه؟
۲. همه هزینه های کنفرانس و اسکان و ... از طرف دانشگاهی که من در حال تحصیل در اون هستم پرداخت میشه. با این حساب باز هم نیاز به نامه تمکن مالی هست؟
۳. حساب من یا همه کسانی که میتونم ازشون نامه تمکن مالی بگیرم در ایرانه. آیا فکر میکنید این خلل یا شبهه ای در روند صدور ویزا ایجاد کنه؟
ممنونم پیشاپیش
۱. قطعا کمک می‌کنه. به طور کلی هر چقدر شما نشون بدید که شرایط فعلی‌تون خوبه و اصلا نیازی به این ندارید که در امریکا غیرقانونی زندگی کنید، احتمال گرفتن ویزا بیشتر می‌شه. این که شما در استرالیا هستید نکته خیلی مثبتیه و این که مشغول تحصیل هستید و فاند دارید هم نشون دهنده اینه که شرایط خوبی دارید و به استرالیا باز خواهید گشت. پس حتما این مدارک رو همراه داشته باشید.

۲ و ۳. شما احتمالا یک حساب بانکی در استرالیا دارید. آخرین Statement حساب‌تون رو که معمولا ماهانه براتون می‌فرستند همراه‌تون داشته باشید. همون باید کافی باشه و نیازی به گرفتن نامه از بانک نیست و با توجه به این که همه هزینه‌های شما پوشش داده می‌شه احتیاج به مبلغ زیادی ندارید.

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - Babak - 24-08-2012

(23-08-2012, 01:26 PM)lenny نوشته: قبل از اینکه Babak عزیز توضیحات کامل تر را ذکر کنند باید بگم من متوجه شدم برای یک چنین ویزاهایی مهم تر از هر چیزی strong tie به کشورت و یا محل اقامت کنونی تون هست. برای ویزای شنگن خوشبختانه ارائه مدارک اشتغال به تحصیل خیلی کمک می کنه اما تا جایی که من فهمیدم این مدرک برای امریکا کافی نیست البته این موضوع برای Maral که اکنون در استرالیا مشغول به تحصیله تا حدودی متفاوته و کارشون راحت تره ولی باز هم از نظر من اشتغال به تحصیل مدرک محکمی برای نشون دادن بازگشت ما نیست حداقل برای کسانی که در ایران مشغول به تحصیلند.
یک سوال:
آیا بردن یک نامه از طرف یک آموزشگاه آن تدریس می کنم می تونه نشان دهنده tie باشه؟ اگر این طور هست لطفا راهنمایی کنید که آن نامه چه طور باید نوشته بشه؟ مثلا گفته بشه تا چه زمانی با من قرارداد دارند یا غیر ... (البته من این نکته رو بگم که من قراردادی کار نمی کنم ولی هرچی بگم رئیس آموزشگاه واسم انجام میده)

الان که دوباره به سوالم نگاه می کنم می بینم این هم نمی تونه نشون دهنده strong tie باشه...
به طور کلی گرفتن ویزا برای شرکت در کنفرانس برای افرادی که در ایران زندگی می‌کنند یک مقدار مشکله و احتمال موفقیت خیلی زیاد نیست. در نتیجه بهتره که تا حد امکان مدارکی داشته باشید که نشون بده شما به ایران برخواهید گشت. داشتن کار با درآمد مناسب، داشتن ملک، دانشجو بودن و خلاصه همون طور خودتون گفتید هر موردی که نشون بده شما به ایران وابستگی دارید خوبه. در همین راستا بد نیست که از آموزشگاه نامه بگیرید که نشون بده شما اونجا مشغول کار هستید. نامه در همین حد می‌تونه باشه که تاریخ استخدام و حقوق و سمت شما رو نشون بده باید کفایت کنه.

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - Maral - 29-08-2012

ممنونم بابک جان بابت راهنمایی
یک سوال دیگه در مورد حساب بانکی داشتم.
آیا اعتبار برای چنین موردی قابل قبول هست؟ تصور کنید وضعیت حساب saving یک نفر زیاد جالب نباشه (متاسفانه!) اما کردیت خوبی داشته باشه آیا میشه bank statementرا از حساب کردیت تهیه کرد برای چنین موردی؟ یا باید موجودی نقدی و واقعی ارایه بشه؟

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - Babak - 30-08-2012

بعید می‌دونم از سابقه اعتباری بشه برای چنین مواردی استفاده کرد، اما به نظرم برای مورد شما مشکلی نیست که در حساب‌تون مبلغ چندانی نباشه، چون همه هزینه سفر شما پرداخت می‌شه و در استرالیا هستید، به همین خاطر معمولا موقع مصاحبه مدارک کمتری از شما خواهند خواست. در نتیجه ممکنه از شما اصلا نامه بانکی نخوام، ولی بهتره همراه‌تون باشه.

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - jared - 24-10-2012

فوري:

من براي يك كنفرانس دعوتنامه رسمي اومده در خونمون
كنفرانس اواخر ژانويه برگزار ميشه
حالا شرايط من:
دانشجوي كارشناسي ارشد هنوز دفاع نكرده ولي همه چيز آماده دفاع هست
يكي دو تا مقاله دارم و شرايط نمراتم خوبن
مداركم رو هنوز نخريدم و ترجمه هم نكردم
سربازي هم دارم

آيا امكانش هست تو اين سه ماه كه مونده تا كنفرانس كاراي ويزا رو بكنم كاراي دفاع و ترجمه رو هم انجام بدم، بعد برم امريكا و از همونجا اقدام به تغيير ويزا كنم يا نه؟
در كل منظورم اينه برم امريكا و به هر طريقي شده اونجا بمونم و ديگه بر نگردم ايران