آکادمیا کافه
ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره در امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید گردشگری آمریکا B1 و B2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B1-%D9%88-B2)
+----- موضوع: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره در امریکا (/Thread-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%86%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%DA%A9%D9%86%DA%AF%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - Babak - 14-09-2011

فکر می‌کنم وقتی شما منتظر کلیرنس هستید نمی‌تونید مجددا برای ویزا اقدام کنید. البته این رو مطمئن نیستم. بهتره که با سفارت چک کنید. احتمال داره که اگر ایمیل بزنید بهتون جواب بدن.
کلیرنس به طور کلی حساب و کتاب مشخصی نداره، ولی نرمالش همون حدود ۴۵ تا ۹۰ روز هست. بعضی از موارد هم هست که سفارت ویزای ایرانی‌ها رو بدون کلیرنس صادر می‌کنه. این که ویزای چه کسانی بدون کلیرنس صادر می‌شه هم هیچ حسابی نداره و صرفا به نظر سفارت بستگی داره، ولی بیشتر افرادی که بدون کلیرنس ویزا می‌گیرند خانم‌ها هستند. برای آقایون ظاهرا سخت‌گیری بیشتر هست.

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - z.mehra - 14-09-2011

خب فرضا که کلیرنس من تمام بشه و ویزا هم صادر بشه می تونم ازش برای کنفرانس بعدی استفاده کنم ؟
الان می تونم وقت سفارت بگیرم تا اگه یه موقع جواب کلیر امد و ویزا صادر نشد دوباره اقدام کنم ؟
مرسی که جواب میدین.

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - z.mehra - 14-09-2011

کلا کلیرنس چقدر اعتبار داره و اعتبارش کی شروع میشه ؟

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - Babak - 15-09-2011

راستش مطمئن نیستم، اما فکر می‌کنم که شما ویزای B-1 رو نمی‌تونید برای کنفرانس دیگه‌ای استفاده کنید.
وقت سفارت رو اما می‌تونید الان بگیرید که اگر ویزا صادر نشد بتونید دوباره اقدام کنید.
مدت اعتبار کلیرنس برای ویزا رو راستش نمی‌دونم. اعتبار کلیرنس معمولا برای کارهای متفاوت فرق می‌کنه ولی فکر نمی‌کنم برای ویزا کمتر از ۳ ماه باشه، منتها اگر فایل شما رو مجددا برای کلیرنس به امریکا بفرستند باز حساب و کتابی نخواهد داشت و نمی‌شه با قطعیت گفت که چون قبلا کلیرنس رو گرفتید این بار حتما خیلی سریع جواب خواهید گرفت، هر چند که احتمال این موضوع وجود داره.

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - z.mehra - 15-09-2011

خب چه جوری میشه مطمئن شد ؟ برای ویزای تحصیلی که میشه از کلیر قبلی استفاده کرد . هر چی هم ایمیل می زنیم جواب نمیدن
من از کجا بدونم کی کلیرم میاد که برای اون موقع وقت بگیرم ؟
ممنون که جواب میدن

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - Babak - 15-09-2011

راستش نمی‌دونم چطور می‌شه مطمئن شد که از اون ویزا می‌تونید برای شرکت در کنفرانس دیگه‌ای استفاده کنید.
من حتی این FAQ از سایت دولت آمریکا که در مورد ویزای B-1 هست رو هم خوندم، ولی متاسفانه چیزی در این مورد نبود. هر چند که این مورد درش نوشته شده که یکی از کاربردهای ویزای B-1 شرکت در کنفرانس در تاریخ مشخصه:
Attend a scientific, educational, professional or business convention, or a conference on specific dates
اگر چه نمی‌شه با قطعیت گفت، اما وجود «تاریخ مشخص» شاید تا حدی به این موضوع اشاره کنه که شما از این ویزا برای شرکت در کنفرانس در تاریخ‌های دیگه‌ای نمی‌تونید استفاده کنید.

در مورد وقت سفارت، طبیعتا شما نمی‌تونید متوجه بشید که کلیرنس شما کی خواهد رسید، اما به نظر من سعی کنید برای اطمینان طوری وقت بگیرید که حداقل سه، چهار ماه قبل از کنفرانس برای ویزا اقدام کنید.

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - z.mehra - 15-09-2011

به نظرتون با این اوصاف بهتره باز همون دبی اقدام کنم یا جاهای دیگه ؟
شنیدم کشورهایی مثه ترکیه و قبرس خیلی بهتر ویزا میدن .
راستی من شنیدم وقتی ویزای B1 واسه کنفرانس میگیری چون اعتبارش 6 ماهه بعد کنفرانس هم بری مشکل نداره . درسته ؟

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - Babak - 16-09-2011

به طور کلی قبرس و ترکیه راحت‌تر ویزا می‌دن و فکر می‌کنم شانس شما احتمالا از اون کشورها بیشتر باشه.

در مورد ویزای B-1 هم همون طور که در پست قبلی هم گفتم، مطمئن نیستم که آیا شما از این ویزا فقط برای شرکت در کنفرانس می‌تونید استفاده کنید یا خیر. این احتمال وجود داره که اگر بعد از گذشتن زمان کنفرانس وارد امریکا بشید، در مرز به مشکل بربخورید، اما باز هم تاکید می‌کنم که جواب این سوال رو با قطعیت نمی‌دونم.

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - z.mehra - 17-09-2011

Please
share the information about the new invitation to attend the second
conference with the US Embassy in Dubai because they will make the final
determination of visa length and validity.
با تشکر از جواب هاتون
من این پیام رو از سفارت باکو گرفتم. پس یعنی امکانش هست که خود دوبی طول مدت و اعتبار ویزا رو با توجه به کنفرانس دوم افزایش بده ؟

RE: ویزا برای شرکت در کنفرانس و کنگره - Babak - 17-09-2011

بله، این احتمال وجود داره و ممکن هم هست که اگر زمان کنفرانس اول گذشته، خود سفارت ویزا رو برای کنفرانس بعدی صادر کنه.