آکادمیا کافه
نظرسنجی در مورد دلیل کاهش تعداد متقاضیان پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: نظرسنجی در مورد دلیل کاهش تعداد متقاضیان پذیرش (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%B3%D9%86%D8%AC%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%B6%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

نظرسنجی در مورد دلیل کاهش تعداد متقاضیان پذیرش - M1KE - 22-11-2019

به نظر میرسه مدتی هست که تعداد متقاضیان اپلای برای دانشگاه های خارج از کشور در مقایسه با مثلا 5-4 سال پیش به طور محسوسی کاهش پیدا کرده. این نظرسنجی رو در بالای صفحه ایجاد کردم ببینم نظر دوستان در مورد دلیل اصلی اپلای نکردن خودشون یا دوستانشون چیست؟

RE: نظرسنجی در مورد دلیل کاهش تعداد متقاضیان پذیرش - Torkan - 22-11-2019

(22-11-2019, 10:11 AM)M1KE نوشته: به نظر میرسه مدتی هست که تعداد متقاضیان اپلای برای دانشگاه های خارج از کشور در مقایسه با مثلا 5-4 سال پیش به طور محسوسی کاهش پیدا کرده. این نظرسنجی رو در بالای صفحه ایجاد کردم ببینم نظر دوستان در مورد دلیل اصلی اپلای نکردن خودشون یا دوستانشون چیست؟

به شدت مخالفم 
چین و هند و ایران متقاضی هست که فرار به قرار ترجیح میده. دانشگاهها اروپایی که آمار میدن بیرون. دو سال پیش به پوزش متریال 150 تا متقاضی داشت در دانشگاهی مثل ntnu الان 500 تا داره! 
به اساتید کانادا چند سال پیش ایمیل میدادی حداقل به سلامی میکردن. الان باز میکنن ایمیل رو و فحش میدن!
دوست من رفت epfl 4 تا ای اس آی معدل لیسانس 15.5 ازاد و ارشد 3.4 ایتالیا و تافل 88
با توصیه نامه رفته البته چون استادش آنجا خونده بود. خودش رفته بود پرونده ها رو دیده بود. منشی گفته بود تعداد اپلیکنت چینی هندی ایرانی برای رشته شما جمعش از کل دانشجوهای این دانشگاه بیشتره حالا به شوخی ولی در عمل به جورایی معنیش رو میرسونه
تعداد کسایی که تافل میدن 5 سال پیش رد با الان مقایسه بفرمایید 
خود افراد نزدیکشون هم خیلیاشون میرن
البته در این چند روز متقاضی ایرانی بله کم شده که حتما دلیلش رو میدونین!!

RE: نظرسنجی در مورد دلیل کاهش تعداد متقاضیان پذیرش - Torkan - 22-11-2019

مساله دیگه ایالات متحده هست. در مورد ایرانی ها شاید این مساله ویزا کمی تمایل دانشجوها رو براش کمتر کرده ولی قطعا باعث نشده کسی اپلای نکته. شاید عده ای قیدش رو زدن ولی در عوض هجوم بردن سایر کشورها.
یه نکته مهم بکم شاید شما استنادتون سایتهای اپلای باشه که خب دلیل کمتر شدن تعداد پست ها اگر کمتر شده باشه البته ( که فک کنم شده ) وجود ابر رسانه ای به اسم تلگرام هست. تشریفکر آگه ببرید گروههای اپلای متوجه میشید چه خبره. تازه فقط ایران رو عرض کردم

RE: نظرسنجی در مورد دلیل کاهش تعداد متقاضیان پذیرش - Babak - 22-11-2019

من هم مطمئن نیستم که آمار کم شده باشه. شما بر اساس آمار خاصی فکر می‌کنید که متقاضیان پذیرش کمتر شده‌اند؟

RE: نظرسنجی در مورد دلیل کاهش تعداد متقاضیان پذیرش - M1KE - 22-11-2019

از اونجاییکه من شش هفت سالی میشه ایران نرفتم اطلاعات دست اولی از جو پذیرش در داخل کشور ندارم و برداشتم بیشتر بر اساس تعداد کاربرانی هست که در بخش های پذیرش همین وبسایت فعال هستند در مقایسه با سال های قبل و برام جالبه که ارزیابی و نظر دوستان دیگه رو در این مورد که آیا این موضوع ریشه اش در کلیت جامعه متقاضیان داخل ایران هست یا اینکه موضعی هست و فقط به آمار بازدیدکنندگان این سایت بستگی داره رو بدونم.

RE: نظرسنجی در مورد دلیل کاهش تعداد متقاضیان پذیرش - butterfly - 23-11-2019

(22-11-2019, 10:39 PM)M1KE نوشته: از اونجاییکه من شش هفت سالی میشه ایران نرفتم اطلاعات دست اولی از جو پذیرش در داخل کشور ندارم و برداشتم بیشتر بر اساس تعداد کاربرانی هست که در بخش های پذیرش همین وبسایت فعال هستند در مقایسه با سال های قبل و برام جالبه که ارزیابی و نظر دوستان دیگه رو در این مورد که آیا این موضوع ریشه اش در کلیت جامعه متقاضیان داخل ایران هست یا اینکه موضعی هست و فقط به آمار بازدیدکنندگان این سایت بستگی داره رو بدونم.

به نظر من هم تعداد اپلیکنت ها کم نشده که بیشتر شده، علت کاهش بازدید سایت، محبوبیت اپلیکیشن تلگرام و گروه های تلگرامی هستکه یک دلیل عمده اش اینه که راحت تر میشه با موبایل سوال پرسید و جواب گرفت. تقریبا میشه گفت برای هر تاپیک مهم و پربازدید  فروم ها، حداقل  یک گروه تلگرامی وجود داره. هرچند استفاده از تلگرام و این گروه ها به نسبت فروم ها ساده تر هست اما به نظر من هیچ وقت جای اطلاعات طبقه بندی و ذخیره شده در فروم ها رو نمی گیره. تو این گروه ها نهایتا، جواب سوالات متداول رو پین می کنند اما دریغ که کسی بخوندشون و مجدد سوالات تکراری. اما خب نسل جدید اپلیکنت ها راحت طلبی رو بیشتر ترجیح میدن، هرچیزی که استفاده اش راحت تر باشه و زحمت نخواد بهتر.

RE: نظرسنجی در مورد دلیل کاهش تعداد متقاضیان پذیرش - Babak - 23-11-2019

تعداد پست‌های جدید نسبت به گذشته کم شده. همون طور که دوستان اشاره کردند، یکی از دلایلش تلگرامه که خیلی از کاربران رو جذب کرده. فکر می‌کنم یک دلیل دیگه اش بهتر شدن موتورهای جستجو برای زبان فارسیه و همچنین بیشتر شدن مطالب آنلاین در مورد اپلای کردن. خیلی از کاربران بر خلاف گذشته پاسخ سوالات‌شون رو با یکی دو تا جستجوی پیدا می‌کنند و مجبور نیستند سوالات‌شون رو در فروم‌ها بپرسند.

RE: نظرسنجی در مورد دلیل کاهش تعداد متقاضیان پذیرش - salazar716 - 27-11-2019

من آلمان رو میتونم بهتون بگم که به طرز وحشتناکی زیاد شده متقاضیش که وقت سفارتش از دو سه هفته، به یک سال و نیم رسیده. اول که من اومده بودم آلمان، شهری که من بودم کلا هشت تا دانشجوی ایرانی داشت، الان نزدیک نود نفر فقط اون شهر کوچیک ایرانی داره، قبلا برای کلاس زبانش کلا ده تا ایرانی اپلای میکردن، الان چهارصدتا شده. اصن یه وضی.