آکادمیا کافه
خرید و تهیه یورو [و دلار] (کسانی که قصد سفر به کشور های منطقه یورو را دارند) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: کارت اعتباری و امور ارزی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: خرید و تهیه یورو [و دلار] (کسانی که قصد سفر به کشور های منطقه یورو را دارند) (/Thread-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%AA%D9%87%DB%8C%D9%87-%DB%8C%D9%88%D8%B1%D9%88-%D9%88-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%82%D8%B5%D8%AF-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87-%DB%8C%D9%88%D8%B1%D9%88-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF)

خرید و تهیه یورو [و دلار] (کسانی که قصد سفر به کشور های منطقه یورو را دارند) - Amir - 13-07-2011

در این تاپیک در مورد تهیه و خرید یورو برای کسانی که قصد دارند در یکی از کشور های اروپایی دانشجو بشوند یا به قصد دیگه ای میخواند برند اروپا مثل مسافرت های علمی

خب چیزی که همه اکثرا می دونیم اینه که ارز مسافری بیشتر از 2000 یورو/دلار به مسافر ها نمی فروشند و اینکه تا جایی که من پرسو جو کردم اکثر بانک ها دلار دارند و کمتر یورو می دند (امسال)
امسال برای خرید بلیط، ویزا، پاسپورت و فیش پرداخت هزینه خروج از کشور را می خواهند برای فروختن ارز مسافری که بسته به بانک یا صرافی یک مقدار روی این موارد تفارت می کنند

دوم اینکه برای خرید بیشتر هز 2000 یورو/دلار باید ارز آزاد از صرافی ها بخریم که خب این هم میتونه اینجا صحبت و مشورت بشه

سوم اینکه شنیده شده، که بعد از اینکه رفتیم اروپا و نامه اشتغال به تحصیل گرفتیم و در سفارت ایران در آن کشور تشکیل پرونده دادیم، وزارت علوم بهمون سهمیه دلار می ده (فکر کنم ترمی 6000 دلار و در کل 30000 دلار) که این مورد باید با قسمت اعزام با هزینه شخصی در وزارت علوم تو شهرک غرب پیگیری بشه، خودم هنوز کنکاش و پیگیری بیشتر نکردم، اینهم اینجا میتونید صحبتش را بکنیم

چهارم، اینجا میتونید در مورد راه های تبدیل دلار خود به یورو هم مشورت کنیم که با نرخ بهتری تبدیل کنیم

RE: خرید و تهیه یورو [و دلار] (کسانی که قصد سفر به کشور های منطقه یورو را دارند) - Faraz - 13-07-2011

این چند روز چون خودم برای گرفتن دلار مسافرتی رفته بودم دیدم که یورو به مقدار زیاد در بانک ها موجود است ولی مشتریان اکثرا دلار می خواستند.البته این موضوع که مردم الان به دلار تمایل دارند دو دلیل دارد:
گروه اول کسانی هستند که بدون داشتن اطلاعات درست اقتصادی تصمیم به خرید به منظور کسب سود می کنند.انها معمولا بنا به عرف بازار جلو می روند و الان به خاطر القای صرافی ها فکر می کنند دلار سود بیشتری دارد
گروه دوم کسانی هستند که با توجه به نرخ مبادله جهانی دلار را خرید فروش می کنند.برای این افراد کاهش ارزش دلار در مقابل یورو علامتی برای خرید دلار است.این تحلیل تحلیل درستی است به شرط اینکه با شرایط بازار جهانی پیش برویم ولی در ایران نرخ مبادله و ارزش ارز ها با ارزش ارز در بازار جهانی متفاوت است.
امروز که من قیمت ها را چک می کردم به شما می گویم اگر در کشور مقصد شما هم دلار هم یورو کاربرد دارد حتما ارز مسافرتی خود را یورو بخرید.

RE: خرید و تهیه یورو [و دلار] (کسانی که قصد سفر به کشور های منطقه یورو را دارند) - simin - 23-07-2011

ميشه كمي بيشتر راجع به اين قسمت:

"سوم اینکه شنیده شده، که بعد از اینکه رفتیم اروپا و نامه اشتغال به تحصیل
گرفتیم و در سفارت ایران در آن کشور تشکیل پرونده دادیم، وزارت علوم بهمون
سهمیه دلار می ده (فکر کنم ترمی 6000 دلار و در کل 30000 دلار) که این مورد
باید با قسمت اعزام با هزینه شخصی در وزارت علوم تو شهرک غرب پیگیری بشه"

توضيح بدين. يا بگيد از كدوم بخش تو وزرات علوم ميشه پيگيري كرد؟
من مدركم مال وزارت بهداشته اگه واقعا تسحيلاتي وجود داشته باشه اينكه مدرك قبلي از كجا(وزارت علوم يا وزارت بهداشت ) باشه مهمه يا نه؟

RE: خرید و تهیه یورو [و دلار] (کسانی که قصد سفر به کشور های منطقه یورو را دارند) - Faraz - 23-07-2011

اون مسئله مربوط به تسهیلاتی است که بخش اعزام با هزینه شخصی در صورت تشکیل پرونده به شما می دهد.البته هنوز وزارت علوم اعلام نکرده است و حرفی بود که بهمنی رئیس بانک مرکزی زده بود و الان نمی دونم به کجا رسیده.درباره اینکه الان تو چه وضعیتی است و اینکه آیا رشته شما به وزارت علوم مربوط می شود یا نه باید به وزارت علوم(شهرک غرب خیابان هرمزان) طبقه همکف بخش اعزام با هزینه شخصی بروید و یا می توانید با کارشناس اون بخش خانم خسروی 82233167 تماس بگیرید.البته بنا به یک رسم زشت تمام مسئولین وزارت علوم تلفن های خود را به گونه ای تنظیم کرده اند که تلفن های خارج از سازمان زنگ نمی خورد و تنها چراغ تلفن روشن می شود.به همین دلیل احتمال اینکه تلفنی پاسخگو باشند کم است.اگر خواستید با این روش تماس بگیرید تلفن را چند دقیقه نگه دارید تا مجبور به پاسخگویی باشند

RE: خرید و تهیه یورو [و دلار] (کسانی که قصد سفر به کشور های منطقه یورو را دارند) - Amir - 24-07-2011

در مورد این 30000 دلار دولتی من ار کسانی که پرسوجو کردند، شنیدم که برای کسانی که کارت پایان خدمت/معافیت دارند، به این صورت این است که وقتی رفتیم و گواهی اشتغال به تحصیل گرفتیم ، کارهاشو میشه انجام داد و اینکه خانواده هم می تونن انجامش بدند.... و در همون قسمت اعزام با هزینه شخصی در وزارت علوم انجام می شه

گویا تشکیل پرونده افراد غیر مشمول سربازی هم در سفارت ایران در کشور مقصد ،انجام میشه و قبل از رفتن در وزارت علوم تشکیل پرونده نمی دهند برای این افراد، تا خدمات و تسهیلاتی بدهند

RE: خرید و تهیه یورو [و دلار] (کسانی که قصد سفر به کشور های منطقه یورو را دارند) - Hamidreza_ut - 19-12-2011

سلام...
برای تهیه ارز مسافرتی - یورو (تا سقف 2 میلیون).. چه مدارکی باید به بانک برد ؟ همه ی بانکها ارز میدن ؟ چند روز قبل از سفر میتونم ارز مسافرتی بگیرم ؟
با تشکر.

RE: خرید و تهیه یورو [و دلار] (کسانی که قصد سفر به کشور های منطقه یورو را دارند) - ShahdaD - 19-12-2011

(19-12-2011, 05:03 PM)Hamidreza_ut نوشته: سلام...
برای تهیه ارز مسافرتی - یورو (تا سقف 2 میلیون).. چه مدارکی باید به بانک برد ؟ همه ی بانکها ارز میدن ؟ چند روز قبل از سفر میتونم ارز مسافرتی بگیرم ؟
با تشکر.
سلام حمید رضای عزیز،
شما باید با خودتون بلیط الکترونیکی(معمولا میخوان مهر شده آژانس باشه) در مورد گزینه ی شما براشون توضیح بدید که چه طور بلیطتتون رو تهیه کردید و ویزای اون کشور باید کافی باشه، برای این مهم 2 تا 3 روز قبل از سفرتون به شعبه ارزی بانک هایی که این خدمات رو ارایه میدن( ازقبلش سوال کنید بعضی از بانک ها بازی در میارن برای دادن این ارز) مراجعه کنید و ارز مورد نظرتون رو دریافت کنید.
پ.ن: تو پاستون مهر میزنند.
سفر خوش

RE: خرید و تهیه یورو [و دلار] (کسانی که قصد سفر به کشور های منطقه یورو را دارند) - Faraz - 19-12-2011

(19-12-2011, 05:03 PM)Hamidreza_ut نوشته: سلام...
با تشکر.
شهداد جان که توضیحات کامل دادند فقط یک نکته رو اضافه می کنم
کسانی که تشکیل پرونده در وزارت علوم دادند از پرداخت عوارض معاف هستند.کسانی که معاف هستند نصف مبلغ عادی بهشون ارز می دن
راه حلش اینه: برید عوارض رو با اینکه معاف هستید پرداخت کنید.بعد کل ارز رو بگیرید.اون عوارض که پرداخت می کنید مثل وچر است و نام ندارد.می تونید بدید یکی از کسانی که به زودی می خواد از کشور خارج بشه و ارز هم نمی خواد بخره یا قبلا خریده.من خودم عوارض رو دادم و ارز رو کامل گرفتم بعد برگه رو به پدرم دادم اون هم در سفر بعدیش استفاده کرد.