آکادمیا کافه
لطفا من رو راهنمایی کنین - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: گفتگوی خودمانی کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: گفتگوی خودمانی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- موضوع: لطفا من رو راهنمایی کنین (/Thread-%D9%84%D8%B7%D9%81%D8%A7-%D9%85%D9%86-%D8%B1%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%86)

لطفا من رو راهنمایی کنین - kiana.rene - 27-05-2019

سلام من همزمان ارشد مهندسی شیمی شریف و ارشد دارویی بهشتی میخونم اما اصلا بهشتی می خونم اما علاقه ای به شیمی ندارم و فکر میکنم پزشکی بهتره برای من ولی با اوضاع جامعه و شرایط پیش اومده به این فکر میکنم که رفتن از ایران بهتره و پا روی علاقه ام بذارم واقعا موندم چیکار کنم به زور درس میخونم همش به این فکر میکنم که اگه بخوام پزشکی بخونم باید از تابستون امسال شروع کنم و اگه بخوام اپلای کنم باز باید از همین تابستون واسه زبان و مقاله تلاش کنم میترسم بمونم ایران و شرایط به هم بریزه و زمان رو از دست بدم لطفا من رو راهنمایی کنین و در نظر دارم که در ایران برای من کاری با درآمد خوب نیست

RE: لطفا من رو راهنمایی کنین - mcm92 - 27-05-2019

(27-05-2019, 05:44 PM)kiana.rene نوشته: سلام من همزمان ارشد مهندسی شیمی شریف و ارشد دارویی بهشتی میخونم اما اصلا بهشتی می خونم اما علاقه ای به شیمی ندارم و فکر میکنم پزشکی بهتره برای من ولی با اوضاع جامعه و شرایط پیش اومده به این فکر میکنم که رفتن از ایران بهتره و پا روی علاقه ام بذارم واقعا موندم چیکار کنم به زور درس میخونم همش به این فکر میکنم که اگه بخوام پزشکی بخونم باید از تابستون امسال شروع کنم و اگه بخوام اپلای کنم باز باید از همین تابستون واسه زبان و مقاله تلاش کنم میترسم بمونم ایران و شرایط به هم بریزه و زمان رو از دست بدم لطفا من رو راهنمایی کنین و در نظر دارم که در ایران برای من کاری با درآمد خوب نیست
شرایط پیچیده هست و نمیشه نسخه کلی داد.باید خودتون نسبت به علاقه ها و با سنجدین عوامل دیگه تصمیم بگیرید.
به نظر من تو ایران چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت،حتی در صورت خروج از بحران سیاسی-اقتصادی فعلی، آینده ای واسه اکثر رشته های مهندسی وجود نداره.
ایران با اینکه کشور صنعتی ای نیست و اقتصاد بزرگی هم نداره، در سالهای اخیر بزرگترین سرانه تولید مهندس در دنیا رو داشته. خوب طبیعیه که عده زیادی شون یا باید مهاجرت کنند یا اگه خوش شانس باشند، در زمینه های غیر تخصصی با حقوقهای پایین کار کنند. 
برای پزشکی همه میگن اوضاع بهتر هست. ولی خوب ورود بهش سخته و نمیدونم دقیقا با شرایط شما چطور میشه بهش وارد شد.
البته الان زمینه های تحقیقاتی اکثر رشته های مهندسی، بین رشته ای هست. به خصوص زمینه هایی که تو interface مهندسی و پزشکی هست به شدت پرطرفداره و فاندهای تحقیقاتی خوبی هم دارند. من خودم مکانیک خوندم ولی تمام مقالاتم به نوعی مربوط به biomedical engineering بوده. زمینه کاری بعدی ام هم تو همین فیلدهای bio هست. با استادم هم که مصاحبه میکردم، مرتبا از اطلاعات پزشکی و ... از من میپرسید.
اگر به ادامه تحصیل تو خارج فکر میکنید، بدونید که عنوان رشته خیلی تعیین کننده نیست و زمینه کاری تون هست که مهمه. اگر واقعا به زمینه های پزشکی علاقه دارید، میتونید تو ارشد روی گرایشات مرتبط به پزشکی و ... کار کنید. فکر کنم targeted drug delivery و ... مرتبط باشه به مهندسی شیمی. اگر بتونید تو این زمینه ها مقاله بدید، هم احتمالا پذیرش خوبی خواهید گرفت و هم آینده کاری خوبی تو آمریکای شمالی داره.
البته اینها همه نظرات من هست، بهتره با افراد متخصص تر هم مشورت کنید.
موفق باشید.

RE: لطفا من رو راهنمایی کنین - iishapour - 29-09-2021

سلام من بخاطر یه مشکل حق تحصیل کردن و خارج از کشور رفتن رو ندارم ویه سری محرمیت های دیگر(احتمالا فهمیدید مشکلم چیه Big Grin)
خیلی علاقه مند به مطالعه کسب دانش،مهارت و تخصص دارم میتونید بهم چیز هایی رو معرفی کنید که با وجود این مشکل بتونم در اون زمینه فعالیت کنم طوری که بشه توانایی ها در اون زمینه رو مستند کرد مثلا میشه زبان خواند و مدارک معتبر گرفت مدرک ایلتس انگلیسی c1 المانی 
به غیر از مورد زبان چه چیز هایی رو میشه دنبال کرد فرقی هم نداره برام مربوط به ریاضی باشه شیمی باشه یا زیست،فیزیک،روانشناسی،کامپیوتر
المپیادی یا رویداد دیگری میشناسید که نیاز به مدارک دانشگاهی و پیشنیاز های دیگه نداشته باشه مثلا ریاضی بخونم و بعد از مدتی که مشکلم حل شد برم تو المپیادی شرکت کنم ؟