آکادمیا کافه
مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه (/Thread-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - thanks give - 12-01-2015

پس بنظرتون مشکلی پیش نمیاد ینی با نمره زبان  و معدل و مقاله چقد تاثیر مدرک دانشگاه ازاد رو میشه کم کرد؟

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - ddavood - 22-01-2015

باسلام
در مورد دانشگاه های خارجی میخواستم بپرسم که:
من مدرک لیسانسم از دانشگاه آزاد واحد جامع شوشتر در رشته عمران با معدل 16/02 و مدرک فوق لیسانسم هم با معدل 19/02  در رشته مهندسی و مدیریت ساخت با پایاننامه 20 و دارای 1 مقاله isi با if=0.57 و 1 مقاله isc و 3 مقاله همایش بین المللی نمایه شده در isc کنفرانس و 3 مقاله همایش داخلی در همین دانشگاه گرفته ام.
در این مورد میخواستم بپرسم که:
1- آیا برای دکترا در خارج مورد قبول میباشد یا نه؟
2- اگر دکترایم را در دانشگاه آزاد مثلا واحد اهواز با معدل بالا و مقالات isi و isc و تالیفات علمی بگیرم آیا در زمینه شغلی و دانشگاهی مورد قبول کشورهای اروپایی و آمریکایی میباشد؟
با تشکر

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - saaaaam - 22-01-2015

'ddavood dateline='' نوشته: باسلام
من مدرک لیسانسم از دانشگاه آزاد واحد جامع شوشتر در رشته عمران با معدل 16/02 و مدرک فوق لیسانسم هم با معدل 19/02  در رشته مهندسی و مدیریت ساخت با پایاننامه 20 و دارای 1 مقاله isi با if=0.57 و 1 مقاله isc و 3 مقاله همایش بین المللی نمایه شده در isc کنفرانس و 3 مقاله همایش داخلی در همین دانشگاه گرفته ام.
2- اگر دکترایم را در دانشگاه آزاد مثلا واحد اهواز با معدل بالا و مقالات isi و isc و تالیفات علمی بگیرم آیا در زمینه شغلی و دانشگاهی مورد قبول کشورهای اروپایی و آمریکایی میباشد؟
با تشکر

سلام دوست خوب
بنظر من مدارک تحصیلی شما برای گرفتن پذیرش و حتی بورسیه در مقطع دکتری مناسب هست فقط شما یک نمره زبان و جی ار ای بالا باید اضافه کنید
در مورد بخش دوم سوال شما اگه منظور برای پست دکتری هست بنظر من بعید هست چون اینجا دوره دکتری بسیار متفاوت از ایران هست ولی اگر برای کار مد نظر دارید بیشتر کارهای موجود در اروپا و امریکا نیازی به مدرک دکتری ندارد بنظر من اور کووالی فاید می شوید

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - Simon2007 - 23-01-2015

(22-01-2015, 02:17 PM)'ddavood' نوشته: باسلام
با تشکر

سلام 
اگر قصد زندگی در خارج کشور رو دارید زبانتون رو قوی کنید و یکسال بگردید و تلاش کنید و پوزیشن پیدا کنید و دکتری رو خارج بگیرید. خصوصا در کشورهای اروپایی این چند سال جز سابقه کار محسوب میشه و شرایط اقامت شما رو جلو میندازه. مدرک شما مادامیکه از طرف مراکز ذی صلاح ترجمه و مورد تایید باشه خارج از کشورم معتبره. ممکنه اسم دانشگاهتون در برخی سیستم های اروپایی مثلا آلمان شناخته شده نباشه یا مثلا دانشگاه شما رو درجه 2 درجه بندی کرده باشند اما این به این مفهوم نیست که شانسی ندارید. در خیلی از جاهای دنیا هم که اصلا اهمیتی نداره. روی دکتری دانشگاه دولتیشم الان نمیشه برای کار حساب کرد چه برسه به آزاد با اون هزینه های سرسام اور.
موفق باشید

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - Simon2007 - 23-01-2015

(12-01-2015, 06:35 PM)'thanks give' نوشته: پس بنظرتون مشکلی پیش نمیاد ینی با نمره زبان  و معدل و مقاله چقد تاثیر مدرک دانشگاه ازاد رو میشه کم کرد؟

سلام 
شما اگر قطعا خواسته اتون ادامه تحصیله پنبه تو گوشاتون بزارید و فقط راه خودتون رو برید و تلاش کنید. اینکه چی چقدر تاثیر داره رو رها کنید. هر چی در توان دارید خرج کنید. هر چی زبان بالاتر هر چی تعداد مقاله بیشتر شانس شما بین رقباتون افزایش پیدا میکنه. 

موفق باشید

پردیس بین الملل دانشگاه امیرکبیر - rulany - 18-04-2015

دوستان، کسی در مورد پردیس بین الملل دانشگاه امیرکبیر اطلاعی داره؟ ظاهرا برخلاف دانشگاه شریف یا تهران که پردیس ها در شهرهای دیگه هستند، پردیس بین الملل دانشگاه امیرکبیر در خود دانشگاه امیرکبیر قرار داره.
آیا اطلاعی از اعتبار مدرکش مخصوصا در خارج از ایران و به طور اخص دانشگاه های آمریکای شمالی و استرالیا داره؟

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - MaMi - 18-04-2015

(18-04-2015, 11:15 PM)'rulany' نوشته: دوستان، کسی در مورد پردیس بین الملل دانشگاه امیرکبیر اطلاعی داره؟ ظاهرا برخلاف دانشگاه شریف یا تهران که پردیس ها در شهرهای دیگه هستند، پردیس بین الملل دانشگاه امیرکبیر در خود دانشگاه امیرکبیر قرار داره.
آیا اطلاعی از اعتبار مدرکش مخصوصا در خارج از ایران و به طور اخص دانشگاه های آمریکای شمالی و استرالیا داره؟

تا جایی که من اطلاع دارم، پردیس های بین الملل دانشگاه ها، از لحاظ اعتبار مدرک، تفاوتی با دانشگاه اصلی (در این مورد، دانشگاه امیر کبیر) ندارند. تنها تفاوتی که هست همون مبحث دریافت شهریه است که خب در پردیس های بین المللی وجود داره و تقریبا همه دانشگاه ها، به اون به عنوان منبع درآمدی برای دانشگاه نگاه میکنند.

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - rulany - 18-04-2015

(18-04-2015, 11:49 PM)MaMi نوشته:

تا جایی که من اطلاع دارم، پردیس های بین الملل دانشگاه ها، از لحاظ اعتبار مدرک، تفاوتی با دانشگاه اصلی (در این مورد، دانشگاه امیر کبیر) ندارند. تنها تفاوتی که هست همون مبحث دریافت شهریه است که خب در پردیس های بین المللی وجود داره و تقریبا همه دانشگاه ها، به اون به عنوان منبع درآمدی برای دانشگاه نگاه میکنند.

تا اونجایی که اطلاع دارم در دانش نامه ذکر میشه شعبه بین الملل که نمیدونم این برای یه دانشگاه آمریکایی یا کانادایی شناخته شده هست!
در کیس دانشگاه امیرکبیر، صرف اینکه کلاس ها در خود دانشگاه و بعضا در کلاس مشترک با سایر دانشگاه ها تشکیل میشه میتونه خوب باشه؟
آیا چیزی از دید اساتید به اینگونه دانشجویان شنیدید؟

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - MaMi - 19-04-2015

(18-04-2015, 11:57 PM)'rulany' نوشته: تا اونجایی که اطلاع دارم در دانش نامه ذکر میشه شعبه بین الملل که نمیدونم این برای یه دانشگاه آمریکایی یا کانادایی شناخته شده هست!
در کیس دانشگاه امیرکبیر، صرف اینکه کلاس ها در خود دانشگاه و بعضا در کلاس مشترک با سایر دانشگاه ها تشکیل میشه میتونه خوب باشه؟

حداقل در مورد دانشگاه تهران هم میدونم که اسم "پردیس" ذکر میشه (حتی در مورد سایر رشته ها و دانشکده هایی که جز پردیس بین الملل نیستند - پیوست) و از این بابت مشکلی وجود نداشته هیچ وقت.

کل مدرک شما رو دانشگاه صادر میکنه و فکر نمیکنم اینکه "کلاس ها" در محلی غیر از دانشگاه امیرکبیر تشکیل شده باشه، تاثیری در کل موضوع داشته باشه.

ضمن اینکه دید اساتید به شما، بیشتر ناشی از سوابق تحصیلی و پژوهشی شما است نه دانشگاه محل تحصیل مقطع قبلی تون (مگر اینکه مقطع تحصیلی قبلی تون رو در دانشگاه بسیاری معروفی - از لحاظ جهانی - گذرونده باشید).

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش و کمک هزینه - فرید - 19-04-2015

(18-04-2015, 11:15 PM)'rulany' نوشته: دوستان، کسی در مورد پردیس بین الملل دانشگاه امیرکبیر اطلاعی داره؟ ظاهرا برخلاف دانشگاه شریف یا تهران که پردیس ها در شهرهای دیگه هستند، پردیس بین الملل دانشگاه امیرکبیر در خود دانشگاه امیرکبیر قرار داره.

(18-04-2015, 11:57 PM)'rulany' نوشته: تا اونجایی که اطلاع دارم در دانش نامه ذکر میشه شعبه بین الملل که نمیدونم این برای یه دانشگاه آمریکایی یا کانادایی شناخته شده هست!

تا قبل از سال 93، دانشگاه هایی مثل تهران و شریف و امیرکبیر واحد بین المللشون جدا از دانشگاه بود و بین این ها فقط دانشگاه امیرکبیر پردیس بین المللش در خود دانشگاه بود. البته یک ساختمان مجزا در داخل دانشگاه داشت و کلاس مشترکی نداشتند. از سال 93 تصمیم گرفته شد که برای دوره کارشناسی، کلاس های پردیس و دانشجویان اصلی دانشگاه با هم باشد و تنها فرق کسانی که با کنکور قبول شدند و کسانی که با پول اومدند در پرداخت شهریه است. البته برای سال اول دانشگاه امیرکبیر کلاس ها جدا برگزار کرده که دلیل اون هم اینه که بیشتر درس های عمومی و مشترک بین رشته ها و امکان اینکه جدا کنند هست. احتمالا از سال دوم کنار هم بشینند. 
در مورد اعتبار دو بحث وجود داره. یکی اینکه از لحاظ رسمی که بگویند این مدرک اعتبار داره یا نه که قاعدتا مشکلی با این بخش نباید باشد. در مورد شانس پذیرش و اینکه کسانی که پردیس خوندند ایا شانس یکسانی دارند با دانشجویان معمولی، من فکر میکنم خیلی فرق نکنه چون دانشگاه ها شناخت چندانی از سیستم ایران ندارند و معدود دانشگاه هایی هستند که کاملا با سیستم ایران اشنا هستند. یک مثال جالب بزنم که یکی از استادان ایرانی که خودش امیرکبیر خونده بود از این سیستم بین الملل اگاهی نداشت و دانشجویی که واحد بین الملل امیرکبیر خونده بود گرفته بود. وقتی استادی که خودش تو همون دانشگاه خونده با سیستم اونجا اشنا نیست بطبع، غیر ایرانی ها که دیگه تکلیفشون مشخص