آکادمیا کافه
گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا (/Thread-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D8%AC%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D8%B2%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - مهمان - 13-05-2015

خانم من سیتی زن امریکا هست
من خودم ایران زندگی میکنم و هنوز وارد خاک امریکا نشدم
و گرین کارت یا سیتی زن امریکا هم نشدم
سوال من اینه
من با خانمم میتونم برم واسه زندگی در استرالیا
دولت استرالیا اجازه میده؟؟؟
یا من اول باید گرین کارت یا سیتی زن امریکا بشم
مرسی از راهنمایتون

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - M1KE - 13-05-2015

خیر شما بدون گرین کارت نمی تونید بدون ویزا وارد استرالیا بشین. همسر شما هم بواسطه سیتیزنی آمریکا می تونند به حدود ۱۳۰ کشور بدون ویزا وارد بشن ولی مدتی که می تونند در اونها بمونند بسته به کشور موردنظر چیزی در حدود ۳ ماه تا ۱ سال هست و برای مدت بیشتر می بایست یا درخواست بازدیدشون رو تمدید کنند یا ویزای کار یا مهاجرت بگیرند.

تا جایی که اطلاع دارم شهروندان آمریکا می تونند تا ۶ ماه در کانادا و تا ۱۲ ماه در استرالیا بدون ویزا بمونند. اگرچه در عمل ممکنه تا حدود ۳-۲ برابر این زمان ها را هم نادیده بگیرند و سخت گیری خاصی صورت نگیره.

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - مهمان - 29-05-2015

درود بر شما دوستان. من متولد آمریکا و دارای پاسپورت آمریکائی و در حال حاضر در ایران شاغلم با توجه به اینکه دارای همسر و دو فرزند پسر که هر دوی آنها سن 21 سال را رد کرده‌اند. اقدامات و مدارکی که باید به آنها استناد کنم چیست؟ کمال تشکر را دارم

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - M1KE - 03-06-2015

برای همسرتون می تونید از یکی از روش هایی که در این تاپیک توضیح دادم اقدام کنید. توصیه میشه در زمان درخواست شما در آمریکا حضور داشته باشید و از آدرس آمریکایی درخواست رو پر کنید. در مورد فرزندان تون اگر مجرد هستند که مربوط به گروه F1 میشن و حدود 7 سال طول میکشه تا پرونده شون بررسی بشه و اگر متاهل باشن مربوط به گروه F3 میشن و حدود 12 سال طول خواهد کشید.

من اگر جای شما بودم ابتدا فرزندان رو با پذیرش تحصیلی می فرستادم و بعد از درست شدن کار اونها برای همسر اقدام می کردم که 2-1 ساله کارشون درست میشه. به این شکل در مدتی که پرونده های فرزندان در دست بررسی هست در آمریکا مشغول تحصیل خواهند بود ولی در حالت برعکس و اگر ابتدا تشکیل پرونده مهاجرتی داده باشن به احتمال زیاد ویزای دانشجوی اونها رد میشه.

[برش] اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - مهمان - 12-06-2015

با سلام
من در سال 2007 از طریق مادرم که سیتیزن امریکاست برای گرین کارت اقدام کردم
طی پیگیری شماره پرونده ام در ماه مارچ 2015 نوبت بررسی پرونده من رسیده
اما متاسفانه الان سه ماه میگذره و هنوز نامه سفارت برای مراجعه و معاینات پزشکی به دستم نرسیده
میخواستم ازتون بپرسم ایا باید صبر کنم و یا با سفارت تماس بگیرم؟
ارسال نامه رو چطور باید پیگیری کنم?

با تشکر

RE: اعتبار گرین کارت در صورت عدم حضور در امریکا - M1KE - 12-06-2015

تا شش ماه بعد از کارنت شدن هم سابقه داشته که نامه مصاحبه دریافت نشه. با این حال برای اطمینان می تونید از NVC پیگیری کنید که چرا هنوز بهتون وقت مصاحبه داده نشده.

پینوشت: سوال شما به تاپیک گرین کارت از طریق اقوام درجه یک مربوط میشه. لطفا اگر سوالی در این زمینه داشتین در همون تاپیک بپرسید.

(12-06-2015, 08:07 PM)'مهمان' نوشته: با سلام
من در سال 2007 از طریق مادرم که سیتیزن امریکاست برای گرین کارت اقدام کردم
طی پیگیری شماره پرونده ام در ماه مارچ 2015 نوبت بررسی پرونده من رسیده
اما متاسفانه الان سه ماه میگذره و هنوز نامه سفارت برای مراجعه و معاینات پزشکی به دستم نرسیده
میخواستم ازتون بپرسم ایا باید صبر کنم و یا با سفارت تماس بگیرم؟
ارسال نامه رو چطور باید پیگیری کنم?
با تشکر

RE: گرین کارد از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - مهدیه مهدیه - 13-09-2015

(26-12-2011, 12:22 AM)Bahram نوشته: ممنونم بابک جان،
من هم فکر میکردم تنها راهش فقط درخواست یک شهروند باشه ولی گویا امکانش هست که یک نفر که گرین کارد داره برای همسر یا فرزندان مجرد خود نیز درخواست گرین کارد کنه. اینجا را ملاحظه کنید.
برای من جای خوشحالی داره چون حدس میزنم مدت زمان بررسی تقاضا از این روش در طول مدتی که مادر من گرین کارد داره و هنوز شهروند نشده (زیر 5 سال) خواهد بود. Smile Smile Smile

http://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/children/bringing-children-sons-and-daughters-live-united-states-permanent-residents
به این سایت سر بزنید افرادی که گرین کارت دارند هم میتوانند برای شما اقدام کنند فرم I-130 را پرکنید

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - مهمان - 15-09-2015

سلام برادرم براي من اقدام كرده گرين كارت أمريكا رو بگيرم و تو اين زمان من اگه ازدواج كنم منتقي ميشه گرين كارت

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - M1KE - 16-09-2015

در مورد گروه برادر-خواهر، ازدواج کردن تاثیری نداره و هر وقت نوبت شما برسه می تونید همزمان برای همسر و فرزندان احتمالی هم درخواست ویزا بدین.

گرین کارت آمریکا - غزال ارام - 26-09-2015

سلام
مادر من الان خودش گرین کارت داره و واسه من هم اقدام کرد،الان نامه آمده واسه سفارت که برم برای گرین کارت
منتهی مادرم هنوز سیتی زن نشده و از من سفارت مدارک مالی مادرم رو خواسته که ارائه کنم ولی من مدرکی در دسترس ندارم ،چون مادرم آنجا هنوز ساکن نشده که گردش مالی داشته باشه
ایرادی داره اگه مدرکی برای ارائه به سفارت نبرم؟؟