آکادمیا کافه
گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا (/Thread-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D8%AC%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D8%B2%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - M1KE - 22-12-2014

جرئیات مراحل ویزا برای برادر/خواهر رو سعی می کنم در آینده و سر فرصت در تاپیک مستقلی بیارم. کلیاتش به این شکل هست که خواهر شما فرم I-130 رو پر می کنند و در اونجا تیک مربوط به Brother/sister رو می زنند و اطلاعات خودشون و شما رو وارد می کنند (در قسمتی از فرم در مورد اطلاعات همسر شما و همین موارد قبلی --در صورت وجود-- سوال میشه). در این مرحله نیازی به ارسال مدارک نیست و فقط باید این فرم درست پر بشه که راهنمای پر کردن اون رو به همراه خود فرم به پیوست گذاشتم.

بعد از اینکه درخواست توسط اداره مهاجرت تایید و پرونده به NVC فرستاده شد برای پرونده شما شماره تعیین میشه و در مراحل بعدی هزینه ها و مدارک تکمیلی برای بررسی پرونده خواسته میشه که شامل عکس ها، ترجمه شناسنامه ها، ترجمه عقد نامه، ترجمه طلاق نامه (در صورت وجود) و مواردی از این دست میشه.

در کل مراحل رو به ترتیب طی کنید در نامه هایی که خود NVC میزنه به طور دقیق اشاره شده که چه فرم ها و مدارکی می بایست در مراحل بعدی آماده بشه و مراحل مصاحبه، آزمایشات پزشکی و واکسیناسیون و غیره طی بشه. در حال حاضر شما فقط می بایست فرم I-130 رو درست پر کنید.
(20-12-2014, 10:16 AM)'shine' نوشته: ممنونم از راهنماییتون.
شما در مورد مدارکی که من باید ترجمه کنم و بفرستم اطلاعی دارین؟

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - maralip - 28-01-2015

سلام من مادرم
متولد امريكا هست،خودم ٢٤ سال هستم و ازدواج كردم مي خواستم ببينم مادرم ميتونه الان برام اقدام كنه ايا؟ حدودا چند سال طول ميكشه ؟ممنون

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - M1KE - 28-01-2015

با توجه به اینکه ایشون شهروند و شما هم متاهل هستین، ایشون می تونند برای شما از طریق گروه F3 اقدام کنند که در حال حاضر حدود 11 سال زمان میبره تا نوبت پرونده تون بشه.

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - maralip - 30-01-2015

من شنیده بودم چون مادرم گلدن سیتیزن هست هست خیلی‌ زودتر از ۱۱ سال کارم درس می‌شه اینطوری نیست؟؟

فارسی شده توسط: Saaaaam

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - M1KE - 30-01-2015

فرقی نمی کنه فرد اسپانسر از چه راهی شهروند آمریکا شده باشند و برای همه اونها در ویزا بولتن یک ظرفیت یکسانی در نظر گرفته میشه.

پینوشت: لطفا فارسی تایپ کنید. به این منظور می تونید از قابلیت "تبدیل به پینگیلیش" در پایین کادر نگارش پست استفاده کنید.

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - golden_boy - 09-03-2015

سلام و احترام
میشه لطفا راهنمایی کنید کسی که سیتیزن امریکا هست و بخواد اپلای کنه جهت  گرفتن گرین کارت برای  والدین
از ابتدا قدم به قدم چه کار هایی باید انجام بدهد ؟

ممنون

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - 2taha - 09-03-2015

سلام و احترام دارم خدمت شما
همسرم دو ماه دیگه به امید خدا سیتیزن می شوند خواستم بدونم اگر برام اقدام کنه چند ماه طول میکشه و سئوال دوم اینکه دو فرزندانم یکی 11ساله و دومی 12 ساله در حال حاضر همراه باباشون هستن آیا آنها هم به همراه پدرشان سیتیزن می شوند؟ یا حتما باید 5 سال را کامل کنند چون در حال حاضر چهار سال است که رفتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خیلی خیلی از راهنماییهایتان سپاسگزارم

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - Babak - 12-03-2015

(09-03-2015, 10:41 AM)'2taha' نوشته: سلام و احترام دارم خدمت شما
همسرم دو ماه دیگه به امید خدا سیتیزن می شوند خواستم بدونم اگر برام اقدام کنه چند ماه طول میکشه و سئوال دوم اینکه دو فرزندانم یکی 11ساله و دومی 12 ساله در حال حاضر همراه باباشون هستن آیا آنها هم به همراه پدرشان سیتیزن می شوند؟ یا حتما باید 5 سال را کامل کنند چون در حال حاضر چهار سال است که رفتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خیلی خیلی از راهنماییهایتان سپاسگزارم

بعد از این که ایشون سیتیزن بشن می‌تونند برای شما درخواست گرین کارد کنند. گرین کارد شما معمولا بین ۳ تا ۶ ماه طول خواهید کشید. تا اونجا که من اطلاع دارم، فرزندان زیر ۱۸ سال شما همراه پدرشون سیتیزن خواهند شد در صورتی که در امریکا و همراه پدر زندگی کنند.
توضیحات بیشتر رو در وب‌سایت uscis می‌تونید ببینید: http://www.uscis.gov/us-citizenship/citizenship-through-parents

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - Aksimon - 12-04-2015

سلام من فرزند پسر مجرد بالاى ٢١ سال هستم از سال ٢٠٠٨ مادرم از طريق گرين كارت برام اقدام كردن و بعد از اينكه سيتيزن شدن پرونده من F1 شد ولى هنوز بعد از گذشت ٧ سال ويزاى من در نيومده ميخواستم بدونم نظر شما چيه؟ چقدر طول خواهد كشيد آيا لازمه كه من وكيل بگيرم؟ و وكيل ميتونه كمكى كنه به روند سريعتر شدنش؟ ممنونم از پاسخ

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - M1KE - 12-04-2015

بسته به اینکه در چه ماهی از سال 2008 برای شما تشکیل پرونده داده باشین بین شش ماه تا یک سال و نیم دیگه زمان میبره تا نوبت پرونده شما بشه. در حال حاضر، پرونده های این گروه تا جولای 2007 بررسی شدن و در نتیجه اگر پرونده تون مربوط به اوایل 2008 بوده باشه حدود 6 ماه دیگه نوبت پرونده شما میشه.

در ویزا بولتن جلوی ردیف F1 می تونید ببینید کی به تاریخ پرونده شما می رسند. این ظرفیت ها رو اداره مهاجرت و سازمان وابسته اش به صورت سالانه تعیین می کنند و وکیل کار خاصی برای اینکه زودتر نوبت شما بشه نمی تونه انجام بده.

(12-04-2015, 08:32 AM)'Aksimon' نوشته: سلام من فرزند پسر مجرد بالاى ٢١ سال هستم از سال ٢٠٠٨ مادرم از طريق گرين كارت برام اقدام كردن و بعد از اينكه سيتيزن شدن پرونده من F1 شد ولى هنوز بعد از گذشت ٧ سال ويزاى من در نيومده ميخواستم بدونم نظر شما چيه؟ چقدر طول خواهد كشيد آيا لازمه كه من وكيل بگيرم؟ و وكيل ميتونه كمكى كنه به روند سريعتر شدنش؟ ممنونم از پاسخ