آکادمیا کافه
گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا (/Thread-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D8%AC%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D8%B2%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: گرین کارد از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - PAR!SA - 13-01-2013

(13-01-2013, 01:42 AM)Babak نوشته: در چه سایتی چنین قانونی رو دیدید؟ آیا سایت دولت امریکا بود؟
من از وجود چنین قانونی خبر ندارم و این قانون صحت نداره. من خودم کمتر از شش ماه بعد از گرفتن گرین کارد از امریکا خارج شدم و بدون هیچ مشکلی برگشتم. البته نگه داشتن گرین کارد شرایط خاصی داره و شما باید بیشتر از نیمی از سال (حداقل شش ماه و یک روز) رو در امریکا زندگی کنید، چون به هر حال قراره که شخص گیرنده گرین کارد امریکا رو به عنوان کشور محل اقامتش انتخاب کنه و اگر نمی‌خواهد در امریکا زندگی کنه نباید به دنبال اقامت دائم باشه. علیرغم این موضوع، در زمینه این قانون زیاد سخت‌گیری نمی‌شه.
با تشکر از شما
منظور من تو حالتی هست که با سیتیزن ، ازدواج کرد
تو سایت uscis نبود، مطلبی که خوندم

RE: گرین کارد از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - Babak - 14-01-2013

گرین کارد از طریق ازدواج هم فکر نمی‌کنم مشمول چنین قانونی باشه، مگر این که در سایت USCIS یا در مدارکی که به شما داده شده این قانون صریحا ذکر شده باشه. قانونی که به طور خاص در مورد گرین کارد از طریق ازدواج هست اینه که اگر شخص ظرف کمتر از دو سال از همسرش جدا بشه گرین کاردش رو از دست خواهد داد.

RE: گرین کارد از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - lavender - 22-02-2013

(01-12-2012, 11:06 AM)Babak نوشته: تا اونجا که می‌دونم گرین کارد خیلی سریع (حدود سه ماهه) صادر می‌شه و سه سال بعد از گرفتن گرین کارد می‌تونه برای گرفتن citizenship اقدام کنه.
اگه از طریق ازدواج باشه بعد از سه سال می شه برای سیتیزنی اقدام کرد.

اگه از طرق دیگه باشه فرد بعد از 4 سال و 9 ماه می تونه اقدام کنه برای سیتیزنی. نکته ای که اینجا هست اگر 6 ماه بیشتر از امریکا خارج باشید باید 6 ماه اضافه صبر کنید بعد اقدام کنید برای سیتیزنی.

RE: گرین کارد از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - lavender - 23-02-2013

(04-03-2012, 05:11 AM)Babak نوشته: تا اونجا که من اطلاع دارم راهی وجود نداره که از طریق اون کسی که گرین کارد داره برای پدر و مادرش درخواست گرین کارد کنه و این امکان فقط برای شهروندان (سیتیزن‌ها) وجود داره.
راه داره اما خیلی پر هزینه و زمان بر هست وگاهی برای پدر مادر تا 8 سال طول می کشه و برای خواهر و برادر تا 12 سال.

بهتره بذارن سیتیزن شن بعد اقدام کنن برای پدر و مادر و این پروسه به 6-8 ماه کاهش پیدا میکنه

RE: گرین کارد از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - diba_ze - 05-04-2013

سلام. برای مراحل مصاحبه و گرفتن گرین کارد از طریق ازدواج مثلا برای من که تنها باید برم به نظرتون از تورها کمک بگیرم بهتره؟

RE: گرین کارد از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - Babak - 06-04-2013

تورها به طور کلی کار خاصی در زمینه مصاحبه و گرفتن گرین کارد برای شما انجام نخواهند داد، اما در تهیه هتل و بلیط و گرفتن ویزا معمولا خدماتی رو ارائه می‌دند. اگر با این موارد آشنا نیستید و مایلید که آژانس‌های مسافرتی این کارها رو براتون انجام بدند، می‌تونید از خدمات‌شون استفاده کنید.

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - yaoomike - 05-12-2013

سلام
من مادر خانومم سیتیزن آمریکا هستن و دو سالی هست که مدارک فرستادیم و ایشون می گن که اقدام کردن .
آیا راهی هست که ببینیم پرونده مون در چه مرحله ای هست ؟
حدودن چقدر طول می کشه تا بتونیم گرین کارت بگیریم ؟
با تشکر

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - Babak - 06-12-2013

(05-12-2013, 06:44 PM)'yaoomike' نوشته: سلام
من مادر خانومم سیتیزن آمریکا هستن و دو سالی هست که مدارک فرستادیم و ایشون می گن که اقدام کردن .
آیا راهی هست که ببینیم پرونده مون در چه مرحله ای هست ؟
حدودن چقدر طول می کشه تا بتونیم گرین کارت بگیریم ؟
با تشکر

گرفتن گرین کارد برای فرزند بالای ۲۱ سال مراحل مختلفی داره که در این جا توضیح داده شده. مادر خانم شما باید ابتدا برای شما Form I-130 رو فایل کنند. وقتی که این فرم قبول بشه و ویزا برای شما باز بشه، به شما اطلاع خواهند داد و شما می‌تونید فرم I-485 رو که درواقع درخواست گرین کارد هست رو فایل کنید.

در این آدرس شما می‌تونید شماره‌ای که بهتون موقع در خواست گرین کارد داده می‌شه رو وارد کنید و از وضعیت پرونده‌اتون مطلع بشید. در همین آدرس و در جدول پایین صفحه با عنوان Processing Time می‌تونید شرایط مختلف رو وارد کنید و ببینید که هر مرحله به طور متوسط چقدر طول می‌کشه. به عنوان مثال در این جدول اگر نگاه کنید، در حال حاضر مرحله I-130 برای شهروندان امریکا که برای فرزندان بالای ۲۱ سال خودشون درخواست گرین کارد می‌کنند در اداره مهاجرت کالیفورنیا حدود ۳۹ ماه طول می‌کشه. 

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - yaoomike - 06-12-2013

سلام و تشکر از راهنمایتون
با عرض پوزش دو سوال دیگه هم دارم :
1- ایشون یک شماره ای دادن که با AQ شروع میشه ولی هیچ نتیجه در سایت براش وجود نداره .
  آیا این شماره درستیه یا یک شماره دیگه باید باشه ؟

2- من می خواستم از یکی از دانشگاههای آمریکا پذیرش بگیرم ، آیا اگه من و همسرم با دعوتنامه بریم آمریکا و از اونجا برای پذیرش اقدام کنم بهتر نیست چون بعضیها می گن اگه من حتی از ایران اقدام کنم و پذیرش هم بگیرم چون برای گرین کارت اقدام کردیم احتمال زیاد ویزا نمی دن ؟

RE: گرین کارت از طریق اقوام درجه یک سیتیزن امریکا - Babak - 06-12-2013

(06-12-2013, 02:16 PM)'yaoomike' نوشته: سلام و تشکر از راهنمایتون
با عرض پوزش دو سوال دیگه هم دارم :
1- ایشون یک شماره ای دادن که با AQ شروع میشه ولی هیچ نتیجه در سایت براش وجود نداره .
  آیا این شماره درستیه یا یک شماره دیگه باید باشه ؟
2- من می خواستم از یکی از دانشگاههای آمریکا پذیرش بگیرم ، آیا اگه من و همسرم با دعوتنامه بریم آمریکا و از اونجا برای پذیرش اقدام کنم بهتر نیست چون بعضیها می گن اگه من حتی از ایران اقدام کنم و پذیرش هم بگیرم چون برای گرین کارت اقدام کردیم احتمال زیاد ویزا نمی دن ؟

۱. اگر اطلاعات همون صفحه رو نگاه کنید، می‌بینید که توضیح داده که این شماره، یک شماره ۱۳ حرفیه که با EAC, WAC, LIN, یا SRC شروع می‌شه. در نتیجه این شماره‌ای که شما دارید شماره درستی نیست و شماره دیگه‌ای باید باشه.

۲. وقتی که شما پرونده گرین کارت دارید، گرفتن ویزاهای غیرمهاجرتی، مثل ویزای توریستی، ویزای دانشجویی و غیره سخت می‌شه و معمولا بهتون ویزا نمی‌دند. در نتیجه احتمال این که بتونید با دعوت‌نامه هم وارد امریکا بشید زیاد نیست. حتی به فرض این که بتونید ویزای توریستی بگیرید، گرفتن پذیرش و تغییر ویزای توریستی به ویزای دانشجویی در مدتی که ویزای توریستی شما معتبره کار ساده‌ای نیست و احتمالا راه بهتر اینه که منتظر بشید وضعیت گرین کارت شما روشن بشه. گاهی اوقات وکلا در امریکا می‌تونند کار رو تسریع کنند و پیگیری کنند تا شما زودتر بتونید گرین کارت رو دریافت کنید.