آکادمیا کافه
بیمه درمانی در کشورهای اروپایی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+--- موضوع: بیمه درمانی در کشورهای اروپایی (/Thread-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)

بیمه درمانی در کشورهای اروپایی - clueless - 23-12-2018

سلام، می خواستم بدونم وضعیت بیمه ی درمانی برای دانشجویان خارجی در کشورهای اروپایی به چه صورتی هست؟ آیا این درسته که  بیمه ها هزینه های مربوط به بیماری هایی که از قبل وجود داشته رو پرداخت نمی کنن؟ خب اگه اینطوره بیماری که باید به طور مداوم از دارو استفاده کنه (مثلا بیمار دیابتی) باید چی کار کنه؟ نمی تونه که به اندازه ی مصرف یکسال دارو با خودش ببره تازه خیلی وقتها اینجور بیماران باید تحت نظر باشند و چند وقت یکبار آزمایش خون و... انجام بدند.
ممنون میشم اگه پاسخ نسبتا دقیقی بهم بدین  Smile

RE: بیمه درمانی در کشورهای اروپایی - saaaaam - 24-12-2018

(23-12-2018, 10:43 AM)clueless نوشته: سلام، می خواستم بدونم وضعیت بیمه ی درمانی برای دانشجویان خارجی در کشورهای اروپایی به چه صورتی هست؟ آیا این درسته که  بیمه ها هزینه های مربوط به بیماری هایی که از قبل وجود داشته رو پرداخت نمی کنن؟ خب اگه اینطوره بیماری که باید به طور مداوم از دارو استفاده کنه (مثلا بیمار دیابتی) باید چی کار کنه؟ نمی تونه که به اندازه ی مصرف یکسال دارو با خودش ببره تازه خیلی وقتها اینجور بیماران باید تحت نظر باشند و چند وقت یکبار آزمایش خون و... انجام بدند.

سلام
بیمه سویس کر معمولا دانشجویان اروپا تهیه می کنند که برای دریافت وجه هزینه خدمات پزشکی بعد از پرداخت با ارسال رسید پرداخت به حساب شما واریز می کنند 
در مورد عمل جراحی تا جاییکه به یاد دارم قبل از عمل باید مدارک پزشکی ارسال شود

RE: بیمه درمانی در کشورهای اروپایی - clueless - 26-12-2018

(24-12-2018, 03:09 PM)saaaaam نوشته: سلام
بیمه سویس کر معمولا دانشجویان اروپا تهیه می کنند که برای دریافت وجه هزینه خدمات پزشکی بعد از پرداخت با ارسال رسید پرداخت به حساب شما واریز می کنند 
در مورد عمل جراحی تا جاییکه به یاد دارم قبل از عمل باید مدارک پزشکی ارسال شود

خیلی ممنون.
سایتشون رو چک کردم بیمه ی خوبیه ولی اونم گویا هزینه ی داروهای بیماری های مزمن رو پرداخت نمی کنه

RE: بیمه درمانی در کشورهای اروپایی - automotive - 28-12-2018

(23-12-2018, 10:43 AM)clueless نوشته: سلام، می خواستم بدونم وضعیت بیمه ی درمانی برای دانشجویان خارجی در کشورهای اروپایی به چه صورتی هست؟ آیا این درسته که  بیمه ها هزینه های مربوط به بیماری هایی که از قبل وجود داشته رو پرداخت نمی کنن؟ خب اگه اینطوره بیماری که باید به طور مداوم از دارو استفاده کنه (مثلا بیمار دیابتی) باید چی کار کنه؟ نمی تونه که به اندازه ی مصرف یکسال دارو با خودش ببره تازه خیلی وقتها اینجور بیماران باید تحت نظر باشند و چند وقت یکبار آزمایش خون و... انجام بدند.

سلام
فکر نمیکنم یک پاسخ جامع وجود داشته باشه برای پرسش شما و حداقل در بهترین حالت کشور با کشور متفاوت هستش، به نظر من حتما با دانشگاه مطرح کنید و مطمئنا راه حلی برای شما در نظر خواهند گرفت (یا بیمه ی رو درنظر میگیرید که بتونه این هزینه رو پوشش بده یا اینکه خود استاد شما از طرف دانشگاه حالا با قراردادهای موجود مشکل رو حل میکنه، حتما این موضوع رو بگید به هر حال اگر داروها گران قیمت هستش و نیاز به چک آپ دوره ای دارید، مطرح کنید که راه حلی پیدا بشه).

RE: بیمه درمانی در کشورهای اروپایی - clueless - 29-12-2018

(28-12-2018, 09:11 PM)automotive نوشته: سلام
فکر نمیکنم یک پاسخ جامع وجود داشته باشه برای پرسش شما و حداقل در بهترین حالت کشور با کشور متفاوت هستش، به نظر من حتما با دانشگاه مطرح کنید و مطمئنا راه حلی برای شما در نظر خواهند گرفت (یا بیمه ی رو درنظر میگیرید که بتونه این هزینه رو پوشش بده یا اینکه خود استاد شما از طرف دانشگاه حالا با قراردادهای موجود مشکل رو حل میکنه، حتما این موضوع رو بگید به هر حال اگر داروها گران قیمت هستش و نیاز به چک آپ دوره ای دارید، مطرح کنید که راه حلی پیدا بشه).

خیلی ممنون.
ترجیح می دادم این موضوع رو با استاد و دانشگاه مطرح نکنم چون فکر نکنم زیاد راغب باشند به بیمارهایی از نوع من فاند بدند ولی گویا چاره ای نیست