آکادمیا کافه
تاسیس شرکت در امریکا بعد تحصیل - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: زندگی و کار در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: تاسیس شرکت در امریکا بعد تحصیل (/Thread-%D8%AA%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B3-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84)

تاسیس شرکت در امریکا بعد تحصیل - Amir - 13-06-2011

مدت هاست برام سوال که اوضاع تاسیس شرکت و شروع کسب کار بعد از تحصیل به شکل و تصویر کلی اون چطوریه؟

حالا نه الزاما دقیقا بعد از اتمام تحصیل، مثلا بعد 3-5 سال کار کردن در یک شرکت آمریکایی و اشنا شدن (به طور غیر مستقیم ) به قوانین شرکت داری، مالیات، حسابداری و.......
مثلا شرکت هایی در زمینه مشاوره و یا تولیدی/خدماتی در زمینه مهندسی صنایع و مدیریت و زمینه های مشابه اون می شه تاسیس کرد؟

اینو میتونم تصور کنم که تاسیس شرکت میتونه با مشارکت خارجی های دیگه یا خود امریکایی به شکل سهام داری و... باشه که هر کی گوشه کار را بگیره تا شرکت رو پا بشه بعد از 2-3 سال

یکی از آشنایان که البته تحصیلات چندانی نداره و تو تورنتو کانادا رستوران داره، می گه تو کانادا اینقدر قوانین زیاده و... که خیلی ها ترجیح می دن همیشه کارمند باشند و دنبال کسب و کار جدید نمیرند!! Exclamation که خوب این حرف به نظرم زیاد علمی و عملی نیست
البته افرادی مثل ما ها که در مقطع تحصیلات تکمیلی هستیم و سرمون درد می کنه برای تحقیق و پیگیری با افراد دیگه فرق میکنم سر این موضوع و ما خود به خود یاد گرفتیم و یاد خواهیم گرفت که برای به بار دادن یک موضوع لازمه مثلا 2-5 سال روش کار کنیم

شخصا آدمی را در ایران می شناسم که بعد بازنشتگی در سن حدود 50 در زمینه تخصصی خودن با کلی سختی شرکتی یک کار تولیدی را شروع کرد که الان واقعا موفق هست (البته آدم خیلی خیلی فنی و زرنگیه و شخصا ماشین الات کارخونش را طراحی و ساخت در ابتدای کار) و حتی فکر می کنم از طریق سرمایه گذاری سیتیزن امریکا شده و همین الان هم امریکاست واسه چند هفته
اینو گفتم که بگم این اقا الگویی شده برای من که فکر نکنم سنم از 30 یا 40 گذشت دیگه دیر شده واسه این کارا و و حتی با پختگی و تجربه ای که داریم میتونیم بهتر عمل کنیم Blush

از طرفی هم میدونم در امریکا خیلی از اینکه یک فرد شرکت تاسیس کنه استقبال می شه و کمکش می کنند و....
و اینو می دونم بازار خدمات (نسبت به تولید) به شدت پرتقاضا هست در اقتصاد امریکا که شامل خدمات فنی مهندسی و مشاوره می شه

خلاصه تصویر گنگی دارم از اوضاع امریکا در این مورد

RE: شروع کسب و کار (تاسیس شرکت) در امریکا بعد تحصیل - Babak - 15-06-2011

در امریکا قوانین تاسیس شرکت و موسسات پیچیده است، ولی نه این که طوری باشه که کسی که جدی قصد شروع یک شرکت رو داره بخواهد منصرف بشه. معمولا بسیاری از افراد که شرکتی رو تاسیس می‌کنند یک وکیل هم دارند که به صورت مشاوره در موارد مورد نیاز بهش مراجعه می‌کنند. متاسفانه من اطلاعاتم در این زمینه اون قدر نیست که بتونم به شما اطلاعات بیشتر بدم، اما از اونچه که از دور و بر خودم می‌بینم قوانین اون قدرها هم دست و پا گیر نیستند.

در امریکا معمولا افرادی که می‌خوان شرکتی رو شروع کنند با موسساتی به نام Venture Capitalist - VC صحبت می‌کنند. VC ها در شرکت‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند و در عوضش قسمتی از سهام شرکت رو می‌گیرند. افراد ممکنه در مقاطع مختلفی با VC صحبت کنند، اما معمولا یا یک پروتوتایپ (prototype) از محصولی که می‌خوان تولید کنند رو می‌سازند و بعد با VC صحبت می‌کنند یا این که حتی قبل از این مرحله و فقط با داشتن ایده اصلی کار و دونستن مراحل انجام کار وارد مذاکره با VC می‌شن. هر چه ریسک سرمایه‌گذاری برای VC کمتر باشه، استقبال VC بیشتر و سهمی که از شرکت می‌خوان کمتر خواهد بود. در نتیجه هر چی شما در مراحل نزدیک‌تری به تولید محصول با VC صحبت کنید، احتمال سرمایه‌گذاری بالاتر و درصدی که VC از شرکت می‌گیره کمتر می‌شه. البته این رو هم بگم که قانون خاصی وجود نداره و این که چه درصدی رو به ازای چه مقدار پول می‌گیرند صرفا توافقی هست.
دلیل این که VC‌ها وجود دارند و افرادی که مایل به تاسیس شرکت هستند باهاشون صحبت می‌کنند اینه که شروع یک شرکت معمولا نیاز به چندین میلیون دلار در دو سه سال ابتدایی داره و طبیعتا بیشتر افراد چنین سرمایه‌ای رو ندارند. اگر کسی اون قدر داشته باشه که نیازی به VC نداشته باشه خودش می‌تونه شرکت رو تاسیس کنه و پیش ببره و در صورت موفقیت شرکت کل سهام مال خودش خواهد بود. افرادی که قبلا شرکتی تاسیس کرده‌اند و سرمایه زیادی جذب کرده‌اند در اغلب اوقات خودشون سرمایه‌گذاری می‌کنند ولی بیشتر افراد که در ابتدای راه هستند با VC پیش می‌رن.