آکادمیا کافه
دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه های سراسری - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه های سراسری (/Thread-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C)

صفحات 1 2

دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه های سراسری - Bahram - 16-10-2011

دوستان عزیز در این تاپیک در خصوص مسائلی که ممکن است در روند دریافت دانشنامه و ریز نمرات وجود داشته باشد و همین طور راه حلهای احتمالی صحبت خواهد شد. لطفا برای بحث و تبادل نظر در مورد هزینه های مربوطه به این تاپیک مراجعه کنید.

....................................................................................................................................................................................
خلاصه تاپیک

.................................................................................................................................................................................................................................

[font=&amp]روند دریافت و ترجمه ریزنمرات در دانشگاههای سراسری:[/font]
1- ریز نمرات تاییدشده (رسمی) در صورت انجام ندادن یا لغو نکردن تعهد آموزش رايگان ممکن نیست و این ارتباطی به وضعیت نظام وظیفه(با فرض نداشتن غیبت) ندارد.

2- تحویل ریزنمرات تاییدشده به دانشجویان و دانش آموختگان غیرغایب، پس از تسویه حساب بلامانع است. بعد از دریافت ریز نمرات از دانشگاه محل تحصیل به وزارت علوم برای مهر زدن ریزنمرات مراجعه کنید.

3- جهت تایید مدرک کاردانی
اخذ شده از آموزشکده های فنی و حرفه ای ابتدا به مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم واقع در شهرک غرب خیابان تربیت معلم مراجعه کرده وپس تایید مدارک به وزارت علوم طبقه مراجعه کنید.

4- سپس به دارالترجمه مراجعه نمایید تا مدارک ترجمه شده ( که مهر وزارت امور خارجه و دادگستری بر آن زده شده ) به
شما تحویل داده شود . بعد از این ، ریز نمرات ترجمه شده خود را به دانشگاه برگردانید تا در داخل پاکت مخصوص دانشگاه قرار گرفته و مهر و موم شود.

نکته قابل توجه برای دوستان :

وزارت علوم برای مهر زدن درباره خدمت از شما سوال خواهد کرد ( لازم است که برگه معافیت یا کارت پایان خدمت و یا برگ سبز بدون غیبت داشته باشید ). وازت امور خارجه و دادگستری برای مهر زدن مدرک به مهر وزارت علوم توجه خواهند کرد
و به طور مستقیم از متقاضی مدرکی درخواست نمی کنند.

* متقاضیانی که بخاطر خدمت یا آموزش رایگان و غیره نمی توانند ریز نمرات رسمی خود را از دانشگاه بگیرند، می توانند با ریزنمراتی انگلیسی که دانشگاه ( با مهر غیر رسمی در پاکتی که مهر Unofficial بر روی آن زده می شود) در اختیار آنها می گذارد برای Apply اقدام کنند.
....................................................................................................................................................................................................

روند دریافت و ترجمه ریزنمرات در دانشگاههای سراسری
ریز نمرات تاییدشده (رسمی) در صورت انجام ندادن یا لغو نکردن تعهد آموزش رايگان ممکن نیست و این ارتباطی به وضعیت نظام وظیفه(با فرض نداشتن غیبت) ندارد.
تحویل ریزنمرات تاییدشده به دانشجویان و دانش آموختگان غیرغایب، پس از پرداخت شهریه تحصیلی مربوط به آموزش رایگان بلامانع است.(بخشنامه وارت علوم 81/10/16) http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/38/rizenomarat.pdf
بعد از دریافت ریز نمرات به وزارت علوم واقع در شهرک غرب طبقه 4 مراجعه نمایید. کار شما در کمتر از ۱۰ دقیقه با زدن مهر تمام می‌شود. لازم بذکر است که جهت تایید مدرک کاردانی اخذ شده از آموزشکده های فنی و حرفه ای ابتدا میبایست به مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم واقع در شهرک غرب(قدس) خیابان تربیت معلم مراجعه کرده وپس تایید مدارک در این مرکز جهت تایید نهایی به ساختمان وزارت علوم طبقه 4 مراجعه کنید. سپس باید به دارالترجمه مراجعه نمایید که حدود یک هفته زمان نیاز دارد. سایر کارها توسط آنها انجام می شود. در نهایت باید ریز نمرات خود را به دانشگاه برگردانید تا در داخل پاکت مخصوص دانشگاه قرار گرفته و مهر و موم شود. این کار برای دانشگاه‌های کانادا ضروری است. بعضی از دانشگاه‌ها اگر ریز نمرات شما را در داخل پاکت دانشگاه دریافت ننمایند، حتی مدارک شما را بررسی نیز نمی‌کنند.

آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - Saeid - 28-11-2011

من سال 88 درسم تموم شده....سربازیم هم تموم شده ..ولی کارت پایان خدمتمو نگرفتم....پول تحصیل رایگان رو هم دادم...سوالم اینه که بعد از دریافت ریز نمرات رسمی از دانشگاه و تایید توسط وزارت علوم.....آیا توسط دادگستری و وزارت خارجه تایید خواهد شد؟؟؟؟ با تشکر

آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - ice - 28-11-2011

تا اون جا که من می دونم وزارت خارجه و دادگستری مهر وزارت علوم براشون مهم هست و کارت پایان خدمت نمی خواهند. ولی خود وزارت علوم برای مهر زدن درباره خدمت سوال می کنه و مدرک می خواهند.

آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - Pejman - 29-11-2011

(28-11-2011, 08:14 PM)saeed_oroomy نوشته: من سال 88 درسم تموم شده....سربازیم هم تموم شده ..ولی کارت پایان خدمتمو نگرفتم....پول تحصیل رایگان رو هم دادم...سوالم اینه که بعد از دریافت ریز نمرات رسمی از دانشگاه و تایید توسط وزارت علوم.....آیا توسط دادگستری و وزارت خارجه تایید خواهد شد؟؟؟؟ با تشکر
ice جان درست گفت. شما زمانی که ریزنمره رسمی از دانشگاه بخواهید بگیرید، نیاز هست که وضعیت نظام وظیفه تون معلوم باشه. یعنی یا باید معاف یا دارای کارت پایان خدمت و یا دارای برگ سبز بدون غیبت باشید. بدون اینها به شما ریزنمره داده نخواهد شد.

بعد از اون وزارت علوم هم فکر کنم این موضوع رو چک می کنه. مهر دادگستری و وزارت خارجه ربطی به این موضوع نداره و اگر وزارت علوم تایید کنه مدارک شما رو، کافی هست.

آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - Saeid - 01-12-2011

(29-11-2011, 11:11 AM)Pejman نوشته: ice جان درست گفت. شما زمانی که ریزنمره رسمی از دانشگاه بخواهید بگیرید، نیاز هست که وضعیت نظام وظیفه تون معلوم باشه. یعنی یا باید معاف یا دارای کارت پایان خدمت و یا دارای برگ سبز بدون غیبت باشید. بدون اینها به شما ریزنمره داده نخواهد شد.

بعد از اون وزارت علوم هم فکر کنم این موضوع رو چک می کنه. مهر دادگستری و وزارت خارجه ربطی به این موضوع نداره و اگر وزارت علوم تایید کنه مدارک شما رو، کافی هست.
پژمان جان تو ریزنمرات من GRADUATE (فارغ التحیصیل) ذکر میشه دیگه؟؟؟ اگر ذکر بشه جایی گیر میدن؟؟؟؟

آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - Pejman - 01-12-2011

همراه ریزنمره یه گواهی ریزنمره هم داده می شه که توش تاریخ فارغ التحصیلی نوشته شده. این گواهی هم ترجمه می شه. چه گیری ممکنه بدند؟

آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - Saeid - 01-12-2011

(01-12-2011, 11:11 PM)Pejman نوشته: همراه ریزنمره یه گواهی ریزنمره هم داده می شه که توش تاریخ فارغ التحصیلی نوشته شده. این گواهی هم ترجمه می شه. چه گیری ممکنه بدند؟
من شرایطمو پژمان جان 3- 4تا پست قبلتر نوشتم...ممنون میشم یه نگاه بندازی....چه گواهیی ؟؟برا لیسانسم که من گرفتم چیزی نبود....ارشدمه که اینجور گیر میدن

آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - Faraz - 02-12-2011

منظور از ایراد گرفتن توسط وزارت علوم است سعید جان؟ اونها ممکن است بابت مهر برجسته زدن از شما مدرکی دال بر وضعیت نظام وظیفه بخواهند.اون برگه اتمام دوره هم کفایت می کند و مهر برجسته رو می زنند.اون مهر هم بخورد هم دادگستری و وزارت امور خارجه تائید خواهد کرد و مشکلی نیست.

آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - Nasim67 - 06-12-2011

پژمان جان این سابقه ی کار که میگی،طبق قانون باید از زمان فراغت از تحصیل باشه یعنی کار حین تحصیل مورد قبول نیست.
دانشگاه شما این قانون رو هم نداشت یا داشت و من بد برداشت کردم از پستت؟

آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری ( غیر از بحث هزینه ها) - Saeid - 06-12-2011

(06-12-2011, 01:17 AM)Nasim67 نوشته: پژمان جان این سابقه ی کار که میگی،طبق قانون باید از زمان فراغت از تحصیل باشه یعنی کار حین تحصیل مورد قبول نیست.
دانشگاه شما این قانون رو هم نداشت یا داشت و من بد برداشت کردم از پستت؟
کار در حین تحصیل قابل قبوله....ولی برا مدرک پایینتر....مثلا دانشجوی ارشد باشی و کار بکنی....بعدا میتونی باهاش لیسانستو آزاد کنی...البته اگه قانونش حذف نشده باشه