آکادمیا کافه
دریافت گرین کارت از طریق ازدواج با سیتیزن امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: دریافت گرین کارت از طریق ازدواج با سیتیزن امریکا (/Thread-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D8%B2%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - M1KE - 10-06-2017

برای پر کردن این فرم می تونید این فایل راهنما رو بخونید. اگر در مورد قسمت خاصیش مشکل داشتین بگین تا نگاه کنم.

https://www.uscis.gov/system/files_force/files/form/i-864instr.pdf?download=1

(07-06-2017, 12:56 AM)A.osk نوشته: اگه ممكنه فرم I864 حامي مالي روهم توضيح بدين

کلیرنس به طور معمول 3-2 ماهی طول می کشه به ویژه برای آقایون که سابقه خدمت سربازی یا سابقه کار در شرکت های دولتی رو داشته باشند. در مواردی کلیرنس ممکنه تا حدود شش ماه یا بیشتر هم به طول بیانجامه ولی در مورد پرونده های مهاجرتی خیلی به ندرت به رد شدن پرونده منجر میشه مگر اینکه واقعا مشکل خاصی باشه. پیگیری های شخصی خیلی تاثیر خاصی نداره و در بهترین حالت بهتون میگن که پرونده در حال بررسی هست و بهتون خبر میدم. به همین دلیل به نظرم بهتره صبر کنید تا روال طبیعی اش رو طی کنه.

(09-06-2017, 11:29 PM)mit2017 نوشته:
با سلام
من حدود ۱۴ سال است که مقیم و شهروند کانادا هستم و سال گذشته با همسرم که شهروند و سیتیزن آمریکا هست ازدواج کردم . ۱۰ ماه پیش فایل درخواست اقامت من در آمریکا را باز کردیم و ۲ ماه پیش به من وقت مصاحبه در مونترال کانادا دادند ولی متاسفانه ویزا صادر نشد و از من درخواست رزومه کاری کردند و من را در وضعیت ( ادمین پراسس ) قرار دادند . تمام تصور من بر این است که این تصمیم گیری بر اساس این شد که در مصاحبه متوجه شدند که من قبل از مهاجرت به کانادا در سازمان دولتی کار میکردم . حال پس از گذشت ۲ ماه از مصاحبه و تماس ما با سفارت و اداره مهاجرت هیچ تغییری در فایل ما صورت نگرفته . فکر میکنید از چه طریق میتونیم پیگیر کارمون باشیم که سریعتر جواب بگیریم ، و آیا میدونید ممکن چه مدت کار ما طول بکشد
متشکرم بابت پاسخگویی 

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - مهمان - 10-06-2017

با سلام
ایا ازدواج با سیتیزن امریکا محدودیت سنی هم داره؟
دولت امریکا ازدواج دو نفر که 15 سال اختلاف سنی داشته باشن رو قبول میکنه.
با تشکر.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - M1KE - 11-06-2017

در صورتی که حداقل سن قانونی که حدود 18-16 سال هست رو داشته باشید مشکل قانونی نداره که تفاوت سن چقدر باشه. تفاوت سنی خیلی زیاد برای ویزای نامزدی ممکنه مشکلاتی رو بوجود بیاره و باورپذیر نباشه ولی برای ویزای ازدواج احتمال به مشکل خوردنش کمتر هست، هر چند در مقایسه با وضعیتی که تفاوت سنی کم باشه به هر حال سخت گیری در مورد پرونده ممکنه بیشتر بشه. بستگی هم داره دو طرف چه سنی داشته باشند مثلا 20 و 35 ساله شک برانگیزتر از 35 و 50 ساله هست.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - A.osk - 12-06-2017

با سلام
من از طريق ويزاي ازدواج اقدام كردم وبراي من نامه اي فرستاده شده كه مدارك من approve شده و به NVC ارسال شده است ميخوام بدونم مراحل بعدي چكار بايد بكنم و كلا چقدر زمان ميبره تا زمان مصاحبه، ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - M1KE - 12-06-2017

مراحل کلی دریافت ویزای نامزدی و گرین کارت از طریق ازدواج

(12-06-2017, 02:21 PM)A.osk نوشته: با سلام
من از طريق ويزاي ازدواج اقدام كردم وبراي من نامه اي فرستاده شده كه مدارك من approve شده و به NVC ارسال شده است ميخوام بدونم مراحل بعدي چكار بايد بكنم و كلا چقدر زمان ميبره تا زمان مصاحبه، ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - Amvaj - 18-06-2017

سلام خسته نباشید. ببخشید سوالی داشتم که در شرایط جدید امریکا پاسخش برام خیلی مهم است. قبلش چند توضیح میدم:

- دوسال است با یک مرد ایرانی سی تی زن امریکا آشنا شده ام. سوابق آشنایی ما کامل است و در کشورهای دیگر چندین بار ملاقات داشته ایم.

- ایشان از نظر مالیاتی در امریکا مشکل داشته اند و بدهی مالیاتی داشتند چون شرکتشان پنج سال پیش ورشکست شده است.ظاهرا بعد از گذشت پنج سال بر اساس قوانین امریکا مشکل حل میشود. ماه اپریل امسال این پنج سال تمام شده و فرمهای لازم را برای تسویه حساب مالیاتی و احداث دوباره شرکت را پر کردند. ایشان در این مدت کردیت آنچنانی نداشته اند و بدلیل بدهی مالیاتی از گردش مالی بانکی استفاده نمی کرده اند. در حال حاضر ما نگران اوضاع مالیاتی و مالی ایشان هستیم که ممکن است بدلیل ضعف ساپورت مالی پرونده رد شود. 

- یک نگرانی دیگر هم از طرف من وجود دارد. آن این است که من قبلا هفت سال پیش به امریکا سفر داشته ام ولی بار آخر سه سال پیش که برای سفر به امریکا برای مقاصد علمی اقدام کردم ویزای من صادر شد ولی در لحظه آخر ویزا را ندادند.یعنی سابقه یک بار ریجکت ویزا در سفارت ایروان دارم. 

- در حال حاضر قرار است بزودی باز همدیگر را ملاقات کنیم دراروپا. سوالم این است که کدام راه برای گرفتن گرین کارت من بهتر و کوتاه تر و مطمین تر است؟ 1. ازدواج در سفارت امریکا در یک کشور اروپایی و درخواست ویزای ازدواج؟ یا 2. اقدام برای ویزای نامزدی. ضمنا من یک فرزند 15 ساله هم دارم. 

واقعا مانده ایم چکار کنیم. با تشکر

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - M1KE - 18-06-2017

- وقتی اسپانسر اصلی تمکن مالی کافی برای حمایت کردن رو نداشته باشه می بایست یک co-sponsor که درآمد و سابقه مالیاتی خوبی داشته باشه به پرونده اضافه کنند.

- رد شدن در ویزاهای غیرمهاجرتی امری معمول هست و غالبا تاثیر خاصی روی ویزای مهاجرتی نمی گذاره.

- ویزای نامزدی پروسه کوتاهتری داره ولی شانس سخت گیری در مورد اون بیشتر از ویزای ازدواجی هست. در ویزای نامزدی می بایست عکس های مشترک و گاهی هم مدارکی دال بر اینکه یک آشنایی نسبتا پیوسته و طولانی مدت (گاهی تا حدود دو سال) وجود داشته ولی در ویزای ازدواج وجود عقدنامه برای اثبات وجود رابطه کفایت می کنه. ازدواج رو می تونید در ایران یا کشور سومی انجام بدین. مراحل کلی ازدواج در ترکیه رو در تاپیک کنار همین تاپیک توضیح دادم.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - Amvaj - 24-06-2017

خیلی ممنون از پاسخ شما. مدارک لازم برای سابقه آشنایی تا دوسال را داریم. از کواسپانسر استفاده می کنیم انشالله که حل شود. یک سوال دیگه که ممنون میشم پاسخ بدین. اگر ویزای نامزدی رد شود و باز از طریق ویزای ازدواج اقدام کنیم مشکلی پیش میاد یا خیر؟ تشکر

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - Amvaj - 24-06-2017

با سلام مجدد. یه سوال دیگه هم دارم . اگر ازدواج ایرانی نشه اشکال داره؟ من بدلیل اینکه پسرم از سربازی معاف شوند نمی خواهم که ازدواجم ثبت دفاتر ایران شود. برای همین ترجیح میدهم در سفارت امریکا ثبت شود و عقد نامه ایرانی نداشته باشیم. آیا این مساله مشکلی ایجاد نخواهد کرد؟ باتشکر

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - مهمان - 25-06-2017

سلام
در صورت ازدواج با يك سيتي زن امريكا ايا براي فرزند ١٩ ساله ام هم گرين كارد ظرف مدت سه ماه صادر ميشه يا اين فقط شامل خودم ميباشد؟