آکادمیا کافه
دریافت گرین کارت از طریق ازدواج با سیتیزن امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: دریافت گرین کارت از طریق ازدواج با سیتیزن امریکا (/Thread-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D8%B2%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - ahmadpashaei - 13-05-2017

(13-05-2017, 04:12 AM)black_rose نوشته: واقعا ممنونم از جواب ! چون همسرم ایرانی نیست نه خودش نه وکیلش واقعا نمیتون توی این ریزه کاریها کمکم کنن ! 
1 سوال دیگه این که الان کدام سفارت بهتره برای اقدام ؟

سلام. هر سفارتی که با کیس های ایرانی بیشتر آشناست که طبعا سفارتهای اصلی در آنکارا، ایروان و ابوطبی هستن. 
پی نوشت: Mike عزیز جساراتا من تجربه دیدن این کیس ها که همسر آمریکایی باشه داشتم در ایروان و ندیدم شناسنامه رو بدن در امریکا ترجمه بشه. بلکه همین ترجمه های ایران رو داشتن. البته در هر دو مورد خانم ایرانی آمریکایی بوده ولی به هر حال آمریکایی بوده دیگه Cool . ترجمه های ایران رو بررسی می کنن و خودشون احتمالا مهر تایید میزنن و داخل پاکت نارنجی مایل به زردی میذارن میدن دست طرف و نباید بازش کنه تا در اولین ورود در مرز هوایی به مامور CBP تحویل بده.  بازم بهتره که به خود سفارت ایمیل یا زنگ بزنن بپرسن. من هیچ مسئولیتی قبول نمی کنم. صرفا بر اساس تجربه دیداری و شخصی خودم نوشتم.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - M1KE - 13-05-2017

برای خود سفارت مشکلی نداره چون بخشی از وزارت امورخارجه ست که قانونا میتونه درستی یا نادرستی ترجمه های خارجی رو تایید کنه ولی خیلی از نهادهای داخلی آمریکا زیرنظر وزارت کشور یا جاهای دیگه هستن که قانونا ترجمه های داخل آمریکا رو معتبر می دونند (این نوع سازمان ها گاهی ترجمه های خارجی رو هم قبول می کنند به این شرط که اصل مدرک رو با کپی پیوست شده به ترجمه تطبیق بدن و خودشون اون رو تایید کنن).

من الان دقیق نمی دونم کدوم یک از اون سازمان های داخلی زیر نظر امور خارجه هستند که ترجمه های خارجی رو هم قبول کنند و کدوم ها قبول نمی کنند. می تونید با مسوولیت خودتون فعلا همون ترجمه های ایران رو برای همسر بفرستین تا باهاش تشکیل پرونده بدن و اگر ایراد گرفتن بعد اصل مدارک رو بفرسنین. می تونید هم از همسرتون بخواین که از سازمانی که دارن مدارک رو براش می فرستن سوال کنند که آیا ترجمه های رسمی ایران رو هم قبول می کنند یا خیر.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - ahmadpashaei - 13-05-2017

(13-05-2017, 07:10 PM)M1KE نوشته: برای خود سفارت مشکلی نداره چون بخشی از وزارت امورخارجه ست که قانونا میتونه درستی یا نادرستی ترجمه های خارجی رو تایید کنه ولی خیلی از نهادهای داخلی آمریکا زیرنظر وزارت کشور یا جاهای دیگه هستن که قانونا ترجمه های داخل آمریکا رو معتبر می دونند (این نوع سازمان ها گاهی ترجمه های خارجی رو هم قبول می کنند به این شرط که اصل مدرک رو با کپی پیوست شده به ترجمه تطبیق بدن و خودشون اون رو تایید کنن).

من الان دقیق نمی دونم کدوم یک از اون سازمان های داخلی زیر نظر امور خارجه هستند که ترجمه های خارجی رو هم قبول کنند و کدوم ها قبول نمی کنند. می تونید با مسوولیت خودتون فعلا همون ترجمه های ایران رو برای همسر بفرستین تا باهاش تشکیل پرونده بدن و اگر ایراد گرفتن بعد اصل مدارک رو بفرسنین. می تونید هم از همسرتون بخواین که از سازمانی که دارن مدارک رو براش می فرستن سوال کنند که آیا ترجمه های رسمی ایران رو هم قبول می کنند یا خیر.  -----> مثل همیشه دقیق و منطقی گفتین. این بهترین کار هست که اول خود همسرش در آمریکا بپرسه و از نظر منم خود ایشون یک ایمیل به سفارت بزنن.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - اوري - 15-05-2017

سلام با اجرا شدن دوباره فرمان مهاجرتي بر عليه شش كشور خاورميانه كه شامل ايران هم ميشه مَي خوام بدونم با أجراي اين فرمان أيا تأثيري بر case هايي كه به ap خورده اند داره يا نه !

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - Babak - 17-05-2017

(15-05-2017, 10:39 PM)اوري نوشته: سلام با اجرا شدن دوباره فرمان مهاجرتي بر عليه شش كشور خاورميانه كه شامل ايران هم ميشه مَي خوام بدونم با أجراي اين فرمان أيا تأثيري بر case هايي كه به ap خورده اند داره يا نه !

اجرای این فرمان به تعلیق در آمده و همچنان در بررسی قضایی به سر می‌بره و مشخص نیست که در نهایت اجرایی بشه یا خیر. پرونده‌های مهاجرتی در جریان هستند و فعلا به نظر نمی‌رسه که تغییر مهمی بر روند بررسی‌ پرونده‌ها پیش اومده باشه.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - black_rose - 18-05-2017

واقعا خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم ممنونم از جوابتون ! همسرم مدام تکرار میکنه که وکیل گفته فقط ترجمه گواهی تولدش کافیه و این که نمیگذاره به 1سال بکشه به نظر شما شدنی هست با وضع فعلی ؟! 

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - ahmadpashaei - 18-05-2017

(18-05-2017, 06:40 PM)black_rose نوشته: واقعا خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم ممنونم از جوابتون ! همسرم مدام تکرار میکنه که وکیل گفته فقط ترجمه گواهی تولدش کافیه و این که نمیگذاره به 1سال بکشه به نظر شما شدنی هست با وضع فعلی ؟! 

سلام. خواهش می کنم Smile والا اون قضیه ایمیل دادن رو که گفتم نه وقتی میگیره نه هزینه داره. ظاهرا انجام ندادین! در مورد زمان والا نمیتونم نظری بدم. حتما وکیلش چیزی میدونه دیگه! از دست کسی هم کاری بر نمیاد جز صبر و آرامش. امیدوارم هم موفق و هم خوشبخت باشین.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - اوري - 19-05-2017

توي سايت هاي ديگه كامنتهاي كيس هاي مهاجرتي و نامزدي رو كه خوندم خيلي ها از هشت ماه تا دو سال مرحله كليرينس هستند به نظر شما بعد از اين مدت احتمال رد شدن هست ؟ و جواب دو خطي بودن از طرف سفارت به چه معنيه ؟

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - M1KE - 20-05-2017

در کیس های مهاجرتی خیلی به ندرت پرونده ای در مرحله کلیرنس رد میشه و احتمال اون نزدیک به صفره ولی در مورد مدت زمانش به هر حال دست سفارت و سازمان های دخیل باز هست و محدودیت خاصی نداره. طبیعتا با اومدن ترامپ و سیاست های خاص مهاجرتی اش، اداره مهاجرت هم کمی سخت گیری هاش در زمینه بررسی رو بیشتر کرده که مدت زمان بررسی رو بیشتر کرده. در مورد ویزای نامزدی یه مقدار احتمال ردی بالاتر هست ولی اون هم معمولا در همون مرحله ابتدایی مصاحبه سفارت مشخص میشه که عالبا هم دلیلش کمبود مدارک برای اثبات وجود رابطه بلندمدت بین دو طرف هست و در صورت وارد شدن پرونده به مرحله کلیرنس احتمال ردی کاهش پیدا می کنه.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - اوري - 26-05-2017

من توي اين سايت چندين بار چك كردم https://tr.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/iv-status-check/ از روز مصاحبه تا به امروز دوبار update شده يعمي مربوط به كيس من ميشه يا اينكه مثل سايت سفارت update سايت رو نشون ميده ؟

و اگه از congressman ايالتي كه نامزدم زندگي مَي كنه بحواسهم به case من كه به AP خورده رسيدگي بشه مَي تونه نتائجه مثبتي داشته باشه يا فقط دلخوشيه !