آکادمیا کافه
دریافت گرین کارت از طریق ازدواج با سیتیزن امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: دریافت گرین کارت از طریق ازدواج با سیتیزن امریکا (/Thread-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D8%B2%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - مهمان - 11-04-2017

متوجه شدم، پس همون امريكا اقدام ميكنيم،ممنونم از جوابتون. يك سوال ديگه ميدونين در حال حاضر كدوم سفارت راحت تر ويزاي نامزدي يكضرب ميدن، يعني احتمال كليرانس كمتره؟!! من پزشكي خوندم ولي تازه فارغ التحصيل شدم، جايي كار نكردم، با اين حال شنيدم ابوظبي رو پزشكي ها حساس هست و همه رو كليرنس ميزنه! نميدونم چه قد صحت داره، در اين مورد هم اطلاع دارين؟ شايد سفارت ديگه مثلا ارمنستان بهتر باشه؟!

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - A.osk - 14-04-2017

سلام يه سوال
الان يكماهه كه همسرم مدارك ازدواجمونو پست كرده ولي رسيدي هنوز دستمون نرسيده
از كجا ميتونم پيگيري كنم؟

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - mordad100 - 15-04-2017

با سلام
میخاستم در مورد ازدواج با کسی که گرین کارت داره سوال بپرسم
ایا با قوقانین جدید این دولت ترامپ این امکان هنوز برای ایرانیا موجوده و پس از ازدواج مشکلی برای رفتن پیش نمیاد؟
با این قوانین رفتن به امریکا هنوز دو تا سه سال طول میکشه ؟
ایا امکان ازدواج غیابی وجود داره یا باید طرفم حتما به ایران بیاد؟
با تشکر از سایت خوبتون

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - M1KE - 16-04-2017

@مهمان

تاثیر رشته روی کلیرنس، بیشتر برای ویزاهای دانشجویی مطرحه. در مورد نامزدی و ازدواج بی تاثیر نیست ولی تاثیر زیادی هم نداره. در این نوع پرونده ها بیشتر سابقه کار و سوابق خدمتی و امنیتی و اینجور چیزها بررسی میشه. پیشنهاد من یکی از سفارت های آنکارا یا ایروان هست.

@A.osk

قاعدتا می بایست به همون سازمانی که فرستادین زنگ بزنین. ولی یک ماه هم برای این نوع پرونده ها زمان زیادی نیست.

@mordad100

- بررسی ها قدری سخت گیرانه تر شده ولی به هر حال امکانش وجود داره.
- قوانین جدید اگر مدت زمان بررسی رو بیشتر نکرده باشه کمتر هم نکرده.
- خیر غیابی قبول نیست. هر دو نفر می بایست به صورت فیزیکی در مراسم عقد حضور داشته باشند حال چه در ایران، چه در آمریکا یا در کشور سومی مثل ترکیه.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - مهمان - 17-04-2017

سلام ابریشمی هستم.
میبخشید سوالی داشتم اینکه ظاهرآ گرین کارت دو سال وقت داره البته با شرایط مختلف یعنی منظورم اینه که از یک سال تا دوسال وقتی شخص تصمیم بگیره آمریکا بره پیش از اون باید مراجعه کنه به صفارت آمریکا به همون شهری که زندگی میکنه و یک فورم است به اسم Re entry permit که صفارت بهش میده و دوباره میتونه با اون فورم بره آمریکا البته بین یک سال تا دوسال.
آیا این واقعیت داره؟؟ ممنونم

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - M1KE - 17-04-2017

من که متوجه سوالتون نشدم. ولی گرین کارت دو ساله فقط مخصوص کسانی هست که از راه ازدواج وارد آمریکا شدن و قدمت ازدواجشون کمتر از دو سال بوده. برای همه نوع ویزایی هم تقریبا از تمام سفارت های آمریکا که اطراف ایران هستند مثل آنکارا و ایروان میشه اقدام کرد.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - A.osk - 18-04-2017

سلام
همسرم براي ويزاي k3 به وكيل مراجعه كرده وكيل گفته كه برداشته شده اين ويزا. آيا شما اطلاعاتي در اين زمينه دارين؟؟

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - M1KE - 19-04-2017

در سایت اداره مهاجرت تا این لحظه چیزی در این مورد اشاره نشده.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - A.osk - 20-04-2017

سلام مرسي از راهنماييتون. لطفا بهم ميگين براي ويزاي k3 فرم I129f رو به چه آدرسي بايد پست كنم؟

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - sorush67 - 23-04-2017

عرض سلام
آیا دوستان با موردی برخورد کرده اند که بدون حضور در آمریکا توانسته باشد برای همسرش گرین کارت بگیرد؟