آکادمیا کافه
دریافت گرین کارت از طریق ازدواج با سیتیزن امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: دریافت گرین کارت از طریق ازدواج با سیتیزن امریکا (/Thread-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D8%B2%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - Torkan - 20-09-2015

درود

میشه یه سوال بپرسم از اونایی که پستهایی مشابه پستهای بالا دارند!
کسانی که میان میگند من ایران هستم و با یه مرد یا یه زن آمریکایی آشنا شدم و میخوایم ازدواج کنیم، میشه دقیقا بگن این نحوه آشنایی چطور بوده و چند سال طول کشیده و چطور طرف راضی با ازدواج با ایرانی شده و بسیاری از سوالهای دیگه! Dodgy

بااحترام،
ترکان

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - Babak - 20-09-2015

(20-09-2015, 12:27 PM)مهمان نوشته: سلام...ممنون میشم اگر جواب این سوالو به ایمیلم بفرستین...تا بتونم بخونم..
Asalbanooo89@gmail.com
من ساکن ایران هستم، با یه مرد آمریکایی آشنا شدم...این مرد 2 فرزند دارد و همینطور همسر....
اما اصلا رابطه ی با همسر خود ندارد،صرفا بخاطر فرزندهایش رسما جدا نمیشوند،و همینطور همسرش مشکلی با ازدواج دوم این آقا ندارد،
سوال اینجاست....... آمریکا این اجازه را به من میدهد?
آمریکا اقامت به من میدهد ?
مشکلی در روند ازدواج به وجود می آید ?

داشتن بیش از یک همسر در امریکا قانونی نیست و شما به عنوان همسر دوم نمی‌تونید درخواست اقامت کنید.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - مهمان - 22-09-2015

سلام
می خواستم بدونم پس از ازدواج با یک امریکایی حتما باید در یک خانه با هم زندگی کنیم؟
سپاسگزارم

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - M1KE - 22-09-2015

باید طوری باشه که در عرف بشه گفت شما با هم زندگی می کنید. اگر مشخص بشه که مدت های طولانی و بدون عذر موجه دور از هم زندگی می کردین و به طور مشخص قصد فریب اداره مهاجرت رو داشتین و ازدواج تون ساختگی بوده می تونه اقامت شما به مشکل بخوره.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - مهمان - 22-09-2015

ممنون از پاسختون لطف کردید.
مشکل من همینجاست. آیا ماموری دارن که به ما سر خواهد زد و چک خواهد کرد که ما با هم هستیم ؟
یا نه؟
سپاسگزارم

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - M1KE - 25-09-2015

گاهی اداره مهاجرت به صورت موردی در این مورد تحقیق می کنه به ویژه وقتی اون دو نفر به هم نخورند و مشکوک باشه.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - مهمان - 04-10-2015

سلام و خیلی ممنون از اطلاعات مفیدتون

من فروم رو خوندم اما درست متوجه جواب سوال خودم نشدم
من دارم با یه خانم که PR داره و ایران زندکی میکنه ازدواج میکنم و قراره ایشون برای من درخواست اقامت امریکا کنن. تا جایی که متوجه شدم از زمان درخواست ویزا تا گرفتنش حدود 1.5 تا 2 سال زمان میبره؟ درسته؟

سوال دومم اینه که اشون در زمان درخواست اقامت برای من باید امریکا باشن یا از ایران هم میتونیم اینکارو بکنیم؟

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - M1KE - 04-10-2015

از نظر زمانی بله به طور متوسط تقریبا همین قدر زمان میبره. در مورد مکان زندگی منع قانونی نداره که فرد اسپانسر در آمریکا زندگی کنه ولی قویا توصیه میشه که اینطور باشه و دست کم آدرس هایی مثل محل زندگی و تماس رو از آمریکا بدهند. البته ایشون چون PR هستن قاعدتا برای حفظ اقامت می بایست در هر سال بیشتر از شش ماه اون رو در آمریکا باشند که در نتیجه خواهی نخواهی در آمریکا حضور فیزیکی هم خواهند داشت و می تونند از همونجا اقدام کنند.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - مهمان - 08-10-2015

سلام اگه راهنمایی کنین ممنون میشم.
قراره با یه شهروند آمریکا ازدواج کنم برای اینکه مساله گرین کارت و رفتن به امریکا درکوتاهترین زمان انجام بشه چه روشی هست و چه مدارکی احتیاج داره؟ آیا قبل ازازدواج باید مدارکی رو آماده کرد یا همه کارها بعدازازدواج انجام میشه؟

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - M1KE - 08-10-2015

تاپیک مراحل کلی دریافت ویزای نامزدی و گرین کارت از طریق ازدواج رو مطالعه بفرمایید.