آکادمیا کافه
دریافت گرین کارت از طریق ازدواج با سیتیزن امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: دریافت گرین کارت از طریق ازدواج با سیتیزن امریکا (/Thread-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D8%B2%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - ramtinzahed - 19-09-2015

با سلام خدمت دوستان و ادمین عزیر
من یک سوالی داشتم از خدمت شما . 
دوست دختر من از طریق لاتاری الان آمریکا هست و سوشیال سکیوریتیشو گرفته و گرین کارتشم دارن میفرستن واسش . من میخوام از طریق ازدواج با ایشون آمریکا برم . چطور میتونم اقدام کنم . ویزای ازدواجی میتونم بگیرم یا ویزای نامزدی . و یا اینکه به صورت دیگه ای باید اقدام کنم . البته این رو هم بگم که اون موقع که ایشون لاتاری برنده شد من با این خانم بهم زدیم و ایشون الان 2 ماه هست که آمریکاست و تصمیم ما عوض شده و میخوایم با هم باشیم .

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - M1KE - 19-09-2015

ایشون در حال حاضر و تا چند سال دیگه نمی تونند برای شما درخواست ویزای نامزدی بکنند ولی می تونید از راه ازدواج اقدام کنید. تاپیک شرایط کلی این دو ویزا رو نگاه کنید.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - ramtinzahed - 19-09-2015

ممنونم از شما . فقط این که توی این تاپیک که لینک کردید باید اون فرم هارو پر کنیم اول ؟ کلا میخوام بدونم که اولین کاری که باید انجام بدیم چیه ؟
و سوال بعدیم اینه که میشه من از طریق توریستی برم و اونجا وکیل بگیرم تا کارام رو انجام بده و بتونم سوسیال آیدی و گرین کارت بگیرم یا اینکه به محض ورود برای ازدواج اقدام کنم ؟

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - M1KE - 19-09-2015

اولین کاری که می بایست انجام بدین اینه که ازدواج کنید چون یکی از مدارکی که برای تشکیل پرونده نیازه ترجمه عقدنامه هست. از نظر قانونی فرقی نمی کنه ازدواج در کجا صورت گرفته باشه ولی در مجموع اینکه ایشون به ایران بیان و با شما ازدواج کنند راحت تر و کم هزینه تر از اینه که شما ویزای موقت بگیرین و به آمریکا برین.

پس باید منتظر باشیم تا اینکه گرین کارت ایشون بیاد بعد بیان ایران . 
اگر کسی وبزای توریستی بگیره میتونه اونجا وکیل بگیره و به طریقی بمونه و وکیل کارای گرفتن آی دی و کارتشو انجام بده ؟

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - MaMi - 19-09-2015

نکته ای رو من اضافه کنم که ازدواج با شهروند امریکا با ازدواج با دارنده گرین کارت (U.S. Lawful Permanent Resident) کمی متفاوت هست و شرایطش فرق میکنه. به عنوان مثال شما وقتی با شهروند امریکا ازدواج میکنی، بعد از طی شدن پروسه مربوطه، گرین کارت دریافت میکنید، ولی زمانی که با دارنده گرین کارت ازدواج میکنید باید درخواست ویزای مهاجرتی Family Second Preference category بدید، که سپس بر اساس الویت بندی که USCIS انجام میده، پرونده شما جریان پیدا خواهد کرد و عموما زمان انتظارش از حالت ازدواج با شهروند، طولانی تر هست. اطلاعات کامل تر در این زمینه رو میتونید در سایت های زیر مشاهده کنید؛

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - M1KE - 20-09-2015

@ramtinzahed

از اونجاییکه برای مقیم ها فقط گزینه ویزای ازدواجی فراهم هست و نه نامزدی، بله ایشون ابتدا می بایست گرین کارت بگیرند و بعد با شما ازدواج کنند تا بتونید درخواست ویزای ازدواجی بدین. روی کاغذ شما می تونید با یک ویزایی (توریستی، کاری، دانشجویی، غیره) وارد آمریکا بشین و با ایشون ازدواج کنید و بعد درخواست تغییر وضعیت به مقیم رو بدین ولی در مدت انتظار برای اعمال این تغییر می بایست حضور شما در آمریکا قانونی باشه.

@MaMi

در لینک دوم اشاره شده انتظار برای کارنت شدن پرونده های ویزای ازدواجی مقیم ها به طور متوسط 5 سال طول می کشه که این تفاوت زمانی خیلی اغراق آمیز هست. در حال حاضر برای تمام کشورها پرونده های گروه F2A که مربوط به همسران و فرزندان مقیم ها میشه تا حدود مارس 2014 کارنت شدن یا به عبارت دیگه حدود 1.5 سال. از این منظر اگر مقیم موردنظر چند سالی رو در آمریکا بوده و چند ماهی به شهروندی اش مونده باشه بهتره که صبر کنند تا شهروند بشن و بعد اقدام کنند که کمی از نظر زمانی جلو بیافتند در غیر انصورت اگر از همون مسیر ویزای ازدواجی برای مقیم ها اقدام کنند از نظر زمانی به صرفه تر هست. شهروندها از این جهت که می تونند برای نامزدشون قبل از ازدواج درخواست ویزای نامزدی (K3) هم بکنند و ایشون بعد از ورود به آمریکا و ازدواج مستقیما برای تغییر وضعیت به مقیم اقدام کنند کمی از نظر زمانی ممکنه از گزینه ازدواجی جلو بیافتند که اون رو هم به این دلیل که فرد در اون بازه انتظار وضعیت غیرمهاجر داره و برای هر کاری می بایست مجوز بگیره خیلی ها ترجیح میدن از ابتدا مثل مورد مقیم ها از خارج اقدام کنند.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - ramtinzahed - 20-09-2015

@M1KE 

ممنونم از راهنمایی شما . 
حالا اگه بخایم از طریق دیگری بریم به آمریکا که زودتر بخواد این کار انجام بشه  , میشه از طریق ویزای توزیستی رفت و بعد از اینکه به خاک آمریکا رسید از طریق یک وکیل آمریکایی کارهای موندنمون رو انجام بدیم . ( گرفتن social ID and green card) . و اگر میشه این کارو انجام داد اگر مدت زمان انجام این کار بیشتر از زمان داشتن ویزا به طول بیانجامه میشه اونجا موند . یعنی اون وکیل میتوبه در قبال این مسئله کاری بکنه ؟

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - M1KE - 20-09-2015

تا زمانی که پرونده شما به نتیجه نرسیده باشه و تغییر وضعیت از توریست به مقیم صورت نگرفته باشه نمی تونید گرین کارت بگیرید. اگر ویزای دانشجویی داشته باشید از اونجاییکه دست کم یکی دو سالی می تونید باهاش در آمریکا بمونید می تونید باهاش تا درست شدن کارهای اقامت در آمریکا بمونید ولی با ویزای توریستی در نهایت باید دوباره یک نوع مجوز کاری چیزی بگیرید تا بتونید حضور قانونی داشته باشید. من شخصا تجربه ای در این زمینه ندارم و نمی دونم تا چه حد شدنی هست. بهتره خودتون با یک وکیل خبره صحبت کنید ببینید می تونند انجام بدن یا خیر.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - مهمان - 20-09-2015

سلام...ممنون میشم اگر جواب این سوالو به ایمیلم بفرستین...تا بتونم بخونم..
Asalbanooo89@gmail.com
من ساکن ایران هستم، با یه مرد آمریکایی آشنا شدم...این مرد 2 فرزند دارد و همینطور همسر....
اما اصلا رابطه ی با همسر خود ندارد،صرفا بخاطر فرزندهایش رسما جدا نمیشوند،و همینطور همسرش مشکلی با ازدواج دوم این آقا ندارد،
سوال اینجاست....... آمریکا این اجازه را به من میدهد?
آمریکا اقامت به من میدهد ?
مشکلی در روند ازدواج به وجود می آید ?