آکادمیا کافه
دریافت گرین کارت از طریق ازدواج با سیتیزن امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: دریافت گرین کارت از طریق ازدواج با سیتیزن امریکا (/Thread-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D8%B2%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

دریافت گرین کارت از طریق ازدواج با سیتیزن امریکا - Torkan - 15-02-2014

سلام دوستان عزیزSmile
میشه یه نفر این سوال من رو پاسخ بده: (البته بیشتر از اینکه مساله درسی و کاری باشه مساله اجتماعی هستش)...
شرمنده ندونستم کجا بپرسم.
دیروز با یکی از دوستام حرف میزدم و میگفت که اگه فردی بتونه با یه آمریکایی ازدواج کنه در واقع سیتیزن ایالات متحده میشه. میخواستم ببینم اولا این حرف کاملا در تمام شرایط درسته؟
یعنی مثلا یه دانشجو با ویزای F-1 میتونه با یه آمریکایی ازدواج کنه؟ یا مثلا حین اینکه دانشجو هست؟
دوما تا حالا با چنین موردی کسی برخورد کرده؟ تا چه حد ازدواج یک جهان سومی با یه فرد آمریکایی میتونه موفق باشه؟
خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید به خصوص دوستانی که حداقل شرایط ایالات متحده رو بهتر میدونن و از نزدیک دیدن و درک کردن.
بااحترام

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - Babak - 15-02-2014

(15-02-2014, 11:18 PM)'Charming' نوشته: سلام دوستان عزیزSmile
میشه یه نفر این سوال من رو پاسخ بده: (البته بیشتر از اینکه مساله درسی و کاری باشه مساله اجتماعی هستش)...
شرمنده ندونستم کجا بپرسم.
دیروز با یکی از دوستام حرف میزدم و میگفت که اگه فردی بتونه با یه آمریکایی ازدواج کنه در واقع سیتیزن ایالات متحده میشه. میخواستم ببینم اولا این حرف کاملا در تمام شرایط درسته؟
یعنی مثلا یه دانشجو با ویزای F-1 میتونه با یه آمریکایی ازدواج کنه؟ یا مثلا حین اینکه دانشجو هست؟
دوما تا حالا با چنین موردی کسی برخورد کرده؟ تا چه حد ازدواج یک جهان سومی با یه فرد آمریکایی میتونه موفق باشه؟
خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید به خصوص دوستانی که حداقل شرایط ایالات متحده رو بهتر میدونن و از نزدیک دیدن و درک کردن.
بااحترام

۱. شما در صورت ازدواج با کسی که شهروند (citizen) امریکاست، ظرف تقریبا سه ماه می‌تونید گرین کارت بگیرید.
۲. شما با ویزای F-1 هم می‌تونید با شهروندان امریکا ازدواج کنید.
۳. موارد این چنینی نسبت زیاده. مساله‌ای که باید در نظر داشته باشید، اینه که شما حتما نباید با کسی که چندین نسل امریکایی هست ازدواج کنید. ازدواج با هر کسی که شهروند امریکا شده، از جمله ایرانیانی که اخیرا شهروند امریکا شده باشند هم شامل این قانون می‌شه و باعث گرفتن گرین کارد خواهد شد.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - Torkan - 15-02-2014

(15-02-2014, 11:47 PM)'Babak' نوشته:
۱. شما در صورت ازدواج با کسی که شهروند (citizen) امریکاست، ظرف تقریبا سه ماه می‌تونید گرین کارت بگیرید.
۲. شما با ویزای F-1 هم می‌تونید با شهروندان امریکا ازدواج کنید.
۳. موارد این چنینی نسبت زیاده. مساله‌ای که باید در نظر داشته باشید، اینه که شما حتما نباید با کسی که چندین نسل امریکایی هست ازدواج کنید. ازدواج با هر کسی که شهروند امریکا شده، از جمله ایرانیانی که اخیرا شهروند امریکا شده باشند هم شامل این قانون می‌شه و باعث گرفتن گرین کارد خواهد شد.

ممنون بابک عزیز
چه جالب! پس ازدواج با یک ایرانی که شهروند هم شده شامل این قانون میشه!
ببخشین شما که میفرمایین این موارد به نسبت زیاده منظورتون ازدواج یک ایرانی با یک آمریکایی هست یا یک ایرانی شهروند؟
و در نهایت به نظر شما این گونه ازدواج میتونه فرد رو دچار مشکل بکنه؟ (کلا سوالم اجتماعی هستش). درسته جواب کلیشه ای بستگی به فرد داره و فرهنگ ها متفاوته رو همیشه شنیدیم ولی میخوام از دید فردی که اونجا به عینه این موارد رو دیده و یا شنیده نظرش رو بدونم.
خیلی ممنون

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - Babak - 16-02-2014

(15-02-2014, 11:52 PM)'Charming' نوشته:
ممنون بابک عزیز
ببخشین شما که میفرمایین این موارد به نسبت زیاده منظورتون ازدواج یک ایرانی با یک آمریکایی هست یا یک ایرانی شهروند؟
و در نهایت به نظر شما این گونه ازدواج میتونه فرد رو دچار مشکل بکنه؟ (کلا سوالم اجتماعی هستش). درسته جواب کلیشه ای بستگی به فرد داره و فرهنگ ها متفاوته رو همیشه شنیدیم ولی میخوام از دید فردی که اونجا به عینه این موارد رو دیده و یا شنیده نظرش رو بدونم.
خیلی ممنون
من هم ازدواج با ایرانیان شهروند امریکا و هم با امریکایی‌هایی که چندین نسل امریکایی بوده‌اند رو دیدم و نمونه‌های موفق و غیرموفق در بین‌شون هست. به هر حال، اختلاف‌های فرهنگی و زبانی در زندگی مشترک می‌تونه مشکلاتی ایجاد کنه، اما این موضوع به شدت به افراد بستگی داره و همه افراد یک جور نیستند. به نظر من مساله شهروند امریکا بودن یا نبودن و تاثیر در ازدواج خیلی کم اثرتر از شخصیت و رفتارهای اجتماعی و فرهنگی فرد هست و شما تا موقعی که شخص خاصی رو پیدا نکرده‌اید، نمی‌تونید در مورد موفقیت یا عدم موفقیت ازدواج صرفا بر اساس شهروندی بحث کنید.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - nirvanakhatoon - 21-02-2014

در حدود 6 ماه پیش با یک آمریکایی ازدواج کردم  می دانم چه فرمهایی را باید بفرستیم اما نوشته ترجمه گواهی تولد آیا من همان کپی پاسپورتم به نظر شما کافی است یا باید از خانواده بخواهم شناسمه ام یا کارت ملی ام را ترجمه رسمی کنند بفرستند آمریکا.
ممنون می شم یکی من را از این بلاتکلیفی در بیاره
ممنون

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - M1KE - 21-02-2014

در امور مهاجرتی وقتی می گویند گواهی تولد منظورشان Birth Certificate هست که برای ایرانی ها همون شناسنامه اونها میشه چون در اون به اطلاعاتی اشاره شده که در کارت ملی (National Identity Card) یا گذرنامه ممکنه تعییر کرده باشه. برای نمونه ممکنه نام یا نام خانوادگی شما تغییر کرده باشه که در دو تای آخری به اونها اشاره ای نمیشه.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - mjdj1981 - 12-03-2014

(15-02-2014, 11:52 PM)'Charming' نوشته:
ممنون بابک عزیز
خیلی ممنون

در مورد ازدواج حواستون جمع باشه.من تجربشو ندارم ولی از دوستان شنیدم که از لحاظ فرهنگی به مشکل برخوردن.
ضمنا به شما 3 ماهه گرین کارد نمیدن بلکه دولت تا 3 سال نظارت داره که ببینه شما واقعا دارید زندگی میکنید یا واسه اقامته؟
یک سری زنهای آمریکایی هستن که پول میگیرن باهاتون سوری ازدواج می کنند ولی اصلا سمتشون نرید چون وقتی سال سوم برسه شروع میکنن از شما باج گرفتن.اگر باج ندین لوتون میدن و شکایت میکنن و هزار جور مشکل براتون بوجود می آرن.
بد نیست به قوانین طلاق یک نگاهی بندازین که البته بهتر و منصفانه تر از ایرانه:http://www.law.cornell.edu/wex/divorce

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - Babak - 12-03-2014

(12-03-2014, 03:55 AM)'mjdj1981' نوشته:
در مورد ازدواج حواستون جمع باشه.من تجربشو ندارم ولی از دوستان شنیدم که از لحاظ فرهنگی به مشکل برخوردن.
ضمنا به شما 3 ماهه گرین کارد نمیدن بلکه دولت تا 3 سال نظارت داره که ببینه شما واقعا دارید زندگی میکنید یا واسه اقامته؟
یک سری زنهای آمریکایی هستن که پول میگیرن باهاتون سوری ازدواج می کنند ولی اصلا سمتشون نرید چون وقتی سال سوم برسه شروع میکنن از شما باج گرفتن.اگر باج ندین لوتون میدن و شکایت میکنن و هزار جور مشکل براتون بوجود می آرن.
بد نیست به قوانین طلاق یک نگاهی بندازین که البته بهتر و منصفانه تر از ایرانه:http://www.law.cornell.edu/wex/divorce
گرفتن گرین کارد برای همسر و به طور کلی «اقوام بدون فاصله» (همسر، پدر و مادر، فرزند زیر ۲۱ سال) سریعه و در امور مهاجرت امریکا اصطلاحا fast track گرفته می‌شه. درسته که ممکنه سه ماهه گرین کارد نگیرید، اما تقریبا در اکثر مواقع اگر فرم‌ها رو به موقع ارسال کنید، زیر یک سال گرین کارد رو خواهید گرفت. گرین کارد از طریق ازدواج اما مشروط بر اینه که ازدواج حداقل دو سال قدمت داشته باشه. اگر قدمت ازدواج کمتر از دو سال باشه، گرین کاردی که داده می‌شه فقط دو سال اعتبار داره و زوج باید ۹۰ روز قبل از باطل شدن گرین کارد مدارک لازم رو ارسال کنند که نشون بده از هم جدا نشده‌اند. در این صورت گرین کارد تبدیل به گرین کارد ۱۰ ساله خواهد شد.

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - فنازنین - 11-05-2014

سلام دوستان ...ممنون میشم که اطلاعاتی به من بدین
من کانادا زندگی میکنم اقامت دارم ولی هنوز citizen نشدم .. با آقایی که مقیم و citizen آمریکاست قراره ازدواج کنم و به آمریکا برم ..در مورده ویزا نامزدی و ازدواج اطلاعات دارم ولی سوالم آینه که اگه با ویزا نامزدی به آمریکا برم و قبل از 90 روز ازدواج کنم ،باید تا گرفتن گرین کارت امریکا بمونم و نمیتوانم از آمریکا خارج بشم ؟یا تا آمدن گرین کارتم ،، مدرکی به من میدهند که بتوانم به کانادا و آمریکا رفت و آمد کنم؟
و سوال دیگه اینکه ،، اگه به عنوان ویزیتور ( نه با ویزا نامزدی) به آمریکا مسافرت کنم و همون جا ازدواج کنم بهتره یا با ویزا نامزدی به آمریکا سفر کنم؟
سپاسگذارم از راهنماییتون

RE: گرفتن گرین کارت از طریق ازدواج با شهروندان امریکا - M1KE - 11-05-2014

به نظر میرسه در مورد وضعیت شهروندی اون آقا اشتباه توضیح دادین چون ایشون نمی تونند هم مقیم باشند و هم شهروند. مقیم (Permanent Resident) به فردی گفته میشه که کارت اقامت اون کشور (در آمریکا معروف به گرین کارت) رو داشته باشه ولی شهروند (Citizen) به فردی گفته میشه که گذرنامه اون کشور رو داشته باشه. افرادی که مقیم یک کشور هستند بعد از چند سال می تونند درخواست شهروندی کنند و وضعیت اونها از مقیم به شهروند تغییر پیدا می کنه.

تا جایی که من اطلاع دارم یک شهروند (نه مقیم) می تونه نامزد خودش رو به آمریکا ببره ولی در مورد ازدواج، هم مقیم ها و هم شهروندها می تونند همسر خودشون رو به آمریکا ببرند. نکته در اینجاست که ویزای نامزدی معمولا زودتر درست میشه و شما زودتر در آمریکا خواهید بود ولی ویزای اون معمولا تک ورودی (Single) و از نوع غیر مهاجرتی هست و در 90 روز اول که ازدواج کنید بعد از حدود 5-4 ماه می تونید گرین کارت بگیرید. در این مدت شما از حقوق یک مقیم برخوردار نیستید. ویزای ازدواج مهاجرتی هست و از همون ابتدا گرین کارت می گیرید ولی دیرتر کارتون درست میشه که به آمریکا برین.

شما در مدتی که با ویزای نامزدی در آمریکا هستید و در انتظار 5-4 ماهه برای گرین کارت به سر می برید می تونید به کانادا برگردین (چون طبق گفته خودتون اقامت کانادا رو دارین) ولی نمی تونید تا درست شدن گرین کارت تون به آمریکا برگردین (مگر اینکه ویزاتون تک ورودی نبوده باشه که در اغلب موارد تک ورودی هست). البته موقع برگشت می تونید درخواست ویزای توریستی کنید ولی اگر تا پایان یافتن اعتبار ویزای توریستی گرین کارت نیومده باشه می بایست دوباره خارج بشین (امکان تمدید ویزای توریستی تا حداکثر یک سال وجود داره ولی ضمانتی نداره که باهاش موافقت بشه).

در مورد سوال آخرتون (ازدواج با ویزای توریستی) از نظر حقوقی این قضیه یه مقدار پیچیده هست اگر مشخص بشه که شما در زمان درخواست ویزای توریستی قصد ازدواج در آمریکا داشتین در واقع در مورد قصد سفرتون دروغ گفتین و این ممکنه روی مدت زمان بررسی پرونده مهاجرتی شما برای گرفتن گرین کارت از راه ازدواج اثر منفی بگذاره ولی از سوی دیگه میشه هم اینطور ادعا کرد که وقتی به آمریکا رفتین با هم آشنا شدین و ناگهان تصمیم به ازدواج گرفتین! در واقع از منظر قانونی اگر شما قبل از سفر به آمریکا قصد ازدواج در آمریکا با یک شهروند رو داشته باشید می بایست ویزای نامزدی بگیرید نه ویزای توریستی. در هر حال در این حالت هم وقتی زمان ویزای توریستی شما تموم بشه می بایست آمریکا رو ترک کنید (به شرطی که نتونید تمدیدش کنید) و منتظر بشین تا ویزای مهاجرتی شما (بواسطه ازدواج) درست بشه. پس خیلی به درد نمی خوره و طبق چیزی که در ابتدای پاراگراف گفتم خیلی جالب نیست هر چند میشه به شکلی اون رو توجیه کرد.

راحت ترین راه همینه که درخواست ویزای غیر مهاجرتی نامزدی بدین که زودتر درست میشه و در 90 روز اول ازدواج کنید و 5-4 صبر کنید تا گرین کارت تون بیاد و در این مدت از آمریکا خارج نشین.