آکادمیا کافه
چندین سوال در مورد مقاله - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+--- موضوع: چندین سوال در مورد مقاله (/Thread-%DA%86%D9%86%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87)

چندین سوال در مورد مقاله - farhad - 11-06-2011

سلام

ببخشید من بخش مقاله را مطالعه کرده ام

اما هنوز سوالاتی برایم مانده که متوجه نشدم ، شاید از نظرتون خیلی پیش پا افتاده باشه اما ببخشید دیگه تازه کار هستم

1- اینکه من مقاله ای را نوشتم به زبان ساده برای ارسال ان به طور کامل می شه بگید باید چیکار کنم ؟

2-این مجلات isi که گفته شده به چه صورت هستند ؟ ایا باید برای فرستادن مقاله در انها عضو شد ؟ و این عضو شدن هزینه داره ؟

3- IF یک مجله را از کجا متوجه بشم ؟

4- این Elsevier‌ چی هست ؟

دوستان من در مورد نوشتن و محتوای اون مشکلی ندارم و متوجه شدم اما این پروسه فرستادن و اینکه چجوری یک مقاله به ثبت می رسه رو اصلا متوجه نشدم

دوستان عزیز خواهش می کنم تا جای ممکن به زبان ساده تر و بطور کامل بیان کنید

بازم از همه دوستان ممنون

RE: چندین سوال در مورد مقاله - AVA - 11-06-2011

(11-06-2011, 01:20 AM)farhad نوشته: سلام

ببخشید من بخش مقاله را مطالعه کرده ام

اما هنوز سوالاتی برایم مانده که متوجه نشدم ، شاید از نظرتون خیلی پیش پا افتاده باشه اما ببخشید دیگه تازه کار هستم

1- اینکه من مقاله ای را نوشتم به زبان ساده برای ارسال ان به طور کامل می شه بگید باید چیکار کنم ؟

2-این مجلات isi که گفته شده به چه صورت هستند ؟ ایا باید برای فرستادن مقاله در انها عضو شد ؟ و این عضو شدن هزینه داره ؟

3- IF یک مجله را از کجا متوجه بشم ؟

4- این Elsevier‌ چی هست ؟

دوستان من در مورد نوشتن و محتوای اون مشکلی ندارم و متوجه شدم اما این پروسه فرستادن و اینکه چجوری یک مقاله به ثبت می رسه رو اصلا متوجه نشدم

دوستان عزیز خواهش می کنم تا جای ممکن به زبان ساده تر و بطور کامل بیان کنید

بازم از همه دوستان ممنون

سلام
اینجا رو ببین.
Elsevier یک ناشر بین المللی است که شامل مجموعه ای از مجلات در رشته های مختلف هست. دریافت مقاله به شکل آن لاین هست. ابتدا عضو سایت بشین و بعد در بین لیست ژورنالهای سایت دنبال ژورنال مرتبط با رشته خودتون بگردین .......

RE: چندین سوال در مورد مقاله - farhad - 11-06-2011

ممنون دوست عزیز

حالا می شه بگید من درست متوجه شدم

" کلا بعد از نوشتن مقاله و ترجمه ان و در اوردن ان به صورتی که در مجله ای که می خواهیم بفرستیم یاد شده ، باید مجله ای را پیدا کنیم که در فهرست بندی ISI باشد و هر چه IF ان بالاتر باشد در حالت معمول می شود گفت ان مجله از درجه اعتبار بهتری برخوردار است ، سپس در یکی از سایت های ناشران بین المللی مثل Elsevier یا Springer که شامل تعداد زیادی از مجلات در موصوعات مختلف است عضو شده و با توجه به قوانین ان ناشر مقاله را در همان قالب خواسته شده از سوی انها برایشان می فرستیم ، و.... "

تا اینجا را درست متوجه شدم اگر نه لطفا بزرگواری کنید اشتباهاتم را بگید ممنون می شم

بعد این IEEE چی هست این وسط ؟

RE: چندین سوال در مورد مقاله - Cortex - 11-06-2011

(11-06-2011, 09:15 AM)farhad نوشته: ممنون دوست عزیز

حالا می شه بگید من درست متوجه شدم

" کلا بعد از نوشتن مقاله و ترجمه ان و در اوردن ان به صورتی که در مجله ای که می خواهیم بفرستیم یاد شده ، باید مجله ای را پیدا کنیم که در فهرست بندی ISI باشد و هر چه IF ان بالاتر باشد در حالت معمول می شود گفت ان مجله از درجه اعتبار بهتری برخوردار است ، سپس در یکی از سایت های ناشران بین المللی مثل Elsevier یا Springer که شامل تعداد زیادی از مجلات در موصوعات مختلف است عضو شده و با توجه به قوانین ان ناشر مقاله را در همان قالب خواسته شده از سوی انها برایشان می فرستیم ، و.... "

تا اینجا را درست متوجه شدم اگر نه لطفا بزرگواری کنید اشتباهاتم را بگید ممنون می شم

بعد این IEEE چی هست این وسط ؟
دوست عزیز:
برای نوشتن اولین مقاله اینجا

برای اطلاعات در مورد IF اینجا
برای اطلاعات درمورد ژورنال ها اینجا
برای IEEE اینجا را مطالعه بفرمایید

(قبل از پرسیدن سوال و باز کردن تاپیک جدید انجمن را جستجو فرمایید، چنانچه موضوع مورد نظر را پیدا نکردید از مشاورین سوال بفرمایید شما را راهنمایی خواهند کرد؛ ضمناً تاپیک شما کلی هست و با قوانین سایت مغایرت دارد.)

ارادتمند