آکادمیا کافه
اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاه ها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+--- موضوع: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاه ها (/Thread-%D8%A7%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاه ها - محمد-85 - 05-06-2015

من ارشد مکانیک هستم.
2 تا مقاله آی اس آی دارم و ایمپکتشون بین 1 تا 2 هست.
می خواستم بدونم چون ژورنال هایی که مقاله هام رو چاپ کردن شرقی هستن(کره و چین) آیا دو گرفتن پذیرش دکتری از اروپا به مشکل نمی خورم؟ مثلا بگن چرا ژورنال های غربی را نداری؟؟

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاه ها - morishadmehr - 29-06-2015

سلام دوستان و وقت به خیر،
من ارشد مکانیک خوندم با معدل 15. در حال حاضر یه مقاله ISI مستخرج از پایان نامه سابمیتی دارم، یه مقاله-کنفرانس داخلی مستخرج از پایان نامه ام چاپ شده دارم و 4 مقاله ISI با ایمپکت های 1 تا 1.2 هم مستخرج از پروژه کسر خدمت سربازی (پس از فارغ التحصیلی) دارم که اکسپت شده اند و البته میشه تا دو سه مقاله دیگه هم از این پروژه سابمیت کنم تو فرصت باقیمونده.
در مقاله های پایان نامه، اسمم اول خورده و در مقاله های پروژه سربازی، تو دو تاش اسمم دوم (بعد از استاد راهنمای پروژه) و دوتای دیگه سوم و چهارم خورده. موضوع پایان نامه و پروژه خدمت تا حدی مشابهت دارند.
در حال حاضر دارم برای تافل میخونم (دو ماه دیگه آزمون دارم) و بعدش هم برای GRE.
سوال اصلی من اینه که در مورد مقاله ها به ترتیب اولویت از بین موارد زیر چه پارامترهایی مهمتره به طوریکه بدون نیاز به نمره بالای GRE و با تافل بین 80 تا 90، بتونم فاند کامل بگیرم از یه دانشگاه متوسط یا خوب یا ممتاز تو آمریکا؟
مقاله حتما مستخرج از پایان نامه باشه؟ ایمپتک ژورنال؟ محل قرارگیری اسم در مقاله؟ تعداد مقالات؟ سطح کیفی مقاله و ژورنال؟ 
خیلی ممنون.

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاه ها - Torkan - 29-06-2015

(29-06-2015, 12:32 PM)morishadmehr نوشته: سلام دوستان و وقت به خیر،
من ارشد مکانیک خوندم با معدل 15. در حال حاضر یه مقاله ISI مستخرج از پایان نامه سابمیتی دارم، یه مقاله-کنفرانس داخلی مستخرج از پایان نامه ام چاپ شده دارم و 4 مقاله ISI با ایمپکت های 1 تا 1.2 هم مستخرج از پروژه کسر خدمت سربازی (پس از فارغ التحصیلی) دارم که اکسپت شده اند و البته میشه تا دو سه مقاله دیگه هم از این پروژه سابمیت کنم تو فرصت باقیمونده.
در مقاله های پایان نامه، اسمم اول خورده و در مقاله های پروژه سربازی، تو دو تاش اسمم دوم (بعد از استاد راهنمای پروژه) و دوتای دیگه سوم و چهارم خورده. موضوع پایان نامه و پروژه خدمت تا حدی مشابهت دارند.
در حال حاضر دارم برای تافل میخونم (دو ماه دیگه آزمون دارم) و بعدش هم برای GRE.
سوال اصلی من اینه که در مورد مقاله ها به ترتیب اولویت از بین موارد زیر چه پارامترهایی مهمتره به طوریکه بدون نیاز به نمره بالای GRE و با تافل بین 80 تا 90، بتونم فاند کامل بگیرم از یه دانشگاه متوسط یا خوب یا ممتاز تو آمریکا؟
مقاله حتما مستخرج از پایان نامه باشه؟ ایمپتک ژورنال؟ محل قرارگیری اسم در مقاله؟ تعداد مقالات؟ سطح کیفی مقاله و ژورنال؟ 
خیلی ممنون.

درود

در جواب ای سوال میشه گفت همشون!

دوست عزیز، در مورد مقالات نمیتوان حکم کلی داد. همه چیز بستگی به استادی داره که میخواید باهاش کار کنید. معمولا admission committee دانشگاهها هم بیشتر حساسیتشون روی محتوای مقاله شما هست. با یک نگاه خواهند فهمید که مقاله شما چند مرده حلاجه!
من خودم استادایی دیدم که به من گفتن حالم از این ایمپکت فاکتور به هم میخوره! استادهایی هم دیدم که براشون فقط تعداد مقاله مهم هست.
تنها نکته ای که میشه گفت اینه که سعی کنید مقالات در مجلات معتبر و حتما همراستای رشته و موضوعی باشه که در اون کار کردید.

پ.ن: به فکر "بدون نیاز به نمره بالای gre" نباشید! هز چیز جای خودش رو داره!

بااحترام،
ترکان

RE: نحوه نوشتن مقالات مروری - mona_mah_m - 23-05-2016

من میخوام برای یک رشته دیگه برای ارشد اپلای کنم.بین فارغ التحصیلی (ارشدم) تا الان چن سال گذشته که کار میکردم و تو این مدت کار علمی (مقاله) ندارم.ایا نکته منفی محسوب میشه تو پذیرش؟