آکادمیا کافه
اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاه ها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+--- موضوع: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاه ها (/Thread-%D8%A7%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - parinaz amn - 09-06-2014

سلام،من دانشجوی رشته تربیت بدنی(مربیگری) در مقطع لیسانس هستم. برای پذیرش در دانشگاه های کانادا حتما نیاز به مقاله دارم؟

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - ahmadpashaei - 09-06-2014

(09-06-2014, 12:14 AM)'parinaz amn' نوشته: سلام،من دانشجوی رشته تربیت بدنی(مربیگری) در مقطع لیسانس هستم. برای پذیرش در دانشگاه های کانادا حتما نیاز به مقاله دارم؟

سلام و خوش اومدین به این سایت
اگر برای ارشد بخواین برین خوبه مقاله داشته باشید ولی از دانشجوی کارشناسی خیلی انتظار مقاله نمیره،اگر چه داشتنش شما رو متمایز می کنه. ولی اگر برای دکترا بخواهید برید بازم اجباری نیست ولی اگر داشته باشید خیلی موثرتره و زمینه کاریتون رو نشون میده. توصیه می کنم جزوه راهنمای پذیرش رو حتما بخونید تا اطلاعات خوبی راجع به پروسه کار اپلای بدست بیارید.

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - parinaz amn - 09-06-2014

(09-06-2014, 01:06 AM)ahmadpashaei نوشته:
سلام و خوش اومدین به این سایت
اگر برای ارشد بخواین برین خوبه مقاله داشته باشید ولی از دانشجوی کارشناسی خیلی انتظار مقاله نمیره،اگر چه داشتنش شما رو متمایز می کنه. ولی اگر برای دکترا بخواهید برید بازم اجباری نیست ولی اگر داشته باشید خیلی موثرتره و زمینه کاریتون رو نشون میده. توصیه می کنم جزوه راهنمای پذیرش رو حتما بخونید تا اطلاعات خوبی راجع به پروسه کار اپلای بدست بیارید.

سلام،ممنون از جوابتون. راهنما رو تا یه حدودیش خوندم،خیلی جامع و کامل بود.فکر میکنم نوشتن مقاله به تنهایی کار سختیه،بهتره کلا بیخیال داشتن مقاله بشم و موارد دیگه رو بالا ببرم

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - Atlantis - 31-08-2014

سلام دوستان عزیز

سوالی که ازتون دارم اینه که آیا مقاله غیرمرتبط با رشته تاثیر مثبت در پذیرش داره؟

من کارشناسی مهندسی شیمی میخونم و علاقمندم ارشد یا دکتری مستقیم در گرایش جداسازی اپلای کنم. اما الان یه پیشنهاد همکاری مقاله بهم شده که موضوع مقاله درمورد بیوتکنولوژی هست. میخواستم بدونم آیا همین مقاله نه چندان مرتبط (و با اسم سوم چهارم) بهتر از هیچیه؟
ممنون

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - Atlantis - 03-09-2014

با سلام مجدد و عرض ادب. دوستان میشه منو راهنمایی کنید؟ الان 3 4 روز گذشته ولی کسی جواب نداده
مچکرم

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - soilman - 03-09-2014

خوب مقاله که کلا وجودش از نبودش به مراتب بهتره.بیوتکنولوژی هم حالا نمی دونم چه موضوعی قراره کار کنید ولی خوب مرتبط با گرایش های purification & seperation هست پس چیزی برای از دست ندادن ندارید
(31-08-2014, 12:26 PM)'Atlantis' نوشته: سلام دوستان عزیز
سوالی که ازتون دارم اینه که آیا مقاله غیرمرتبط با رشته تاثیر مثبت در پذیرش داره؟
من کارشناسی مهندسی شیمی میخونم و علاقمندم ارشد یا دکتری مستقیم در گرایش جداسازی اپلای کنم. اما الان یه پیشنهاد همکاری مقاله بهم شده که موضوع مقاله درمورد بیوتکنولوژی هست. میخواستم بدونم آیا همین مقاله نه چندان مرتبط (و با اسم سوم چهارم) بهتر از هیچیه؟
ممنون

(03-09-2014, 12:06 PM)'Atlantis' نوشته: با سلام مجدد و عرض ادب. دوستان میشه منو راهنمایی کنید؟ الان 3 4 روز گذشته ولی کسی جواب نداده
مچکرم

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - mohammadreza88 - 03-09-2014

(31-08-2014, 12:26 PM)'Atlantis' نوشته: سلام دوستان عزیز
ممنون

سلام بر شما،
تا اونجایی که من میدونم و بر اساس تجربه ای که دوستانم داشتن، مقالۀ غیر مرتبط تاثیر چندانی بر روی پذیرش شما نداره. هرچند من در مورد گرایش هایی که گفتید اطلاعی ندارم. اگه اساسا با هم متفاوت هستند جواب سوال شما منفی است. اما اگه کمی مرتبط باشند احتمالا بر روی دیدگاه استاد در مورد شما مثبت خواهد داشت. (اینکه متوجه میشن در کارهای پژوهشی فعال بودید)
موفق باشید

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - Atlantis - 03-09-2014

(03-09-2014, 12:23 PM)'soilman' نوشته: خوب مقاله که کلا وجودش از نبودش به مراتب بهتره.بیوتکنولوژی هم حالا نمی دونم چه موضوعی قراره کار کنید ولی خوب مرتبط با گرایش های purification & seperation هست پس چیزی برای از دست ندادن ندارید

خیلی خیلی ممنونم از پاسخ شما. چون احساس میکنم رشته شما مرتبط با این موضوع هست، لذا اگر موضوع رو مطرح کنم شاید بتونید نظر دقیق تری بدید.
موضوع مقاله پیشنهاد شده تثبیت آنزیم ها بر روی نوعی زئولیت هست(عنوان کامل:
 Immobilization of Lipase on Synthesised HZSM5 Nanoparticle for Biosensor Application)

اما موضوع تحقیقاتی مورد علاقه من، "جداسازی یون های فلزات سنگین(یا خطرناک) از محلول آنها توسط پلیمرهای قالب یونی" هست.
با این تفاسیر توصیه شما به من چیه
سپاسگزارم

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - soilman - 04-09-2014

مرتبط نیست فقط یه چیزایی می دونم ولی اگه اشتباه نکنم در مورد اول لیپازها که نوعی پروتئین هستند مورد کنکاش قرار می گیرند و در حالت دوم شما بیشتر به یون های فلزات سنگین مثلا بگیم کادمیم.درسته خواص شیمایی این دو متفاوت هستش ولی داشتن دانشی مرتبط با تحقیق اصلی شما ممکنه خیلی کمک کنه و به شما ایده ای بده که مثلا روشی که برای پروتئین کاربرد داره رو برای فلزات سنگین رو بعد از تغییراتی بشه امتحان کرد. البته بخش عملی مقاله ی مورد نظر پر رنگ تر باشه  و شما هم فعال باشید خیلی بهتره ولی حتی بررسی منابع و آشنا شدن با تکنیک ها به نظرم هم مفیده
(03-09-2014, 12:40 PM)'Atlantis' نوشته:
خیلی خیلی ممنونم از پاسخ شما. چون احساس میکنم رشته شما مرتبط با این موضوع هست، لذا اگر موضوع رو مطرح کنم شاید بتونید نظر دقیق تری بدید.
موضوع مقاله پیشنهاد شده تثبیت آنزیم ها بر روی نوعی زئولیت هست(عنوان کامل:
 Immobilization of Lipase on Synthesised HZSM5 Nanoparticle for Biosensor Application)
اما موضوع تحقیقاتی مورد علاقه من، "جداسازی یون های فلزات سنگین(یا خطرناک) از محلول آنها توسط پلیمرهای قالب یونی" هست.
با این تفاسیر توصیه شما به من چیه
سپاسگزارم

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاهها - zohreh910 - 10-10-2014

درود . من رشته ادبیات و زبان پارسی میخونم.درمقطع لیسانس. تا الان سه تا مقاله ارائه دادم و هر سه هم ثبت شده و یکیش مقام هم آورده. حالا سوالی که وجود داره اینه که آیا میشه اینجور مقالات رو بعد از ترجمه توی مجلات ادبی کانادا چاپ کرد؟مقالات ادب پارسی و یا اسطوره اصلا ارزش چاپ داره توی کانادا؟اگه آره توی چه جور مجلاتی...؟ و باتوجه به اینکه به بقبه عزیزان گفتید تاثیر زیادی واسه بورس نداره و فقط روحیه تحقیقاتیمون رو نشون میده به نظرتون سه یا
چهار تامقاله کافیه واسه دوره لیسانس؟