آکادمیا کافه
اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاه ها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+--- موضوع: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاه ها (/Thread-%D8%A7%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاه ها - Karim - 10-06-2011

سلام،
چندتا مقاله واسه اخذ پذیرش از دانشگاههای رنک بالا کافیه؟ اساسا تعدا مهمتره یا کفیت؟

ممنون

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاههای رنک بالا - AVA - 10-06-2011

(10-06-2011, 04:58 PM)Karim نوشته: سلام،
چندتا مقاله واسه اخذ پذیرش از دانشگاههای رنک بالا کافیه؟ اساسا تعدا مهمتره یا کفیت؟

ممنون
سلام
در مورد تعداد مقالات تعداد مشخصی تعیین نشده بلکه هرچه تعداد مقالات شما بیشتر باشه احتمال پذیرش بیشتره. البته اگه بتونید در نشریات و مجلات معتبر مثل ژورنالهای ISI مقاله پژوهشی چاپ کنید بهتره . تا اونجاییکه من می دونم چند تا از مجلات علمی ایرانی هم جزو مجلات ISI هستند که لیست اونها رو می تونید از اینجا پیدا کنید.

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاههای رنک بالا - Cortex - 10-06-2011

توضیحات AVA عزیز کافی و وافی بود؛ اما این رو هم اضافه کنم که همانطور که می دانید عموماً ارائه خود صرف مقاله شرط موکد گرفتن پذیرش نیست. و در مینیمم خواسته های هیچ دانشگاهی ارائه مقاله نیست اما:
تعداد مقالات نشان دهنده روحیه تحقیقاتی شما و کیفیت مقاله نشان دهنده سواد شماست. و سواد شما به دارا بودن روحیه تحقیقاتی شما ارجح است. پس مقاله با کیفیت بالا ارائه دهید. گرچه هردوی این ها برای گرفتن کمک هزینه(RA) امری واجب است!

موفق باشید

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاههای رنک بالا - Karim - 11-06-2011

(10-06-2011, 10:23 PM)Omid نوشته: توضیحات AVA عزیز کافی و وافی بود؛ اما این رو هم اضافه کنم که همانطور که می دانید عموماً ارائه خود صرف مقاله شرط موکد گرفتن پذیرش نیست. و در مینیمم خواسته های هیچ دانشگاهی ارائه مقاله نیست اما:
تعداد مقالات نشان دهنده روحیه تحقیقاتی شما و کیفیت مقاله نشان دهنده سواد شماست. و سواد شما به دارا بودن روحیه تحقیقاتی شما ارجح است. پس مقاله با کیفیت بالا ارائه دهید. گرچه هردوی این ها برای گرفتن کمک هزینه(RA) امری واجب است!

موفق باشید

ممنون از پاسخ شما
آخه بابا ايران خودتون مي دونيد كه تا بخواهي يك مقاله درست و حسابي بدي ببخشيد جون ادم بالا مياد تازه بايد اسم چند نفر ديگر هم بياري توي مقاله كه اصلا كاري نكردند. مسايل حاشيه اي هم كه الي ماشالا آدم واحاطه كردند.

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاههای رنک بالا - Cortex - 11-06-2011

(11-06-2011, 11:00 AM)Karim نوشته: ممنون از پاسخ شما
آخه بابا ايران خودتون مي دونيد كه تا بخواهي يك مقاله درست و حسابي بدي ببخشيد جون ادم بالا مياد تازه بايد اسم چند نفر ديگر هم بياري توي مقاله كه اصلا كاري نكردند. مسايل حاشيه اي هم كه الي ماشالا آدم واحاطه كردند.
Karim عزیز:
ببینید تا جایی که من اطلاع دارم برای پذیرش در مقطع ارشد خب نه انتظاری برای داشتن مقاله هست و نه امکان ارائه مقاله؛ اما خب کسی که در لیسانس مثلاً خود من دنبال مقاله دادن هست زیاد نمی تونه (با توجه به شرایطی که خود شما اشاره کردید) مقاله بده. همین که به دانشگاه برای گرفتن RA ثابت کنه که روحیه تحقیق داره کافیه.
اما برای پذیرش PhD خب مسلماً سواد شما بیشتر زیر زره بین هست. و شرایط مقاله دادن و البته شانس پذیرش و فاند هم بهتر و بیشتر هست. و این بستگی به مقطع شما داره
موفق باشید

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاههای رنک بالا - Karim - 11-06-2011

(11-06-2011, 12:16 PM)Omid نوشته: Karim عزیز:
ببینید تا جایی که من اطلاع دارم برای پذیرش در مقطع ارشد خب نه انتظاری برای داشتن مقاله هست و نه امکان ارائه مقاله؛ اما خب کسی که در لیسانس مثلاً خود من دنبال مقاله دادن هست زیاد نمی تونه (با توجه به شرایطی که خود شما اشاره کردید) مقاله بده. همین که به دانشگاه برای گرفتن RA ثابت کنه که روحیه تحقیق داره کافیه.
اما برای پذیرش PhD خب مسلماً سواد شما بیشتر زیر زره بین هست. و شرایط مقاله دادن و البته شانس پذیرش و فاند هم بهتر و بیشتر هست. و این بستگی به مقطع شما داره
موفق باشید
مرسي از جوابتون
واقعا مگه چندتا مقاله درست و حسابي ميشه از پايان نامه ارشد استخراج كرد. حتي بچه هايي هم كه دكترا ايران تموم كردند بيشتر از 2-3 تا مقاله درست و حسابي نمي دهند. در هر صورت بايد حداكثر تلاشو كرد.
من هنوز موندم چطور بعضي بچه ها چندين مقاله حتي در ليسانس ارايه دادند!

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاههای رنک بالا - Pejman - 11-06-2011

(11-06-2011, 02:18 PM)Karim نوشته: مرسي از جوابتون
واقعا مگه چندتا مقاله درست و حسابي ميشه از پايان نامه ارشد استخراج كرد. حتي بچه هايي هم كه دكترا ايران تموم كردند بيشتر از 2-3 تا مقاله درست و حسابي نمي دهند. در هر صورت بايد حداكثر تلاشو كرد.
من هنوز موندم چطور بعضي بچه ها چندين مقاله حتي در ليسانس ارايه دادند!
کریم جان من با حرفتون موافقم و همیشه هم برام جای سوال بود که بعضی ها چطور در مقطع فوق لیسانس از دانشجوهای دکترا یا اساتید دانشگاهی مقالات بیشتری دارند! دلایلش رو پیدا کردم و اینجا می گم:
1- اولاً رشته با رشته فرق می کنه. مثلاً تو بعضی رشته ها که کار آزمایشگاهی دارند دادن مقاله به نسبت راحت هست. برای مثال رشته شیمی جزو رشته هایی هست که معمولاً دانشجویانش مقاله خیلی زیاد می دند. اما مثلاً رشته ای مثل ریاضی محض رو در نظر بگیرید. تو این رشته شما برای اینکه حرف جدیدی بزنید یا چیز جدیدی کشف یا اثبات کنید باید سالها از عمرتون رو صرف یه موضوع خاص بکنید. بنابراین تو این رشته ها دانشجوها معمولاً یا مقاله ندارند یا تعداد کمی مقاله دارند.
2- اصولاً مثل هر کار دیگه ای، اولین باری که مقاله می دید سخته. اما بعد از اینکه یه مقاله دادید و پذیرفته شد، به قول معروف می افتید رو غلتک و کم کم دستتون میاد که چطور مقاله بدید. در نتیجه زمانی که برای دادن مقالات بعدی صرف می کنید خیلی کمتر می شه.
3- برای اینکه از پایان نامه فوق لیسانس بشه چند تا مقاله داد کافیه نتایج کارتون رو به چند بخش تقسیم کنید و هر کدوم رو در یک مقاله ارائه بدید. یا گاهی وقتا می شه نتایج رو با کارهای دیگران مقایسه کرد و ازش مقاله در آورد.

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاههای رنک بالا - Babak - 12-06-2011

در تکمیل صحبت دوستان بگم که طبیعتا هر چه تعداد و کیفیت مقالات بیشتر باشه، شانس شما برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های خوب بالاتر خواهد رفت، اما همون طور که پژمان گفت باید دید که معمول در رشته شما چی هست. مثلا اگر دانشجویان دکترا در رشته شما ۲-۳ تا مقاله خوب بیشتر نمی‌دن، شما اگر یک مقاله خوب از پروژه کارشناسی ارشدت دربیاری خوبه و شانس پذیرشت رو بالا خواهد برد. ضمنا کیفیت مقاله رو با کیفیت جایی که مقاله درش چاپ شده می‌سنجند و به احتمال بسیار زیاد کمیته پذیرش مقاله رو نخواهد خوند. منظورم اینه که اگر مقاله خوبی از کارت در میاری، باید حتما به این نکته توجه داشته باشی که ژورنال‌ها و کنفرانس‌های خوب در رشته‌ات رو بشناسی و مقاله رو برای یکی از اون‌ها بفرستی.

RE: اهمیت مقاله در اخذ پذیرش از دانشگاههای رنک بالا - Karim - 12-06-2011

مطلب زير را امروز اتفاقي خوندم:
Can I Get Admission to PhD without Research Experience?

Interesting question from a student with very good academic profile. He’s applying for PhD in U.S.

ادامه متن در لينك زير(اميدوارم لينك كار كند در غير اينصورت بفرماييد تا اصل مطلب را كپي كنم اينجا
http://www.happyschoolsblog.com/admision-to-phd-without-research-experience/

اهمیت مقاله در گرفتن پذیرش از دانشگاه‌ها - Karim - 22-09-2011

(22-09-2011, 10:30 AM)Babak نوشته: من در مورد رشته شما و به طور کلی رشته فیزیک چندان اطلاعاتی ندارم، اما فکر می‌کنم که شما شانس خوبی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های بین رنک ۳۰ به بعد داشته باشید، منتها نمره زبان و gre هم خیلی مهمه و بدون اون‌ها نمی‌شه نظر درستی داد.
۲. من از کیفیت و سطح دانشگاه‌های اروپا و کانادا در رشته فیزیک اطلاع ندارم، اما اگر سطح‌شون با سطح دانشگاه‌های امریکا خیلی فرق داره، به نظرم برای GRE وقت بگذارید و تلاش‌تون رو بکنید که از امریکا پذیرش بگیرید.
۳. مقاله تاثیر زیادی می‌تونه داشته باشه، اگر در یک ژورنال یا کنفرانس خیلی معتبر چاپ بشه. در غیر این صورت تاثیرش خیلی زیاد نیست، ولی به هر حال اثر مثبت داره.

بابک جان امکانش هست راجع به خیلی معتبر بیشتر توضیح دهید؟چون ذهنم مشغول کرده که نکنه کارهایی که ملت انجام می دهندارزش وقت گذاشتن نداره! مثلا شما یک کنگره بین المللی در تهران را معتبر می دانید یاخیر؟
ضمنا رها فک کنم رشتش گفته بود فتونیک نه فیزیک!!

ممنونم