آکادمیا کافه
مرخصی تحصیلی و خروج از کشور جهت کار - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: مرخصی تحصیلی و خروج از کشور جهت کار (/Thread-%D9%85%D8%B1%D8%AE%D8%B5%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1)

مرخصی تحصیلی و خروج از کشور جهت کار - erfan7192 - 05-06-2018

سلام به همه دوستان. تو یه موضوعی به شدت گیر افتادم و نمیدونم باید چیکار کنم. خوشحال میشم کمکم کنید.
من دانشجوی ترم 2 دکتری هستم و ایشالله تا یک ماه دیگه این ترم تموم میشه و من تمام درس ها رو پاس کردم. 
منتها به دلیل انگیزه زیادی که در زمینه کار داشتم یکی از شرکت های آلمای رو apply کردم و خوشبختانه قبول شدم و اونا گفتن پاشو بیا. 
حالا فقط مونده کارای رفتن رو بکنم که اینجا چند تا سوال دارم..
یک اینکه میخوام به طور موقت مرخصی تحصیلی بگیرم تا در صورتی که نتونستم خارج بمونم برگردم و دکتری رو ادامه بدم. و همچنین تا گواهی تحصیلی دارم پاسپورت و مجوز خروج از کشور رو بگیرم که شنیدم برای سفرهای غیر علمی باید 15 میلیون پول بدی و همچنین مدت خروج هم 20 روزه است. 
و اگر بعد از 20 روز بیای.. وثیفه ضبط میشه. 
حالا من چند تا سوال دارم. اول اینکه اگر بعد از 2 ماه مثلا بر گردم امکان استرداد وثیقه وجود داره یا نه ؟ و همچنین میتونم برای ترم جدید ثبت نام کنم دانشگاه یا نه؟  و همچنین آیا غیبت میخوره برای سربازی یا نه؟ 
دوم اینکه مثلا بعد از یک سال بر گردم ایران چه جوریه؟ سرباز فراری حساب میشم یا نه؟ تا چند وقت فرصت دارم بر گردم ایران؟ 
من برای دکتری تا سال 1402 معافیت تحصیلی دارم.
بعد اگر بعد از چند ماه بر گشتم.. دوباره میتونم بر گردم؟ یا نه دیگه باید برم سربازی؟
میدونی تو شرایط بدی گیر کردم.. چون تجربه رفتن ندارم.. میترسم برم و اونجا به مشکل بخورم به هر دلیلی.. و بعد نتونم بر گردم.. یا سربازی اذیتم کنن .. از دو طرف مونده نشم.. لطفاً راهنمایی کنید.
با تشکر.

RE: مرخصی تحصیلی و خروج از کشور جهت کار - pegyyy - 06-06-2018

(05-06-2018, 11:54 PM)erfan7192 نوشته: سلام به همه دوستان. تو یه موضوعی به شدت گیر افتادم و نمیدونم باید چیکار کنم. خوشحال میشم کمکم کنید.
من دانشجوی ترم 2 دکتری هستم و ایشالله تا یک ماه دیگه این ترم تموم میشه و من تمام درس ها رو پاس کردم. 
منتها به دلیل انگیزه زیادی که در زمینه کار داشتم یکی از شرکت های آلمای رو apply کردم و خوشبختانه قبول شدم و اونا گفتن پاشو بیا. 
یک اینکه میخوام به طور موقت مرخصی تحصیلی بگیرم تا در صورتی که نتونستم خارج بمونم برگردم و دکتری رو ادامه بدم. و همچنین تا گواهی تحصیلی دارم پاسپورت و مجوز خروج از کشور رو بگیرم که شنیدم برای سفرهای غیر علمی باید 15 میلیون پول بدی و همچنین مدت خروج هم 20 روزه است. 
حالا من چند تا سوال دارم. اول اینکه اگر بعد از 2 ماه مثلا بر گردم امکان استرداد وثیقه وجود داره یا نه ؟ و همچنین میتونم برای ترم جدید ثبت نام کنم دانشگاه یا نه؟  و همچنین آیا غیبت میخوره برای سربازی یا نه؟ 
دوم اینکه مثلا بعد از یک سال بر گردم ایران چه جوریه؟ سرباز فراری حساب میشم یا نه؟ تا چند وقت فرصت دارم بر گردم ایران؟ 
بعد اگر بعد از چند ماه بر گشتم.. دوباره میتونم بر گردم؟ یا نه دیگه باید برم سربازی؟
میدونی تو شرایط بدی گیر کردم.. چون تجربه رفتن ندارم.. میترسم برم و اونجا به مشکل بخورم به هر دلیلی.. و بعد نتونم بر گردم.. یا سربازی اذیتم کنن .. از دو طرف مونده نشم.. لطفاً راهنمایی کنید.
با تشکر.
من فقط در یک مورد میتونم پاسخ سوالتون رو بدم. اصولا مرخصی در دوران تحصیل دکتری به سختی امکان پذیر هست و باید یه دلیل قانع کننده برای کمیته آموزش داشته باشید تا قانع بشن و در بهترین حالت
ضمن احتساب سنوات تحصیل 1 ترم بهتون مرخصی بدن.

RE: مرخصی تحصیلی و خروج از کشور جهت کار - automotive - 08-06-2018

(05-06-2018, 11:54 PM)erfan7192 نوشته: سلام به همه دوستان. تو یه موضوعی به شدت گیر افتادم و نمیدونم باید چیکار کنم. خوشحال میشم کمکم کنید.
با تشکر.

سلام
برای سربازی به مشکل برخواهید خورد، پس از 1 ترم مرخصی اگر به دانشگاه مراجعه نکنید اخراج خواهید شد و 6 ماه فرصت دارید که خود را به نظام وظیفه معرفی کنید.
فکر نمیکنم وثیقه را به شما بازگردانند.
معافیت شما تا زمانی که اعلام کرده اید در صورتی است که دانشجو باشید، مرخصی یک ترم است و بیش از آن یا باید انصراف بدهید یا به ایران بازگردید.

RE: مرخصی تحصیلی و خروج از کشور جهت کار - erfan7192 - 08-06-2018

مرسی از دوستان. پس من دو راه دارم. 
1. توی تابستان برم و ترم پاییز رو مرخصی بگیرم. اگر اونجا همه چیز اوکیه بود. دیگه باید بر نگردم. چون اگر برگردم دیگه نمیذارن برم.
2. از داشنگاه انصراف بدم. برم سربازی و بعدش برم. (امیدوارم باشم که باز یه جا قبول شم)

چون در هر صورت از خوندن دکتری خسته شدم. و واقعا انگیزه ای ندارم و دیگه نمیخوام ادامه بدم. به هیچ وجه علاقه ای به پژوهش درسی و هیئت علمی  شدن هم ندارم.
نظر شما چیست؟

RE: مرخصی تحصیلی و خروج از کشور جهت کار - automotive - 08-06-2018

(08-06-2018, 12:03 PM)erfan7192 نوشته: مرسی از دوستان. پس من دو راه دارم. 
1. توی تابستان برم و ترم پاییز رو مرخصی بگیرم. اگر اونجا همه چیز اوکیه بود. دیگه باید بر نگردم. چون اگر برگردم دیگه نمیذارن برم.
2. از داشنگاه انصراف بدم. برم سربازی و بعدش برم. (امیدوارم باشم که باز یه جا قبول شم)

چون در هر صورت از خوندن دکتری خسته شدم. و واقعا انگیزه ای ندارم و دیگه نمیخوام ادامه بدم. به هیچ وجه علاقه ای به پژوهش درسی و هیئت علمی  شدن هم ندارم.
نظر شما چیست؟

خروج از کشور هر روز سخت تر میشود، در نهایت پس از تحصیل شما به دنبال یافتن شغل خواهید بود.
االبته اگر قصد ورود به صنعت دارید در غیر این صورت راه حل دوم را در پیش بگیرید.

بهترین راه، اولین موردی است که اشاره کرده اید، اگر شغل مورد نظر به خوبی پیش رفت که در آلمان ماندگار خواهید شد، آگر خیر نیز به ایران باز میگردید، به سربازی میروید و در نهایت سایر راه ها را برای خروج امتحان خواهید کرد.
نقد را با نسیه عوض نکنید.

RE: مرخصی تحصیلی و خروج از کشور جهت کار - مهمان - 01-10-2019

بعد از اخذ مرخصی خروج از کشور باید کجا بروم

RE: مرخصی تحصیلی و خروج از کشور جهت کار - مهمان - 01-10-2019

پاسپورت دارید؟ اگر ندارید باید به سایت evazifeh برید و از اونجا اقدام به خرید فرم پاسپورت کنید.
اگرم که دارید و اگر خرچ شما تو سایت evazifeh اوکی شده، عوارض خروج از کشور رو بدید و میتونید خارج شید.