آکادمیا کافه
منابع مطالعاتی و نمونه سوالات آزمون GRE Physics - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: GRE Subject (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-Subject)
+---- موضوع: منابع مطالعاتی و نمونه سوالات آزمون GRE Physics (/Thread-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D9%88-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-GRE-Physics)

منابع مطالعاتی و نمونه سوالات آزمون GRE Physics - Sunrise - 02-02-2011

هرکی GRE فیزیک داده حتما این رو دیده. این هم در OSU عمده مطالبش رو از سایت قبلی گرفته ولی چندتاشو به صورت منظم جمع کرده.

RE: منابع مطالعاتی و نمونه سوالات GRE Physics - Pejman - 02-06-2011

GRE Physics Test Practice Book - by ETS - 2004

RE: منابع مطالعاتی و نمونه سوالات GRE Physics - MaMi - 14-12-2012

GRE Physics Test Practice Book - by ETS - 2001
GRE Physics Test Practice Book - by ETS - 2011

RE: منابع مطالعاتی و نمونه سوالات آزمون GRE Physics - MaMi - 01-03-2014

The GRE Physics Test Preparation
The Physics Companion
Fundamentals of Physics Extended Halliday & Resnick

RE: منابع مطالعاتی و نمونه سوالات آزمون GRE Physics - elhameasy - 05-09-2014

سلام. من 26 مهر ازمون تافل دارم ،3 آبان سابجکت و 6 آبان هم جنرال. واسه تافل امادگی دارم ولی واسه جی ار ای تا حالا هیچ کاری نکردم. به نظر شما چه قدر وقت واسه خوندن هر کدوم لازمه. در ضمن من نتونستم فایلایی که واسه سابجکت فیزیک از اینجا دانلود کنم. میشه واسه من ایمیلشون کنید؟ 

RE: منابع مطالعاتی و نمونه سوالات آزمون GRE Physics - Arsalan2017 - 12-04-2017

دوستان سلام

چندتا سوال در مورد آزمون جی آری فیزیک داشتم.

۱. در هر سال سه بار آزمون جی ار ای برگزار میشه. آیا در یک سال برای هر سه مرحله یکسان سوال میاد؟ یا برای هر مرحله و در هر سال سوالا متفاوتند؟
۲. چطور میشه سوالات سال های اخیر مثلا از ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۷ رو با جواباشون گیر آورد؟ منکه فقط تونستم فقط یه چند مورد برای ۲۰۰۱ و ۲۰۰۴ و ۲۰۰۷ رو دانلود کنم.

۳. یکسری منابع رو دوستان معرفی کردن که بسیار مفید هستند. دوستان دیگری که در این زمینه تجربه کافی و منابع بهتری دارند رو یذارت تو سایت یا می تونن منابعی که بشه از تو کتاب فروشی ها گیر اورد رو اعلام کنن؟

ممنونم

RE: منابع مطالعاتی و نمونه سوالات آزمون GRE Physics - me1396 - 16-04-2017

(12-04-2017, 05:01 PM)Arsalan2017 نوشته: سلام دوست عزیز،
خیر سوالات تکراری نیستن اگرچه تم سوالات خیلی شبیه به همه و گاها تکراری. سوالاتی که دارید کافین برای آشنایی و البته برای یه نمره ی خوب و بالا باید بیشتر دامنه ی مطالعات وسیعی داشته باشید چون بعضی از سوالات مثلا در مورد آسترونومی (در حد 2 یا 3 سوال مطروحه)کلا به دانش عمومی شما ربط داره و اصلا محاسباتی نیست. سوالات محاسباتی هم اصولا چندان طولانی نیستند.
اینکه منبعی مشخص برای سوالات باشه خیر وجود نداره و واقعا توصیه میشه کلیت مباحث خونده شه و سوالات معروف هر بخش حل بشه مثلا از هالیدی. سریع خوندن سوالات و درست فهمیدن خواسته ی سوال خیلی مهمه. سوالات مفهومی هم خیلی پرسیده میشه مثلا اینکه چرا مواد حجم دارند؟ خب جواب اصل ترد پائولیه یا کلا مثلا میپرسه قانون دوم ترمودینامیک چیه! شاید به همین سادگی و شاید هم کمی دشوارتر اما نه خیلی. چند نمونه سوال میذارم اگرچه مال جی آر نیستن اما سوالات چند گزینه ای خوبین که کاملا در حد جی آر ای هستن و خیلی مفیدن. جی آر ای 2011 هم هست که البته در اینترنت  راحت در دسترسه. (https://www.ets.org/s/gre/pdf/practice_book_physics.pdf) امیدوارم مفید باشه برای شما و سایر عزیزان.

موفق باشید

RE: منابع مطالعاتی و نمونه سوالات آزمون GRE Physics - Arsalan2017 - 16-04-2017

@me1396:

ممنونم از راهنمایی و فایل های کمکی تون.

*در کتاب فروشی ها منبعی در این زمینه وجود داره؟

**برخی از دوستان میگن همون ویرایش ۱۰ هالیدی رو بخونی میشه رو نمره ی ۸۰۰ تا ۹۰۰ حساب باز کرد. درسته؟

RE: منابع مطالعاتی و نمونه سوالات آزمون GRE Physics - me1396 - 17-04-2017

سلام دوباره،
اول جواب مستقيم سوالاتتون. خير در كتاب فروشي ها منبعي وجود نداره و كلا در دنيا جز يك كتاب كه اون هم تاليفيه چيز ديگه اي نيست. مرجع اصلي همين سوالات سالهاي قبل هستن. در مورد كتاب هاليدي هم ويرايش ١٠ انگليسي از اينترنت ميتونيد دانلود كنيد خيلي خوبه و كاملا كافيه.
ببينيد؛ كاملا درسته اما شرط داره و اون چطور خوندنه. توصيه ي شخصي من به عنوان يك كسي كه نمره ٧٥٠ گرفته (يه نمره متوسط با ٢ هفته كار) اينه كه خوب مرور كنيد نه اينكه خط به خط بخونيد. اگر ٢ ماه زمان بذاريد و دقيق نكات برجسته ي هاليدي و سوالات مهم ( در متن كتاب به ويژه) رو حل كنيد بالاي ٨٠٠ شدنيه و من دوستي داشتم كه ٩٩٠ شد با تقسيم بندي زماني مناسب. واقعا تفاوت بين سطح نمره ها بخش مهمش به دقت و سرعت محاسبات بر ميگرده و اينكه چقدر سريع ميتونيد سوال بخونيد والا دانش خيلي از بچه هاي ما از سوالات جي آر اي بالاتره. من از ١٠٠ سوال ٨٩ تا رو جواب دادم و گمانم بالاي ٨٥٠ بود اما نشد چون بعضي جاها به ويژه در سوالات نسبيت كمي طولاني بودن سوال و استرس زمان فهم سوال رو دشوار ميكرد و احتمالا من به چيز ديگه اي غير از خواسته ي سوال جواب ميدادم. اين موضوع براي خيلي ها شايد جديتر هم بوده پس جدي بگيريد. هاليدي كتاب قطوريه و اينكه گفته ميشه اگر هاليدي رو بخونيد تمومه بله گفتنش راحته اما آيا ميشه خوب ١٢٠٠ صفحه رو در زمان كمي خوند؟؟ شايد جواب منطقي اين باشه : نه! مگر اينكه زمان زيادي براي اين كار بذاريد.
به نظرم سريع ، نكات مهم و مفاهيم رو مرور كنيد . مسائل مهم ( نه خيلي سخت و طولاني) رو حل كنيد به ويژه متن كتاب و روي شكلهاي مهم تمركز كنيد. مثلا بايد نمودار تغييرات مقاومت نيمه رسانا بر حسب دما رو بدونيد( ٢٠١٥ سوال اومد). اين چيز سختي نيست اما به هر حال ممكنه اگر نديده باشه كسي نتونه جواب بده.
از ١٠٠ سوال ، فقط سوالات مربوط به بخش اپراتورهاي كوانتومي و تابع موج كروي وشايد چند چيز كوچيك ديگه با دانش هاليدي قابل حل نيست . باقي مباحث حتي نسبيت و حتي آماري كتاب هاليدي كافيه.
باز هم تكرار ميكنم هاليدي كتاب قطوريه و اينكه كسي چطور مباحث مهم رو سريع بخونه و منحرف نشه اهميت داره. تستهايي هم كه گذاشتم جايي نديدم دوستان معرفي كرده باشند به نظرم مفيد بود و واقعا از جهت استاندارد قابل استناده .
واقعا اگر نمره ي بالا ميخوايد سريع بخونيد البته نه به قيمت از دست دادن دقت.
موفق باشيد