آکادمیا کافه
مقایسه ایالتهای مختلف آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: زندگی و کار در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: راهنمای شهرهای امریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: مقایسه ایالتهای مختلف آمریکا (/Thread-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5

RE: مقایسه ایالتهای مختلف آمریکا - amirhossein.gh - 17-02-2012

اینو ببین
فک کنم به دردت بخوره
Smile

البته باید باید فیل * شکن بازش کنی(پابلیک دیتای گوگله ! اینم بستن ! خداییش....)

RE: مقایسه ایالتهای مختلف آمریکا - ahmadpashaei - 17-02-2012

به نظر شما بهتره در کدوم ایالات بیشتر به فکر اپلای باشیم؟ اللبته من همه پستها رو خوندما ولی این سوال پیش اومده برام که شما باتجربه ها چی میگین؟

RE: مقایسه ایالتهای مختلف آمریکا - mahyarelc - 17-02-2012

(17-02-2012, 02:07 PM)ahmadpashaei نوشته: به نظر شما بهتره در کدوم ایالات بیشتر به فکر اپلای باشیم؟ اللبته من همه پستها رو خوندما ولی این سوال پیش اومده برام که شما باتجربه ها چی میگین؟
درود دوست عزیز
ببینید اصلا نمیشه نسخه جنرال پیچید؛ شرایط هر نفر فرق میکنه...مثلا یکی ممکنه فقط برای خوش گذرونی بخواد بیاد امریکا و درس براش مهم نباشه...خب من نوادا رو پیشنهاد میکنم!!!
این پست ها هم برای همینه؛ دوستان میان شرایط مورد نظرشون رو میگن، بقیه نظرشون رو میگن
کلا نظر شخصی من در کل اینه که خیلی زیاد نباید برای اپلای روی موقعیت جغرافیای مانور داد (البته تا حدودی مهم هست) و بیشتر شانس پذیرش و فاند مد نظر قرار بگیره
حالا باز میخواین شرایط مورد نظرتون رو بگین شاید دوستان بتونن کمک کنن

RE: مقایسه ایالتهای مختلف آمریکا - Saeid - 17-02-2012

(17-02-2012, 02:07 PM)ahmadpashaei نوشته: به نظر شما بهتره در کدوم ایالات بیشتر به فکر اپلای باشیم؟ اللبته من همه پستها رو خوندما ولی این سوال پیش اومده برام که شما باتجربه ها چی میگین؟
به نظر من هر ایالتی که احتمال فاند باشه و جواب خوب از استاد باشه و با توجه به رزومه و شرایط شما پیش بینی میکنید که فاند بگیرید باید اپلای کرد---بعدا اگر چند تا جواب داشتین اون وخت میتونید این پارامترای آب و هوا و شهر و نژاد و......دخالت بدین.....ولی یه عده ایالتها در حالت کلی شانس فاند کمه چون دانشگاهای ضعیف فاندشون هم کمه اتوماتیک----اصولا ایالتهایی مثل داکوتای شمالی و جنوبی-آیداهو-وایومینگ-مونتانا-مین-زیاد توصیه نمیشن-ولی اگر فاند نباشه جای دگه ای ممکنه یه نفر بره

RE: مقایسه ایالتهای مختلف آمریکا - Behnoush - 17-02-2012

من خودمو با تجربه نمیدونم ولی به نظر منم اول بر اساس شرایط و علایقتون سرچ کنید. ببینید با شرایطی که شما دارین کدوم دانشگاه ها میتونید اپلای کنید یا از کدوم استادا موفق شدید یه جواب نسبتا مساعد یا بهتری بگیرید و کدوم دانشگاه ها کارشون به علاقه و سابقه قبلی شما نزدیک تره یا حتی کجاها سیستم اپلایشون از نظر هزینه ها به صرفه تر ه بعد میتونید از بین گزینه هاتون اون ایالت هایی که فکر میکنید مناسب نیست رو حذف کنید.

RE: مقایسه ایالتهای مختلف آمریکا - AVA - 17-02-2012

فکر کنم بهتره اول رنک دانشگاه و میزان فاند و بعد از اون شرایط اشتغال بعد از فارغ التحصیلی رو در اون شهر به عنوان معیارهای انتخاب دانشگاه برای اپلای در نظر بگیرین. البته برای من بعد از فاند شرایط آب و هوایی محل زندگی خیلی اهمیت داره. شخصا ترجیح میدم برای دانشگاههایی اپلای کنم که در مناطق سردسیر شمالی قرار دارند . با توجه به اینکه طول دوره تحصیل در مقطع دکتری در بعضی از گرایشهای رشته من ممکنه به 6 تا 7 سال هم برسه ( این یه عمر حساب میشه ) ترجیح میدم جایی باشم که اب و هوای قابل تحمل داره. البته باید بگم که اکثر دانشگاههایی که در رشته من قوی و مطرح هستند هم در همین مناطق قرار دارن. به همین دلیل تصمیم گیری برای اپلای برام راحت تر میشه.

RE: مقایسه ایالتهای مختلف آمریکا - ahmadpashaei - 17-02-2012

خیلی ممنون از جوابهای زیادی که دادین و من تعجب کردم Huh درسته مهم تو این اوضاع همون فاند هست اونم برای من که علمی کاربردیم Angry در صورتی که چند پیشنهاد داشتیم میشه به فاکتورهای دیگه فکر کرد

RE: مقایسه ایالتهای مختلف آمریکا - Pejman - 26-02-2012

یه سوالی برام پیش اومده. چرا اکثر شهرهای ایالت اوهایو انقدر کاهش جمعیت دارن؟ رشد جمعیت اکثرشون منفی هست، بعضی ها بیشتر از 10%- . احتمالاً دلیل خاصی باید داشته باشه.
این لینک رو ببینید.

RE: مقایسه ایالتهای مختلف آمریکا - Babak - 27-02-2012

پژمان جان،
لینکی که گفتی تغییر جمعیت رو در ۱۰ سال داره نشون می‌ده و فکر کنم منظورت ۱۰-٪ در طی ۱۰ سال هست. عمده‌ترین دلیل تغییر جمعیت و به خصوص کم شدن جمعیت تغییرات در میزان کار در ایالت‌هاست. امریکا کشور خیلی پویایی هست و از نظر صنعتی به سرعت در حال تغییره. شرکت‌ها و نوع کارها مدام تغییر می‌کنه و ایالت‌هایی که زمانی به خاطر وجود کارخونه‌ها و شرکت‌های تولیدی جمعیت بیشتری داشتند، در سال‌های اخیر جمعیت‌شون کمتر شده، چون خیلی از این نوع کارها به خارج امریکا منتقل شده و قسمتی از جمعیت به دنبال شغل مناسب به ایالت‌های دیگه رفته.

RE: مقایسه ایالتهای مختلف آمریکا - Saeid - 27-02-2012

در راستای حرفای دوستان از جمله شهرهایی هم که جمعیتش به شدت کاهش پیدا کرده دیترویت هستش که به دلیل ورشکستگی کارخانه های بزرگ خودروسازی از جمله جنرال موتروز صورت گرفته----