آکادمیا کافه
ادامه تحصیل یا کار - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: گفتگوی خودمانی کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: گفتگوی خودمانی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- موضوع: ادامه تحصیل یا کار (/Thread-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%DB%8C%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1)

ادامه تحصیل یا کار - masoud_itman - 23-10-2017

شاید این سوال کمی عجیب باشه چون هر کسی هدفهای مشخصی داره و اون ها رو دنبال می کنه
ولی می خوام بپرسم اگر شما پس از دوره ی کارشناسی، بین امکان ادامه تحصیلات عالی در رشته و کشور مورد نظرتون ، و پیشنهاد کاری در همان زمینه و کشور رو همزمان داشتید، کدام یکی رو انتخاب می کردید و به نظرتون انتخاب هر کدوم چه مزیتی نسبت به دیگری خواهد داشت!

RE: ادامه تحصیل یا کار - Torkan - 23-10-2017

(23-10-2017, 08:22 PM)masoud_itman نوشته: شاید این سوال کمی عجیب باشه چون هر کسی هدفهای مشخصی داره و اون ها رو دنبال می کنه
ولی می خوام بپرسم اگر شما پس از دوره ی کارشناسی، بین امکان ادامه تحصیلات عالی در رشته و کشور مورد نظرتون ، و پیشنهاد کاری در همان زمینه و کشور رو همزمان داشتید، کدام یکی رو انتخاب می کردید و به نظرتون انتخاب هر کدوم چه مزیتی نسبت به دیگری خواهد داشت!

یه جواب بدم همه چی رو حل کنه؟
بستگی به آدمش داره 
جواب ساده ای دادم یه دنیا حرفه توش

RE: ادامه تحصیل یا کار - masoud_itman - 23-10-2017

Smile  .

شما خودتون اگه این مسیر رو طی کردین و یا زمان آینده در این موقعیت قرار بگیرین کدوم یک رو انتخاب می کنید؟
بر فرض اگه ادامه تحصیل رو انتخاب می کنید ، اولا قرار گرفتن تو یک محیط آکادمیک خارجی کلی انرژی و انگیزه به شما میده، فرصتی می شه در مورد تاپیک هایی که تا حالا امکانش نبوده پیش ببرید ،الان مطلب یاد می گیرید و تحقیق میکنید، پایه علمی تون ارتقا پیدا میکنه و فرصت های کاری جدید و بهتری نسبت به قبل خواهید داشت، جایگاه اجتماعیتون بالاتر میره و ...

اما درمورد انتخاب گزینه کاری ،یکراست و بدون صرف هزینه زمانی و مالی دوره تحصیلی میرید سراغ کار، چیزی که در نهایت هدف تحصیل هم هست و خیلی از افراد سرشناس حوزه ی کاری من یعنی کامپیوتر این راه رو انتخاب کردن و اینکه ارتقا تو این حوزه از هر لحاظ ،حتما موازی با تحصیلات عالی نیست!

در این مورد چی به ذهن شما میرسه؟

RE: ادامه تحصیل یا کار - Elesaar - 25-10-2017

(23-10-2017, 08:22 PM)masoud_itman نوشته: شاید این سوال کمی عجیب باشه چون هر کسی هدفهای مشخصی داره و اون ها رو دنبال می کنه
سوال هست که خیلی وقته ذهن خودم را هم درگیر کرده
شرایط من هم مثل شماست با این تفاوت که من کاردانی دارم و هنوز کارشناسی نگرفته ام ((فنی حرفه ای بودم)) رشته تحصیلیم هم کامپیوتره
هدفم هم آمریکاست ((تحصیلی یا کاری)) اما نه به هر قیمتی
خوب تنها تفاوت من و شما اینه که شما الان کارشناسی داری و می تونی برای ارشد اقدام کنی ولی من باید کارشناسی بگیرم
ببین اگر مشکل ویزا نبود بنده شخصا مهاجرت کاری را ترجیح میدادم چون اولا برای حرفه من((برنامه نویسی)) به راحتی کار پیدا میشه و اکثر کارفرماها قبول میکنند که برای شما اقدامات لازم جهت گرین کارت را انجام بدهند حداقل توی این چند ساله اینقدر هندی و چینی با این روش مهاجرت کردند که رئیس جمهور ترامپ هم مستقیما اعتراض کرد به این موضوع.
مزیت های این روش هم که کاملا معلومه شما اقامت دائم میگیری شغل داری و خوب پول هم حلال ...
حتی شما میتونی بعد یک سال که اقامت گرفتی برای تحصیل در دانشگاه اقدام کنی
بعد تحصیلت استرس شغل پیدا کردن و مسائل ویزا و این چیزا نداری که هیچ درست که تمام بشه دیگه 5-6 سالی گذشته و می تونی برا شهروندی اقدام کنی و وقتی هم که شهروندی داشته باشی دیگه مشکلی از نظر ورود به شرکت هایی که برا ایرانیان ممنوع را نداری
خلاصه هرچی از خوبی هاش بگم کم گفتم Big Grin
اما این وسط یه چالش بزرگ داریم به اسم گرفتن ویزا که با قوانین جدید مخصوصا از نوع کاریش و اونم برای برنامه نویسا شما را وادار میکنه که درس بخونی
و تنها مشکل مهاجرت کاری هم اینه که شما اگه خدایی نکرده ریجکت شدی و خواستی برای ویزای تحصیلی اقدام کنی از اونجایی ویزای تحصیلی به این فرض داده میشه که فرد پس از پایان تحصیلش برمیگرده و یه جورایی شما هم باید این مسئله را ثابت کنی داشتن یه ریجکت کاری این مسئله را خیلی خیلی پیچیده میکنه هرچند الان به خودی خود پیچیده هست.
به هرحال به نظر من برای کمتر شدن ریسک باید درس خوند دررررررررررررس Sad
البته شرایط برای کشور های دیگه مثل استرالیا و کانادا کمی راحت تر هستش
اروپا را نمی دونم ولی با به قدرت رسیدن دست راستی ها فکر نکنم جالب باشه((البته همه جا نیستند))
ولی به نظر من کار اونم توی رشته کامپیوتر فقط و فقط آمریکا
تحصیلیم که تکلیفش معلومه تنها مزیتش اینه که یه ویزا شاید برات در بیاره که احتمالا بعد از چند سال تحصیل بتونی یه شغل پیدا کنی اونم با توجه به مسائل Overqualification و بعد از یک سال اقامت دائم و بعد از 5 سال اگه اشتباه نکنم شهروندی
ولی آخرین جواب و بهترین جواب به نظر من جواب ترکان عزیز هستش چون دقیقا بستگی به آدمش داره چقدر ریسک پذیر باشه شاید اصلا طرف از صنعت خوشش نیاد و بخواهد کار آکادمیک انجام بده و به قول خودشون یه دنیا حرف توی این جواب هست

RE: ادامه تحصیل یا کار - masoud_itman - 26-10-2017

(25-10-2017, 12:03 AM)Elesaar نوشته: سوال هست که خیلی وقته ذهن خودم را هم درگیر کرده
شرایط من هم مثل شماست با این تفاوت که من کاردانی دارم و هنوز کارشناسی نگرفته ام ((فنی حرفه ای بودم)) رشته تحصیلیم هم کامپیوتره
هدفم هم آمریکاست ((تحصیلی یا کاری)) اما نه به هر قیمتی
خوب تنها تفاوت من و شما اینه که شما الان کارشناسی داری و می تونی برای ارشد اقدام کنی ولی من باید کارشناسی بگیرم
ببین اگر مشکل ویزا نبود بنده شخصا مهاجرت کاری را ترجیح میدادم چون اولا برای حرفه من((برنامه نویسی)) به راحتی کار پیدا میشه و اکثر کارفرماها قبول میکنند که برای شما اقدامات لازم جهت گرین کارت را انجام بدهند حداقل توی این چند ساله اینقدر هندی و چینی با این روش مهاجرت کردند که رئیس جمهور ترامپ هم مستقیما اعتراض کرد به این موضوع.
مزیت های این روش هم که کاملا معلومه شما اقامت دائم میگیری شغل داری و خوب پول هم حلال ...
حتی شما میتونی بعد یک سال که اقامت گرفتی برای تحصیل در دانشگاه اقدام کنی
بعد تحصیلت استرس شغل پیدا کردن و مسائل ویزا و این چیزا نداری که هیچ درست که تمام بشه دیگه 5-6 سالی گذشته و می تونی برا شهروندی اقدام کنی و وقتی هم که شهروندی داشته باشی دیگه مشکلی از نظر ورود به شرکت هایی که برا ایرانیان ممنوع را نداری
خلاصه هرچی از خوبی هاش بگم کم گفتم Big Grin
اما این وسط یه چالش بزرگ داریم به اسم گرفتن ویزا که با قوانین جدید مخصوصا از نوع کاریش و اونم برای برنامه نویسا شما را وادار میکنه که درس بخونی
و تنها مشکل مهاجرت کاری هم اینه که شما اگه خدایی نکرده ریجکت شدی و خواستی برای ویزای تحصیلی اقدام کنی از اونجایی ویزای تحصیلی به این فرض داده میشه که فرد پس از پایان تحصیلش برمیگرده و یه جورایی شما هم باید این مسئله را ثابت کنی داشتن یه ریجکت کاری این مسئله را خیلی خیلی پیچیده میکنه هرچند الان به خودی خود پیچیده هست.
به هرحال به نظر من برای کمتر شدن ریسک باید درس خوند دررررررررررررس Sad
البته شرایط برای کشور های دیگه مثل استرالیا و کانادا کمی راحت تر هستش
اروپا را نمی دونم ولی با به قدرت رسیدن دست راستی ها فکر نکنم جالب باشه((البته همه جا نیستند))
ولی به نظر من کار اونم توی رشته کامپیوتر فقط و فقط آمریکا
تحصیلیم که تکلیفش معلومه تنها مزیتش اینه که یه ویزا شاید برات در بیاره که احتمالا بعد از چند سال تحصیل بتونی یه شغل پیدا کنی اونم با توجه به مسائل Overqualification و بعد از یک سال اقامت دائم و بعد از 5 سال اگه اشتباه نکنم شهروندی
ولی آخرین جواب و بهترین جواب به نظر من جواب ترکان عزیز هستش چون دقیقا بستگی به آدمش داره چقدر ریسک پذیر باشه شاید اصلا طرف از صنعت خوشش نیاد و بخواهد کار آکادمیک انجام بده و به قول خودشون یه دنیا حرف توی این جواب هست

تا جایی که من هم نتیجه گرفتم ، با این شرایط بهترین گزینه اقدام برای ارشد هست اینجوری حداقل یکی دو سال تو اون کشور هستی و شانس بیشتری برای گرفتن اقامت از طرق مختلف و کار خواهی داشت.