آکادمیا کافه
مزایا و معایب مستر های یک ساله انگلیس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: انگلستان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در انگلستان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: مزایا و معایب مستر های یک ساله انگلیس (/Thread-%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D8%A8-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3)

مزایا و معایب مستر های یک ساله انگلیس - rulany - 28-05-2011

سلام
می خوام نظرتون رو در مورد مستر های یک ساله انگلیس و یا اسکاتلند و ایرلند بدونم.دو مورد ادامه تحصیل دادن در مقطع دکترا و یا فشاری که احتمالا به ادم میاره تو یک سال و خیلی چیز های دیگه
ممنون

RE: مزایا و معایب مستر های یک ساله انگلیس - mahyarelc - 28-05-2011

درود
من یه چند نفری رو میشناختم که مسترهای یک ساله انگلیس رفتن /دارن میرن
نظر من اینه:
اگه بحث پول زیادی که میگیرن رو کنار بگذاریم،
کیفیت و شرایط دانشگاهها بسیار عالیه...امکانات برای همه کار هست...چیزی که خیلی از ما ندیدیم!(اینوریا!)
من تاحالا نشده استاد و دانشجویی ببینم که انگلیس خونده باشه و از شرایط عالی اون تعریف نکنه
ولی همه میگن که فشار اونجا تو این دوره ها خیلی بالاست...12 ماه (یک ماه اینور اونور) بصورت کامل درس میخونن...کاملا هم سخت میگیرن
من به نظرم به هدف فرد بستگی داره...اگه بخواد درجا بعدش کار کنه همونجاها یا تو ایران (بقیه اروپا که یکم مشکل زبان ایجاد میشه) گزینه بسیار خوبیه...البته میدونین که انگلیس میگن به علت خرج بالا و کمبود کار نمیصرفه موندن(ولی هستن کسانیکه موندن)
برای دکترا:
اگه باز همون انگلیس مد نظر باشه برای دکترا، (یا کشورهای تحت سلطه!!!) گزینه خوبیه (فکر میکنم امکان و مقدار فاند رو حداقل تو خود انگلیس بیشتر میکنه اگه master اونجا باشید)
ولی برای بقیه جاها:
به نظرم بستگی به رشته هم داره
همونطوری که میدونین داشتن research و مقاله و اینا برای دکترا یه فاکتور مهم حساب میشه(طوری که معدل شاید اهمیتش از معدل لیسانس کمتر بشه)...حالا تو یک سال و با اون فشار، فکر میکنم اگه آدم از پایان نامه اش یه مقاله بتونه ایجاد کنه شاهکار کرده...بیشتر که هیچی!(نظر شخصیمه)
بعضی رشته ها ولی خوب زیاد شاید احتیاج نداشته باشن به مقاله و اینا، بدون مقاله و یا یک مقاله هم کارشون راه بیوفته...پس master از یه دانشگاه توپ با شرایط خوب میتونه شانس پذیرش رو ببره بالا (میشناسم کسی که بیرمنگام خونده master رو، بعد دکترا رفته امریکا)
کلا برای دکترا موضوع اینه که شما دانشگاه بسیار شناخته شده رو ترجیح میدین یا ریسرچ بیشتر (البته اگه مسائل مالی مطرح نباشه)
البته این مقایسه که من کردم فقط برای Master های اروپا بود...بحث امریکا و کانادا (شایدم تا حدودی استرالیا) کاملا جداست

RE: مزایا و معایب مستر های یک ساله انگلیس - smiraa - 30-07-2015

سلام دوستان

من دانشگاهی که می‌خوام برم توی اسکاتلند هست و برنامه سفری که موقع تحویل مدارک نشون دادم بلیط بوک شدهٔ گلاسکو رو بهشون نشون دادم ، الان که ویزا گرفتم آیا امکانش هست برای شهر دیگه مثلا ادینبورگ یا حتی کشور دیگه انگلیس ( شهر لندن ) بلیط بگیرم ؟ احیاناً مشکلی‌ پیش نمیاد که بگن چرا برنامه سفر رو تغییر دادی ؟ یا حتما باید اسکاتلند و همون شهر برم ؟

شروع ترم من از سپتامبر هست ، آیا امکان تغییر رشته در دانشگاه هستش ؟ و اگر بخوام رشته رو تغییر بدم زمان میبره تا جواب بدن و پذیرشی دوباره لازم هست ؟ و معمولا پروسه رسیدگی به این قبیل در خواست‌ها سریع هست یا نه؟ و اگر بخوام ترم رو دیفر کنم ویزا رو کنسل نمیکنن ؟ 

RE: مزایا و معایب مستر های یک ساله انگلیس - Shihan - 30-07-2015

(30-07-2015, 07:16 PM)smiraa نوشته: سلام دوستان

من دانشگاهی که می‌خوام برم توی اسکاتلند هست و برنامه سفری که موقع تحویل مدارک نشون دادم بلیط بوک شدهٔ گلاسکو رو بهشون نشون دادم ، الان که ویزا گرفتم آیا امکانش هست برای شهر دیگه مثلا ادینبورگ یا حتی کشور دیگه انگلیس ( شهر لندن ) بلیط بگیرم ؟ احیاناً مشکلی‌ پیش نمیاد که بگن چرا برنامه سفر رو تغییر دادی ؟ یا حتما باید اسکاتلند و همون شهر برم ؟

شروع ترم من از سپتامبر هست ، آیا امکان تغییر رشته در دانشگاه هستش ؟ و اگر بخوام رشته رو تغییر بدم زمان میبره تا جواب بدن و پذیرشی دوباره لازم هست ؟ و معمولا پروسه رسیدگی به این قبیل در خواست‌ها سریع هست یا نه؟ و اگر بخوام ترم رو دیفر کنم ویزا رو کنسل نمیکنن ؟ 

برای پرواز اگر اطلاعات مربوط داده نشده باشه، مشکلی نداره هر چند در سایر کشورها نمیسه بطور مثال مستقیم به یک نقطه رسید از چند مسیر وارد میشن. نه مشکلی نداره، تغییر دانشگاه بستگی به نظر دپارتمان بین 2 دانشگاه و استادت داره.
دیفر کردن رو در انگلیس نداریم ، حالا اسکاتلند رو اطلاعی ندارم. اما فرایند جابجا شدن زیاد زمان نمیبره در حد یکی دو هفته.

RE: مزایا و معایب مستر های یک ساله انگلیس - drvets - 18-04-2017

سلام وقت بخیر. میخواستم بپرسم بنظرتون من یه سال با خرج خودم انگلیس درس بخونم امکان موندن یا کار پیدا کردن رو توو انگلیس دارم یا اینکه بهتره برای جای دیگه اقدام کنم. انگلیس رو برای این انتخاب کردم که 1ساله است و زودتر تکلیف معلوم میشه و اینکه مدرک زبان لازم نداره اما شنیدم بعضی جاها مستر یه ساله رو قبول ندارن میخوام ایمنولوژی شرکت کنم. ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه

RE: مزایا و معایب مستر های یک ساله انگلیس - drvets - 19-04-2017

شاید بهتر باشه کل شرایطم رو توضیح بدم تا دوستان بتونن  راهنمایی کنند من فارغ التحصیل رشته دکتری حرفه ای دامپزشکی هستم سه سال سابقه کار دارم هنوز مدرک زبان نگرفتم اما سطح زبانم در حد آیلتس 6.5 هست. میخواستم برای کلاس های زبان انگلیس ثبت نام کنم و با هزینه خودم برم و بعد اپلای کنم .اینکه چرا میخوام خارج از ایران آیلتس بگیرم اینه که تووی اون شرایط بنظرم این فورس خواهد بود که سریعتر برای اپلای اقدام کنم و نخوام برگردم و تووی محیط انگلیسی زبان هستم. باتوجه به اینکه رشته من برای پذیرش دکترا اونم علوم پایه سخته و دوستان میگن با مستر هم میشه خارج از کشور کار گیر آورد میخواستم برای مستر انگلیس اقدام کنم نمیدونم ارزشش رو داره این همه هزینه کنم؟ کار خواهد بود ؟چون نمیخوام برگردم ایران. موندم چکاری بهتره؟ من 6 ماهه دارم زبان میخونم اما چون سرکار هستم خیلی منظم نخوندم و همین مدرک زبان گرفتن رو عقب انداخته. آیا امکانش هست همین برنامه زبان رو کانادا هم داشت؟

RE: مزایا و معایب مستر های یک ساله انگلیس - me1396 - 19-04-2017

سلام دوست عزيز،

اولين نكته خوب مستر در انگليس يك ساله بودنش هست و اينكه براي دوره ي مستر با توجه به رشته شما در رشته هاي مرتبط با بيولوژي ، چه مهندسي ميان رشته و يا علوم پايه مثل ژنتيك، زيست و شيمي مشكلي در پذيرش نخواهيد داشت ( البته نه در همه ي دانشگاهها). مسئله ي مهم فشردگي كلاسها و هزينه ي متوسط ١٥ هزار پوندي تحصيل بسته به نام و عنوان و شهرت دانشگاهتون هست(سواي هزينه ماهانه ١٠٠٠ پوندي) و اين هزينه با توجه به تجربي و آزمايشگاهي شدن رشته تون بيشتر خواهد شد.
بعد تحصيل بايد عرض كنم هميشه امكان كار نيست شما بايد كارفرمايي پيدا كنيد كه راضي كنيدش شما رو استخدام كنه و خب اين بخش كار با توجه به انگليسي هايي كه توي كشور خودشون هستن و از نظر مراحل اداري هم دردسري براي كارفرما ايجاد نميكنن خيلي سخته . پس واقعا در اين مورد فكر كنيد. اگر هدف واقعا تحصيل فوق و بعد دكتري در انگليس بود بله واقعا ميشد بهش فكر كرد( بعد براورد هزينه) اما اينكه فوق رو در انگليس بگيريد كه كار پيدا كنيد واقعا نا محتمله و دشواره ، حداقل روي كاغذ. در نظر داشته باشيد كه انگليس بعد اتمام تحصيل به شما ٦ ماه فرصت ميده كه كار پيدا كنيد وبعد بايد اگر موفق نشديد يا قصد تحصيلات بيشتر رو نداشتيد اونجا رو ترك كنيد. اگر چه مدرك از انگليس و واقعا تسلط به زبان رو براي شما به همراه مي آره اما بايد ببينيد با توجه به هدف گذاري شما كه تحصيل فوق به منظور پيدا كردن كار هست شما رو ميرسونه يا نه. به نظرم كمي محتاط تر باشيد و گزينه هايي مثل استراليا يا كانادا رو با توجه به شرايطي كه داريد دقيقتر بررسي كنيد . شايد براي كاريابي مستقيم عمل كردن از طريق بنگاههاي كاريابي با توجه به تخصص و مدركتون مطمئنتر و سريعتر و ارزانتر هم باشه كه اين موضوع رو ديگه بايد از اهل فن جزئياتش رو جويا بشيد.
موفق باشيد

RE: مزایا و معایب مستر های یک ساله انگلیس - drvets - 20-04-2017

خیلی ممنونم از جوابتون. من دانشگاه ها رو نگاه میکردم یه سری اوارد و فاند در نظر گرفته بودن اکثر جاها شهریه 17هزار پوند هست بنظرتون من با معدل 17.5 شانس گرفتن فاند رو دارم؟ شنیدم که در زمان تحصیل امکان وام دانشجویی هست من اگر حدود 100میلیون هزینه کنم از پسش برمیام یا نیاز به فاند هست؟

RE: مزایا و معایب مستر های یک ساله انگلیس - sattares - 13-11-2017

سلام
من از دانشگاه heriot watt ارشد تکنولوژی نفت و گاز گرفتم که شهریه 4000 پوند و زمان یک سال هست. هدفم هم مونده هست یا حداقل بعدا بتونم برای دکتری کانادا یا استرالیا اقدام کنم برای فاند.چنتا سوال دارم
1-بازار کار رشته نفت تو انگلیس چطوره و اگه نتونم کار مرتبط گیر بیارم میتونم به کار معمولی گیر بیارم و بمونم؟؟
2به جز شهریه هزینه زندگی تو یه سال تو انگلیس چقدره؟؟

ممنون

RE: مزایا و معایب مستر های یک ساله انگلیس - Sa Rezaei - 13-11-2017

جناب @sattares
تبریک میگم بهتون،
دانشگاه HW تو زمینه نفت و گاز در کنار TU Delft و NTNU جز تاپ های اروپا محسوب میشه و ایرانی های زیادی در اونجا چه به عنوان دانشجو و چه استاد در اون حضور دارن که یه پوئن مثبت به حساب میاد. از نظر بازار کار هم، اسکاتلند تو این صنعت کشور خوبیه و شرکت های نفتی زیادی تو اون فعالیت دارن. البته بازار نفت اخیرا دچار رکود سراسری شده کشورهایی مثل کانادا رو هم شامل خودش کرده. در مجموع فارغ التحصیلان این دانشگاه از شانس بالایی برای کار برخوردارن.
هزینه زندگی دانشجویی تو ادینبرا هه چیزی در حدود 700 تا 900 پوند میشه و اگه هزینه براتون مهم نیست، به نظر من فعلا با شرایط موجود مستر خوندن بهتره.