آکادمیا کافه
سوالات پیرامون صدور I-20 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: سوالات پیرامون صدور I-20 (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B5%D8%AF%D9%88%D8%B1-I-20)

صفحات 1 2

سوالات پیرامون صدور I-20 - Pejman - 28-05-2011

پذیرش یه دانشگاه از طریق ایمیل به من اعلام شده و تو ایمیل نوشته شده که فرم I-20 و سایر مدارک برات پست شده. با توجه به اینکه سوالی از من برای قبول یا رد پذیرش این دانشگاه نشده، آیا این مساله طبیعیه که I-20 رو صادر و پست کردند؟

در ضمن من هیچ Bank Statement برای این دانشگاه نفرستادم و تنها زمان پر کردن فرمهای اپلای یه فرم با عنوان Statement of Financial Responsibility for International Graduate Students رو پر و امضا کرده بودم و با بقیه مدارک فرستادم. البته در مورد اینکه فاند وجود داشته باشه یا نه هنوز نمی دونم و منتظر جواب ایمیلم به Graduate Coordinator هستم.

RE: سوالات پیرامون صدور I-20 - Babak - 28-05-2011

صدور I-20 لزوما به معنی قبول پذیرش نیست و بعضی از دانشگاه‌ها I-20 رو اول کار و بدون این که شما پذیرش رو قبول کنید صادر می‌کنند. مشکلی هم نیست و برای شما دردسری ایجاد نخواهد کرد. در نهایت با I-20 دانشگاهی که پذیرشش رو قبول کردید برای ویزا اقدام می‌کنید.
اگر ازتون هیچ bank statementای در هیچ مرحله‌ای نخواستند، به احتمال خیلی زیاد به شما فاند کامل داده‌اند که I-20 صادر شده، در غیر این صورت ازتون مدرک مالی می‌خواستند، چون در I-20 مقدار هزینه‌ها و منبع تامین هزینه‌ها قید می‌شه و منابع مالی شما باید تمام هزینه‌ها رو پوشش بده. اگر فاند دانشگاه برای تامین هزینه‌ها کافی نباشه، از شما می‌خوان که مدرکی ارائه بدید که نشون بدید شما می‌تونید باقی هزینه‌ها رو پرداخت کنید.

RE: سوالات پیرامون صدور I-20 - Saeid - 28-11-2011

با سلام...آیا دانشگاهای آمریکا برای فرستادن I-20 به پاسپورت نیاز دارن؟؟؟بدون پاسپورت I-20 رو میفرستن؟؟ با تشکر از جوابتون

RE: سوالات پیرامون صدور I-20 - ShahdaD - 28-11-2011

(28-11-2011, 08:18 PM)saeed_oroomy نوشته: با سلام...آیا دانشگاهای آمریکا برای فرستادن I-20 به پاسپورت نیاز دارن؟؟؟بدون پاسپورت I-20 رو میفرستن؟؟ با تشکر از جوابتون
نه نیازی نیست. بعضی از دانشگاه ها برای مطابقت اسم شما با پاسپورت از شما اکسن صفحه ی اول پاسپورتتون رو درخواست می کنند تا اطلاعات دقیقی رو در فرم I-20 ذکر کنند.

RE: سوالات پیرامون صدور I-20 - ahmadpashaei - 17-02-2012

من فکر کنم اشتباهی این سوالات رو در تاپیک دیگه ای مطرح کردم و الان اینو دیدم.اگر اشتباه هست خواهش میکنم اون رو حذف کنید.
1- میشه بفرمایید مفهوم I-20 و کلیر و کلیرنس و ... چیه؟ البته i-20 رو خوندم از بالا.
2- ما باید پرش کنیم یا نامه ای هست که برای ما میاد؟ چه کسی میفرسته این فرم رو؟
3- به کجا می فرستن(ایمیل یا ...)؟
4- آیا با این فرم میگیم از فلان دانشگاه پذیرش گرفتیم؟به کجا باید ارایه بشه؟سفارت سوییس در تهران یا باید بریم خارج در سفارت خانه های آمریکا ارایه بدیم؟

RE: سوالات پیرامون صدور I-20 - Pejman - 17-02-2012

(17-02-2012, 05:08 PM)ahmadpashaei نوشته: من فکر کنم اشتباهی این سوالات رو در تاپیک دیگه ای مطرح کردم و الان اینو دیدم.اگر اشتباه هست خواهش میکنم اون رو حذف کنید.
1- میشه بفرمایید مفهوم I-20 و کلیر و کلیرنس و ... چیه؟ البته i-20 رو خوندم از بالا.
2- ما باید پرش کنیم یا نامه ای هست که برای ما میاد؟ چه کسی میفرسته این فرم رو؟
3- به کجا می فرستن(ایمیل یا ...)؟
4- آیا با این فرم میگیم از فلان دانشگاه پذیرش گرفتیم؟به کجا باید ارایه بشه؟سفارت سوییس در تهران یا باید بریم خارج در سفارت خانه های آمریکا ارایه بدیم؟
احمد جان جواب خیلی از این سوالات شما در تاپیک های بخش آمریکا داده شده. تاپیک های FAQ رو یه نگاهی بکنید جواب سوالاتتون رو خواهید گرفت. من این رو مختصر جواب می دم، ولی لطفاً از این به بعد کمی جستجو کنید و بعد سوال بپرسید:

1- کلیرنس پروسه ای است که از زمان مصاحبه شما در سفارت آمریکا تا زمان قبولی درخواست ویزای شما انجام می شه و باید از خیلی از نظرها که اکثراً امنیتی هست از نظر دولت آمریکا ورورد شما به اون کشور بدون مشکل تلقی بشه. کسی که کلیر می شه یعنی این پروسه براش موفقیت آمیز بوده و ویزا بهش داده می شه.
2 و 3- دانشگاه با پست می فرسته. البته ممکنه قبلش اسکن شده اش رو با ایمیل بفرستند. همون نامه پذیرش هست که یه سری اطلاعات در اون نوشته شده و باید برای گرفتن وقت سفارت و نشون دادن به سفارت اون رو با خودتون داشته باشید.
4- باید برید یکی از کشورهای همسایه مثل ترکیه، امارات، قبرس، و غیره. تو تاپیک ها لیست این کشورها و نحوه وقت گرفتن و اینها براشون توضیح داده شده.

سوالات پیرامون صدور I-20 - Behnoush - 29-02-2012

بچه ها این دانشگاهی که به من پذیرش با فاند داده از gradute school بهم ایمیل زدن و درخواست کردن یهBS بفرستم. من ازشون پرسیدم که توی ایمیلی که از طرف دپارتمان برای من فرستاده شده گفتن من فول فاند هستم پس این BS چه ضرورتی داره ؟ بهم جواب دادن که :
We use the Certificate of Finances form to issue you an I-20, so you can get a student visa. You can include a copy of your award letter as proof of funding.

این یعنی توی I-20 نمی نویسن که من فاند دارم؟ اینطوری که برای ویزا مشکل میشه . کلا سر در نمیارم از کارشون Smile
حالا ایمیل زدم براشون و گفتم لطفا توی I-20 ذکر کنید من از طرف دپارتمان فاند دارم. هنوز جوابی ندادن. خواستم نظر بقیه رو هم بدونم. مرسی

RE: سوالات پیرامون صدور I-20 - amin_mb - 29-02-2012

بهنوش خانم!

تو این ایمیل تاکید کردند که برای گرفتن ویزا نیاز به I-20 هست و برای صادر کردن I-20 نیاز به ارائه گواهی وضعیت مالی شماست!

در جمله آخر گفتند که می تونید همون ایمیل یا نامه ای که وضعیت فاند شما را مشخص کرده را برایمان بفرستید!
یعنی همون نامه ای که بهتون خبر فول فاند را باهاش دادند، را براشون بفرستید، کافی است!
you can include a copy of your award letter as proof of funding
نگران نباشید دوست من!

موفق باشید!

RE: سوالات پیرامون صدور I-20 - Behnoush - 29-02-2012

برداشت من این بود که همراه i-20 نامه ادمیشن دپارتمان رو که فاند توش اشاره شده برای ویزا به سفارت ارئه بدم.

RE: سوالات پیرامون صدور I-20 - amin_mb - 29-02-2012

با سلام
به نظر من:

Graduate Office نامه های I-20 ادمیت شده ها را صادر می کنه! همه ی ادمیت شده ها باید به نحوی گواهی وضعیت مالی را ارائه کنند! و Graduate Office ایمیل درخواست Bank Statement را به همه می زنه، چه اونهایی که فول فاند هستند، چه اونهایی که یا Partial دارند یا اصلا ندارند! طبیعی است که کسانی که فول فاند باشند نیازی به ارائه Bank Statement ندارند و فقط باید همون نامه پذیرششون که در اون به فول فاند بودن اشاره کرده را به Graduate Office ارائه کنند!
شما از دپارتمانتان درخواست کن که یک کپی از نامه ی پذیرش همراه با فاند را برای Graduate Office ارسال کند! یا در صورتی که خودتان Letter ای در این مورد دریافت کردید یک کپی از اون را برای Graduate Office بفرستید!

موفق باشید!