آکادمیا کافه
ویزا جهت دوره آموزشی غیر دانشگاهی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فرانسه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87)
+----- انجمن: روادید فرانسه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87)
+----- موضوع: ویزا جهت دوره آموزشی غیر دانشگاهی (/Thread-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C)

ویزا جهت دوره آموزشی غیر دانشگاهی - gharibeh - 09-08-2017

با سلام و روز به خیر خدمت دوستان 

بنده 29 ساله هستم مجرد . و در رشته اشپزی میخواهم برای یکی از موسسه های کشور فرانسه که دوره 3 ساله اشپزی داره اقدام کنم .
فوق دیپلم کامپیوتر هستم با 5 سال سابقه کار در بخش فروش . 
احتمال دریافت نامه قبولی acceptance letter از طرف آن موسسه برای بنده بسیار زیاد هست . دقت داشته باشید که این دوره دانشگاهی نیست .

سوالی که برای بنده مطرح هست اینه که ایا بنده با توجه به شرایط سنی و اینکه نامه قبولی در آن موسسه را دارم میتوانم ویزای تحصیلی فرانسه را بگیرم یا اینکه امکانش نیست ؟  

این سوال رو میپرسم چون میدونم برای امریکا - کانادا یا استرالیا نمیتوان برای دریافت مدرک غیر دانشگاهی اقدام کرد . میخواهم بدونم فرانسه هم ایا همین شرایط را داره ؟ یا نه .... 
و اینکه یکی از شرایط آن موسسه برای قبولی بنده و دادن acceptance letter دریافت پیش پرداختی چند میلیون تومانی میباشد . 

لطفا شرایط را برای بنده شرح بدهید .نیازمند راهنمایی هستم .  آیا کسی هست که بتوانم ازش اطلاعات بیشتری دریافت کنم ؟

با تشکر فراوان

RE: ویزا جهت دوره آموزشی غیر دانشگاهی - automotive - 19-08-2017

(09-08-2017, 09:25 PM)gharibeh نوشته: با سلام و روز به خیر خدمت دوستان 

بنده 29 ساله هستم مجرد . و در رشته اشپزی میخواهم برای یکی از موسسه های کشور فرانسه که دوره 3 ساله اشپزی داره اقدام کنم .
فوق دیپلم کامپیوتر هستم با 5 سال سابقه کار در بخش فروش . 
احتمال دریافت نامه قبولی acceptance letter از طرف آن موسسه برای بنده بسیار زیاد هست . دقت داشته باشید که این دوره دانشگاهی نیست .

سوالی که برای بنده مطرح هست اینه که ایا بنده با توجه به شرایط سنی و اینکه نامه قبولی در آن موسسه را دارم میتوانم ویزای تحصیلی فرانسه را بگیرم یا اینکه امکانش نیست ؟  

این سوال رو میپرسم چون میدونم برای امریکا - کانادا یا استرالیا نمیتوان برای دریافت مدرک غیر دانشگاهی اقدام کرد . میخواهم بدونم فرانسه هم ایا همین شرایط را داره ؟ یا نه .... 
و اینکه یکی از شرایط آن موسسه برای قبولی بنده و دادن acceptance letter دریافت پیش پرداختی چند میلیون تومانی میباشد . 

لطفا شرایط را برای بنده شرح بدهید .نیازمند راهنمایی هستم .  آیا کسی هست که بتوانم ازش اطلاعات بیشتری دریافت کنم ؟

با تشکر فراوان

سلام
شما برای فرانسه میتوانید اقدام کنید. به عبارت Training توجه کنید.

France Visa for Study, Training, Research, or other type of Internship Purposes:
  • An enrolment certificate allowing attendance of courses
  • Certificate of completion or courses attended
  • Financial sustenance 
منبع: France Visa Application Requirements
برای تایید صلاحیت و مدارک و فرم ها هم توضیحات کامل در لینک وجود دارد.

چرا برای آمریکا و استرالیا نمیتوان برای مدرک غیر دانشگاهی اقدام کرد؟ پس ویزای توریستی، مهاجرت، تجاری و حتی اهداف غیر آکادمیک چه میشود؟ آیا در وب سایت رسمی
 U.S DEPARTMENT OF STATE . BUREA OF CONSULAR AFFAIRS
اعلام شده که برای Training نمیتوان اقدام کرد یا فردی بدون ارائه مستندات به شما این موضوع را اعلام کرده است؟

به طور کلی با توجه به سن شما احتمال دریافت ویزا کاهش می‌یابد، اما در ارتباط با واریز پول به آن موسسه اعلام کنید که تمام پول را در خاک فرانسه به آن‌ها تحویل خواهید داد، به این دلیل که اگر آن‌ها اعلام کنند می‌توانند ویزای شما را باطل و شما را با استفاده از پلیس مجبور به ترک خاک فرانسه کنند (یا شما لاجرم مجبور به ترک خاک خواهید شد) و نیازی نیست که از ایران از شما پول دریافت کنند.

RE: ویزا جهت دوره آموزشی غیر دانشگاهی - mehdire - 17-06-2018

سلام
قراردادادی با یکی از سازمانهای دولتی داریم که باید طبق آن 5 نفر از پرسنل کارفرما را برای شرکت در یک دوره آموزشی 4 روزه به کشور فرانسه اعزام کنیم.
لازم به ذکر است که دعوتنامه از برگزار کننده دوره برای این موضوع دریافت کرده ایم.
چند سوال داشتم:
1-برای هرکدام از این افراد باید درخواست جداگانه با نام کاربری جدید ثبت شود؟ نمی شود همه را باهم به صورت گروهی ثبت نام کنیم مثلا به عنوان همراهان خودم؟
2- بعد از ارسال مشخصات ودریافت فایل PDFای که باید در انتها امضا شود باید اقدامی صورت گیرد؟
3-زمان مصاحبه معمولا کی و چگونه اعلام میشود؟
مرسی

RE: ویزا جهت دوره آموزشی غیر دانشگاهی - automotive - 02-07-2018

(17-06-2018, 04:24 PM)mehdire نوشته: سلام
قراردادادی با یکی از سازمانهای دولتی داریم که باید طبق آن 5 نفر از پرسنل کارفرما را برای شرکت در یک دوره آموزشی 4 روزه به کشور فرانسه اعزام کنیم.
لازم به ذکر است که دعوتنامه از برگزار کننده دوره برای این موضوع دریافت کرده ایم.
چند سوال داشتم:
1-برای هرکدام از این افراد باید درخواست جداگانه با نام کاربری جدید ثبت شود؟ نمی شود همه را باهم به صورت گروهی ثبت نام کنیم مثلا به عنوان همراهان خودم؟
2- بعد از ارسال مشخصات ودریافت فایل PDFای که باید در انتها امضا شود باید اقدامی صورت گیرد؟
3-زمان مصاحبه معمولا کی و چگونه اعلام میشود؟
مرسی

سلام
1. ببینید در سیستم امکان اضافه کردن افراد وجود دارد یا خیر، تا آنجا که من اطلاع دارم باید فرد به فرد اقدام کنید.
2. اطلاع دقیقی ندارم
3. تا آنجا که اطلاع دارم از طریق ایمیل ارسال میشود.