آکادمیا کافه
اوضاع واقعی کار و روش های سرمایه گذاری در آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: زندگی و کار در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: اوضاع واقعی کار و روش های سرمایه گذاری در آمریکا (/Thread-%D8%A7%D9%88%D8%B6%D8%A7%D8%B9-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

RE: اوضاع واقعی بازار کار در آمریکا - Madridista - 03-05-2014

(03-05-2014, 10:06 PM)'M1KE' نوشته: چیزی که من در عمل بین دوستان خودم که در سالهای اخیر در آمریکا تحصیل کردن تا به حال دیدم اونهاییشون که مصر بودن بمونند در نهایت تونستن بمونند. اگر بتونید برای ارشد به آمریکا برین خوبیش اینه که شانس تون برای ادامه تحصیل در دکترای آمریکا در مقایسه با کسی که در ایران ارشد گرفته بیشتره و با کمی پیگیری می تونید در همون دانشگاه خودتون یا دانشگاه های دیگه پذیرش دکترا بگیرید. برای دکترا هم احتمال گرفتن فاند خیلی بیشتر از ارشد هست و دیگه نیازی نخواهد بود از جیب خرج کنید. اگر وقفه بین تحصیلتون در ارشد و دکترا خیلی طولانی نشه و بعد از ارشد مستقیم وارد دکترا بشین نیازی به خروج از آمریکا ندارید و ویزاتون رو می تونید تمدید کنید. 
در دوره ارشد می تونید تلاش خودتون رو بکنید که با شرکت ها لینک برقرار کنید اگر شرایط خوب بود که بعد از ارشد برای ویزای کار اقدام می کنید اگر شرایط خوب نبود که برای دکترا ادامه تحصیل میدین و دوباره یک فرصتی در آینده ایجاد میشه. در کل گرفتن مدرک از دانشگاه های خوب آمریکا خودش یک ارزش افزوده ای هست و حتی اگر برگردین و خدمت برین به نظرم اینطور نیست که بشه اسمش رو دست از پا درازتر گذاشت. شاید بشه اسمش رو با دست پر از پا درازتر گذشت!

دقیقا درسته.
اما من میخوام بدونم که فقط تو آمریکا کار بعد از تحصیل سخته یا توی استرالیا و کانادا هم همینه.
چون موقعیت استرالیا رو هم دارم.
هر کسی با یک سری رویا و آرزو میره خارج. منم آرزو و هدفم اینه به بهترین شکل ممکن تحصیل کنم و از همه موقعیت هام استفاده کنم تا بتونم وارد بازار کار بشم. شرایط ایران رو که میدونید. واقعا برگشتن به ایران بعد از تحصیل در خارج (اون هم آمریکا) یک عقب گرده.
برای دکترا حتما باید مقاله و کارهای پژوهشی داشته باشم ؟؟
یعنی واقعا من باید دکترا بگیرم تا امیدوار بشم به موندن؟!!!‌ (تازه امیدوار!) رشته من (مدیریت هتلداری) مثل برق و مکانیک و ... نیست که این همه متقاضی داشته باشه و همه دانشمند و مهندس باشن. رشته من توی ایران که کاملا نا شناختس ! توی آمریکا هم درصد بالایی از دانشگاه ها ندارنش. میخوام بگم شاید بازارش مثل بقیه رشته ها رقابتی نباشه. این میتونه من رو جلو بندازه ؟ یا ربطی نداره؟

RE: اوضاع واقعی بازار کار در آمریکا - mahyarelc - 03-05-2014

(03-05-2014, 10:24 PM)'Madridista' نوشته:
دقیقا درسته.
اما من میخوام بدونم که فقط تو آمریکا کار بعد از تحصیل سخته یا توی استرالیا و کانادا هم همینه.
چون موقعیت استرالیا رو هم دارم.
هر کسی با یک سری رویا و آرزو میره خارج. منم آرزو و هدفم اینه به بهترین شکل ممکن تحصیل کنم و از همه موقعیت هام استفاده کنم تا بتونم وارد بازار کار بشم. شرایط ایران رو که میدونید. واقعا برگشتن به ایران بعد از تحصیل در خارج (اون هم آمریکا) یک عقب گرده.
برای دکترا حتما باید مقاله و کارهای پژوهشی داشته باشم ؟؟
یعنی واقعا من باید دکترا بگیرم تا امیدوار بشم به موندن؟!!!‌ (تازه امیدوار!) رشته من (مدیریت هتلداری) مثل برق و مکانیک و ... نیست که این همه متقاضی داشته باشه و همه دانشمند و مهندس باشن. رشته من توی ایران که کاملا نا شناختس ! توی آمریکا هم درصد بالایی از دانشگاه ها ندارنش. میخوام بگم شاید بازارش مثل بقیه رشته ها رقابتی نباشه. این میتونه من رو جلو بندازه ؟ یا ربطی نداره؟

درود
با توجه به اینکه این تاپیک در مورد امریکا هست من در این مورد نظر میدم
متاسفانه گرفتن کار تضمینی نداره و نمیشه گفت حتما کار گیرتون میاد
شما به نظرم میتونید از سایتهای مربوط به کاریابی (مثل linkedin و indeed و simpyhired) چک کنید تا حدود شرایط کاری رشته مورد نظر براتون مشخص بشه
شما بعد فارغ التحصیلی مدتی زمان دارید تا کار پیدا کنید. در صورتیکه کار پیدا کنید شرکت مورد نظر باید برای ویزای کار برای شما اقدام کنه. با توجه به اینکه در حال حاضر برای ویزای کار تعداد متقاضی بیشتر از تعداد ویزای صادر شده هست احتمال اینکه ویزای کار نگیرین براحال وجود داره. (برای رشته های غیر فنی معمولا ۱ بار میشه برای ویزای کار درخواست داد). (اطلاعات بیشتر)
در صورتیکه ویزای کار بهتون تعلق نگیره همونطور که مایک عزیز گفتن میشه برای دکترا (یا فوق جدد) اقدام کرد تا بتونه با ویزای دانشحویی بمونه.
ولی باز این مراحل برای بعد اتمام تحصیلات دکترا هم هست.
در کل خیلی کار راحتی شاید به نظر نرسه و مقداری شانس هم درش دخیله. ولی با تقویت رزومه در طول دوران تحصیل حداقل از لحاظ پیدا کردن کار وضعیت بهتر میشه.

RE: اوضاع واقعی بازار کار در آمریکا - Madridista - 04-05-2014

(03-05-2014, 11:56 PM)mahyarelc نوشته:
درود
با توجه به اینکه این تاپیک در مورد امریکا هست من در این مورد نظر میدم
متاسفانه گرفتن کار تضمینی نداره و نمیشه گفت حتما کار گیرتون میاد
شما به نظرم میتونید از سایتهای مربوط به کاریابی (مثل linkedin و indeed و simpyhired) چک کنید تا حدود شرایط کاری رشته مورد نظر براتون مشخص بشه
شما بعد فارغ التحصیلی مدتی زمان دارید تا کار پیدا کنید. در صورتیکه کار پیدا کنید شرکت مورد نظر باید برای ویزای کار برای شما اقدام کنه. با توجه به اینکه در حال حاضر برای ویزای کار تعداد متقاضی بیشتر از تعداد ویزای صادر شده هست احتمال اینکه ویزای کار نگیرین براحال وجود داره. (برای رشته های غیر فنی معمولا ۱ بار میشه برای ویزای کار درخواست داد). (اطلاعات بیشتر)
در صورتیکه ویزای کار بهتون تعلق نگیره همونطور که مایک عزیز گفتن میشه برای دکترا (یا فوق جدد) اقدام کرد تا بتونه با ویزای دانشحویی بمونه.
ولی باز این مراحل برای بعد اتمام تحصیلات دکترا هم هست.
در کل خیلی کار راحتی شاید به نظر نرسه و مقداری شانس هم درش دخیله. ولی با تقویت رزومه در طول دوران تحصیل حداقل از لحاظ پیدا کردن کار وضعیت بهتر میشه.

با تشکر
برای تقویت رزومه دقیقا چه کارهایی میشه انجام داد؟
و حتما بعد از تحصیل باید توی کاری مرتبط با رشته کار کرد یا میشه کارهای غیر مرتبط هم انجام داد؟

RE: اوضاع واقعی بازار کار در آمریکا - mahyarelc - 04-05-2014

(04-05-2014, 12:01 AM)'Madridista' نوشته: با تشکر
برای تقویت رزومه دقیقا چه کارهایی میشه انجام داد؟
و حتما بعد از تحصیل باید توی کاری مرتبط با رشته کار کرد یا میشه کارهای غیر مرتبط هم انجام داد؟

- رزومه تحصیلیتون خوب باشه. سعی کنید حتما اینترنشیپ پیدا کنید. سعی کنید در دپارتمان خودتون کار کنید. شرایط کاری رو تو سایتهای مربوط چک کنید و مهارتهای لازم رو تقویت کنید
- بله باید مرتبط باشه 

[برش] معرفی استادان ایرانی در رشته های مهندسی مواد و نانو - shayan_yg - 21-05-2014

با سلام
از دوستان کسی تو زمینه رشته مواد تو آمریکا مشغول به کار هست:
من دارم از طریق همسرم اقدام می کنم فوق لیسانس مواد گرایش جوش هستم 5 سال سابقه کاری مرتبط دارم به نظرتون کار می تونم پیدا کنم؟

RE: اوضاع واقعی بازار کار در آمریکا - mahmood2228 - 05-06-2014

سلام. بنده فوق لیسانس مهدسی عمران-سازه دارم و میخوام واسه دکترا بیام آمریکا ولی نمیدونم وضعیت کار رشته عمران- سازه یا زلزله اونجا چطوره. لطفا راهنمایی بفرمایید

RE: اوضاع واقعی بازار کار در آمریکا - Torkan - 05-06-2014

(05-06-2014, 07:58 PM)'mahmood2228' نوشته: سلام. بنده فوق لیسانس مهدسی عمران-سازه دارم و میخوام واسه دکترا بیام آمریکا ولی نمیدونم وضعیت کار رشته عمران- سازه یا زلزله اونجا چطوره. لطفا راهنمایی بفرمایید

دوست عزیز یه توصیه مهم که دارم اینه که به عینه دیدم دقیقا در رشته شما هم دوستی دارم در دانشگاه خودمون. کلا به فکر آمدن در دکترا به خاطر کار پیدا کردن نباشید. حیفه. به خصوص اگر فاند ندن یا کم بدن! چرا؟
چون واقعا دکتری خوندن در دانشگاههای ایالات متحده به خصوص متوسط به بالاهاش کار راحتی نیست. تا لب جون از ادم کار میکشن! پس به این خاطر چون شما مشغول درس خواندن میشد از کارهای عملی عقب هستید. 4 یا حتی 5 یا 6 سال!
الان دوست من عمران سازه تموم کرده اگر تا یک ماه دیگه کار پیدا نکنه باید برگرده میگه از 8 position اصلی که اپلای کرده 7 تاش رو به ارشد ها دادن و یکیش رو به دکترای چینی! واسه ارشد ها کار پیدا کردن راحت تره البته درخواست هم زباده ولی باز راحت تره!
به خصوص رشته عمران کار پیدا کردن یکم سخت تر شده این رو دوستم میگفت.
نکته مهم اینه که شما دوره های اینترنشیپ بگذرانید و اگر واقعا دنبال کار هستید بعد دکترا حتما قبل اومدن همه جوانب رو بررسی کنید و به دانشگاهی برید که ارتباطش با صنعت قویه نه تيوری پردازی محض!!
نکته مهم: نظرات من یا هیچ کس رو تعبیر عام نفرمایید.

بااحترام

RE: اوضاع واقعی بازار کار در آمریکا - mahmood2228 - 05-06-2014

ببخشید هدف من از دکترا خوندن علاوه بر بالا بردن سطح سوادم اینه که بتونم در کارهای مشاور هم ازش استفاده کنم. کجاها معمولا دکترای مهندسی عمران بعد از اتمام تحصیلاتشون جذب میشن در آمریکا؟
کسی که دکترا میگیره تو دانشگاه بهش کار نمیدن؟

RE: اوضاع واقعی بازار کار در آمریکا - Torkan - 05-06-2014

(05-06-2014, 11:15 PM)'mahmood2228' نوشته: ببخشید هدف من از دکترا خوندن علاوه بر بالا بردن سطح سوادم اینه که بتونم در کارهای مشاور هم ازش استفاده کنم. کجاها معمولا دکترای مهندسی عمران بعد از اتمام تحصیلاتشون جذب میشن در آمریکا؟

دوست عزیز مورد دوم که بله صد در صد. من هم گفتم دقت نکردید دکترا میخونید سعی کنید در دانشگاه ادامه دید و قطع نکنید ارتباط رو چون واقعا حیفه!
مورد اول هم بستگی به تجربه کاری شما و شدیدا به زبان شما هم بستگی داره که چقدر بلد باشید گلیم رو بکشید از آب. منظور بنده این بود که کلا کار خوب پیدا کردن هم انچنان راحت نیست. کار پیدا میشه ولی خوب بستگی به ادمش داره. مثلا همین فردی که من گفتم و یا فردی که نیومده دانشگاه ازش درخواست کرد واسه POST DOC! همه چیز به تلاش شما بستگی داره.

بااحترام

RE: اوضاع واقعی بازار کار در آمریکا - Babak - 06-06-2014

(05-06-2014, 11:15 PM)'mahmood2228' نوشته: ببخشید هدف من از دکترا خوندن علاوه بر بالا بردن سطح سوادم اینه که بتونم در کارهای مشاور هم ازش استفاده کنم. کجاها معمولا دکترای مهندسی عمران بعد از اتمام تحصیلاتشون جذب میشن در آمریکا؟

همون طور که Charming گرامی هم اشاره کردند، وضعیت کار رشته عمران در امریکا خیلی خوب نیست و معمولا حقوق‌ها و موقعیت‌های شغلی نسبت به رشته‌هایی مثل کامپیوتر و برق و مکانیک کمتره.
اگر منظور شما از گرفتن کار در دانشگاه، هیات علمی شدن هست، باید بگم که امکانش وجود داره، اما اصلا کار ساده‌ای نیست و هیات علمی شدن در دانشگاه‌های خوب یا دانشگاه‌هایی که در شهرهای خوب هستند کار مشکلیه و نیاز به داشتن مقاله‌های بسیار با کیفیت داره و دانشگاهی که ازش فارغ‌التحصیل می‌شید هم اهمیتش زیاد خواهد بود. من اگر جای شما باشم، در برنامه‌ریزی که برای آینده خودم می‌کنم احتمال زیادی برای جذب هیات علمی شدن در نظر نمی‌گیرم.