آکادمیا کافه
Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+---- انجمن: مشاوره‌های گذشته (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87)
+---- موضوع: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد (/Thread-Faraz-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%DB%8C%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2%D8%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)

صفحات 1 2 3

Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - Faraz - 18-05-2011

مدرک کارشناسی: لیسانس اقتصاد از دانشگاه شهید بهشتی
وضعیت فعلی: دانشجوی مستر در رشته اقتصاد و اقتصاد سنجی در دانشگاه اسکس انگلستان
می توانم درباره پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد و تهیه مدارک مورد نیاز (شامل: کارنامه و مدارک تحصیلی، رزومه، توصیه نامه و ترجمه مدارک) به شما مشاوره دهم.

RE: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - brotherhood - 14-09-2011

سلام این درباره ایتالیاس اشکال داره؟

همون طور که میدونی من دارم 3 هنرستان میخونم و سال دیگه دیپلم میگیرم و رشتمم برقه ولی میخام کامپیوتر بخونم سربازی معافم بهمنم میشه 18 سالم پس با توجه به اینا جواب بدی ممنون میشم.

اصلا کی باید ثبت نام کنیم؟ در چه سایتی؟
این مدارکو کجا بفرستیم؟
من اینو نفهمیدم:
مبلغ سالیانه باید برای سال گذشته میلادی تنظیم شود مثلا برای سال جاری که سال تحصیلی 2010/2011 می باشد، باید با در دست داشتن فیش حقوقی آذر 88 که معادل دسامبر 2009 می باشد اقدام به تهیه گواهی یورویی سال 2009 گردد.
هم فیش به یورو هم فیش حقوقی اصلی؟ (اینطوری که به ما نمیدن) چی کار کنیم؟
اینم بگو چیه؟
ISEEU که اگه مدارک مالی را به یکی از ادارات CAAF که تحت قرار داد با دانشگاه مورد پذیرش شما هست بفرستید برای دانشگاه ارسال می کنند.
و این؟
برای گرفتن ISEEU باید مدارک زیر را برای یکی از CAAF های تحت قرارداد با دانشگاه بفرستید "سایت دانشگاه پذیرش گرفته شده چک شود"
.........................................................................................................................................................................................................................................................................................
برای گرفتن ویزا شنیدم که فیش حقوقی پدرت که 2 ملیون ماهیانه باید داشته باشه نیازه ولی این کاملا با dsu متفاوته باید چیکار کنیم؟

منظورش دیپلمه؟
و اونم منظورش کارنامس دیگه؟
4- اصل و كپي آخرين مدرك تحصيلی (به ایتالیایی ترجمه شده باشد.)
5- ريزنمرات (به ایتالیایی ترجمه شده باشد.)

چند در چند؟
۴ قطعه عكس

اینو از کجا بیاریم؟ اگر هم دانشگاه بده خوب ایمیل میکنه ما هم باید کپی بگیریم دیگه؟
12- نامه پذیرش و یا هر مدرک دیگری که نشان دهنده پذیرفته شدن شما در دانشگاه مربوطه باشد.

این حساب کی باید باشه من یا پدرم چه بانکی و چه نوع حسابی؟
bank statement با موجودی 20،000 یورو. (مدت زمانی برای ماندن موجودی در حساب ذکر نشده.)

باید اینارو بگیریم و اصلشو بدیم به سفارت؟ شنیده بودم سفارت چیزی بر نمیگردونن که؟
حالا اومدیم اصلا به ما ویزا ندادن خوب ماپول دادیم برا رزرف بلیط تازه باید اصلشو بدیم؟

1- 4000 يورو به عنوان اعتبار (اصل پول و کپی از اسکناس ها لازم می باشد. بهتر است 8 عدد اسکناس 500 یورویی تهیه شود تا انجام بررسی تسریع داده شود.)
2- رزرو بليط هواپیما

..........................................................................................................................................................................................................................................................................................
میشه یک دانشگاه خوب به من معرفی کنی که برا رشته کامپیوتر خوب باشه دی اس یو هم داشته باشه - تو یک شهر خوب باشه - و.......
پلی تکنیک یعنی چی؟
میخام دانشگاه به زبون انگلیسی باشه.
شنیدم برا میلان نمیشه چون اون فقط فوق میخاد درسته؟
ممنون میشم یک دانشگاه خوب با ایمیلش رو بهم معرفی کنی.
مرسی

RE: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - Faraz - 14-09-2011

درود
متاسفانه من هیچ گونه اطلاعاتی درباره ایتالیا ندارم ولی می توانید سوال خود را در بخش ایتالیا بپرسید.مطمئن هستم افراد مطلع به شما پاسخ خواهند داد.
موفق باشید

RE: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - ehsan - 30-09-2011

سلام فراز جان من کارشناس Health Administration از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دارم میخواستم بپرسم اگه بخوام برای master در انگلستان اقدام کنم احتمال دریافت fund که هزینه هامو پوشش بده وجود داره البته از نظر معدل ، کارهای پژوهشی و مقاله وضعیت نسبتا خوبی دارم ولی میخواستم بپرسم میشه fund گرفت که شهریه دانشگاهمو پوشش بده و همچنین یه هزینه ای هم برای زندگی بگیرم البته اگه کار پژوهشی در کنارش انجام بدم یا کار دانشگاهی مشکلی دارم فقط مهم برام گرفتن پذیرش و فاند هست راستش من خیلی وضعیت مالی خوبی ندارم میشه راهنماییم کنی؟

RE: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - Faraz - 30-09-2011

درود بر شما احسان جان
متاسفانه اصولا تعداد فاند برای دانشجویان اینترنشنال به نسبت فاند دانشجویان انگلیسی و اتحادیه اروپا بسیار کم است.مخصوصا میزان فاند تخصیص یافته برای دانشجویان اینترنشنال بعد از افزایش ۳ برابری شهریه دانشجویان داخلی و اروپایی بسیار کمتر شده و به دانشجویان اروپایی توجه بیشتری می کنند.این مسئله باعث کاهش شدید شانس فاند گرفتن در انگلیس شده و همین فاند محدود را ترجیح می دهند خرج دانشجویان دکترا بکنند که بازدهی بیشتری برای دانشگاه ها دارند.
برای مستر با داشتن رزومه خوب و جستجو می توانید تخفیف های خوبی در شهریه بگیرید ولی احتمال اینکه کل شهریه را پوشش بدهند نسبتا کم است و شانس برای گرفتن کمک خرج زندگی در دوره مستر بسیار کم است.توصیه من به شما اپلای برای MPhil است.در این مدل مستر شانس شما در حد یک دانشجوی دکترا زیاد می شود ولی ایرادات خودش را دارد و تنها در صورتی واقعا اطلاعات کافی در حد یک مستر در رشته خود دارید سراغ MPhil بروید.
باز اگر کمکی از دستم بر می آید در خدمتتان هستم

RE: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - ehsan - 01-10-2011

ببخشید فراز جان من متوجه منظورت نشدم این MPhil که گفتی یعنی چی ؟ یه دانشگاه در انگلستان یا چیز دیگه میشه آدرسش رو برام بنویسی
راستی در مورد سوالت راستشو بخوای و اگه بخوام صادقانه جواب بدم من تو رشته خودم اندازه یه دانشجوی دکترا مقاله چاپ کردم و حتی کتابم در کل بیمارستان های کشور داره استفاده میشه و معدلمم 17/48 هستش و واقعا به کار پژوهشی علاقه دارم حالا نمیدونم توضیحاتم جواب سوالات رو میده یانهولی اگه راهنماییم کنی واقعا ممنون میشم چون دارم تو این کشور خفه میشم ولی مشکل مالی و بضاعت کم راهمو بسته البته خودم هم میدونم بحران اقتصادی و اروپا بد جوری در گیره ولی غیر از fund اگه مثلا برام بگی که امکان کار پژوهشی در انگلیس به چه صورته یا اینکه کلا درآمد کسب کردن از چه راه هایی هست ممنونت میشم چون معتقدم برای رسیدن به هدف باید سختی های زیادی رو تحمل کرد

RE: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - Faraz - 04-10-2011

احسان جان اول عذر خواهی می کنم به خاطر تاخیر در پاسخ گویی.به دلیل سفر فرصت سر زدن نداشتم
mphil یک نوع مستر است ولی کل دوره مستر به صورت ریسرچ است.در این مستر سال اول دانشجو تحقیق می کند و در صورت گرفت نمره مناسب از استاد به وی مدرک mphil اهدا می شود.بعد از اون اگر دانشجو مایل بود دوره و همان تحقیق را ادامه می دهد و 3 سال بعد دکترا میگیرد.در واقع mphil سال اول دکترای 4 ساله محسوب می شود ولی خب با شما مثل یک دانشجوی دکترا برخورد خواهد شد
لیست دانشگاه های انگلیس در اکثر رنگینگ ها است.همچنین برخی رنکینگ ها رشته ای این دانشگاه ها رو جدا کردن.پیشنهاد من دانشگاه های گروه راسل است که فاندو منابع مالی بیشتری دارند و اعتبار آنها هم بالاست
www.russellgroup.ac.uk
صادقانه اگر مسائل مالی برای شما مهم است گزینه های دیگری را به عنوان گزینه اول انتخاب کنید چون شانس فاند در انگلیس واقعا کم است

RE: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - Aleni32 - 24-11-2011

سلام. دو تا سوال داشتم از این متن که تو وب دانشگاه زدن
[*]
Two (2) official transcripts or certified copies of your complete university-level academic record must be sent to McGill by all universities previously attended
[*]
Transcripts must be confidential and sent directly from the institution, or in a sealed envelope
[*]
If the transcript does not indicate that a degree has been conferred or certified (notarized), a copy of the degree certificate (diploma) will also be required.
[*]
[*]
1.من دقیقا متوجه نشدم که چه مدارکی رو می خوان(ریز نمره و دانشنامه؟ از هر کدوم 2 تا؟ هم لیسانس هم ارشد؟)
[*]
2. دانشگاههای کانادا ترجمه مدارک رو می خواهند. من یک نسخه بیشتر ترجمه ندارم.برای بقیه دانشگاهها باید از دارالترجمه نسخه های بیشتری بگیرم یا اینکه می تونم از ترجمه کپی بگیرم (برابر اصل دادگستری الزامیه؟)
[*]
3.هم مدارک ترجمه شده لیسانس و هم فوق لیسانس رو باید بذارم تو پاکت همون دانشگاه و بفرستم mcgill؟
[*]
متشکر از توجهتون

RE: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - Faraz - 24-11-2011

درود
این بندی که نوشتید تنها ریز نمرات به تعداد 2 عدد از تمامی مقاطع دانشگاهی گذشته(لیسانس،فوق و احیانا کاردانی) می خواهد. البته اگر در ریزنمرات ذکر نشده که فارغ التحصیل شده اید دانشنامه هم باید بفرستید(در اخر ریزنمرات معمولا می نویسد که درستان تمام شده)
مدارک هم باید در پاکت مخصوص دانشگاهتان قرار دهید و توسط دانشگاه مهر و امضا شود و یا خود دانشگاه مستقیما مدارک را ارسال کند.
درباره ترجمه اگر ریزنمراتتون به زبان انگلیسی نیست و دانشگاه فارسی می ده باید قائدتا باید ترجمه شود.نمی شود از یک مدرک ترجمه شده کپی گرفت چون باید تمبر بخورد و مهر وزارت خارجه و دادگستری داشته باشد.البته اگر به همون جایی که قبلا ترجمه کرده اید مراجعه کنید و مدرک ترجمه شده را هم ببرید دیگر پول ترجمه را نمی گیرند و فقط پول مهر ها با کمی حق الزحمه دریافت می کنند و نسخه دیگری بهتون می دهند.
موفق باشید

RE: Faraz: مجرب در تهیه مدارک مورد نیاز، پذیرش از انگلستان، پذیرش در رشته اقتصاد - Aleni32 - 24-11-2011

با سلام و درود

در فرم آپلای اومده
Funding
How do you plan to fund your studies? List all the scholarships, fellowships and awards for which you have applied.*

من نامه به استاد زدم جواب داده گفته
Thank you for writing. You are welcome to join our group as long as your application is accepted by McGill.
به نظرت این قسمت فرم رو باید چی بنویسم؟ باید نامه دیگه ای هم به استاد بنویسم؟ کلا چطور می تونم scholarship or fellowship بگیزم؟
با تشکر از فراز بابت راهنماییشان