آکادمیا کافه
Pejman: مجرب در اخذ پذیرش برای رشته های مکانیک و هوافضا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+---- انجمن: مشاوره‌های گذشته (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87)
+---- موضوع: Pejman: مجرب در اخذ پذیرش برای رشته های مکانیک و هوافضا (/Thread-Pejman-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%81%D8%B6%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Pejman: مجرب در اخذ پذیرش برای رشته های مکانیک و هوافضا - Pejman - 18-05-2011

مدرک کارشناسی: مهندسی مکانیک از دانشگاه گیلان
مدرک کارشناسی ارشد: مهندسی مکانیک از دانشگاه بوعلی همدان
وضعیت پذیرش: اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا، انگلیس، اسپانیا، ایتالیا در رشته های مکانیک و هوافضا در سال 2012 و 2013

در حال حاضر: مشغول به کار در یک شرکت EPC

من می‌تونم سوالات شما در زمینه‌ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور برای رشته های مکانیک و هوافضا رو پاسخ بدم.

RE: Pejman: مجرب در آزمونهای GRE General، TOEFL iBT، و رشته های مکانیک و هوافضا - boshra - 17-06-2011

سلام جناب پژمان

بنده یوزر جدید اینجا هستم

البته در ابتدا باید بگم اگر بعد از شناخت بنده احساس کردید کاری از دستم بر میاد بفرمایید در خدمت هستم.

من لیسانس ریاضی محض البته با معدل بسیار پایین اما ارشد اقتصاد از علامه با معدل 19.5 هستم.

من گرین کارت امریکا دارم ولی به دلیل پایین بودن معدل لیسانسم و اینکه هنوز امتحان تافل و جی ار ای رو ندادم نتونستم برای مستر اونجا اقدام کنم.

اما باید این تابستان که با شوهرم امریکا هستم دیگه بار خودم رو ببندم که برگشتم سریع امتحان تافل رو بدم و بعد برای جی ار ای اقدام کنم.

البته من 5 سال پیش اعتبار ایلتسم با نمره 7 تمام شده اما در این چند سال به دلیل استفاده از زبان فرانسه متاسفانه اوضاع لغاتم بسیار به هم پاشیده اما از نظر درک مطلب و اسپیکینگ اوضاعم خوبه الان هم ازمون ورودی یه موسسه رو دادم ایلت 6 گرفتم البته بدون هیچ مطالعه ای.

ازتون یه خواهش داشتم اینکه به من بفرمایید که در این 3 ماه به ترتیب چه کارهایی انجام بدم برای گرفتن تافل بسیار بالا (+100) و اینکه بعد از اون برای جی ار ای بالای 700 اقدام کنم.

منتظر راهنمایی شما هستم.

با سپاس فراوان

RE: Pejman: مجرب در آزمونهای GRE General، TOEFL iBT، و رشته های مکانیک و هوافضا - Pejman - 17-06-2011

سلام بشرا جان. بازم خوشامد می گم بهتون و ممنونم که سوالتون رو اینجا مطرح کردید.

با توجه به پیشنیه زبان شما و نمره ای که تو آیلتس گرفتید، به نظر من با صرف 3 ماه می تونید نمره بالایی بیارید. ولی توجه کنید که تافل و آیلتس با هم خیلی تفاوت دارند. اگر براتون امکان پذیر باشه همون آیلتس رو بدید خیلی از نظر زمانی و امکان گرفتن نمره بالا به نفعتون می شه. چون تجربه آزمونش رو دارید. به نظر من این تاپیک رو در مورد اینکه تافل بدید یا آیلتس مطالعه کنید. مخصوصاً فایل موجود در پست شماره 5 رو دانلود کنید و ببینید. اگر باز هم هدفتون تافل هست بگید تا من راهنمایی کنم.

در مورد نمره GRE بالای 700 هم، من متوجه نشدم منظورتون کدوم نوع GRE هست. احتمالاً GRE Subject می خواهید بدید؟ چون تو GRE General نمرات Quantitative و Verbal هر دو از 800 هستند و نمره 700 نمره خیلی ضعیفی برای نمره کل هست.

جواب این سوالات رو که بدید من بهتر می تونم راهنماییتون بکنم.

RE: Pejman: مجرب در آزمونهای GRE General، TOEFL iBT، و رشته های مکانیک و هوافضا - boshra - 17-06-2011

پژمان عزیز

ممنون از نظرتون

ببینید من خودم با سیتمی که توش اسپیکینگ قوی بخواد خیلی راحت ترم و اصولا برام ایلتس خیلی راحتره

اما موضوع اینه که من برای اپلای برای پی اچ دی با کسانی چون پروفسور پسران . پروفسور دادخواه . پروفسر صالحی و ... که قصد دارم براتون در زمینه اقتصاد یه داستان مفصلی ارسال کنم مشورت کردم و حالا نمیدونم چرا اونها گفتند که تافل خوب و جی ار ای بالای 700 داشته باشم که حتی گفتند 40 تا از بچه های شریف به سختی تونستند این رو کسب کنند.

بله خودم این رو از دانشگاه ها حضوری هم پرسیدم که اونها براشون ایلتس و تافل اهمیتی نداره چندان ولی جی ار ای رو بالای 700 خواستند که حتی توی وب سایتشون هم نوشته که جی ار ای جنرال می خواهند.

حالا با توجه به اینکه من هنوز شروع نکردم و اینکه یک بار تجربه ایلتس رو داشتم اما اینکه بچه ها نوشتند که گرفتن ایلتس 7 از تافل 90 سخت تره شما پیشنهاد میکنید همین ایلتس رو پیش بگیرم؟

و اینکه میدونم که از کوانتیتیو 800 رو حتما خواهم گرفت ولی وربال رو باید خیلی کار کنم.

RE: Pejman: مجرب در آزمونهای GRE General، TOEFL iBT، و رشته های مکانیک و هوافضا - Pejman - 17-06-2011

بشرا جان به نظر من اگر دانشگاه های مقصد شما آیلتس رو قبول دارند، در دادن امتحان آیلتس شک نکنید. به دلیل تفاوت های تافل و آیلتس، شما طول می کشه که بتونید با شیوه آزمون تافل آشنا بشید، و نیاز دارید منابع رو از اول بخونید. این رو از جهت جلو افتادن در زمان و امکان موفقیت بیشتر می گم. اگر محدودیت زمانی نداشتید پیشنهاد من می تونست تافل باشه.

آزمون GRE از آگوست 2011 به شیوه جدیدی با سیستم نمره دهی متفاوتی برگزار می شه و در این تاپیک می تونید در این مورد بیشتر بدونید و چنانچه سوالی دارید بپرسید. منابع این آزمون رو می تونید در همین تاپیک و این تاپیک پیدا کنید و سوالاتتون رو در مورد اونها همونجا بپرسید.

در مورد GRE باید بگم که گرفتن نمره بالای 700 در بخش Verbal (سیستم آزمون قدیم) غیر ممکن نیست، اما بسیار سخت هست و نیاز به زمان خیلی زیاد داره. اگر برای تافل یا آیلتس و GRE کلاً سه ماه وقت دارید، باید فکر این نمره رو از سر بیرون کنید. به نظر من با محدودیت زمانی شما، در بهترین حالت متاسفانه بشه نمره ای حدود 450 الی 500 آورد... اگر هدفتون اینه که نمره خیلی خوبی بیارید باید حداقل 3-4 ماه برای خود GRE فقط وقت بذارید.

نمره 7 آیلتس آکادمیک تقریباً معادل تافل 100 هست. در واقع تو خیلی از دانشگاه ها این دو نمره رو با هم معادل دونستند. بنابر این گرفتن آیلتس 7 از تافل 90 سخت تر هست.
هر سوالی در مورد آیلتس یا تافل iBT و GRE General دارید می تونید در تاپیک های این بخش ها مطرح کنید. تاپیک های مشاوره به طور خاص، برای کسب مشاوره در مورد این آزمون ها مفید هستند.
موفق و موید باشید.

ممنون پژمان عزیز

نه بنده 1 سال وقت دارم

اما چیزی که هست گفتم الان ایلتس رو بدم یعنی تا مهر و ابان که بعدش کلا وقت بگذارم روی جی ار ای

حاا این منابع ایلتس رو گرفتم از سایت

اما چیزی که هست اینه که کچا امتحان بدم بهتر هست تهران یا ارمنستان

البته میدونم که خود امریکا خیلی سخت تره و نمیتونم اونجا نمره خوب بگیرم.

البته ببخشید که اینو میگم

اما این تاپیک ها یه نقطه ضعفی که دارند اینه که به عنوان مشاور نمیگند که از کجا شروع کرد و اول چی و بعد چیو بخونید رو نمیگند.

خب پس وقتتون کافی هست. و به نظر من می تونید نمرات خیلی خوبی بیارید.

در مورد مراکز آزمون در تاپیک مربوطه بپرسید تا دوستان جواب بدند.

در مورد تاپیک های مشاوره، دلیلش اینه که شرایط هر کسی فرق می کنه (از نظر سطح و پیشینه زبان، مدت زمان لازم برای آماده سازی، و ...) بنابراین نمی شه یه فرمول کلی یا روش کلی رو پیشنهاد کرد. باز هم سعی می کنیم به مرور توصیه های لازم رو برای سطوح مختلف بنویسیم. می تونید شرایطتون رو به طور کامل در تاپیک بنویسید، تا بقیه کاربران نظرشون رو بدند. اینطوری چند تا نظر مختلف (به جای یک نظر) در مقابل شما قرار می گیره و بهتون کمک می کنه.

RE: Pejman: مجرب در آزمونهای GRE General، TOEFL iBT، و رشته های مکانیک و هوافضا - Mohammadreza - 09-07-2011

سلام جناب پژمان عزیز

ببخشید چند سوال داشتم

برای ازمون تافل IBT و همچنین GRE دوستان واساتید منابع زیادی قرار دادن

اما برای من که می خوام شروع کنم با اولویت بندی اینها اشنا نیستم

یعنی بین این همه منابع کدومش اهمیت بیشتری داره و باید اول به کار گرفته بشه و کدامش در صورت داشتن وقت در مراحل بعد

و اینکه خوندن را بر اساس ضعف مهارتها شروع کنیم یا اینکه قوی بودن در مهارت ؟ منظورم اینه که مهارتهای 4 گانه را به چه ترتیبی بخوانیم ؟

و سوال دوم ایا خوندن این دو امتحان به موازات هم صحیح هستند یا نه ؟بهتره به طور مثال بعد از اینکه 2-3 ماه تافل را شروع کردیم به GRE بپردازیم

RE: Pejman: مجرب در آزمونهای GRE General، TOEFL iBT، و رشته های مکانیک و هوافضا - Pejman - 09-07-2011

سلام محمدرضا جان،

در مورد منابع و نحوه خوندن کاملاً به سطح شما و مدت زمانی که دارید بستگی داره. لطفاً اطلاعات کامل بدید از وضعیتتون و اینکه کِی برنامه دارید این آزمون ها رو بدید، تا راهنمایی کنم.

RE: Pejman: مجرب در آزمونهای GRE General، TOEFL iBT، و رشته های مکانیک و هوافضا - Mohammadreza - 09-07-2011

سلام پژمان جان

تا حالا برای تافل تعیین سطح نرفتم برای همین نمی تونم معیار خاصی رو بگم

اگر کتابی هست که با زدن تست های بشه فهمید در چه حدود هستم ممنون می شم راهنماییم کنید

در ضمن تا جای ممکن می خوام بطور فردی بخونم و کلاس نرم (چون هزینه یک کلاس را که پرسیم در مورد تافل 500 هزار تومان بود و کلاسهای خوبی دور و بر خونه امون نیست و باید وقت زیادی برای رفت و امد بزارم)

و اما به نظر خودم در سطح مقدماتی و اغازی دوره تافل هستم

و یک سال هم برای این دو موضوع وقت در نظر گرفتم

و از همه مهارتهایم ضعیف تر هم اسپکینگ است (فکر می کنم به خاطر ترس از غلط گفتن تلفظ هاست که موجب استرسم می شه)

بازم اگر مورد دیگه ای نیاز هست بگو بیشتر توضیح بدم پژمان جان