آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 04-01-2015

(01-01-2015, 01:51 PM)'amirrainyman' نوشته: سلام
می خواستم بدونم نحوه در خواست فاند چه طوره ؟ در زمان اپلای آنلاین درخواستش ثبت میشه؟  یا به طور جدا باید واسش اپلای کرد ؟ برای گرفتنش حتما باید از قبل موافقت استاد رو گرفت؟   ممنون

سوال‌های شما خیلی کلیه و در این زمینه مطالب زیادی در فروم وجود داره. روال همه دانشگاه‌ها در این زمینه یکسان نیست. لطفا به انجمن کمک هزینه و تماس با استادان مراجعه کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 04-01-2015

(01-01-2015, 11:45 PM)'مهرداد18' نوشته: سلام بابک عزیز
اساتیدی که در آمریکا روی انرژی ها کار میکنن چه تولید ,چه ذخیره( مثلآ colar cell) در حال پژوهشن را میشه به من معرفی کنی؟
ممنون از تلاش های دلسوزانه شما

من در شرکت گوگل کار می‌کنم، اما خود گوگل نیستم! Smile برای پیدا کردن استادها باید در اینترنت یا در وب‌سایت دانشگاه‌ها جستجو کنید.
همچنین در انجمن بعضی از رشته‌ها، موضوعاتی وجود داره که استادهای ایرانی‌ای که در اون رشته کار می‌کنند رو معرفی کرده، مثل موضوع معرفی استادان ایرانی در رشته های مهندسی مکانیک و هوافضا. می‌تونید از این موضوع یا موضوعات مشابه در انجمن رشته‌های دیگه کمک بگیرید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - yarab - 09-01-2015

با سلام
من دانشجوی مهندسی پزشکی گرایش بالینی در دانشگاه ازاد مشهد در دوره کارشناسی هستم و الانم ترم پنجم هستم. قصد دارم برای ارشد از دانشگاه های خوب امریکا پذیرش بگیرم . یک سالی هست که به کلاس زبان میرم . معدلم تا اینجا 18.80 است و تقریبا تا سه ماه دیگه یه مقاله isi میدم به نظر شما برای پذیرش در یک سالی که وقت دارم باید چه کار هایی انجام بدم ؟ و نمرات ایلتس و gre ام باید در چه رنجی باشد ؟ دانشگاهی که خیلی ارزوش را دارم mit است .
از توجه و لطف شما سپاس گزارم. صفایی

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 09-01-2015

(09-01-2015, 02:54 AM)'yarab' نوشته: با سلام
من دانشجوی مهندسی پزشکی گرایش بالینی در دانشگاه ازاد مشهد در دوره کارشناسی هستم و الانم ترم پنجم هستم. قصد دارم برای ارشد از دانشگاه های خوب امریکا پذیرش بگیرم . یک سالی هست که به کلاس زبان میرم . معدلم تا اینجا 18.80 است و تقریبا تا سه ماه دیگه یه مقاله isi میدم به نظر شما برای پذیرش در یک سالی که وقت دارم باید چه کار هایی انجام بدم ؟ و نمرات ایلتس و gre ام باید در چه رنجی باشد ؟ دانشگاهی که خیلی ارزوش را دارم mit است .
از توجه و لطف شما سپاس گزارم. صفایی

درود،

تبریک می‌گم برای معدل خیلی خوب شما. مهم‌ترین کار برای شما حفظ معدل خوب‌تون هست و این که روی امتحان‌های TOEFL یا IELTS و همچنین GRE خیلی زمان بگذارید و کار کنید. اگر قصدتون دادن امتحان IELTS هست، نمره ۷ به بالا و برای GRE ترجیحا ۳۱۰ به بالا و حتی اگر بتونید ۳۲۰ یا بیشتر نمرات خیلی خوبی خواهند بود.
من قبلا موضوع برنامه‌ریزی تحصیلی برای گرفتن پذیرش بهتر در آینده رو ایجاد کرده‌ام که به افرادی مثل شما اطلاعاتی می‌ده که چه کنند که بتونند پذیرش بهتری بگیرند.

نکته‌ای که در آخر باید بگم اینه که ۱۰ دانشگاه برتر امریکا از بهترین دانشگاه‌های جهانند و وارد شدن بهشون کار ساده‌ای نیست، به خصوص MIT دانشگاهی هست که تعداد خیلی محدودی از بهترین دانشجوهای ایرانی فقط تونسته‌اند ازش پذیرش بگیرند. به همین خاطر بهتره که تمرکزتون رو تنها روی این دانشگاه‌ها قرار ندید و برای بازه بزرگتری از دانشگاه‌های مختلف اقدام کنید تا بتونید شانس پذیرش و فاند بهتری داشته باشید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - mrtz - 09-01-2015

سلام بابک خان، ایشالا حالتون خوب باشه، 
اول از همه تشکر میکنم از وقت و لطفی که میگذارید که بدون شک راه خیلی از دوستان رو هموار میکنه. 

من درگیر یه مسئله ای شدم و برام بسیار حیاتیه و کسی معتبر تر از شما سراغ ندارم. ممنون میشم با جواب کاملی من رو از نگرانی درببیارید. 

من برای امسال میخوام اپلای کنم. ترم 9 مرخصی هستم و ترم 10 تموم میکنم درسم رو. 

2 تا شرایط ویژه دارم:

1- اصلا نیازی به فاند ندارم و حمایت مالی میشم ( پسر عموم تو آمریکا پزشک هست و وام کامل میگیره برام) و فقط و فقط نیاز به پذیرش گرفتن دارم.

2- باید حتما امسال از ایران خارج بشم به خاطر میئله سربازی و اینکه کنکور ارشد هم چون نخوندم رتبه نمیارم یحتمل. 

برای 2 جور رشته متفاوت میخوام اپلای کنم:

1- MBA or Msc Finance

2- MSc ( Phd ) electrical engineering

شرایط کلی:

لیسانس برق از دانشگاه خواجه نصیر - معدل لیسانس : 15.2

-GRE 
-  q168 , v160, aw 

toefl
: یکی 2 هفته دیگه (21 dec) و یکی دیگه (11 jan) دارم. تاحالا چیزی نخوندم واسش ولی پایه زبانم بد نیست و معمولیه.

SOP
: هنوز ننوشتم

RECOM

2 تا از استادهای دانشگاه خودمون ( یکی استاد راهنما و یک استاد دیگه که هردو اجازه دادن خودم بنویسم متنش رو)

1 از استاد و رئیس دانشکده برق در شهر بوستون آمریکا که از دوستان صمیمی هست

مقاله
: هیچی ندارم- درس پروژه هنوز برنداشتم و ترم بعد برمیدارم

----------------------------------------------

سوالاتم:

1- به نظرتون شانس برای MBA (یا MSc financce ) بیشتره یا مستر برق؟

2- درکل با توجه به اینکه فاند نمیخوان شانس بیشتر دارم برای مستر یا دکترا؟ برای کدوم اقدام کنم؟

3- این نخواستن فاند تاثیری در بیشتر شدن احتمال پذیرش گرفتن داره؟ چون شنیدم پذیرش راحت میدن و سر فاند دادن دردسر هست.

4-شانس من رو چجور میبینید؟ چه دانشگاههایی اپلای کنم به نظرتون؟ 

5- توصیه کلی در مورد بهتر کردن رزومه ( مثلا نوشتن SOP یا ..) دارید؟

----------------------------------------------------------------------

استاد گرام میدونم تو تاپییک های مختلف هست اطلاعات ولی به دلیل شاید خاص بودن شرایطم و کمبود وقت و مهمتر نگرانی زیاد خواهش داشتم من رو به تاپیکی ارجاع نفرمایید و هرسوالی رو که دوست داشتید جواب بفرمایید. 
من جواب شما رو لازم دارم و ملاک میگذارم بابک خان.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - atefeh_J - 10-01-2015

سلام آقا بابک وقتتان بخیر
ببخشید من به یکی از استادهای دانشگاه کانادا ایمیل زدم ایشون هم گفتن من امسال جا ندارم برای سال بعد تو می مشخص میشه که وضعیتم چجوری است و آن موقع باهام تماس بگیر اگر که استاد پیدا نکرده بودی من سوپروایزرت میشم.
البته سطج دانشگاه زیاد بالا نیست و ازین دانشگاه هایی است که مشترک است یعنی  تو خود این دانشگاه رشته من را ندارند و باید برای یک دانشگاه دیگه فرم اپلای پر کنم و اپلیکیشن فی هم باید آنجا پرداخت کنم. کلن تمام مدارکم را هم باید 2 تا بفرستم!
با توجه به اینکه استاد بهم گفت می با من تماس بگیر الان به نظر شما اپلای کنم؟ یا صبر کنم دوباره با استاد تماس بگیرم؟ سیستم ددلاین دانشگاه ها به این صورت است که بعد از چند وقت که بگذره دیگه نمیشه  اپلای کرد؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 10-01-2015

(09-01-2015, 12:52 PM)'mrtz' نوشته:
سلام بابک خان، ایشالا حالتون خوب باشه، 
اول از همه تشکر میکنم از وقت و لطفی که میگذارید که بدون شک راه خیلی از دوستان رو هموار میکنه. 
من درگیر یه مسئله ای شدم و برام بسیار حیاتیه و کسی معتبر تر از شما سراغ ندارم. ممنون میشم با جواب کاملی من رو از نگرانی درببیارید. 
من برای امسال میخوام اپلای کنم. ترم 9 مرخصی هستم و ترم 10 تموم میکنم درسم رو. 
2 تا شرایط ویژه دارم:
1- اصلا نیازی به فاند ندارم و حمایت مالی میشم ( پسر عموم تو آمریکا پزشک هست و وام کامل میگیره برام) و فقط و فقط نیاز به پذیرش گرفتن دارم.
2- باید حتما امسال از ایران خارج بشم به خاطر میئله سربازی و اینکه کنکور ارشد هم چون نخوندم رتبه نمیارم یحتمل. 
برای 2 جور رشته متفاوت میخوام اپلای کنم:
1- MBA or Msc Finance
2- MSc ( Phd ) electrical engineering
شرایط کلی:
لیسانس برق از دانشگاه خواجه نصیر - معدل لیسانس : 15.2
-GRE 
-  q168 , v160, aw 
toefl
: یکی 2 هفته دیگه (21 dec) و یکی دیگه (11 jan) دارم. تاحالا چیزی نخوندم واسش ولی پایه زبانم بد نیست و معمولیه.
SOP
: هنوز ننوشتم
RECOM

2 تا از استادهای دانشگاه خودمون ( یکی استاد راهنما و یک استاد دیگه که هردو اجازه دادن خودم بنویسم متنش رو)
1 از استاد و رئیس دانشکده برق در شهر بوستون آمریکا که از دوستان صمیمی هست
مقاله
: هیچی ندارم- درس پروژه هنوز برنداشتم و ترم بعد برمیدارم
----------------------------------------------
سوالاتم:
1- به نظرتون شانس برای MBA (یا MSc financce ) بیشتره یا مستر برق؟
2- درکل با توجه به اینکه فاند نمیخوان شانس بیشتر دارم برای مستر یا دکترا؟ برای کدوم اقدام کنم؟
3- این نخواستن فاند تاثیری در بیشتر شدن احتمال پذیرش گرفتن داره؟ چون شنیدم پذیرش راحت میدن و سر فاند دادن دردسر هست.
4-شانس من رو چجور میبینید؟ چه دانشگاههایی اپلای کنم به نظرتون؟ 
5- توصیه کلی در مورد بهتر کردن رزومه ( مثلا نوشتن SOP یا ..) دارید؟
----------------------------------------------------------------------
استاد گرام میدونم تو تاپییک های مختلف هست اطلاعات ولی به دلیل شاید خاص بودن شرایطم و کمبود وقت و مهمتر نگرانی زیاد خواهش داشتم من رو به تاپیکی ارجاع نفرمایید و هرسوالی رو که دوست داشتید جواب بفرمایید. 
من جواب شما رو لازم دارم و ملاک میگذارم بابک خان.

شما عین همین سوال‌ها رو یک ماه پیش در همین موضوع پرسیده بودید و من به شما در اینجا پاسخ داده‌ام.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 11-01-2015

(10-01-2015, 11:19 PM)'atefeh_J' نوشته: سلام آقا بابک وقتتان بخیر
ببخشید من به یکی از استادهای دانشگاه کانادا ایمیل زدم ایشون هم گفتن من امسال جا ندارم برای سال بعد تو می مشخص میشه که وضعیتم چجوری است و آن موقع باهام تماس بگیر اگر که استاد پیدا نکرده بودی من سوپروایزرت میشم.
البته سطج دانشگاه زیاد بالا نیست و ازین دانشگاه هایی است که مشترک است یعنی  تو خود این دانشگاه رشته من را ندارند و باید برای یک دانشگاه دیگه فرم اپلای پر کنم و اپلیکیشن فی هم باید آنجا پرداخت کنم. کلن تمام مدارکم را هم باید 2 تا بفرستم!
با توجه به اینکه استاد بهم گفت می با من تماس بگیر الان به نظر شما اپلای کنم؟ یا صبر کنم دوباره با استاد تماس بگیرم؟ سیستم ددلاین دانشگاه ها به این صورت است که بعد از چند وقت که بگذره دیگه نمیشه  اپلای کرد؟

استادها از این حرف‌ها زیاد می‌زنند که فعلا فاند ندارم و بعدا تماس بگیر و غیره. هیچ کدوم از این حرف‌ها دلیل بر این نیست که استاد سال دیگه با احتمال بالایی شما رو خواهد گرفت. می‌تونید اگر مایلید اپلای کنید، ولی بدونید پاسخی که از استاد گرفته‌اید پاسخ مثبتی نیست.

بیشتر دانشگاه‌ها در مورد ددلاین‌شون حساس هستند و در اغلب مواقع پرونده‌هایی که بعد از ددلاین ارسال بشه رو بررسی نمی‌کنند. اگر می‌خواهید بعد از ددلاین اقدام کنید، به نظرم حتما با دانشگاه هماهنگ کنید و ازشون تاییدیه بگیرید که مشکلی نداره.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - hamedelec - 21-01-2015

سلام بابک جان
دکتر من لیسانس الکترونیکم رو با معدل 17.08 از دانشگاه ازاد کرج گرفتم
و در حال حاضر دانشجو ترم دوم ارشد دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات  تهران در رشته الکترونیک هستم.
معدل هم میتونم به بالای 18 برسونم.
زبان هم تافل پارسال 100 شدم و از سالها پیش زبان کار کردم و میتونم نمره بیشتری بگیرم
فیلد کاری هم fpga هست میخاستم برای دکتری به دانشگاه های خارج کشور اقدام کنم البته با فاند وبیشتر روی کانادا تمرکز کردم و دیگه برنمیگردم ایران.
میخواستم بپرسم آیا تا حالا کسی تونسته با این شرایط فاند بگیره با مدرک دانشگاه آزاد؟؟
امکانش هست ؟؟؟؟
لطفا بابک کمکم کن.
ممنون میشم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 22-01-2015

(21-01-2015, 10:21 PM)'hamedelec' نوشته: سلام بابک جان
دکتر من لیسانس الکترونیکم رو با معدل 17.08 از دانشگاه ازاد کرج گرفتم
و در حال حاضر دانشجو ترم دوم ارشد دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات  تهران در رشته الکترونیک هستم.
معدل هم میتونم به بالای 18 برسونم.
زبان هم تافل پارسال 100 شدم و از سالها پیش زبان کار کردم و میتونم نمره بیشتری بگیرم
فیلد کاری هم fpga هست میخاستم برای دکتری به دانشگاه های خارج کشور اقدام کنم البته با فاند وبیشتر روی کانادا تمرکز کردم و دیگه برنمیگردم ایران.
میخواستم بپرسم آیا تا حالا کسی تونسته با این شرایط فاند بگیره با مدرک دانشگاه آزاد؟؟
امکانش هست ؟؟؟؟
لطفا بابک کمکم کن.
ممنون میشم.

درود،

من سراغ دارم افرادی رو که با مدرک دانشگاه آزاد از دانشگاه‌های کانادا یا امریکا فاند گرفته باشند. اگر در نتایج پذیرش همین جا هم جستجو کنید تعدادی از افراد رو می‌تونید ببینید که با مدرک دانشگاه آزاد تونسته‌اند پذیرش بگیرند. برای مثال می‌تونید در این لینک افرادی که از کانادا پذیرش گرفته‌اند رو ببینید و در این لینک افرادی که از امریکا پذیرش گرفته‌اند.
معدل‌های شما خوبه و همین نمره 100 برای امتحان TOEFL نمره خیلی خوبیه و نیازی به نمره خیلی بیشتر از این نیست. البته اگر دنبال پذیرش از کانادا هستید، این نکته رو مدنظر داشته باشید که بعضی از دانشگاه‌های کانادا ممکنه فقط IELTS رو قبول داشته باشند. به همین خاطر دانشگاه‌ها رو زودتر انتخاب کنید و وب‌سایت‌شون رو چک کنید که مطمئن بشید TOEFL رو می‌پذیرند تا اگر دانشگاهی هست که حتما می‌خواهید اپلای کنید و فقط IELTS می‌پذیره، فرصت کافی برای دادن امتحان IELTS داشته باشید.

اگر دنبال امریکا باشید، باید نمره خوبی در GRE هم بیارید. GRE برای پذیرش از امریکا خیلی مهمه.