آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - mehdi.en - 19-12-2014

ممنون از پاسخ جامعتون. من بازار کار خیلی خیلی خوب منظورم نیست. منظور من یه کاری که بتونم باهاش یه زندگی بدون دغدغه داشته باشم همین و بس دنبال درامد های خیلی زیاد نیستم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - atefeh_J - 20-12-2014

سلام
آقا بابک خیلی ممنونم بابت راهنمایی های خوبتان واقعا نمی دانم چی جوری تشکر کنم.
ببخشید که سوالام خیلی زیاده
راستش من فقط می خوام با دو تا استادی که گفتم کار کنم ، گرایش من دیگه استادی هم زمینه رشته من توی دپپارتمان نداره و یکی هم تئوری بود که بهشان ایمیل زدم گفت شما تجربی کار کردی و من فقط دانشجویی بر میدارم که تئوری کار کنه.یکی دیگه از اساتید هم بهم گفت فاند احتمال داره داشته باشم و همین 2 تا استاد ماندند. با این حال باز هم شما توصیه می کنید اسمشان  را توی sop نیارم؟
ببخشید من با چند نفر که در حال اپلای هستند در تماس هستند و بهم گفتند هر چه دیرتر بفرستی مدارکت را احتمال پذیرشت پایین میاد. من حرف شما را سند قرار دادم که قبل ددلاین مهمه که بفرستم. من می تونم 1 ماه قبل از ددلاین بفرستم ولی کمی نگران sop هستم. مگه این طور نیست که اساتید بعد ددلاین شروع می کنند به خواندن اپلیکیشن ها؟
برای پر کردن بخش مراجع ، همانطور که شما فرمودین می خواستم 4تا اسم بنویسم ولی فقط جای 3 اسم بود! نمیدانم استاد راهنما با ایمیل غیر آکادمیک را چه کار کنم؟  البته وقتی اسم دانشگاه مان سرچ بشه دومین لینک توی گوگل اسم استادم است. به نظرتان به جای اسم ایشان، استاد دیگری را جایگزین کنم؟
من مدرک موقتم را به همراه 2 کارنامه از دانشگاه گرفتم هر 3 تا را هم داراترجمه بردم. یکی از کارنامه ها مهر داره (مهری که شما اشاره کردین)ولی متاسفانه به صورتی است که درس های تخصصی و اصلی را جدا کرده و نمره هاشون را نوشته یعنی بر حسب ترم نیست بر حسب درسهایی که پاس کردم است، کارنامه ای هم که مرتبه مهر نداره  چون قانون دانشگاهمان عوض شده و دیگه مهر نمی کنند کارنامه ها را. توی مدرک موقت هم نوشته که دانشجو--- بدهی داره و 7 سال تعهد خدمت رایگان به دولت، در صورتی که من مدرک لیسانسم را آزاد کردم. مشکلی پیش ممکنه بیاد با این شرایط؟
باز هم ممنونم از راهنمایی شما

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 21-12-2014

(19-12-2014, 03:41 PM)'mehdi.en' نوشته: ممنون از پاسخ جامعتون. من بازار کار خیلی خیلی خوب منظورم نیست. منظور من یه کاری که بتونم باهاش یه زندگی بدون دغدغه داشته باشم همین و بس دنبال درامد های خیلی زیاد نیستم

قطعا ترجیحات شخصی و هدف‌های شما نقش مهمی در تصمیم‌گیری شما داره و انتخاب کشور مقصد هم بر همین اساس باید صورت بگیره. درآمدهای خیلی زیاد هم باز تعریفش به همین ترجیحات شخصی و هدف‌ها بر می‌گرده، از نظر کسی ممکنه ۱ میلیون دلار در سال درآمد زیاد محسوب بشه و از نظر کسی دیگه ۱۰۰ هزار دلار درآمد زیاد تلقی بشه. به همین خاطر به نظر من بیشتر تحقیق کنید و با دید باز و تصمیم محکم قدم در مسیری بگذارید که زندگی شما رو به صورت وسیعی تحت تاثیر قرار خواهد داد.
در نهایت به نظر من با مدرک دکترا در اغلب رشته‌های فنی و مهندسی می‌شه در امریکا یک زندگی معمول و معقول (نه لزوما لوکس و کاملا رفاهی) داشت. در نتیجه شما هم به احتمال خیلی زیاد می‌تونید در آینده کار مناسبی پیدا کنید که هزینه‌های زندگی شما رو تا حد خوبی پوشش بده.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 21-12-2014

(20-12-2014, 11:14 PM)'atefeh_J' نوشته: سلام
آقا بابک خیلی ممنونم بابت راهنمایی های خوبتان واقعا نمی دانم چی جوری تشکر کنم.
ببخشید که سوالام خیلی زیاده
راستش من فقط می خوام با دو تا استادی که گفتم کار کنم ، گرایش من دیگه استادی هم زمینه رشته من توی دپپارتمان نداره و یکی هم تئوری بود که بهشان ایمیل زدم گفت شما تجربی کار کردی و من فقط دانشجویی بر میدارم که تئوری کار کنه.یکی دیگه از اساتید هم بهم گفت فاند احتمال داره داشته باشم و همین 2 تا استاد ماندند. با این حال باز هم شما توصیه می کنید اسمشان  را توی sop نیارم؟
ببخشید من با چند نفر که در حال اپلای هستند در تماس هستند و بهم گفتند هر چه دیرتر بفرستی مدارکت را احتمال پذیرشت پایین میاد. من حرف شما را سند قرار دادم که قبل ددلاین مهمه که بفرستم. من می تونم 1 ماه قبل از ددلاین بفرستم ولی کمی نگران sop هستم. مگه این طور نیست که اساتید بعد ددلاین شروع می کنند به خواندن اپلیکیشن ها؟
برای پر کردن بخش مراجع ، همانطور که شما فرمودین می خواستم 4تا اسم بنویسم ولی فقط جای 3 اسم بود! نمیدانم استاد راهنما با ایمیل غیر آکادمیک را چه کار کنم؟  البته وقتی اسم دانشگاه مان سرچ بشه دومین لینک توی گوگل اسم استادم است. به نظرتان به جای اسم ایشان، استاد دیگری را جایگزین کنم؟
من مدرک موقتم را به همراه 2 کارنامه از دانشگاه گرفتم هر 3 تا را هم داراترجمه بردم. یکی از کارنامه ها مهر داره (مهری که شما اشاره کردین)ولی متاسفانه به صورتی است که درس های تخصصی و اصلی را جدا کرده و نمره هاشون را نوشته یعنی بر حسب ترم نیست بر حسب درسهایی که پاس کردم است، کارنامه ای هم که مرتبه مهر نداره  چون قانون دانشگاهمان عوض شده و دیگه مهر نمی کنند کارنامه ها را. توی مدرک موقت هم نوشته که دانشجو--- بدهی داره و 7 سال تعهد خدمت رایگان به دولت، در صورتی که من مدرک لیسانسم را آزاد کردم. مشکلی پیش ممکنه بیاد با این شرایط؟
باز هم ممنونم از راهنمایی شما

۱. اگر این دو استاد تنها استادهایی هستند که شما می‌خواهید باهاشون کار کنید و هیچ امید یا تمایلی ندارید که از استاد دیگه‌ای پذیرش بگیرید، می‌تونید اسم‌شون رو در SoP بیارید.

۲. در مورد دانشگاه‌های امریکا تا اونجا که من اطلاع دارم، اگر دانشگاه ددلاین داشته باشه، تا زمانی که شما مدارک رو قبل از ددلاین بفرستید مشکلی نخواهد بود و شانس شما با خیلی قبل‌تر از ددلاین فرستادن مدارک بالا نخواهد رفت. ممکنه در شرایط خاص مثلا دانشجویی با استاد زودتر هماهنگ کنه و جواب مثبت قطعی رو زودتر بگیره و دیگه استاد دنبال دانشجوی دیگه نگرده، اما این موارد کم هستند و استادها معمولا منتظر می‌شن تا مدارک همه متقاضیان ارسال بشه و بعد دانشجوهاشون رو انتخاب می‌کنند.

۳. در مورد کارنامه و داشتن مهر، همون طور که قبلا هم گفتم سخت‌گیری دانشگاه‌ها متفاوته. بعضی از دانشگاه‌ها اصرار دارند که حتما کارنامه و مدارک رسمی و ترجمه رسمی شده باشه. این رو باید با دانشگاه هماهنگ کنید که مشکلی پیش نیاد.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Glee - 21-12-2014

سلام جناب بابک
ممنون میشم نظرتون رو راجع به شرایط بنده بگید
کارشناسی: مهندسی شیمی صنعتی سهند 16.06
ارشد: مهندسی امیرکبیر 17.37 (پروژم محیط زیستی بوده)
تافل: 108
جی آر ای: 3.5  / 320
مقاله هم: آی اس آی، داخلی ، کنفرانس بین المللی، از هر کدوم یکی
هدف: ارشد مهندسی محیط زیست با فاند
چند مورد دانشگاه با توجه به زمینه های تحقیقاتی و curriculum و استفاده از رنکینگها و مشورت انتخاب کردم... مطمئنا نظر شما هم کمک زیادی به تصمیم گیری نهایی میکنه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Mehran28 - 22-12-2014

سلام 
من یه سوال داشتم درباره شرط معدلی که دانشگاها میذارن
من مدرک کارشناسیم به صورت ناپیوسته هست یعنی 2سال درس خوندم فوق دیپلم گرفتم و بعد دوباره کنکور دادم و 2 سال خوندم لیسانس گرفتم.
معدل فوق دیپلم 15.53 هست که به GPA میشه 3.2 
معدل لیسانسم 15.33 هست که به GPA میشه 2.9
و GPA کل برای 4سال تحصیلم 3 میشه. سوالم اینه که دانشگاهی که زده GPA حداقل 3 باید باشه برای لیسانم باید 3 باشه یا کل 4سال تحصیلم؟ بعضی دانشگاهها زدن 75% از سقف نمره ای که برای معدل مد نظر هست رو باید داشته باشید مثل 15/20 که شامل من میشه و بعضی از دانشگاها میگن GPA باید حداقل 3 باشه که دیگه نمی دونم شامل من میشه یا نه؟ نظر شما چیه؟ کسی می دونه به مشکل بر می خورم یا نه؟ 
بعضی از دانشگاها صراحتا عنوان کردن که GPA دو سال آخر تحصیل باید بالا 3 باشه که تکلیف معلومه. اما واسه دانشگاهایی که عنوان نکردن به چه صورت هست؟ 
سوال بعدیم اینه که بعضی از دانشگاها عنوان کردن که دوره لیسانسی که سپری کردین باید 4ساله باشه.
با توجه به اینکه مدرک من ناپیوسته هست مشکلی پیش نمی یاد که دو مدرک طی 4سال تحصیل رو ارائه بدم؟ یکی فوق دیپلم هست یکی لیسانس؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 23-12-2014

(21-12-2014, 11:06 AM)'ftn' نوشته: سلام جناب بابک
ممنون میشم نظرتون رو راجع به شرایط بنده بگید
کارشناسی: مهندسی شیمی صنعتی سهند 16.06
ارشد: مهندسی امیرکبیر 17.37 (پروژم محیط زیستی بوده)
تافل: 108
جی آر ای: 3.5  / 320
مقاله هم: آی اس آی، داخلی ، کنفرانس بین المللی، از هر کدوم یکی
هدف: ارشد مهندسی محیط زیست با فاند
چند مورد دانشگاه با توجه به زمینه های تحقیقاتی و curriculum و استفاده از رنکینگها و مشورت انتخاب کردم... مطمئنا نظر شما هم کمک زیادی به تصمیم گیری نهایی میکنه.

معدل‌های شما خوبه و نمره‌های امتحانات شما هم عالی شده و مقاله هم که دارید. در نتیجه در کل شرایط شما بسیار خوبه و به نظر من شما شانس خوبی برای گرفتن پذیرش و فاند دارید. البته در رشته محیط زیست ممکنه فاند یک مقدار کمتر باشه و شاید گرفتن فاند کمی مشکل‌تر از برخی از رشته‌های فنی دیگه باشه، اما احتمالش با توجه به شرایط شما کاملا وجود داره. در مورد رنک دانشگاه فکر می‌کنم شما شانس خوبی برای دانشگاه‌های ۳۰ الی ۸۰ داشته باشید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 23-12-2014

(22-12-2014, 01:36 AM)'mehran28' نوشته: سلام 
من یه سوال داشتم درباره شرط معدلی که دانشگاها میذارن
من مدرک کارشناسیم به صورت ناپیوسته هست یعنی 2سال درس خوندم فوق دیپلم گرفتم و بعد دوباره کنکور دادم و 2 سال خوندم لیسانس گرفتم.
معدل فوق دیپلم 15.53 هست که به GPA میشه 3.2 
معدل لیسانسم 15.33 هست که به GPA میشه 2.9
و GPA کل برای 4سال تحصیلم 3 میشه. سوالم اینه که دانشگاهی که زده GPA حداقل 3 باید باشه برای لیسانم باید 3 باشه یا کل 4سال تحصیلم؟ بعضی دانشگاهها زدن 75% از سقف نمره ای که برای معدل مد نظر هست رو باید داشته باشید مثل 15/20 که شامل من میشه و بعضی از دانشگاها میگن GPA باید حداقل 3 باشه که دیگه نمی دونم شامل من میشه یا نه؟ نظر شما چیه؟ کسی می دونه به مشکل بر می خورم یا نه؟ 
بعضی از دانشگاها صراحتا عنوان کردن که GPA دو سال آخر تحصیل باید بالا 3 باشه که تکلیف معلومه. اما واسه دانشگاهایی که عنوان نکردن به چه صورت هست؟ 
سوال بعدیم اینه که بعضی از دانشگاها عنوان کردن که دوره لیسانسی که سپری کردین باید 4ساله باشه.
با توجه به اینکه مدرک من ناپیوسته هست مشکلی پیش نمی یاد که دو مدرک طی 4سال تحصیل رو ارائه بدم؟ یکی فوق دیپلم هست یکی لیسانس؟

قوانین و سخت‌گیری دانشگاه‌ها در این زمینه متفاوته و ضوابط همه دانشگاه‌ها یکسان و مطلق نیست. به همین خاطر نمی‌شه یک جواب کلی به سوال شما داد، اما اصولا دانشگاهی که می‌گه معدل کل لیسانس باید ۳ باشه، باید معدل هر چهار سال رو در نظر بگیره و دانشگاهی که می‌گه معدل دو سال آخر هم که تکلیفش معلومه. برای دانشگاه‌هایی که GPA نیاز دارند، باید معدل‌تون رو به GPA تبدیل کنید و در فرم‌ها به صورت GPA وارد کنید.

در مورد سوال بعدی، مدرک لیسانس شما باز هم چهار ساله محسوب می‌شه و این که به صورت ناپیوسته بوده برای اغلب دانشگاه‌ها مهم نیست. مدرک فوق دیپلم چیز عجیبی نیست و در سیستم آموزشی بسیاری از کشورها وجود داره و نباید مشکل خاصی برای شما به وجود بیاره. به هر حال، برای محکم کاری بد نیست که باز با دانشگاه‌هایی که می‌خواهید براشون اقدام کنید هماهنگ کنید که احیانا به مشکل نخورید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - fazelpour - 23-12-2014

سلام آقا بابک ممنون از توضیحات کامل و عالی شما 
من برای فرصت تحقیقاتی به عنوان student research assistant پذیرش گرفتم و offer letter  را برام فرستادند.
دانشگاه فرم DS-2019 را برای ویزای نوع J  برام فرستاده که پر کنم. چند سوال دارم امیدوارم بتونید کمکم کنید
1. یه گزینه انتخابی داره اون اولش که 
Check here if you have applied for a waiver of the Tow year Home Counrty Physicsl Presence requirement. If so please explain in detail on the back of the form
به نظر شما من این گزینه را انتخاب کنم ؟ چی بنویسم برای دلیل؟ 
2. SEVIS ID هنوز برام نفرستادند. منشی پیگیر کارهای اداری رفته تعطیلات. این رو خودشون باید بفرستند؟
3. Proof of Health Insurance را باید چه کار کنم؟ هنوز فرمی در این زمینه نفرستادند!

سپاس فراوان از شما

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 24-12-2014

(23-12-2014, 07:36 PM)'fazelpour' نوشته: سلام آقا بابک ممنون از توضیحات کامل و عالی شما 
من برای فرصت تحقیقاتی به عنوان student research assistant پذیرش گرفتم و offer letter  را برام فرستادند.
دانشگاه فرم DS-2019 را برای ویزای نوع J  برام فرستاده که پر کنم. چند سوال دارم امیدوارم بتونید کمکم کنید
1. یه گزینه انتخابی داره اون اولش که 
Check here if you have applied for a waiver of the Tow year Home Counrty Physicsl Presence requirement. If so please explain in detail on the back of the form
به نظر شما من این گزینه را انتخاب کنم ؟ چی بنویسم برای دلیل؟ 
2. SEVIS ID هنوز برام نفرستادند. منشی پیگیر کارهای اداری رفته تعطیلات. این رو خودشون باید بفرستند؟
3. Proof of Health Insurance را باید چه کار کنم؟ هنوز فرمی در این زمینه نفرستادند!
سپاس فراوان از شما

۱. این گزینه پرسیده که شما اپلای کرده‌اید یا خیر، نه این که آیا می‌خواهید اپلای کنید. در نتیجه اگر اپلای نکرده‌اید باید بنویسید خیر. راستش من نمی‌دونم که به چه شکل می‌شه اپلای کرد و چه شرایطی باید داشت. بد نیست در این زمینه بیشتر تحقیق کنید و اگر امکانش هست که اپلای کنید، اول اپلای کنید و بعد در فرم بنویسید که اپلای کرده‌اید.
۲. Sevis ID رو دانشگاه برای شما خواهد فرستاد و در فرم‌هایی که برای ویزا نیاز دارید درج شده.
۳. چه کسی از شما بیمه خدمات درمانی خواسته؟ آیا دانشگاه خودش خواسته که بیمه بهشون ارائه کنید؟ یا منظور این که بوده که بیمه درمانی حال حاضر شما چیه؟