آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - atefeh_J - 03-12-2014

(03-12-2014, 09:46 AM)'Babak' نوشته:
۱. مرسوم اینه که استاد در سربرگ دانشگاه خودش (که در اون هیات علمی هست) توصیه‌نامه رو می‌نویسه.
۲. اگر ریزنمرات رسمی رو بتونید بفرستید که نشون بده شما فارغ‌التحصیل شده‌اید یا تعداد زیادی واحد باقیمانده برای تحصیل ندارید و تا پاییز سال آینده حتما فارغ‌‌التحصیل خواهید شد، معمولا کفایت می‌کنه و اغلب دانشگاه‌ها به شما اجازه می‌دند که اگر فارغ‌التحصیل نشده‌اید مدرک رسمی رو موقع شروع تحصیل یا حتی مدتی بعد از شروع تحصیل به دانشگاه بدید.
۳. این طور که معلومه، دانشگاه گفته که نمره ۶ هم برای پذیرش قابل قبوله ولی احتمالا باید درس زبان بگیرید. در نتیجه قاعدتا باید باز هم شانس پذیرش داشته باشید. شما می‌تونید با استاد صحبت کنید و موضوع رو باهاش در میون بگذارید، ولی این که استاد چقدر می‌تونه در این زمینه موثر باشه بسته به سیستم دانشگاه داره. گاهی بررسی شرایط اولیه پذیرش توسط کمیته‌ای در مرحله اول و قبل از این که مدارک به استادها برسه انجام می‌شه. در این جور مواقع استاد نمی‌تونه خیلی کار زیادی در مورد پرونده‌هایی که حداقل‌ها رو ندارند انجام بده. به هر حال، حتی در صورتی که سیستم دانشگاه این طور باشه، به نظر نمی‌رسه که برای شما مشکلی ایجاد کنه، چون ظاهرا حداقل نمره ۶ هست.

واقعا ممنونم از راهنمایی شما.
ببخشید من 2 ساله فارغ التحصیل شدم و  برای آزاد شدن مدرکم باید تقریبا 3 میلیون برای دانشگاه  واریز کنم و یک جورایی هزینه اش برام سنگینه. فقط تونستم از دانشگاه ی کارنامه انگلیسی بگیرم که اونم بعضی از عددهایش فارسی است!! می خوام برم دارالترجمه همان را غیر رسمی ترجمه کنه و بفرستم این آفیشال نبودن مدرک ممکنه در روند اپلای مشکلی برام ایجاد کنه؟ دانشگاه هایی که می خواهم اپلای کنم البته کانادا هستند.
یک سوال دیگه هم داشتم. من استاد راهنمای ارشدم متاسفانه ایمیل اکادمیک نداره از 3 تا دیگه از استادام می خوام ریکامندیشن بگیرم . چقدر ریکامندیشن از استاد راهنما مهم است؟
بازم ممنونم از ووقتی که میذارید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 05-12-2014

(03-12-2014, 11:34 PM)'atefeh_J' نوشته:
واقعا ممنونم از راهنمایی شما.
ببخشید من 2 ساله فارغ التحصیل شدم و  برای آزاد شدن مدرکم باید تقریبا 3 میلیون برای دانشگاه  واریز کنم و یک جورایی هزینه اش برام سنگینه. فقط تونستم از دانشگاه ی کارنامه انگلیسی بگیرم که اونم بعضی از عددهایش فارسی است!! می خوام برم دارالترجمه همان را غیر رسمی ترجمه کنه و بفرستم این آفیشال نبودن مدرک ممکنه در روند اپلای مشکلی برام ایجاد کنه؟ دانشگاه هایی که می خواهم اپلای کنم البته کانادا هستند.
یک سوال دیگه هم داشتم. من استاد راهنمای ارشدم متاسفانه ایمیل اکادمیک نداره از 3 تا دیگه از استادام می خوام ریکامندیشن بگیرم . چقدر ریکامندیشن از استاد راهنما مهم است؟
بازم ممنونم از ووقتی که میذارید.
بعضی از دانشگاه‌ها ممکنه اصرار داشته باشند که کارنامه رسمی یا تقریبا رسمی براشون ارسال بشه. منظورم از تقریبا رسمی کارنامه‌ای هست که دانشگاه به صورت رسمی صادر می‌کنه ولی در پایینش می‌نویسه که فقط برای پذیرش صادر شده و ارزش دیگه‌ای نداره.
باید سایت دانشگاه‌ها رو چک کنید و ببینید که آیا حتما به کارنامه رسمی احتیاج دارند یا خیر.

توصیه‌نامه استاد راهنما مهمه ولی این طور نیست که بگیم اگر از ایشون توصیه‌نامه نداشته باشید، دیگه دور پذیرش رو باید خط بکشید. من پیشنهاد می‌کنم که شما ۴ تا توصیه‌نامه بگیرید. ۳ تا از استادهایی که ایمیل آکادمیک دارند و یکی هم از استاد راهنمای خودتون که اگر احیانا دانشگاه توصیه‌نامه استاد راهنمای شما رو به خاطر نداشتن ایمیل آکادمیک قبول نکرد، ۳ تا توصیه‌نامه داشته باشید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - mrtz - 09-12-2014

سلام بابک خان، ایشالا حالتون خوب باشه،
اول از همه تشکر میکنم از وقت و لطفی که میگذارید که بدون شک راه خیلی از دوستان رو هموار میکنه.

من درگیر یه مسئله ای شدم و برام بسیار حیاتیه و کسی معتبر تر از شما سراغ ندارم. ممنون میشم با جواب کاملی من رو از نگرانی درببیارید.

من برای امسال میخوام اپلای کنم. ترم 9 مرخصی هستم و ترم 10 تموم میکنم درسم رو.

2 تا شرایط ویژه دارم:
1- اصلا نیازی به فاند ندارم و حمایت مالی میشم ( پسر عموم تو آمریکا پزشک هست و وام کامل میگیره برام) 
و فقط و فقط نیاز به پذیرش گرفتن دارم.
2- باید حتما امسال از ایران خارج بشم به خاطر میئله سربازی و اینکه کنکور ارشد هم چون نخوندم رتبه نمیارم یحتمل.

برای 2 جور رشته متفاوت میخوام اپلای کنم:
1- MBA or Msc Finance
2- MSc ( Phd ) electrical engineering

شرایط کلی:
لیسانس برق از دانشگاه خواجه نصیر - معدل لیسانس : 15.2

GRE -  نیومده هنوز   Q168, V153, aw  ( الیته یکی دیگه ثبت نام کردم 1 ماه دیگه که فکر کنم بهتر بشه چون سر امتحان تمرکز نداشتم و تو بهترین حالتم نبودم)

toefl: یکی 2 هفته دیگه (21 dec) و یکی دیگه (11 jan) دارم. تاحالا چیزی نخوندم واسش ولی پایه زبانم بد نیست و معمولیه.

SOP: هنوز ننوشتم

RECOM
2 تا از استادهای دانشگاه خودمون ( یکی استاد راهنما و یک استاد دیگه که هردو اجازه دادن خودم بنویسم متنش رو)
1 از استاد و رئیس دانشکده برق در شهر بوستون آمریکا که از دوستان صمیمی هست

مقاله: هیچی ندارم- درس پروژه هنوز برنداشتم و ترم بعد برمیدارم

----------------------------------------------
سوالاتم:
1- به نظرتون شانس برای MBA (یا MSc financce ) بیشتره یا مستر برق؟
2- درکل با توجه به اینکه فاند نمیخوان شانس بیشتر دارم برای مستر یا دکترا؟ برای کدوم اقدام کنم؟
3- این نخواستن فاند تاثیری در بیشتر شدن احتمال پذیرش گرفتن داره؟ چون شنیدم پذیرش راحت میدن و سر فاند دادن دردسر هست.
4-شانس من رو چجور میبینید؟ چه دانشگاههایی اپلای کنم به نظرتون؟ 
5- توصیه کلی در مورد بهتر کردن رزومه ( مثلا نوشتن SOP یا ..) دارید؟

----------------------------------------------------------------------
استاد گرام میدونم تو تاپییک های مختلف هست اطلاعات ولی به دلیل شاید خاص بودن شرایطم و کمبود وقت و مهمتر نگرانی زیاد خواهش داشتم من رو به تاپیکی ارجاع نفرمایید و هرسوالی رو که دوست داشتید جواب بفرمایید. من جواب شما رو لازم دارم و ملاک میگذارم بابک خان.

ممنون از لطفتون و آرزوی سلامتی و شادی

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 09-12-2014

(09-12-2014, 03:20 AM)'mrtz' نوشته: سلام بابک خان، ایشالا حالتون خوب باشه،

----------------------------------------------
سوالاتم:
1- به نظرتون شانس برای MBA (یا MSc financce ) بیشتره یا مستر برق؟
2- درکل با توجه به اینکه فاند نمیخوان شانس بیشتر دارم برای مستر یا دکترا؟ برای کدوم اقدام کنم؟
3- این نخواستن فاند تاثیری در بیشتر شدن احتمال پذیرش گرفتن داره؟ چون شنیدم پذیرش راحت میدن و سر فاند دادن دردسر هست.
4-شانس من رو چجور میبینید؟ چه دانشگاههایی اپلای کنم به نظرتون؟ 
5- توصیه کلی در مورد بهتر کردن رزومه ( مثلا نوشتن SOP یا ..) دارید؟
----------------------------------------------------------------------
استاد گرام میدونم تو تاپییک های مختلف هست اطلاعات ولی به دلیل شاید خاص بودن شرایطم و کمبود وقت و مهمتر نگرانی زیاد خواهش داشتم من رو به تاپیکی ارجاع نفرمایید و هرسوالی رو که دوست داشتید جواب بفرمایید. من جواب شما رو لازم دارم و ملاک میگذارم بابک خان.
ممنون از لطفتون و آرزوی سلامتی و شادی

۱. به نظر من با توجه به این که فاند احتیاج ندارید، برای فوق برق شانس دارید. همین نمره فعلی GRE تون هم خوبه (البته aw رو نگفته بودید). اگر تافل نمره کافی بیارید، می‌تونید پذیرش بگیرید. من شخصا هیچ وقت دنبال MBA نبوده‌ام و نمی‌تونم در مورد شانس پذیرش MBA اظهارنظر کنم. ضمن این که گاهی برای این که شما از رشته‌ای مثل برق بخواهید MBA پذیرش بگیرید، لازمه که سابقه کار داشته باشید. این مورد رو هم مدنظر داشته باشید.

۲. بعضی از دانشگاه‌های امریکا تعداد بیشتری دانشجوی دکترا می‌گیرند تا دانشجوی فوق و عموما متقاضی برای فوق بیشتره. در نتیجه شاید از نظر تعداد متقاضی به تعداد موقعیت‌های موجود، دکترا بهتر باشه. در عین حال شرایط دادن پذیرش فوق خیلی اوقات به اندازه دکترا سختگیرانه نیست. مثلا برای پذیرش فوق وزن داشتن مقاله به اندازه دکترا نیست. به همین خاطر اگر نظر من رو بخواهید، با توجه به این که فاند احتیاج ندارید، برای فوق اقدام کنید.

۳. قطعا شانس شما به مراتب بیشتره.

۴. همون طور که گفتم شانس شما خوبه و نیاز نداشتن به فاند کار شما رو ساده می‌کنه. در مورد انتخاب دانشگاه، به نظرم سعی کنید از دانشگاه‌های نسبتا خوب پذیرش بگیرید. با توجه به این که فاند احتیاج ندارید، اگر از دانشگاه‌های ضعیف پذیرش بگیرید، ممکنه برای ویزا دچار مشکل بشید. من جای شما باشم تمرکز رو روی دانشگاه‌های رتبه ۴۰ تا ۱۰۰ می‌ذارم.

۵. همین که نمرات خوبی در امتحانات TOEFL و GRE بیارید و توصیه‌نامه‌های خوبی بگیرید و SoP مناسبی بنویسید کافیه. در مورد SoP مطالب زیادی در سایت هست و تکرار اون مطالب در اینجا اتلاف وقت خواهد بود.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - xavier - 11-12-2014

سلام بر بابک گرامی و عزیز

من در مقطع ارشد تغییر رشته دادم، به همین خاطر یک سری دروس پیشنیاز هم گذروندم، که استاد یکی از این درس ها دکتر نبود یعنی در واقع lecturer بود بعدها TA یکی از درسهاش هم شدم. به طور کلی ایشون شناخت خوبی از من دارند و می دونم که حاضرند به من کمک هم بکنند. حالا سوال من اینه که آیا گرفتن توصیه نامه از ایشون، با توجه اینکه دکتر نیستند، آیا ممکنه که باعث ریجکت شدن من بشه؟
البته متاسفانه برای گرفتن توصیه نامه از اساتید انتخابهای زیادی هم ندارم.
ممنون از وقتی که برای راهنمایی می گذارید

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 12-12-2014

(11-12-2014, 12:01 AM)'xavier' نوشته: سلام بر بابک گرامی و عزیز
من در مقطع ارشد تغییر رشته دادم، به همین خاطر یک سری دروس پیشنیاز هم گذروندم، که استاد یکی از این درس ها دکتر نبود یعنی در واقع lecturer بود بعدها TA یکی از درسهاش هم شدم. به طور کلی ایشون شناخت خوبی از من دارند و می دونم که حاضرند به من کمک هم بکنند. حالا سوال من اینه که آیا گرفتن توصیه نامه از ایشون، با توجه اینکه دکتر نیستند، آیا ممکنه که باعث ریجکت شدن من بشه؟
البته متاسفانه برای گرفتن توصیه نامه از اساتید انتخابهای زیادی هم ندارم.
ممنون از وقتی که برای راهنمایی می گذارید

سوال کم و بیش مشابهی رو در چند تا پست قبل‌تر پاسخ داده‌ام. گرفتن توصیه‌نامه از ایشون باعث رد شدن شما نخواهد شد. اگر در کنار توصیه‌نامه ایشون می‌تونید یک توصیه‌نامه اضافه از استادهای هیات علمی بگیرید چه بهتر. به عنوان مثال اگر دانشگاه از شما سه توصیه‌نامه خواسته اگر بتونید سه توصیه‌نامه از استادهای هیات علمی بگیرید که همراه توصیه‌نامه ایشون بشه چهارتا، بهتر خواهد بود. اما اگر براتون مقدور نیست، زیاد جای نگرانی نیست و می‌تونید از توصیه‌نامه ایشون هم به عنوان یکی از توصیه‌نامه‌ها استفاده کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - hirt - 12-12-2014

با سلام خدمت آقا بابک که جواب میدن.

من رزومه ام بدین شکله

۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل: دانشگاه ارومیه - مهندسی معدن معدل تا آخر ترم هشتم 17.48 ( این ترم- ترم نهم فقط 10 واحدم مونده) معدل سال آخر: 17.62 - شاگرد اول
2- مقصد: کانادا و آمریکا - فال 2015
۳- نمره زبان (آیلتس و یا تافل) (به تفکیک مهارت‌ها) نافل 100 - R:28 - L:24 - S:23 - W:25
۴- نمره (GRE 321 ( 158 Verbal/ 163 Quantitative 
۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی: هیچی
۶- سابقه کار مرتبط: دو ترم حل تمرین یه درس مهم رشته خودمون

حالا من مشکلم این هست که استادای کانادا و آمریکا وقتی ای-میل میزنم یه چندتاشون گفتن پول نداریم/سال بعد دانشجو نمیگیرم:Southern Illinois UniversityMissuri M&T
دو سه تا گفتن اپلای کن بررسی کنیم همه رو باهم بررسی کنیم!University of Alberta - South dakota
بقیه هم حال نداشتن ای-میل رو باز بکنند!:University of DALHOUSIE - QueensVTUniversity of KentuckyUBC
 یه چندتا ای-میل رو (چندین بار) باز کردن ولی جوابی ندادن:Laurentian - U of Toronto  -  Utah
حالا موندم کجا بفرستم! کجا نفرستم! اونایی که گفتن همه رو باهم نگاه می کنیم رو میفرستم ولی بقیه رو موندم!

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - bahareh_cs - 12-12-2014

با سلام و خسته نباشید
من میخواستم برای یک دانشگاه اقدام کنم ولی این دانشگاه در مورد شرایط کمک مالی نوشته:Neither the  Program nor the University provide regular financial aid for students to pursue the Master of Science degree in Systems. However, students may apply for any available positions as Teaching or Research Assistants, as well as outside sources of funding. The Program does not facilitate these appointments or awards directly. Rather, enrolled master's students should contact outside fellowship providers (in the case of fellowships) or departments and instructors (in the case of Research and Teaching Assistantships) directly about opportunities that may be available. On-campus assistantships are generally only available to a limited number of students, on a quarter-by-quarter basis, after a student has enrolled and begun taking courses. They are not usually arranged in advance of a student's first arrival on campus and they generally require developing a relationship with a faculty member through research for credit or taking courses, sometimes over multiple quarters.Masters students should not plan to rely on assistantships funded to support their study. Any funding that becomes available should be viewed as supplemental to outside funding sources.
بعدشم چند تا دانشکده برای پوزیشن تی ای معرفی کرده (بین رشته و مشترک بین دانشکده های مختلف است) و گفته ممکنه 1/2 نفر هر کدوم  تی ای بدن. حالا به نظر شما چون اپلیکیشن فی این دانشگاه بسیار بالا هست ،120 دلار ، ولی مدرک این دانشگاه بسیار با ارزش  و رشته مورد علاقه من هست، آیا ارزش داره من شانسم رو امتحان کنم یا با توجه به متن بالا اصلا منظورشون اینه که هیچ شانسی برای کمک مالی نیست؟ ممنونم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 14-12-2014

(12-12-2014, 02:01 PM)'hirt' نوشته: با سلام خدمت آقا بابک که جواب میدن.
من رزومه ام بدین شکله
۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل: دانشگاه ارومیه - مهندسی معدن معدل تا آخر ترم هشتم 17.48 ( این ترم- ترم نهم فقط 10 واحدم مونده) معدل سال آخر: 17.62 - شاگرد اول
2- مقصد: کانادا و آمریکا - فال 2015
۳- نمره زبان (آیلتس و یا تافل) (به تفکیک مهارت‌ها) نافل 100 - R:28 - L:24 - S:23 - W:25
۴- نمره (GRE 321 ( 158 Verbal/ 163 Quantitative 
۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی: هیچی
۶- سابقه کار مرتبط: دو ترم حل تمرین یه درس مهم رشته خودمون

حالا من مشکلم این هست که استادای کانادا و آمریکا وقتی ای-میل میزنم یه چندتاشون گفتن پول نداریم/سال بعد دانشجو نمیگیرم:Southern Illinois UniversityMissuri M&T
دو سه تا گفتن اپلای کن بررسی کنیم همه رو باهم بررسی کنیم!University of Alberta - South dakota
بقیه هم حال نداشتن ای-میل رو باز بکنند!:University of DALHOUSIE - QueensVTUniversity of KentuckyUBC
 یه چندتا ای-میل رو (چندین بار) باز کردن ولی جوابی ندادن:Laurentian - U of Toronto  -  Utah
حالا موندم کجا بفرستم! کجا نفرستم! اونایی که گفتن همه رو باهم نگاه می کنیم رو میفرستم ولی بقیه رو موندم!

شرایط شما خیلی خوبه، اما متاسفانه رشته معدن در امریکا خیلی رونقی نداره و تعداد دانشگاه‌هایی که این رشته رو ارائه می‌دند بسیار کم هستند و همون طور که خودتون هم متوجه شدید گرفتن فاند در این رشته اصلا ساده نیست. بد نیست که Colorado School of Mines و University of Nevada, Reno رو هم امتحانی بکنید ببینید جوابی می‌گیرید یا خیر. من در مورد کانادا خیلی مطمئن نیستم و نمی‌دونم شرایط رشته معدن به چه صورته، اما در استرالیا می‌دونم که وضعیت کار برای رشته معدن خیلی خوبه و معمولا در این صورت گرفتن فاند در این رشته شاید از دانشگاه‌های استرالیا ساده‌تر باشه تا از دانشگاه‌های امریکا.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - Babak - 14-12-2014

(12-12-2014, 08:58 PM)'bahareh_cs' نوشته: با سلام و خسته نباشید
من میخواستم برای یک دانشگاه اقدام کنم ولی این دانشگاه در مورد شرایط کمک مالی نوشته:Neither the  Program nor the University provide regular financial aid for students to pursue the Master of Science degree in Systems. However, students may apply for any available positions as Teaching or Research Assistants, as well as outside sources of funding. The Program does not facilitate these appointments or awards directly. Rather, enrolled master's students should contact outside fellowship providers (in the case of fellowships) or departments and instructors (in the case of Research and Teaching Assistantships) directly about opportunities that may be available. On-campus assistantships are generally only available to a limited number of students, on a quarter-by-quarter basis, after a student has enrolled and begun taking courses. They are not usually arranged in advance of a student's first arrival on campus and they generally require developing a relationship with a faculty member through research for credit or taking courses, sometimes over multiple quarters.Masters students should not plan to rely on assistantships funded to support their study. Any funding that becomes available should be viewed as supplemental to outside funding sources.
بعدشم چند تا دانشکده برای پوزیشن تی ای معرفی کرده (بین رشته و مشترک بین دانشکده های مختلف است) و گفته ممکنه 1/2 نفر هر کدوم  تی ای بدن. حالا به نظر شما چون اپلیکیشن فی این دانشگاه بسیار بالا هست ،120 دلار ، ولی مدرک این دانشگاه بسیار با ارزش  و رشته مورد علاقه من هست، آیا ارزش داره من شانسم رو امتحان کنم یا با توجه به متن بالا اصلا منظورشون اینه که هیچ شانسی برای کمک مالی نیست؟ ممنونم.

مطلبی که دانشگاه گفته چیز عجیبی نیست و عمده فاند دانشجوهای فوق و دکترا از طریق همین TA و RA تامین می‌شه و فاندهایی که صورت scholarship و fellowship هستند و از طرف خود دانشکده یا دانشگاه داده می‌شن در اغلب دانشگاه‌ها محدوده و زیاد نیست. به نظرم اگر شرایط‌تون خوبه و فکر می‌کنید که احتمال گرفتن پذیرش دارید، بد نیست که شانس‌تون رو امتحان کنید.