آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ali.sayyah - 31-10-2014

سلام
خسته نباشید
به نظرتون تا 5-10 سال دیگه وضعیت  کار برنامه نویسی و رشته های مرتبط با نرم افزار در امریکا چطور خواهد بود؟
قصدم اینه که اون زمان برای دکترا اپلای کنم 

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - atefeh_J - 01-11-2014

سلام ببخشید من یک سوالی داشتم
با فرض اینکه از مکاتبه با استاد نتیجه دلخواه را گرفته باشیم و تا ددلاین زمان زیادی باقی مانده باشه، اهمیتی داره ارسال مدارک کی انجام بشه؟ مثلا 10 روز به ددلاین یا 1 ماه به ددلاین ممکنه شانس پذیرش را زیاد یا کم کند؟
اگه جواب تمپلت گرفته باشیم و بخوایم اپلای کنیم هم زمان ارسال مدارک ممکنه شانس پذیرش را کم یا زیاد کنه؟
با تشکر فراوان

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 01-11-2014

(31-10-2014, 12:39 PM)'ali.sayyah' نوشته: سلام
خسته نباشید
به نظرتون تا 5-10 سال دیگه وضعیت  کار برنامه نویسی و رشته های مرتبط با نرم افزار در امریکا چطور خواهد بود؟
قصدم اینه که اون زمان برای دکترا اپلای کنم 

هر چه زمان طولانی‌تر می‌شه پیش بینی آینده مشکل‌تر خواهد شد. تا ۵ سال دیگه می‌شه با احتمال بالایی گفت که وضعیت کار رشته نرم‌افزار خوب خواهد بود، ولی ۱۰ سال رو نمی‌دونم و خیلی چیزها ممکنه در این مدت عوض بشه که وضعیت کار نرم‌افزار رو تحت تاثیر قرار بده.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 02-11-2014

(01-11-2014, 09:51 PM)'atefeh_J' نوشته: سلام ببخشید من یک سوالی داشتم
با فرض اینکه از مکاتبه با استاد نتیجه دلخواه را گرفته باشیم و تا ددلاین زمان زیادی باقی مانده باشه، اهمیتی داره ارسال مدارک کی انجام بشه؟ مثلا 10 روز به ددلاین یا 1 ماه به ددلاین ممکنه شانس پذیرش را زیاد یا کم کند؟
اگه جواب تمپلت گرفته باشیم و بخوایم اپلای کنیم هم زمان ارسال مدارک ممکنه شانس پذیرش را کم یا زیاد کنه؟
با تشکر فراوان

ارسال مدارک بعد از ددلاین ممکنه شانس پذیرش رو از بین ببره. بعضی از دانشگاه‌ها سخت‌گیر هستند و به هیچ وجه مدارکی که بعد از ددلاین ارسال بشه رو در نظر نمی‌گیرند، ولی به طور کلی ارسال مدارک خیلی زودتر از ددلاین چیزی رو عوض نمی‌کنه. اغلب استادها صبر می‌کنند تا همه اپلیکیشن‌ها رو بگیرند و بعد از ددلاین‌ها مدارک رو نگاه می‌کنند. در نتیجه تا اونجا که من می‌دونم مهم نیست که چقدر قبل از ددلاین مدارک رو ارسال کنید، ولی ترجیحا سعی کنید به اندازه کافی زمان بذارید که احیانا اگر پست تاخیر داشت، باز مدارک قبل ددلاین‌ها برسه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - bahareh_cs - 04-11-2014

با سلام و عرض خسته نباشید
طی ایمیلی که به یکی از دانشگاههایی که میخوام اپلای کنم فرستادم، یک requirement دارن که من اصلا متوجه نمیشم چی هست و چی میخوان! برای کامپیوتر ساینس design-graphics هست این موضوع. نوشتن :
- All  applicants are required to submit a portfolio. The portfolio should be a single PDF document/file which can be uploaded with your application in the e-app system. Portfolios do not necessarily need to include only HCI or design work samples-they may include any sort of samples of your prior work. Do not worry if you do not have a lot of prior work of every kind of prior work to show-not every applicant is expected to have every type of experience. Focus on quality, rather than quantity. Portfolios can be submitted only once. No revisions or updated will be allowed.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 04-11-2014

(04-11-2014, 12:08 AM)'bahareh_cs' نوشته: با سلام و عرض خسته نباشید
طی ایمیلی که به یکی از دانشگاههایی که میخوام اپلای کنم فرستادم، یک requirement دارن که من اصلا متوجه نمیشم چی هست و چی میخوان! برای کامپیوتر ساینس design-graphics هست این موضوع. نوشتن :
- All  applicants are required to submit a portfolio. The portfolio should be a single PDF document/file which can be uploaded with your application in the e-app system. Portfolios do not necessarily need to include only HCI or design work samples-they may include any sort of samples of your prior work. Do not worry if you do not have a lot of prior work of every kind of prior work to show-not every applicant is expected to have every type of experience. Focus on quality, rather than quantity. Portfolios can be submitted only once. No revisions or updated will be allowed.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

در رشته‌های هنری این مساله مرسومه که از شما نمونه کار یا همون portfolio رو می‌خوان. این قسمت هم مربوط به همین موضوعه و از شما خواسته که نمونه کاری اگر دارید رو بفرستید. portfolio معمولا مجموعه‌ای از نمونه کارهایی که شما قبلا انجام دادید هست یا اگر نمونه کار زیادی در گذشته ندارید، می‌تونید نمونه کاری ایجاد کنید و بفرستید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - M0TRIX - 06-11-2014

سلا.آآ بابک در مورد پیدا کردم کار تو امریکا از ایران،و دریفات ویزوا .... توضیح میدی؟؟شاید شرایط من جوری شد که با تحصیل نوتونستم بیام امریکا

حداقل با کار تو رشته خودمون.نرم افزار بتونم بیام

تو کار جاوا و اندروید هستم

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 06-11-2014

(06-11-2014, 03:37 PM)'M0TRIX' نوشته: سلا.آآ بابک در مورد پیدا کردم کار تو امریکا از ایران،و دریفات ویزوا .... توضیح میدی؟؟شاید شرایط من جوری شد که با تحصیل نوتونستم بیام امریکا
حداقل با کار تو رشته خودمون.نرم افزار بتونم بیام
تو کار جاوا و اندروید هستم

درود،

من قبلا یک سری اطلاعاتی در این مورد در موضوع روادید (ویزا) کار H-1B و مزایا و معایب آن داده‌ام. می‌تونید در مورد جزئیات دریافت ویزای کار و مراحلش به اون موضوع مراجعه کنید.
در مورد این که عملی هست یا خیر، باید بگم که تعداد افرادی رو که من دیدم با ویزای کار اومدن امریکا به مراتب کمتر از افرادی هست که با ویزای دانشجویی اومدند. شاید این موضوع نشون دهنده این باشه که شانس پیدا کردن کار در امریکا از داخل ایران کم باشه و حدس خود من اینه که این طور هست. احتمال زیاد بیشتر شرکت‌ها مایل نیستند که افراد رو از کشورهای خارجی استخدام کنند، مگر این که قابلیت‌های خاصی داشته باشند که به راحتی در امریکا پیدا نشه. اگر شما آشنایی دارید که در امریکا شرکت داره و می‌تونه شما رو استخدام کنه،‌ موضوع خیلی فرق خواهد کرد و شما عملا قسمت سخت کار که همون پیدا کردن کار در امریکا هست رو به این شکل دور خواهید زد.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - bahareh_cs - 09-11-2014

با سلام و خسته نباشید
من الان مدتیه دنبال توصیه نامه از اساتید هستم (الان دانشجوی کارشناسیم). رشته من علوم کامپیوتره و گروه ما حدود 6 استاد داره. من با سه از اساتید درس نداشتم و طبیعتا بهم توصیه نامه نمیدن. با یکی از اساتید که دو درس باهاش داشتم یکی رو 14 و یکی رو  19 گرفتم صحبت کردم بهم گفت شما چون میخوای بری جهان اول زندگی کنی!!! از همین الان باید تمرین کنی استاندارد زندگیتو ببری بالا!!! برای همین من فقط بهت میگم که واقعیتها رو مینویسم.( اولا که استاد اصلا منو یادش نبود که واقعیت بنویسه ثانیا منظورش از واقعیت اینه که مینویسم فلان درسو با من داشته 14 شده و اصلا قصد نداره روی نقاط مثبت کارم که خیلی بیشتر ازاین نمره هست مانور بده). از طرفی استاد دیگه ای میگه شما چون معدلت 15/... هست من اگه 6 تا گزینه ارزیابی باشه 1 عدد بالاو بقیه رو متوسط(نه خوب) میزنم. من با استاد سوم که امیدوارم همکاری کنه یه درس لکچر محور داشتم یعنی استاد میومد سر کلاس و دو سه تا از دانشجوهای دکتراش همزمان با حضور خودش لکچر میدادن. حالا به نظرتون میشه هم از خود استاد و هم از دانشجوهای دکتراش(که باید راضیشون کنم) به عنوان lecturer  توصیه نامه قوی بگیرم( با توجه به برای  یک درس هستن)؟ و به نظرتون اگه بتونم از دانشج.یان دکترا توصیه نامه قوی بگیرم بهتره یا بگذارم استادا برام ریکام ضعیف رد کنن؟ یک سوال دیگه ام اینکه از آشنایان کسانی رو دارم که برام ریکام بدن (البته رشتشون متفاوته ولی مرتبه علمیشون به مراتب از این استادا بیشتره) که منو در پروژه های کلاسی دوره کارشناسی راهنمایی کردن. میشه از این افراد کمک گرفت؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 10-11-2014

(09-11-2014, 08:58 PM)'bahareh_cs' نوشته: با سلام و خسته نباشید
من الان مدتیه دنبال توصیه نامه از اساتید هستم (الان دانشجوی کارشناسیم). رشته من علوم کامپیوتره و گروه ما حدود 6 استاد داره. من با سه از اساتید درس نداشتم و طبیعتا بهم توصیه نامه نمیدن. با یکی از اساتید که دو درس باهاش داشتم یکی رو 14 و یکی رو  19 گرفتم صحبت کردم بهم گفت شما چون میخوای بری جهان اول زندگی کنی!!! از همین الان باید تمرین کنی استاندارد زندگیتو ببری بالا!!! برای همین من فقط بهت میگم که واقعیتها رو مینویسم.( اولا که استاد اصلا منو یادش نبود که واقعیت بنویسه ثانیا منظورش از واقعیت اینه که مینویسم فلان درسو با من داشته 14 شده و اصلا قصد نداره روی نقاط مثبت کارم که خیلی بیشتر ازاین نمره هست مانور بده). از طرفی استاد دیگه ای میگه شما چون معدلت 15/... هست من اگه 6 تا گزینه ارزیابی باشه 1 عدد بالاو بقیه رو متوسط(نه خوب) میزنم. من با استاد سوم که امیدوارم همکاری کنه یه درس لکچر محور داشتم یعنی استاد میومد سر کلاس و دو سه تا از دانشجوهای دکتراش همزمان با حضور خودش لکچر میدادن. حالا به نظرتون میشه هم از خود استاد و هم از دانشجوهای دکتراش(که باید راضیشون کنم) به عنوان lecturer  توصیه نامه قوی بگیرم( با توجه به برای  یک درس هستن)؟ و به نظرتون اگه بتونم از دانشج.یان دکترا توصیه نامه قوی بگیرم بهتره یا بگذارم استادا برام ریکام ضعیف رد کنن؟ یک سوال دیگه ام اینکه از آشنایان کسانی رو دارم که برام ریکام بدن (البته رشتشون متفاوته ولی مرتبه علمیشون به مراتب از این استادا بیشتره) که منو در پروژه های کلاسی دوره کارشناسی راهنمایی کردن. میشه از این افراد کمک گرفت؟

توصیه‌نامه رو هر کسی می‌تونه بنویسه، اما این که وزن توصیه‌نامه چقدر باشه مهمه. طبیعتا اگر من به دوستم بگم برام توصیه‌نامه بنویسه وزنش اون قدر زیاد نیست که توصیه‌نامه استاد دانشگاه زیاده. برای شما هم به همین ترتیبه و اگر بتونید از استادان دانشگاه‌تون توصیه‌نامه بگیرید ارزشش بیشتر خواهد بود. البته بعضی اوقات هم هست که من دیدم استاد دانشگاه نه صفحه‌ای در وب‌سایت دانشگاه داره و نه می‌شه فهمید که رتبه‌اش چقدره و نه آدمی هست که در سطح بین‌المللی شناخته شده است. در این جور مواقع نمی‌دونم واقعا چقدر فرق می‌کنه استاد دانشگاه بنویسه یا دانشجوی دکتراش یا افراد دیگه. به هر حال، اگر بحث حدس و گمان و فرضیات رو کنار بگذاریم، قانون کلی همینه که در بالا گفتم و توصیه‌نامه استاد ارزشش بیشتره.
در عین حال، بدونید که شما نیاز دارید که حداقل یکی دو تا توصیه‌نامه خوب داشته باشید و به طور کلی توصیه‌نامه متوسط عملا توصیه‌نامه بد محسوب می‌شه. به همین خاطر باید سعی کنید که هر طور شده یا استادها رو قانع کنید که توصیه‌نامه خوب بنویسند براتون یا پروژه‌ای با استادهای دیگه انجام بدید و ازشون توصیه‌نامه بگیرید یا اگر دیگه واقعا هیچ راهی نمی‌مونه از دانشجویان دکترا توصیه‌نامه بگیرید و ازشون بخواهید که در مورد پروژه‌هایی که با اون‌ها انجام دادید بنویسند.