آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - پوپک - 17-10-2014

سلام
من رشد زیست دریا از دانشگاه تربیت مدرس دارم با معدل18، فقط یک مقاله انگلییسی که تازه ارسال کردم و در دست بررسی و یک مقاله کنفرانس خارجی دارم، در حال حاضر مشغول خوندن زبانم، بنظر شما من شانس گرفتن فول فاند برای دکترا دارم؟ خیلی تردید دارم نمیدونم که امکان پذیرش برای من هست یا خیر؟ اخه نمیخام دکترا ایران رو هم از دست بدم و فاصله زیادی بیفته، پیشنهاد شما چیست؟ بنظرتون من چگونه تردیدم رو کتار بزارم؟
میشه دانشجوی دکترا ایران بود و بعد اگه پذیرش درست شد انصراف داد؟؟
الان بهتره اول مقاله و زبانم اماده کنم و بعد از 5 ماه دیگه پیگیر دانشگاه و سایت بشم یا باید از همین الان پیگیر پذیرش و... باشم؟
(همسر من هم همین رشته در دانشگاه ازاد خوندن که معدلشون 15 شده، ایا ایشون هم میتونن با من اقدام کنند؟)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - روزبارانی - 18-10-2014

سلام دوست عزیز
ممنونم که پاسخ مرا میدهید
من حدود دو ماه است که ازدواج کرده ام. همسرم دانشجوی مستر در دانشگاه هاروارد می باشد. من در ایران دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و از ازدواج اولم هم یه دختر 8 ساله دارم. برای دیدار همسرم برای 22 اکتبر یعنی 30 مهر ماه 93(چند روز دیگر) از دبی وقت سفارت دارم. احتمال زیاد سفر اولم بیشتر از یک ماه نمی شود و به خاطر دخترم مجبورم برگردم.مدارکی که اماده کرده ام این هاست: I20 / ترجمه سند ازدواج / ترجمه شناسنامه دخترم (که فعلا در ایران میماند)/ bank statement به مبلغ 23 هزار دلار / عکس/ کپی فرم DS160 /  رزومه
چند سوال دارم:
1- چقدر شانس گرفتن ویزا دارم؟
2- اینکه دخترم در ایران است و من در سفر اول بعد از یک ماه بر میگردم شانس مرا افزایش میدهد؟
3- مبلغی که در حسابم است به تاریخ سپتامبر 2014 می باشد و گردش مالی نیست، مشکلی ندارد؟
4- این مبلغ کافی ست یا احتمالا زیاد است؟
5- بگویم که میخواهم بعدا خودم هم برای دکتری اقدام کنم یا خیر؟
6- احتیاج به فیش واریز حق سفارت و هم چنین SEVIS FEE هست یا نه؟
7- شغل والدین هم تاثیری در دادن یا ندادن ویزا دارد یا نه؟ به عنوان مثال اگر کسی فرزند یک نظامی باشد تاثیر دارد یا خیر و اگر پرسیدند چه پاسخی باید بدهم؟
ببخشید که سوالاتم زیاد شد اما خواهش میکنم زودتر به من پاسخ دهید چون مسافرم.
با بی نهایت تشکر

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 20-10-2014

(17-10-2014, 01:34 PM)'fatima204' نوشته: سلام
لیسانس: شیمی  آزاد تهران 16/6
فوق :شیمی سراسری تهران 17/15
دکتری :سال اول شیمی آلی سراسری تهران
یک مقاله آی اس آی
مدرک زبان ندارم
میخواستم بدونم بدون مدرک زبان آیا امکان پذیرش گرفتن با فاند هست؟ اگر هست برای چه دانشگاه هایی؟
اگر نیست با تصور یه نمره خوب از چه دانشگاه هایی می تونم پذیرش بگیرم؟

بدون مدرک زبان امکان پذیرش گرفتن به شدت کم می‌شه و گزینه‌های شما بسیار محدود خواهند شد. با توجه به این که معدل‌های شما خوبند، به نظر من شانس پذیرش دارید. من بیشتر در مورد دانشگاه‌های امریکا اطلاعات دارم و به نظرم شما با داشتن نمره GRE خوب می‌تونید از دانشگاه‌های رنک ۳۰ الی ۸۰ پذیرش با فاند بگیرید.

من اطلاعات شما رو در قسمت «شانس پذیرش» از منوی بالای صفحه وارد کردم که می‌تونید در این لینک ببینید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 20-10-2014

(17-10-2014, 04:54 PM)'igrooved' نوشته: با سلام به شما.
من دانشجوی کارشناسی برق مخابرات سال آخر برق علم و صنعت هستم و بیشتر آمریکا و کانادا مدنظرم هست. تافلم 103 و معدلم 16.59 هستش. GRE داده ام و نتیجه اش هنوز نیومده. میخواستم بدونم برای من شانس پذیرش با فاند هست؟
سوال اصلی م اینه که از بین این همه دانشگاه آمریکا (حدود 125 تایی که برق دارند) چطور لیست 10-15 تایی را درست کنم؟
پیشاپیش از شما ممنونم

معدل شما خوبه و تافل شما هم خیلی خوب شده. رشته شما هم رشته‌ای هست که برای پذیرش و فاند خوبه و در نتیجه با داشتن نمره خوب GRE احتمال گرفتن پذیرش و فاند رو خواهید داشت.
انتخاب دانشگاه‌ها کار خیلی ساده‌ای نیست و خیلی راحت نمی‌شه گفت که کدوم دانشگاه‌ها رو انتخاب کنید، ولی یک روشی که بیشتر بچه‌ها انتخاب می‌کنند این که سعی کنند از دانشگاه‌هایی که رنک بهتری دارند پذیرش بگیرند. شما هم باید به قسمت نتایج پذیرش سایت مراجعه کنید و ببینید که افرادی که شرایط مشابه شما داشته‌اند از چه دانشگاه‌هایی تونسته‌اند پذیرش و فاند بگیرند و شما هم رنک‌های مشابه رو بیشتر مدنظر قرار بدید. به غیر از این فاکتورهایی مثل آب و هوا، موقعیت جغرافیایی و شهری دانشگاه، امنیت شهری که قراره درش زندگی کنید، هزینه‌های زندگی در اون شهر و مسائلی از این دست رو مدنظر قرار بدید و لیست دانشگاه‌ها رو محدود کنید.

(17-10-2014, 06:30 PM)'پوپک' نوشته: سلام
من رشد زیست دریا از دانشگاه تربیت مدرس دارم با معدل18، فقط یک مقاله انگلییسی که تازه ارسال کردم و در دست بررسی و یک مقاله کنفرانس خارجی دارم، در حال حاضر مشغول خوندن زبانم، بنظر شما من شانس گرفتن فول فاند برای دکترا دارم؟ خیلی تردید دارم نمیدونم که امکان پذیرش برای من هست یا خیر؟ اخه نمیخام دکترا ایران رو هم از دست بدم و فاصله زیادی بیفته، پیشنهاد شما چیست؟ بنظرتون من چگونه تردیدم رو کتار بزارم؟
میشه دانشجوی دکترا ایران بود و بعد اگه پذیرش درست شد انصراف داد؟؟
الان بهتره اول مقاله و زبانم اماده کنم و بعد از 5 ماه دیگه پیگیر دانشگاه و سایت بشم یا باید از همین الان پیگیر پذیرش و... باشم؟
(همسر من هم همین رشته در دانشگاه ازاد خوندن که معدلشون 15 شده، ایا ایشون هم میتونن با من اقدام کنند؟)

معدل کارشناسی شما چند بوده و از چه دانشگاهی مدرک گرفته‌اید؟ حدس می‌زنید در امتحان زبان چه نمره‌ای بیارید؟ برای امریکا نمره GRE هم لازمه و تاثیر در شانس پذیرش و فاند زیاده. بدون این‌ها و تنها بر اساس معدل کارشناسی ارشد نمی‌شه راحت در مورد شانس پذیرش نظر داد. در مورد این که ایران بخونید یا خارج از کشور، فقط خودتون می‌تونید تصمیم بگیرید. به نظر من اگر مصمم باشید و نمره‌های خوبی در امتحان‌های TOEFL و GRE بیارید شانس پذیرش و فاند خواهید داشت.
در مورد زمان، ما الان داریم به انتهای اکتبر نزدیک می‌شیم. اگر هدف شما اینه که سال دیگه درس رو شروع کنید، زمان زیادی ندارید و اگر هنوز برای امتحان‌ها ثبت‌نام نکرده باشید، احتمالا به ددلاین‌های امسال که معمولا حدود آخر سال میلادی هست نخواهید رسید. اگر سال دیگه می‌خواهید اپلای کنید، از الان به فکر زبان و GRE باشید و بعد از تابستون آینده دانشگاه‌ها رو بررسی کنید و با استادها مکاتبه کنید.

در ایران هم می‌شه دانشجوی دکترا بود و انصراف داد، اما نمی‌دونم چه مشکلاتی (برای سربازی و آزادسازی مدرک و ...) ممکنه داشته باشه. در این مورد به موضوع انصراف دکترا در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور مراجعه کنید.

همسر شما هم می‌تونند اقدام کنند، اما معدل ایشون یک مقدار پایینه و شانس پذیرش و فاند ایشون کمتره و به نمره‌های بهتری برای امتحان‌ها نیاز خواهند داشت. ضمن این که شانس این که هر دو نفر از ایران بتونید برای یک دانشگاه پذیرش و فاند بگیرید کمه. شاید راحت‌تر این که باشه که ایشون از خارج از کشور اقدام کنند تا بتونند حضوری با استادها صحبت کنند و به این ترتیب شانس‌شون رو بیشتر کنند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 21-10-2014

(18-10-2014, 04:29 PM)'روزبارانی' نوشته: سلام دوست عزیز
ممنونم که پاسخ مرا میدهید
من حدود دو ماه است که ازدواج کرده ام. همسرم دانشجوی مستر در دانشگاه هاروارد می باشد. من در ایران دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و از ازدواج اولم هم یه دختر 8 ساله دارم. برای دیدار همسرم برای 22 اکتبر یعنی 30 مهر ماه 93(چند روز دیگر) از دبی وقت سفارت دارم. احتمال زیاد سفر اولم بیشتر از یک ماه نمی شود و به خاطر دخترم مجبورم برگردم.مدارکی که اماده کرده ام این هاست: I20 / ترجمه سند ازدواج / ترجمه شناسنامه دخترم (که فعلا در ایران میماند)/ bank statement به مبلغ 23 هزار دلار / عکس/ کپی فرم DS160 /  رزومه
چند سوال دارم:
1- چقدر شانس گرفتن ویزا دارم؟
2- اینکه دخترم در ایران است و من در سفر اول بعد از یک ماه بر میگردم شانس مرا افزایش میدهد؟
3- مبلغی که در حسابم است به تاریخ سپتامبر 2014 می باشد و گردش مالی نیست، مشکلی ندارد؟
4- این مبلغ کافی ست یا احتمالا زیاد است؟
5- بگویم که میخواهم بعدا خودم هم برای دکتری اقدام کنم یا خیر؟
6- احتیاج به فیش واریز حق سفارت و هم چنین SEVIS FEE هست یا نه؟
7- شغل والدین هم تاثیری در دادن یا ندادن ویزا دارد یا نه؟ به عنوان مثال اگر کسی فرزند یک نظامی باشد تاثیر دارد یا خیر و اگر پرسیدند چه پاسخی باید بدهم؟
ببخشید که سوالاتم زیاد شد اما خواهش میکنم زودتر به من پاسخ دهید چون مسافرم.
با بی نهایت تشکر

۱. من در مورد شانس ویزا اظهارنظر نمی‌کنم، چون نمی‌دونم به چه عواملی بستگی داره و هر لحظه هم ممکنه تغییر کنه و استخراج یک نتیجه منطقی و مطلق از نتایج ویزا در گذشته نزدیک به غیرممکنه. با همه این احوال، فکر نمی‌کنم شما مشکل خاصی برای گرفتن ویزا داشته باشید و امیدوارم که بدون مشکل بگیرید.
۲. بله، معمولا شانس شما بیشتر خواهد بود.
۳. خیر، معمولا مشکلی نیست.
۴. به نظرم کافیه و برای پوشش هزینه‌های سفر و اقامت مبلغ مناسبیه، اما اگر شغل‌تون در حال حاضر در حدی نیست که بتونید چنین مبلغی رو خودتون پس‌انداز کنید، شاید بد نباشه که مبلغ کمتری رو نشون بدید تا این شک ایجاد نشه که صرفا برای گرفتن ویزا مبلغی رو در حساب‌تون ریخته‌اید تا صورتحساب بانکی بگیرید.
۵. به نظرم در این مورد صحبتی نکنید مگر این که ازتون در این مورد سوال کنه. به طور کلی تا وقتی ازتون چیزی رو نپرسیدند، اطلاعات اضافه ندید.
۶. پاسخ این سوال رو خاطرم نیست. سیستم پرداخت و گرفتن وقت سفارت در سال‌های اخیر عوض شده و من از این سیستم جدید استفاده نکرده‌ام. به انجمن روادید امریکا مراجعه کنید.
۷. فکر نمی‌کنم صرف این که پدر شما نظامی بوده، باعث بشه که به شما ویزا ندند. شخصا افرادی رو می‌شناسم که پدرشون نظامی بوده و بدون مشکل ویزا گرفته‌اند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ali.sayyah - 24-10-2014

سلام
خسته نباشید
چه کارهایی شانس مارو برای گرفتن پذیرش و فاند افزایش میدن؟هدفم رشته ی مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار هست.
اینم بگم که فعلا اول دبیرستان هستم.ایا از الان یاد گرفتن زبان های برنامه نویسی میتونه تاثیر خوبی داشته باشه؟
 با توجه به اینکه رشته خودتونم کامپیوتر هست میتونین منو بهتر راهنمایی کنید
ممنون از لطفتون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 24-10-2014

(24-10-2014, 11:26 PM)'ali.sayyah' نوشته:
سلام
خسته نباشید
چه کارهایی شانس مارو برای گرفتن پذیرش و فاند افزایش میدن؟هدفم رشته ی مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار هست.
اینم بگم که فعلا اول دبیرستان هستم.ایا از الان یاد گرفتن زبان های برنامه نویسی میتونه تاثیر خوبی داشته باشه؟
 با توجه به اینکه رشته خودتونم کامپیوتر هست میتونین منو بهتر راهنمایی کنید
ممنون از لطفتون
در مورد سوال شما، من و دوستان دیگه راهنمایی‌هایی در موضوع برنامه‌ریزی تحصیلی برای گرفتن پذیرش بهتر در آینده کردیم. می‌تونید به اون موضوع مراجعه کنید و اگر سوال خاصی داشتید بپرسید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - فلو - 27-10-2014

سلام
گرایش رباتیک در هوش مصنوعی برای پذیرش در دانشگاههای تاپ(زیر 20) موثرتره یا خود هوش و اینکه این گرایشاتی که پسوند  هستند تاثیر داره  چون تخصصی تر میشه ...من شنیدم گرایش هوش و همچنین نرم افزار رو به عنوان computer science قلمداد میکنند! و بیشتر روی مقاله زوم میکنند.نظر شما چیه؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 27-10-2014

(27-10-2014, 09:58 PM)'فلو' نوشته: سلام
گرایش رباتیک در هوش مصنوعی برای پذیرش در دانشگاههای تاپ(زیر 20) موثرتره یا خود هوش و اینکه این گرایشاتی که پسوند  هستند تاثیر داره  چون تخصصی تر میشه ...من شنیدم گرایش هوش و همچنین نرم افزار رو به عنوان computer science قلمداد میکنند! و بیشتر روی مقاله زوم میکنند.نظر شما چیه؟

در امریکا اکثر گرایش‌هایی که در ایران جز مهندسی کامپیوتر هستند رو گرایش‌های علوم کامپیوتر قلمداد می‌کنند و عموما فقط کامپیوتر سخت‌افزار رو مهندسی کامپیوتر می‌دونند، اما به طور کلی مرز این دو خیلی واضح نیست و به نظر من مهم هم نیست و تاثیر چندانی در کار شما نخواهد داشت.
به طور کلی در دکترا تمرکز بیشتر روی مباحث تئوری و مقاله است و کلا دوره‌های دکترا برای تربیت مهندس درصنعت درست نشده و هدفش تربیت محقق هست. در نتیجه اگر دنبال پذیرش دکترا هستید باید بدونید که کار شما بیشتر تحقیق و نوشتن مقاله خواهد بود.

در مورد پذیرش، هم رباتیک و هم هوش مصنوعی گرایش‌های خوبی هستند و شانس پذیرش درشون زیاده، اما آمار دقیقی ندارم که بتونم با قطعیت بگم دانشگاه‌های تاپ ۲۰ در کدوم گرایش تعداد دانشجوی بیشتری می‌گیرند.