آکادمیا کافه
Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+--- موضوع: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند در رشته‌های فنی از کشور امریکا (/Thread-Babak-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - atefeh_J - 11-10-2014

با سلام و خسته نباشید
ببخشید من یک مقاله دارم که تازگی فرستادم به یک ژورنال
توی رزومه ام جلوی عنوان مقاله می خوام بنویسم: transcript to be submitted
 برای اون یکی که هنوز کاراش مانده نوشتم: under preparation
به نظر شما درسته؟ عنوان ژورنال را هم برای مورد اول باید بنویسم یا نمی خواد؟
موزد دوم را درسته اصلا تو رزومه ام بیارم و عنوانی که انتخاب کردم از نظر شما درسته؟
خیلی ممنون

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - اشکان قاسمی1990 - 12-10-2014

ببخشید جناب اقای بابک من تو دوران ارشدم هم معدل بسیار بالاتری از دانشگاه خیلی خوب دارم هم اینکه رزومه کاری واقعن دندون گیری دارم به نظرتون چطور میتونم استاد مورد نظر رو متقاعد کنم که معدل کمتر (16)و همینطور دانشگاه پایین تر در دوران کارشناسی من رو در نظر نگیره؟ به طور مثال در شرکتی که کار میکنم در پروژه ازاد زاه یادگار امام ما یه چیزی شبیه فونداسیون زیر زیر سازی راه بکار بردیم که از امواج زلزله برای تخریب اتوبان جلوگیری میکنه و این نوع کار فقط در ژاپن انجام شده و حتی کشوری مثل چین هم این کاررو انجام ندادن به نظرتون همچین کارهایی میتونه استاد مورد نظر رو متقاعد کنه؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 13-10-2014

(11-10-2014, 09:56 PM)'atefeh_J' نوشته: با سلام و خسته نباشید
ببخشید من یک مقاله دارم که تازگی فرستادم به یک ژورنال
توی رزومه ام جلوی عنوان مقاله می خوام بنویسم: transcript to be submitted
 برای اون یکی که هنوز کاراش مانده نوشتم: under preparation
به نظر شما درسته؟ عنوان ژورنال را هم برای مورد اول باید بنویسم یا نمی خواد؟
موزد دوم را درسته اصلا تو رزومه ام بیارم و عنوانی که انتخاب کردم از نظر شما درسته؟
خیلی ممنون

در مورد اولی که به ژورنال فرستادید باید بنویسید: submitted to ... و عنوان ژورنال رو بیارید و برای بعدی هم همون under preparation می‌تونید بنویسید.
در مورد این که در رزومه بیارید یا خیر، راستش یک مقدار بستگی به رزومه داره. اگر تعدادی مقاله دارید، نیازی نیست که دومی رو بیارید ولی اگر مقاله‌ای ندارید و می‌خواهید نشون بدید که دارید روی مقالات کار می‌کنید می‌تونید در رزومه بیارید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 13-10-2014

(12-10-2014, 07:16 PM)'اشکان قاسمی1990' نوشته: ببخشید جناب اقای بابک من تو دوران ارشدم هم معدل بسیار بالاتری از دانشگاه خیلی خوب دارم هم اینکه رزومه کاری واقعن دندون گیری دارم به نظرتون چطور میتونم استاد مورد نظر رو متقاعد کنم که معدل کمتر (16)و همینطور دانشگاه پایین تر در دوران کارشناسی من رو در نظر نگیره؟ به طور مثال در شرکتی که کار میکنم در پروژه ازاد زاه یادگار امام ما یه چیزی شبیه فونداسیون زیر زیر سازی راه بکار بردیم که از امواج زلزله برای تخریب اتوبان جلوگیری میکنه و این نوع کار فقط در ژاپن انجام شده و حتی کشوری مثل چین هم این کاررو انجام ندادن به نظرتون همچین کارهایی میتونه استاد مورد نظر رو متقاعد کنه؟

می‌تونید تجربیات کاری‌تون رو در رزومه بیارید و همچنین در SoP بهش اشاره کنید و اگر کاری کردید که از نظر علمی در خور توجه بوده، شانس پذیرش شما رو بیشتر خواهد کرد، اما استادها هم همگی یکسان نیستند. بعضی ممکنه به تجربیات کاری شما اهمیت بدند و بعضی هم ممکنه اهمیت چندانی ندند. ضمن این که خیلی راحت نمی‌شه مدرک مستدلی آورد که واقعا شما این کارها رو انجام دادید و شما جز تیم اصلی‌ای که این کارها رو انجام داده بودید. یکی از دلایلی که معمولا در گرفتن پذیرش به معدل و نمره امتحان‌ها بیشتر از تجربیات کاری توجه می‌شه هم همینه. در غیر این صورت خیلی‌ها ممکنه در رزومه ادعا کنند که کارهای مهمی انجام داده‌اند.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - bahareh_cs - 14-10-2014

با سلام و خسته نباشید. یک سوال ازتون داشتم. من الان ترم 7 هستم و طبعا مدرکی کهfour year bachelor's degree باشه ندارم. یک سری دانشگاهها نوشتن در هنگام اپلای که گواهی certified چهار ساله باید فرستاده بشه و سه ساله قبول نمیشود. با توجه به اینکه من الان سه سال نمره ام رو میتونم بفرستم و گواهی تاییدیه پایان تحصیل چهار ساله ندارم یعنی از این دانشگاهها( که تعداد زیادی هستن) رد میشم یا درک میکنن من سال اخرم هنوز؟ یک سوال دیگه اینکه گواهی اشتغال به تحصیل کلا در پروسه اپلای لازم هست؟ و باید ترجمه و certified شده اش رو داشته باشم با تو جه به این نکته که در ریزنمراتم نوشته در حال ثبت نام و تعداد واحد های پاس شده هم نوشته شده. خیلی از راهنماییهای شما ممنونم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 15-10-2014

(14-10-2014, 09:09 PM)'bahareh_cs' نوشته: با سلام و خسته نباشید. یک سوال ازتون داشتم. من الان ترم 7 هستم و طبعا مدرکی کهfour year bachelor's degree باشه ندارم. یک سری دانشگاهها نوشتن در هنگام اپلای که گواهی certified چهار ساله باید فرستاده بشه و سه ساله قبول نمیشود. با توجه به اینکه من الان سه سال نمره ام رو میتونم بفرستم و گواهی تاییدیه پایان تحصیل چهار ساله ندارم یعنی از این دانشگاهها( که تعداد زیادی هستن) رد میشم یا درک میکنن من سال اخرم هنوز؟ یک سوال دیگه اینکه گواهی اشتغال به تحصیل کلا در پروسه اپلای لازم هست؟ و باید ترجمه و certified شده اش رو داشته باشم با تو جه به این نکته که در ریزنمراتم نوشته در حال ثبت نام و تعداد واحد های پاس شده هم نوشته شده. خیلی از راهنماییهای شما ممنونم.

اغلب دانشگاه‌ها قبول می‌کنند که شما در سال آخر تحصیل برای دوره بعدی اپلای کنید و این مساله کاملا مرسومه، چون در غیر این صورت احتمالا یک سال وقفه در بین تحصیل‌تون می‌افته و منطقی نیست که یک سال از عمر کسی رو بی‌جهت تلف کنند. به همین خاطر اگر تعداد واحد‌های باقیمانده شما در حدی باشه که نشون بده شما تا سال آینده که درس‌تون رو در دانشگاه مقصد شروع می‌کنید، فارغ‌التحصیل خواهید شد کافیه.
گواهی اشتغال به تحصیل هم در اغلب مواقع لازم نیست، مگر این که دانشگاهی به طور خاص در مدارکش خواسته باشه که این گواهی رو بفرستید. در این صورت باید ترجمه رسمی بشه.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ali.sayyah - 17-10-2014

سلام
خسته نباشید
میخواستم بدونم برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های امریکا در رشته ی پزشکی بهتره بعد از اتمام دوره ی 8ساله ی عمومی اقدام کرد یا در دوره ی پیش دانشگاهی؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 17-10-2014

(17-10-2014, 01:44 AM)'ali.sayyah' نوشته: سلام
خسته نباشید
میخواستم بدونم برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های امریکا در رشته ی پزشکی بهتره بعد از اتمام دوره ی 8ساله ی عمومی اقدام کرد یا در دوره ی پیش دانشگاهی؟

ورود به سیستم پزشکی امریکا به طور کلی مشکل‌تر از رشته‌های فنی هست و متاسفانه اطلاعات من در این مورد زیاد نیست. تا اونجا که می‌دونم اگر شما پزشکی عمومی رو از ایران بگیرید و بخواهید برای تخصص در امریکا تحصیل کنید، کار دشواری خواهد بود و مسیر سختیه. شاید (فقط در حد حدس) ورود به سیستم پزشکی امریکا از دوره پیش دانشگاهی ساده‌تر باشه، اما فراموش نکنید که تحصیل در رشته‌های پزشکی در امریکا بسیار گرانه و شهریه‌ها خیلی بالاست. اکثر امریکایی‌هایی که در رشته‌های پزشکی تحصیل می‌کنند بعد از اتمام دوره چند صدهزار دلار وام تحصیلی دارند و شما هم اگر چنین برنامه‌ای دارید، یا باید خیلی پشتوانه مالی خانوادگی قوی‌ای داشته باشید، یا این که کسی رو داشته باشید که در امریکا زندگی می‌کنه و حاضره که ضامن شما بشه که بتونید وام تحصیلی بگیرید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - fatima204 - 17-10-2014

سلام
لیسانس: شیمی  آزاد تهران 16/6
فوق :شیمی سراسری تهران 17/15
دکتری :سال اول شیمی آلی سراسری تهران
یک مقاله آی اس آی
مدرک زبان ندارم
میخواستم بدونم بدون مدرک زبان آیا امکان پذیرش گرفتن با فاند هست؟ اگر هست برای چه دانشگاه هایی؟
اگر نیست با تصور یه نمره خوب از چه دانشگاه هایی می تونم پذیرش بگیرم؟

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - igrooved - 17-10-2014

با سلام به شما.
من دانشجوی کارشناسی برق مخابرات سال آخر برق علم و صنعت هستم و بیشتر آمریکا و کانادا مدنظرم هست. تافلم 103 و معدلم 16.59 هستش. GRE داده ام و نتیجه اش هنوز نیومده. میخواستم بدونم برای من شانس پذیرش با فاند هست؟
سوال اصلی م اینه که از بین این همه دانشگاه آمریکا (حدود 125 تایی که برق دارند) چطور لیست 10-15 تایی را درست کنم؟

پیشاپیش از شما ممنونم